Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 15:27   #21
ima ko iskustva s bosch parnim stanicama? konkretno, zanima me ova. hvala
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 18:35   #22
Ova Bosch ima isdentične krakteristike kao i Tefal (potisak 4 bara, 90 g pare, zagrijavanje za 7 min...a i cijenom su u par kuna razlike)..ja tefalkom prezadovoljna
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 10:45   #23
Quote:
Just a Girl kaže: Pogledaj post
ima ko iskustva s bosch parnim stanicama? konkretno, zanima me ova. hvala
Imam Bosch parnu stanicu (mislim da je oznaka B25 tako nekako, sivo-crna je) evo već tri godine i nisam zadovoljna. Upravo mi je na servisu i čekam da mi jave šta joj je. Do sada je normalno radila, ali je odjednom počela istjecati voda iz kučišta i kao da nije dolazila do same pegle. Možda je samo nešto zaštopano, nemam pojma.
Ali bez obzira na ovaj kvar, ne pegla onako kako sam očekivala, sa onim najobičnijim peglama od 200-300 kn sam bila zadovoljnija.
nicegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 10:11   #24
Bok svima!

Budući da sam vas sve već pročitala dok sam tražila svoju parnu postaju, odlučila sam se javiti i podijeliti s vama svoja iskustva mojom novom peglom.

Tipični sam štreber, pa kad nešto naumim kupiti za kuću za što je potrebno izdvojiti hrpu novaca, potrudim se pronaći što je više moguće informacija, a tu su mi forumi dragocjeni baš zbog osobnih iskustava.

Pa, evo i mojeg. Kupila sam Tefalovu parnu postaju GV 7250: 4,5 bara pare, 120 g/min udara pare; spremnik vode od 1,4 l; snaga 2200 W

Na početku potrage sam se namjerila na Boschovu parnu postaju TDS 2568, no odbio me premali spremnik za vodu i teška pegla. Usprkos plutenoj dršci, pegla je stvarno teška za držati.

Uspoređujući karakteristike svih pegli koje sam mogla pronaći u online dućanima, kao i u onim običnim, došla sam do zaključka da je ova Tefalova najbolja vrijednost za novac - u Metrou je 1500 kn.

Sinoć sam je prvi put upotrijebila i iskreno sam oduševljena. Iz nekih razloga mi se jako nakupilo veša, pa sam imala pravu planinu. Ispeglala sam 4 kompleta posteljine (presvlake za poplune, jastučnice i plahte), hrpu odjeće za klince (12-godišnjakinja i vrtićanac!), te hrpu majica i trenirki za mene i muža... ne znam koliko je mašina bilo, ali ovoliku količinu bih peglala vjerojatno danima. Ovo sam riješila u 2 (slovima: DVA) sata! I sa jednim i pol spremnikom vode!

Nisam mogla vjerovati koliko je lagano peglati s toliko jakom parom. Isprva nisam kužila da peglu treba normalno pritisnuti na veš i istovremeno puštati paru: onda ide kao vrući nož kroz putar.... fijuuuu, samo klizi, a pamučne majice su nakon toga kao iz dućana.
Plahte, navlake za poplune: presavijene na pola, ispeglane mrak!
Iako sam bila skeptična i činilo mi se da je 1500 kuna puno za peglu, moram priznati da sam jako zadovoljna i definitivno je preporučam!

Ako imate kakvih pitanja, slobodno!
Freska1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 20:27   #25
ima li netko ovo i kakvi su dojmovi?

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/g.../DEL-VVX1840G/
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:13   #26
tefalka gv 7250 je u metrou na akciji i kosta 1290kn. ja imala jos kupon za 60kn popusta, pa sam i to iskoristila . uglavnom, nova ljubimica je tu .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 17:00   #27
Evo ja se spremam na ovu gore Tefalku, vidim da ste zadovoljne. Jel se puni obićnom ili destiliranom vodom i može li se puniti za vrijeme peglanja? Hvala
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 15:25   #28
Evo malo dižem temu - imam već stooo godina (dobro, ne baš 100, ali barem 10-12 godina ) Zepter Jebbo parni čistač koji između ostalog ima i funkciju parne stanice. Koristim ga isključivo kao parnu stanicu, mislim da sam samo jednom probala čistit s njim i bilo mi je prekomplicirano.
Ugl. procurio je, potrgao mi se čep i ogulio mi se kabel od pegle (ona izolacija) i sad zovem servis, pa mi veli tip da ovo kaj curi košta oko 600 kn, čep će mi dat jeftinije za nekih 200 (umjesto 300) a kabel se ne mijenja, nego nek ga omotam izolir-trakom
Nekako si mislim da mi je pametnije kupiti novu. Po mogućnosti, tefalku.
Ima li kakvih novih iskustava?
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 15:46   #29
Pozdrav!

Radila sam na prezentacijama parne postaje Tefal (ali ne radim to više, to je bio samo studentski posao, tako da ove informacije prenosim da vam pomognem, a ne da promoviram baš tefalke)

Uglavnom, ako mislite kupiti parnu postaju, mislim da je sad dobro vrijeme za to jer se rasprodaju stari modeli, odnosno GV 8330 i GV 8360. Te su parne postaje gotovo iste kao novi modeli, a prodaju se i po 400 kn manjoj cijeni. Tako da ih kupite dok ih još ima.

Još par informacija,za koje vidim da ste pitali: koristi se isključivo destilirana voda. Bolje vam je uzeti modele koji imaju odvojivi spremnik za vodu, što znači da iz spremnika lako možete izlijati vodu, za razliku od spremnika koji su integrirani u parnoj postaji i koje ne možete prazniti neovisno o njoj.

Svi koji se kuže u parne postaje i koji su ih imali slažu se da su tefalke najbolje, iako ni philips ni bosch nisu loše, ali kod tefalki uglavnom za istu cijenu dobijete malo bolje performanse, pa makar to bilo 5.5 umjesto 5 bara snage ili nešto veći spremnik, ili bolja podnica.

Eto, toliko od mene, ako nekoga još nešto zanima, tu sam, pitajte.
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 19:24   #30
Stickers, uspoređivala sam tefalke sa ovim zepterovim čudom koje mi krepava i skužila sam da mi je po preformansama otprilike ista GV 5240, našla sam da se cijene kreću od 1050 do 1200 kn i to mi je, ajd recimo, prihvatljivo.
Ove za koje ti veliš da se rasprodaju su od 1800kn naviše - barem u dućanima u kojima sam ja našla -je li to snižena cijena ili?
Gdje se mogu naći na rasprodaji ako to nije snižena cijena?
Hvala!
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:20   #31
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Stickers, uspoređivala sam tefalke sa ovim zepterovim čudom koje mi krepava i skužila sam da mi je po preformansama otprilike ista GV 5240, našla sam da se cijene kreću od 1050 do 1200 kn i to mi je, ajd recimo, prihvatljivo.
Ove za koje ti veliš da se rasprodaju su od 1800kn naviše - barem u dućanima u kojima sam ja našla -je li to snižena cijena ili?
Gdje se mogu naći na rasprodaji ako to nije snižena cijena?
Hvala!
Da, to je nažaost cijena s rasprodajom, najniže što sam ja vidjela je oko 1600 kn, dok su novi modeli preko 2000.
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 23:43   #32
Hvala na info, Stickers!
Mislim da ću ipak ostati pri ovom jeftinijem modelu - javim dojmove kada isprobam!
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:11   #33
Napokon sam nabasala na pravo mjesto za svoje pitanje. Dakle, imam rowentu s tim kucistem i bla bla vec dvije godine, jos uvijek imam garanciju al mi je kod mame u Njemackoj jer mi ju je ona kupila, sad mi se zastopala od kamenca i da ne nosim u Njemacku posto je u Zgb popravak tj ciscenje mada ja na njoj ne vidim kak se otvara, tnx
Gerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 23:17   #34
meni je punči prije 2 i pol godine poklonila peglu sa parnom postajom,ali ona je kupila u Italiji....Pegla je prepredobra,ulijevam i običnu vodu,a ne samo destiliranu(imam samo neku tekućinu za čišćenje kamenca)....pala je već,niš joj nije bilo...osigurač je od struje bacilo van...
pegla sve u 16....Meni je kvalitetna pegla bitna jer mi je muž kuhar,pa peglam košulje kuharske,a to je malo teže za napeglat...

firma piše neka Stirella dual...nemam pojma...platila je oko 130-150 Eura,znam da nije bila skuplja..
istu takvu ima i ona već dobre 4 godine i moja kuma kojoj je kupila isto ona i nikad se nijedna nije još žalila...
pa evo,ako je kom pomoglo...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 23:20   #35
Quote:
Gerina kaže: Pogledaj post
Napokon sam nabasala na pravo mjesto za svoje pitanje. Dakle, imam rowentu s tim kucistem i bla bla vec dvije godine, jos uvijek imam garanciju al mi je kod mame u Njemackoj jer mi ju je ona kupila, sad mi se zastopala od kamenca i da ne nosim u Njemacku posto je u Zgb popravak tj ciscenje mada ja na njoj ne vidim kak se otvara, tnx
postoji ti tekućina za kamenac koja se ulijeva u pegle zajedno sa vodom i onda kroz paru izađe kamenac...meni s time ide super..

ja neznam gdje bi to kod nas mogli imati,meni to punči šalje iz Italy...najbliže što mi pada na pamet da bi to mogao imati je Muller...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 23:24   #36
Ma moja je duplo vise bila, padala je vise puta iskljucivo voda iz pipe, tak da ju sad prvo moram spasit da onda nas dvije pocnemo fino ispocetka kupovat joj sve te silne vode i sl... :-)al mene cijena ciscenja zanima ili servisa sta vec
Gerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 15:36   #37
Saznala sam tako da mozda nekome moze pomoc, ciscenje od kamenca zastopane pegle je 202kn,ne pitajte me za ove dvije ni ja nemam pojma uglavnom kom treba zna otprilike :-)
Gerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 16:20   #38
Imam tefalovu i odlicna je. Sve speglano za cas.
__________________
there is always a reason to smile.
affirmation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 15:51   #39
Pozdrav ja imam philips 5 bara i jako sam zadovoljan placena je oko 2500 kuna. Imam je vec 4 godine i nemam nikakvih problema sa njom. U nju se toci obicna voda, nemora biti destilirana sto me prije zivciralo kod isto philipsove. Imamo i nju. Nju smo imali prije ove radi i danas poklonili je mojim roditeljima tako da i jedna i druga rade besprijekorno. Jesu kostale ali se i isplatilo vjerujte..
Momoflx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 16:52   #40
Spremamo se u nabavku parne pegle/postaje i obzirom da nisam vican peglanju trazim savjet.
Koliko citam neki glavni uvjeti bi trebali biti: min 100 g pare, min 4-4,5 bara pritisak, da ide obicna voda, odvojivi spremnik koji se u radu moze dopunjavati, ciscenje kamenca.
Vidim da vecinom preporucate Tefal parne postaje, ali i Rowenta sve te uvjete takodjer zadovoljava pa ne dobiva puno preporuka.
Ima li neki poseban razlog da se Rowenta zaobilazi?
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.