Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2008., 14:19   #61
Prolife je zakon! Koliko smo ga mi već popili, ali iz drugih razloga...
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 15:24   #62
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Prolife je zakon! Koliko smo ga mi već popili, ali iz drugih razloga...
Kako vi svojoj djeci dajete prolife?
Moja mama je bas na silu dala mojoj curki pola ampulice.
Fakat mi je bilo zao male i nema sanse da cu opet dati mami da joj da opet.
Inace sam pokusala dati prolife sa zlicom, sa spricom, pomijesano sa mojim mlijekom ali nema sanse da popije.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 15:25   #63
moj mangup je cijelo ljeto pio izmedu svakog obroka mlijeka po cca 20-50ml vode... otkada je zahladilo ne pije vise, svelo se na svako drugi dan po 50 do 100 ml(imamo 6mj.)
nudim mu i dalje stalno, nekad hoce , nekad ne, glavno mi je da ne izbaci vodu skroz jer je onda navodno tesko ih navici opet na vodu
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:52   #64
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
I ja nudim vodu te je po vrućinama pila ( koliko ne znam jer smo dosta i prolili), ali kako je zahladilo isto popije koji gutljaj i gotovo. Nudim, ali kad se sjetim i gdje se sjetim pa je sad zadnjih dana skužila čep na Jana boci pa hoće više popiti, inače se igra s vodom. Pokušaj češće dojiti, smanjti korištenje riže, banana i mrkve jer zatvaraju, a otvaraju jabuke, kruške, žganci i u našem slučaju jogurt. U ljekarni mi je magistra preporučila probiotik Prolife u bočicama ili Ferizym junior ( ne znam što ima kod tebe, ali vjerujem da je bolji izbor) i kod zatvora.
i meni se čini da je više pila kad je bilo vruće. trenutko gledam da je dojim 2-3puta na dan i da su joj obroci u razmaku tri sata (umjesto do sada dva)

probat ćemo sa šljivama i kruškama. žganjci pomažu, no obzirom da trenutno puno ne pije, bojim se da opet ne dobije zatvor.
vidjet ćemo kakva će joj biti stolica ovih dana, pa ćemo vidjet da li će joj trebati taj probiotik.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 21:33   #65
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
i meni se čini da je više pila kad je bilo vruće. trenutko gledam da je dojim 2-3puta na dan i da su joj obroci u razmaku tri sata (umjesto do sada dva)

probat ćemo sa šljivama i kruškama. žganjci pomažu, no obzirom da trenutno puno ne pije, bojim se da opet ne dobije zatvor.
vidjet ćemo kakva će joj biti stolica ovih dana, pa ćemo vidjet da li će joj trebati taj probiotik.
Probaj češće ponuditi prsa. I to je dobro za 'otvaranje'.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 21:42   #66
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
nije da nešto previše pijemo ni mi. dojimo još uvijek, a uz to popije oko 200ml vode na dan..

200 ml vode na dan nije nešto?!?!
moja popije 20 na dan! par guceva poslije papice i to je to. nudim stalno, ona povuče par guceva pa tu vodu pobljuca. ili se s kljunom igra. na bočicu ne dajem otkad sam uvela kljun (cca 2 mjeseca), na bočicu joj je išlo bolje, ali vukla je jer je to bočica i pasalo joj je sisanje (uvijek bi se nažlempala vode pa bi to sve izašlo iz nje za 3 minute)

mislim da maksimalno što je ikad popila je oko 30-50 ml vode u jednom danu.
ima jedan obrok dohrane, pije 4 puta po 140-180 ml adaptiranog. žitarice kuham u puuuuuno vode.
stolica redovna i normalne gustoće, popišane pelene na mjestu.

jel pije premalo?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 23:06   #67
lali,moj je isti ko tvoja,kljun mu služi samo za gristi,mada probala sam mu nešto slatko uvalit da vidim jel on to ne voli općenito piti ili samo vodu ne voli. Ista stvar,taman čokolada lijevala,one neće pije. Pelene popišane pa ne dižem galamu,a i često poseže za cicom tako da vjerojatno nije žedan
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 19:52   #68
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
lali,moj je isti ko tvoja,kljun mu služi samo za gristi,mada probala sam mu nešto slatko uvalit da vidim jel on to ne voli općenito piti ili samo vodu ne voli. Ista stvar,taman čokolada lijevala,one neće pije. Pelene popišane pa ne dižem galamu,a i često poseže za cicom tako da vjerojatno nije žedan
meni se čini da je mojoj splasnuo osjećaj žeđi otkad je zahladilo. uglavnom sad i kljun odbija. uvalim joj koju žličicu vode, danas je npr. onaj čep od jane funkcionirao. ah da, popila je odjednom pola šalice čaja od komorača. da li je to nada za pomak ili samo jedinstveni napad žeđi?
inače sok neće, prije će vodu popiti.
kljun od nuka odbija.

bojim se samo da se situacija sa probavom ne pogorša. ne dajem joj žitarice, no zato brokulu, šljivu, krušku, jogurt..
sve se jadna danas nateže, no izašli su samo mali komadići
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 19:57   #69
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Kako vi svojoj djeci dajete prolife?
Moja mama je bas na silu dala mojoj curki pola ampulice.
Fakat mi je bilo zao male i nema sanse da cu opet dati mami da joj da opet.
Inace sam pokusala dati prolife sa zlicom, sa spricom, pomijesano sa mojim mlijekom ali nema sanse da popije.
Čuj,mi ti nismo neki ogledni primjer za takve stvari. Roko obožava sve stavljati u usta, jede sve vrlo rado, čak i vitamin D. Dam mu pola bočice ujutro, pola popodne, uvijek to predstavim kao igru, njemu redovito pali.
Kad već ne spava, da bar jede...
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 20:16   #70
Moja curka isto sve stavlja u usta osim hrane i pića
Ja njoj dajem pola ampulice dnevno i to na špricu i to je fakat borba.
Mala place ali je sad skuzila da joj bas onda uspijem ugurati spricu pa je danas zatvorila usta i nema majci da joj uguram ista unutra.
Ma stvarno se osjećam ko dr. Mengele
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 22:55   #71
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
bojim se samo da se situacija sa probavom ne pogorša. ne dajem joj žitarice, no zato brokulu, šljivu, krušku, jogurt..
sve se jadna danas nateže, no izašli su samo mali komadići
Zašto ne? Npr. nama je integralna riža učinila čuda po pitanju stolice. Istina da ne jede neke značajne količine dohrane, ali pije željezo koje ju zatvara. I kad je htjela jesti proso, imala je redovite stolice. Za žgance ne znam jer ih nikad nije pojela u značajnoj količini.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 23:02   #72
Moj popije dosta... oko 500ml na dan.... neki put više neki put manje... al oko 500ml se vrtimo....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:19   #73
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Moj popije dosta... oko 500ml na dan.... neki put više neki put manje... al oko 500ml se vrtimo....
Toliko popije samo vode? A još koliko mlijeka?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 01:09   #74
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Toliko popije samo vode? A još koliko mlijeka?
Toliko popije čaja jer nije baš ljubitelj vode...a od nedavno ni mlijeka... mali gospodin odbija bocu...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 01:27   #75
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Najprije sam bila ponosna kako je moja kćer (7mj) prihvatila nuk bočicu sa kljunom i da hoće piti. No u zadnje vrijeme je popustila. Ne želi piti!!! Povuče par puta i to je to. Svejedno da li se radi o voli ili soku. Čaj ne voli.
Sa bočicom na dudu se ne zna ophoditi, samo je žvaće.
Zadnjih dana je dobila zatvor i jučer je jadničak stenjala i borila se sa tom blesavom opstipacijom.

Koliko piju vaše bebice? Što im dajete? Jako animirate svoje bebice da piju više?
Ni moje maleno čedo ne želi piti baš puno, od 20- 50ml dnevno, ako i toliko(ali je mlađa par mjeseci). Ne vjerujem da se treba brinuti ako su pelene popišane i kakica bez problema, ali ako se te opstipacije pogoršaju... ne znam, baš i nemam iskustva, ali imam jedan blesav prijedlog . Možda bi funkcioniralo kada bi u sok ili čaj razmrvila koji keksić, pa to pokušala prodati pod juhicu i nahranila ju žličicom?

Pokušaj skužiti kada je otprilike najviše žedna, možda odmah nakon jela? Pa joj tada ponudi. Sretno!
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 08:36   #76
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

200 ml vode na dan nije nešto?!?!
moja popije 20 na dan! par guceva poslije papice i to je to. nudim stalno, ona povuče par guceva pa tu vodu pobljuca. ili se s kljunom igra. na bočicu ne dajem otkad sam uvela kljun (cca 2 mjeseca), na bočicu joj je išlo bolje, ali vukla je jer je to bočica i pasalo joj je sisanje (uvijek bi se nažlempala vode pa bi to sve izašlo iz nje za 3 minute)

mislim da maksimalno što je ikad popila je oko 30-50 ml vode u jednom danu.
ima jedan obrok dohrane, pije 4 puta po 140-180 ml adaptiranog. žitarice kuham u puuuuuno vode.
stolica redovna i normalne gustoće, popišane pelene na mjestu.

jel pije premalo?
a nemam pojma da , moja popije oko 200ml, pa sad kad gledam, to je dosta ma šta ja znam, ne kužim taj unos tekućine i mlijeka, kao trebalo bi do god dana 5ooml unositi- čega? mlijeka' vode? oboje? popola?

lali, meni se čini da je sve ok ako ima stolicu i pelene mokre
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 09:02   #77
moja dnevno popije oko 300 ml soka ili vode plus još mlijeka oko 300 plus kaj dobiej tekućine još u kašicama voćnim i mislim da je to ok(ima godinu dana)

u princip ona meni soka ili vode popije samo za vrijeme spavanja ili za uspavljivanje,ovako kad je budna joj nudim ali kao da nije žedna,popije dva gutljaja i onda neće ali zato kad krene uspavljivanje pošto mora nešto sisati(a dobije večeru ili ručak prije na žličicu) onda joj dam sok ili vodu za uspavljivanje i ona to popije i zaspe
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 10:42   #78
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post

lali, meni se čini da je sve ok ako ima stolicu i pelene mokre
da ima stolicu..ima ju 2-3 puta dnevno!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 11:07   #79
Ja sam mojemu vodu nudila od nepunih 6 mjeseci, kad smo počeli s dohranom. I tek od prije par dana je počeo nešto pit, do max 1 dl dnevno. Dotad je pio malo, možda 10-20 ml, ali on je dojen pa se nisam puno zabrinjavala.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 22:18   #80
Ja sam stalno opterećena koliko on čega popije, mlijeka... vode... tekućinu iz hrane... Non stop mu brojim. Vode popije ne više od 2 dl, često manje od toga. Sisa 2-3 puta danju i par puta noću (ali to nije ono pošteno sisanje pa da znam da se čovjek napio i najeo, već samo onako malo gušta). Osim vode, ništa drugo (npr. čaj, sok) ne pije. Stolicu ima svaki drugi dan u prosjeku (ponekad svaki dan, ponekad svaki treći).

Ima 13 mj. Biste li se vi opterećivali količinom popijenog u ovom slučaju ili mislite da je dovoljno?
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.