Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2013., 22:43   #1001
Quote:
Parthenon kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me kako znati jesi li sposoban za one prakticne stvari koje se rade na studiju (razna modeliranja, izrada proteza i te stvari...), tj. kako ste vi znali da ćete to moći? Je li test psihomotorike zaista pravi pokazatelj?
Trenutno mi je dentalna medicina pri vrhu prioriteta, ali sad vise nisam siguran, pa ako netko ima nekakav koristan savjet bio bih zahvalan
lijepo da se netko brine i o tome kakav će stomatolog biti, a ne samo kako upasti.. Naime da bi bio dobar stomatolog jednog dana te nitko neće pitati kakve si ocjene imao na fakultetu nego isključivo tvoje manualne sposobnosti će doći do izražaja, iako i oni koji nisu toliko nadareni tijekom godina steknu iskustvo..
Valjda znaš kakav si sa rukama, ako si imalo spretan sa detaljima, imaš potencijala još ako voliš učiti super
Ja sam pohađao srednju zubotehničku i znao sam oduvijek da želim stomatologiju jer mi oduvijek odlično išlo, imao sam i jako puno bodova na ručnoj spretnosti (iako to nije najbolje mjerilo) ali opet ako imaš ispod prosjeka onda je nekakvo mjerilo.. Ja bi ti preporučio ako nisi siguran da odeš u neki zubotehnički laboratorij ili ordinaciju i da možda preispitaš kako ti leži..
kabuto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 21:35   #1002
Hvala na odgovoru
Nažalost tako čega nema u mojem mjestu, ali probat ću napraviti onaj ključ sa stranice i posavjetovati se još
Valjda neću zažaliti zbog onoga što odlučim.....neka mi je Bog s pomoći
Parthenon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 23:15   #1003
Quote:
Parthenon kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru
Nažalost tako čega nema u mojem mjestu, ali probat ću napraviti onaj ključ sa stranice i posavjetovati se još
Valjda neću zažaliti zbog onoga što odlučim.....neka mi je Bog s pomoći
Ma nije valjda da nemate niti ordinacija u mjestu? pa do upisa imaš vremena obić koliko hoćeš laboratorija..
Naravno da možeš i pokušati doma izvesti ključ i vidjet kako ti ide..
Ja sam bio toliko lud da sam si čak napravio onu kutiju sa rupama i vježbao brzinu metanja onih čavlića XD
Ma nećeš zažalit, barem vjerujem tako.. Ako nešto zaista želiš i voliš onda te ništa ne može spriječiti. Sretno u svakom slučaju
kabuto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 20:10   #1004
Vidiš, sad si mi dao ideju da se malo poigram bušilicom i napravim to
Možeš li mi još samo reći, je li potrebna apsolutno mirna ruka ili je to samo mit? :P
Parthenon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 02:08   #1005
Quote:
Parthenon kaže: Pogledaj post
Vidiš, sad si mi dao ideju da se malo poigram bušilicom i napravim to
Možeš li mi još samo reći, je li potrebna apsolutno mirna ruka ili je to samo mit? :P
igraj se, igraj bušilicom! malo da zavoliš i bušilice ako nisi dosad :P
Nitko nema apsolutno mirnu ruku, to su gluposti
kabuto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 11:37   #1006
Hvala, stvarno si mi puno pomogao
Parthenon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 13:09   #1007
jesam puno zakinuta ako sam pohađala opću gimnaziju a ne srednju zubotehnicku
much is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 16:27   #1008
Je li doktor zakinut zato što je doktor, a ne medicinski tehničar?
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 19:57   #1009
Quote:
slavonka101 kaže: Pogledaj post
Je li doktor zakinut zato što je doktor, a ne medicinski tehničar?
a ne pitam jer vidim tu nekakva modeliranja itd. mislim ja nemam nikakva iskustva s tim. treći sam razred a jedino sto smo do sada spomenuli da ima veze za stomatologijom je u biologiji da se zub sastoji od krune vrata i korjena
pa ono, koliko loše može biti
much is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 17:57   #1010
Quote:
much kaže: Pogledaj post
jesam puno zakinuta ako sam pohađala opću gimnaziju a ne srednju zubotehnicku
Zubotehničari u svakom slučaju imaju bolju podlogu što se tiče stručnih predmeta jer su se susreli već s morfologijom zuba, stomatološkom anatomijom i sličnim predmetima, ali iskreno, rijetko koji se zapravo i uspije upisati na kraju tako da to nije mjerilo, samo se dobro pripremi za maturu.
Pink Bentley is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 21:02   #1011
Sve što su oni učili u srednjoj ti ćeš učiti na faksu, i opširnije. Bitna ti je kemija, fiz i bio, što učiš u gimnaziji.
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 21:58   #1012
Tako je, pogotovo jer te ti predmeti zapravo i čekaju odmah na 1. godini (biofiz., med. kemija, med. biologija itd).
Pink Bentley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 17:11   #1013
koliko bude dugacka zica s kojom se pravi kljuc ?
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 20:59   #1014
Quote:
luka249 kaže: Pogledaj post
koliko bude dugacka zica s kojom se pravi kljuc ?
Po mojoj procjeni svaka je bila dugačka oko nekih 20-ak cm.
Pink Bentley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 22:33   #1015
hvala, da li netko zna gdje bih mogao naci primjerak sa onim kockama kao sto bude u zg nesto slicno ?
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 07:36   #1016
Nažalost nigdje.
Pink Bentley is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 15:03   #1017
Kolko otprilike u zg nakon prve godine ostane mjesta? Tj koliko cca i dali se nađe koje mjesto nakon prve godine da se preseli?
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:46   #1018
Pozdrav svima!! Maturantica sam, 4.raz opce gimnazije....zanima me ako zelim postati ortodontica je li postoji posebni preddiplomski ili diplomski za taj smjer? Ako zavrsim 4. god fakulteta jesam li onda obicni zubar ili?
bk95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:18   #1019
5 u inozemstvu, 6 u hrv. Govorim o godinama studija.
Specijalizacija za ortodonciju je dodatna grana koju imas kasnije.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:27   #1020
Bok ljudi, zanima me jel postoji neka bitna razlika izmedu stomatologije u Splitu i Zagrebu? ii još jedno pitanje (za cure) jel bolje imat duge ili kratke nokte na prijemnom, kod onih čavlića? hvala
poma23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.