Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 22:16   #1001
ako si uzimala pilule unutar tih 12h koje mozes kasnit, sve je ok.. al nemoj riskirat s tim..sta je sigurno je sigurno..
debljanje inace moze bit posljedica pilula i to vrlo cesta..inace dok koristis pilule sanse da ostanes trudna su vrlo malene..
bucka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:30   #1002
Quote:
bucka :) kaže: Pogledaj post
ne razumijem..pola toga si izostavila.. sta ti se dogodilo ??
koristila tablete..imala sex..nastavila koristiti...zatim dobila trajalo mi dva dana nesto smedje...i stomak mi je trenutno povecan...neam mucnina...udebljala sam se tri kila...menga prosla pijem ih i dalje al ko zna dali sam trudna...sta bi bilo najbolje..mozda test jutarnji ili ultrazvuk...????
Melyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:33   #1003
Quote:
bucka :) kaže: Pogledaj post
ako si uzimala pilule unutar tih 12h koje mozes kasnit, sve je ok.. al nemoj riskirat s tim..sta je sigurno je sigurno..
debljanje inace moze bit posljedica pilula i to vrlo cesta..inace dok koristis pilule sanse da ostanes trudna su vrlo malene..
Ah draga moja...nadam se da ipak nisam..jer sam skoro bila..inace lako zatrudnim...a tablete pijem da bi regulisala ciklus jer nisam dobijala na vrijeme ranije...cujem ovaj celulit se smanjuje od njih ma joj ja ga imam uzasno puno...zna li neko neko rjesenje za njega...zaista mi je dosadio...
Melyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:34   #1004
Evo i mene da se javim sa svojima mišljenjem...prije nisam nikad pila pilule, ali yaz bar što se mene tiče ima prednosti i nedostataka...nedostaci su iscjedak/prelomno krvarenje ili kako god,,nikako da prestane, ali ok tek završavam prvu kutiju pa se ne brinem, vjerujem da će biti ok,,ali muči me suhoća rodnice, neznam dal koja od vas nakon pilula ima problema s tim, pa ako imate javite cure jer sam već živčana zbog toga,, dal će to prestat kad nastavim pit tj.kad se organizam malo bolje navikne jer napominjem da mi je prva kutija ili?..mučile su me na početku i bolne grudi, ali rastu,,tek sam na prvoj kutiji ali sviđa mi se to itekako Osim toga super mi je što je menga kraće trajala i nije mi bila bolna, ona razdražljivost i promjene raspoloženja u onim danima nije bilo (na čemu sam najviše zahvalna), uvijek pijem u isto vrijeme, nema glavobolja, povećanog teka, celulita ima ali bilo ga je i prije, čak se i smanjuje, al vjerujem da se smanjuje zbog zdravije prehrane. Super je to što netrebam koristit kondom, ali zbog te suhoće rodnice me jedino muči pa ako ima koja od vas sa sličnim problemom neka se javi.. ali u svakom slučaju za yaz imam više + stvari
tika8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:38   #1005
Nemam problema sa suhocom rodnice, skoro pa mi je normalan iscjedak, ja bi da meni rastu sise
hoces se mjenajati?
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:45   #1006
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Nemam problema sa suhocom rodnice, skoro pa mi je normalan iscjedak, ja bi da meni rastu sise
hoces se mjenajati?
ma ja sam se iznenadila, a i moj dečko jer tek završavam 1.kutiju, a one rastu ,,a ne vjerujem da biš se mjenjala jer znaš nije baš ugodno, libido imam itekako a ispade ko da ne zbog toga
tika8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:47   #1007
Quote:
tika8 kaže: Pogledaj post
ma ja sam se iznenadila, a i moj dečko jer tek završavam 1.kutiju, a one rastu ,,a ne vjerujem da biš se mjenjala jer znaš nije baš ugodno, libido imam itekako a ispade ko da ne zbog toga
cuj, kupi u dm-u lubrikator i navali
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:48   #1008
Question

Quote:
tika8 kaže: Pogledaj post
Evo i mene da se javim sa svojima mišljenjem...prije nisam nikad pila pilule, ali yaz bar što se mene tiče ima prednosti i nedostataka...nedostaci su iscjedak/prelomno krvarenje ili kako god,,nikako da prestane, ali ok tek završavam prvu kutiju pa se ne brinem, vjerujem da će biti ok,,ali muči me suhoća rodnice, neznam dal koja od vas nakon pilula ima problema s tim, pa ako imate javite cure jer sam već živčana zbog toga,, dal će to prestat kad nastavim pit tj.kad se organizam malo bolje navikne jer napominjem da mi je prva kutija ili?..mučile su me na početku i bolne grudi, ali rastu,,tek sam na prvoj kutiji ali sviđa mi se to itekako Osim toga super mi je što je menga kraće trajala i nije mi bila bolna, ona razdražljivost i promjene raspoloženja u onim danima nije bilo (na čemu sam najviše zahvalna), uvijek pijem u isto vrijeme, nema glavobolja, povećanog teka, celulita ima ali bilo ga je i prije, čak se i smanjuje, al vjerujem da se smanjuje zbog zdravije prehrane. Super je to što netrebam koristit kondom, ali zbog te suhoće rodnice me jedino muči pa ako ima koja od vas sa sličnim problemom neka se javi.. ali u svakom slučaju za yaz imam više + stvari
EEE imam i ja p[roblem sa suhocom rodnice i uopste dok imam odnos...prije mi to nije bilo tako izrazeno...ali nikakvih ostalih tegoba nemam nesto pretjerano....osim toga...moguce da je od tableta jer mi je i decko primjetio da nije kao ranije...
Melyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:01   #1009
Quote:
Melyssa kaže: Pogledaj post
EEE imam i ja p[roblem sa suhocom rodnice i uopste dok imam odnos...prije mi to nije bilo tako izrazeno...ali nikakvih ostalih tegoba nemam nesto pretjerano....osim toga...moguce da je od tableta jer mi je i decko primjetio da nije kao ranije...
ma ja prije nisam nikad imala problema s tim, ni najmanje zato sad neznam dal će to bit bolje, il da prestanem s pilulama, a neeeeeeebih baš voljela jer olakšavaju puno toga. yaz Najbolje da da kupim lubrikant i to je to
tika8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:04   #1010
jel mi možete na sljedeca pitanja odgovoriti..
1. koji dan ciklusa se pije?
2. da li se krvarenja smanjuju ili su manje bolnija?
3. koliko koštaju i da li vam liječnik ispisuje nekakav recept ili onako moze se kupiti?
4. koje ste negativne simtome imali, a koje pozitivne?
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:25   #1011
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
jel mi možete na sljedeca pitanja odgovoriti..
1. koji dan ciklusa se pije?
2. da li se krvarenja smanjuju ili su manje bolnija?
3. koliko koštaju i da li vam liječnik ispisuje nekakav recept ili onako moze se kupiti?
4. koje ste negativne simtome imali, a koje pozitivne?
1. Pocinjes ih piti na prvi dan ciklusa i dalje nastavljas bez stanki izmedju blistera.
2. Da
3.U Hrvatskoj se izdaju iskljucivo na recept i kostaju kako u kojoj ljekarni. Ja sam svoje platila 117, nesto sitno.
4. Negativni simptomi su promjene raspolezenja, pozitivno iscekujem
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:26   #1012
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
jel mi možete na sljedeca pitanja odgovoriti..
1. koji dan ciklusa se pije?
2. da li se krvarenja smanjuju ili su manje bolnija?
3. koliko koštaju i da li vam liječnik ispisuje nekakav recept ili onako moze se kupiti?
4. koje ste negativne simtome imali, a koje pozitivne?
1-ako piješ 1.dan onmda si odmah zaštićena, ako ne trebaš koristit dodatnu zaštitu
2.meni se i smnajilo krvarenje i to s 14 na nekih 6 dana, a i prije su prokleto bolili ti dani sada ne
3.meni je trebao recept, a i koliko sam čitala većini cura, rjetko koja je uspjela kupiti bez,,oko 120kn (+/- par kn)
4.+ rastu sise, menga nije bolna, kraće traje, nema glavobolja, pojačanog apetita ni ničeg, smirenija sam a ne živčana kao inače, ne moram se brinut oko kondoma i slično,i dalje se ne mogu sjetit - suhoća rodnice, iscjedak tj.spotting al bude on prestao
tika8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:15   #1013
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
jel mi možete na sljedeca pitanja odgovoriti..
1. koji dan ciklusa se pije?
2. da li se krvarenja smanjuju ili su manje bolnija?
3. koliko koštaju i da li vam liječnik ispisuje nekakav recept ili onako moze se kupiti?
4. koje ste negativne simtome imali, a koje pozitivne?
1. Prvi dan ciklusa.
2. Meni se se krvarenja bila smanjila, pa se opet vratila na staro. Bol je isto bila prestala, pa se opet vratila.
3. Odgovoreno ti je na ovom topicu koliko koštaju u Hrvatskoj.
4. Negativni simptomi, hm... Ovako, ovdje kod mene su Yazke stigle prije nego u Hrvatsku, tako da ih pijem već godinu dana i nešto malo. Na početku je sve bilo super - menstruacija tačno u dan, i čak u sat Nuspojave minimalne, samo malo mučnine prvih sedam dana. A onda su počeli neki problemi, i primijetila sam da se cure kod Yaza, nakon godinu dana upotrebe, žale na sljedeće: ili neprekidna i dosadna probojna krvarenja, ili potpuni izostanak krvarenja.
Meni se iznenada desilo ovo prvo. Nije mi se to događalo na Yasminu.

Naravno, velikom broju cura potpuno odgovaraju, i što se tiče celulita, kilograma, promjene raspoloženja, napuhnutosti, rizika za krvne žile - mogu reći da tu Yaz ima minimalne nuspojave (kod mene nikakve) i da je u tom smislu bolji od srodnog mu Yasmina jedno sto puta.

No, izgleda da ću ih ja morati mijenjati.
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 18:38   #1014
Hm... ovako... ja sam evo vec drugi dan (u ponedjeljak i u utorak) zaboravila popit navecer (pijem oko 18h, 19h, 20h kako kad) tabletu pa ju popijem ujutro kad se ustanem...to je onaj red tableta od 8.-14.dana... pise da popijem normalno i zavrsim blister...

Koliko je to sad onda pouzdano vezano za zastitu
vedrich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 18:39   #1015
navij si na mobitelu stalni alarm, tako ces izbjeci zaboravljanje.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 19:02   #1016
Quote:
vedrich kaže: Pogledaj post
Hm... ovako... ja sam evo vec drugi dan (u ponedjeljak i u utorak) zaboravila popit navecer (pijem oko 18h, 19h, 20h kako kad) tabletu pa ju popijem ujutro kad se ustanem...to je onaj red tableta od 8.-14.dana... pise da popijem normalno i zavrsim blister...

Koliko je to sad onda pouzdano vezano za zastitu
ja bi na tvom mjestu koristila kondome barem neko vrijeme, ne bi se baš igrala bez obzira šta tamo piše..
doctoressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 19:43   #1017
i ja pocela koristit Yaz pilule, danas mi 2. dan....zanima me sto ako ubrzo nakon sto popijem tableticu ( onu rozu) idem na veliku nuždu, npr za pola sata, da li ucinkovitost pilule nece biti umanjena??? Tnx!
*Yaz* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 19:45   #1018
Quote:
*Yaz* kaže: Pogledaj post
i ja pocela koristit Yaz pilule, danas mi 2. dan....zanima me sto ako ubrzo nakon sto popijem tableticu ( onu rozu) idem na veliku nuždu, npr za pola sata, da li ucinkovitost pilule nece biti umanjena??? Tnx!
samo u slucaju proljeva ili povracanja.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 21:31   #1019
[QUOTE=Dumber;27245751]
hvala
Quote:
tika8 kaže: Pogledaj post
1-ako piješ 1.dan onmda si odmah zaštićena, ako ne trebaš koristit dodatnu zaštitu
2.meni se i smnajilo krvarenje i to s 14 na nekih 6 dana,
3.meni je trebao recept, a i koliko sam čitala većini cura, rjetko koja je uspjela kupiti bez,,oko 120kn (+/- par kn)
4.+ rastu sise, menga nije bolna, kraće traje, nema glavobolja, pojačanog apetita ni ničeg, smirenija sam a ne živčana kao inače, ne moram se brinut oko kondoma i slično,i dalje se ne mogu sjetit - suhoća rodnice, iscjedak tj.spotting al bude on prestao
Quote:
Melody999 kaže: Pogledaj post
1. Prvi dan ciklusa.
2. Meni se se krvarenja bila smanjila, pa se opet vratila na staro.
4. Negativni simptomi, hm... Ovako, ovdje kod mene su Yazke stigle prije nego u Hrvatsku, tako da ih pijem već godinu dana i nešto malo. Na početku je sve bilo super - menstruacija tačno u dan, i čak u sat Nuspojave minimalne, samo malo mučnine prvih sedam dana. A onda su počeli neki problemi, i primijetila sam da se cure kod Yaza, nakon godinu dana upotrebe, žale na sljedeće: ili neprekidna i dosadna probojna krvarenja, ili potpuni izostanak krvarenja.
Meni se iznenada desilo ovo prvo. Nije mi se to događalo na Yasminu.

Naravno, velikom broju cura potpuno odgovaraju, i što se tiče celulita, kilograma, promjene raspoloženja, napuhnutosti, rizika za krvne žile - mogu reći da tu Yaz ima minimalne nuspojave (kod mene nikakve) i da je u tom smislu bolji od srodnog mu Yasmina jedno sto puta.

No, izgleda da ću ih ja morati mijenjati.
hvala na odgovorima, zanima me još da li pise koliko je sati nakon početka mjescnoce potrebno popiti, npr ako dobijem mjesecnicu u 8 ujutro a popijem navečer, treba li pojacanija zastita?
da li podizete svaki mjesec recept ili on traje za nekoliko kupovina?
meni je dr kad sam bila na uzv govorio o novim kontraceptivima (iako mi je naapisao eptiva,????) a moze biti da je upravo yaz, da imaju najmanju koncetraciju hormona, ali da nakon godinu, god i pol treba pauza- mozda upravo zbog ovoga probojnih krvarenja o kojima Melody999 piše?
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 22:05   #1020
[QUOTE=anna01;27266183]
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
hvala




hvala na odgovorima, zanima me još da li pise koliko je sati nakon početka mjescnoce potrebno popiti, npr ako dobijem mjesecnicu u 8 ujutro a popijem navečer, treba li pojacanija zastita?
da li podizete svaki mjesec recept ili on traje za nekoliko kupovina?
meni je dr kad sam bila na uzv govorio o novim kontraceptivima (iako mi je naapisao eptiva,????) a moze biti da je upravo yaz, da imaju najmanju koncetraciju hormona, ali da nakon godinu, god i pol treba pauza- mozda upravo zbog ovoga probojnih krvarenja o kojima Melody999 piše?
Ja dosad nisam koristila pilule nikad, ali koliko ja znam za svake pilule nakon cca 2 godine treba pauzirat..nisam sigurna al mislim
i da, nema veze kad, bitno da je 1.dan ako želiš da odmah djeluje..odaberi si vrijeme kad ti najviše odgovara jer i sama znaš da trebaš u otprilike isto vrijeme

Zadnje uređivanje tika8 : 16.06.2010. at 22:35.
tika8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.