Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2015., 11:05   #1641
pisala sam u više navrata na ovoj temi (seboreju imam već 20 godina - lice i tjeme su pogođeni). uglavnom što se lica tiče još mi ništa nije pomoglo na duže staze (pomogne u početku, a onda nakon nekog vremena prestane pomagati), no što se vlasišta tiče već godinu dana koristim Vichy koji u sebi ima selenium (zelena je boja na šamponu) i to mi skroz pomaže. zapravo, od kad ga koristim nemam više problema s vlasištem, no baza je u tome da ga ne smijem prestat koristiti jer se odmah sve vrati...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 10:36   #1642
Seboreju imam dulji niz godina i do sad sam se protiv nje pokušao boriti raznim tretmanima i kremama, liječnicima, dermatolozima, terapijama, homeopatijom, bioenergijom… ma svim živim što bi netko preporučio. Od uzročnika i aktivatora seboreje naslušao sam se o svemu i popis je jednostavno predugačak da bi čovjek mogao sve potencijalne uzročnike ukloniti iz života.

Posljednjih mjeseci (uključujući i cijelo ljeto koje mi je inače posebno aktiviralo seboreju – crvenilo i ljuštenje) odradio sam bez ijednog trenutka upale, crvenila ili bilo kojeg drugog simptoma uz trivijalnu i bezobrazno jeftinu terapiju. Prije nego naveden što koristim, mislim da primjena terapije jako ovisi o tipu kože. Na licu imam mješovitu kožu (3 tipa), u pravilu normalne masnoće te (važno!) brze apsorpcije. Mislim da su ta dva čimbenika važna za primjenu terapije.

Terapija koju primjenjujem je slijedeća: svako jutro lice (samo dijelove koji su zahvaćeni seborejom) operem blagim sapunom od lavande (običan sapun iz dućana, predlažem da izbjegavate marke i potražite u dućanu najobičniji sapun od lavande sa što manje aditiva). Sapun na licu ostavim 10ak sekundi te zatim dobro isperem mlakom vodom i obrišem ručnikom. (Ukoliko ima ljuštenja – obavezno istrljati i ukloniti. Od kad primjenjujem ovu terapiju lice mi se ne ljušti, ali na početku, prvih par dana, bilo je nešto ljuštenja kože). Pošto mi koža iznimno brzo upija lice je potpuno suho već 30 sek. nakon brisanja. Nakon toga dijelove koji su zahvaćeni seborejom namažem kokosovim uljem (lako za naći u dućanima zdrave hrane) i ostavim 30-ak minuta da koža upije. (Ukoliko imate kožu koja sporo upija možda ćete ulje na licu trebati ostaviti 1-2 sata). Nakon toga nježnom maramicom lagano obrišem namazane dijelove lica da baš ne hodam kao svjetleća kugla Navedena terapija djeluje mi za sve dijelove lica (obrve, nos, oko usana, brada i ispod zulufa). Terapiju primjenjujem svakodnevno, bez obzira ima li simptoma ili ne (kao što sam rekao, od kad ju primjenjujem, simptoma više nema, ali niti ne čekam da se pojave).

Lice sapunom perem isključivo 1x dnevno (ujutro). Mažem također 1x dnevno, ali ukoliko se tijekom dana jače oznojim i/ili lice umijem većom količinom vode (ili se tuširam/kupam) nakon toga opet lice namažem kokosovim uljem, do ukupno najviše 3x dnevno (pokazalo mi se da više od toga nije potrebno).

Za područje prsa navedena terapija mi ne djeluje te nakon tuširanja/kupanja područje prsa gdje se javlja seboreja namažem kremom sudocrem i ostavim kroz noć.

Za vlasište koristim šampon - Natura Siberica for Men (siberian stag power anti-dandruff shampoo), za žene preporučam (natura siberica anti-dandruff shampoo)

To je u pravilu sve što radim i nemam niti točkice na licu ili prsima – sretan sam ko prase! Prije navedene terapije, uz razne kombinacije, tretmane, skupe kreme i preparate koje su propisivali razni dermatolozi uvijek mi je izbijala seboreja, posebice tijekom ljeta zbog pojačanog znojenja. Nadam se da će nekome pomoći.

TL;DR
1. ujutro (ili navečer) lice oprati običnim sapunom od lavande (sa što manje aditiva), 10ak sekundi (ako je koža masnijeg tipa ostaviti nešto duže)
2. isprati mlakom vodom i obrisati
3. namazati kokosovim uljem (ima u dućanima zdrave hrane) i ostaviti 30 min. do 2h (ovisno o tipu kože)
4. mazanje uljem (bez pranja sapunom!) ponoviti još 1-2x dnevno, ovisno o količini znojenja i pranja lica kroz dan (jača umivanja, tuširanje i sl.)
5. područje prsa (ukoliko je zahvaćeno seborejom) nakon tuširanja/kupanja namazati sudocremom
6. šampon - Natura Siberica for Men (siberian stag power anti-dandruff shampoo), za žene preporučam (natura siberica anti-dandruff shampoo).
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 15:50   #1643
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
I sve to super zvuči ali pravo pitanje što će se dogoditi kada se skineš s toga? To je glavni problem jer nitko nezna uzrok ali je koliko vidim ove s psorijazom koji su se izliječili problem je definitivno u toksifikaciji koja po meni jedino može doći iz loših crijeva koja su temelj cijelog zdravlja.
Znam da je post star 6 godina, ali nekome tko lurka možda moj odgovor pomogne. Bila sam nepuna dva mjeseca na AC dijeti po Aniti Šupe, koja se provodi i za seboreični dermatitis. U tom periodu koža mi je zablistala i seboreja, koju imam na vlasištu, obrvama i sa strane nosnica, je nestala. Kako sam strašno smršavila (s 52 kg na 47), vratila sam u prehranu med, voće, sirovo mlijeko i povremeno domaći svježi sir i domaće vrhnje, povremeno jabučni ocat, povremeno krumpir i umjesto krumpira tikve i batat, ne bih li se udebljala malo (i jesam. Sada imam 51 kg i tovim dalje. ). Ne znam u čemu je problem, u povratku ovih namirnica, sporoj stolici (pa se hrani vlaknima i ostalim zdravim pizdarijama) ili stresiću koji je uslijedio, seboreja se vratila. Tako da je moguće da treba zauvijek promijeniti navike. Koliko sam uspjela zaključiti iz svega što sam pročitala, dobro je provesti ovu dijetu 2-4 mjeseca radi oporavka crijeva, ali ne duže (i ne kraće od 2 mjeseca!), jer naše tijelo treba šećere iz prirodnih izvora (voće, neki škrobovi). Moj je zaključak da nakon dijete treba lagano uvoditi voće, od onog s niskim GI prema onom s visokim, škrobove (i pri tom paziti koje) te jako rijetko konzumirati mlijeko i mliječne proizvode, makar oni bili domaći (osobno kupujem isključivo nepasterizirane proizvode od kumica na placu). Naime, to prokleto (slasno i fino) mlijeko sluzi crijeva radi čega ona ne rade dobro.
A da, prije dijete trebalo bi provesti dobar detoks. Juha od zelenja, 3 litre vode, zeleni i kašasti sokovi (ja rokam po celeru, bog ga blagoslovio!). I samo to. Tjedan dana bilo bi idealno. Nakon te torture slijedi 2-4 mjeseca mučenja s hranom u kojoj nema voća, meda, mlijeka, sira, grahorica, a posebno ne slatkiša, sokova, rafiniranih ulja i ostalog smeća. No da vas utješim, ima super recepata bez šećera, a da su slatki i mogu utješiti kada vas obuzme nesnosna želja za slatkim, tako da, ako se uhodate u surfanje blogovima i kuhanje, ova dijeta može biti super iskustvo, a pozitivni ishodi neće izostati.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:02   #1644
Ako je seboroični dermatitis neizlječiv, kako to da ga na prsima nemam već dvije godine? Lice mi je, doduše, sve gore i gore, kako god se ponašao i što god poduzimao...
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:16   #1645
Za sve one koji pricaju gluposti- to je bolest koja recidivira. Dakle pojavi se, ali koristimo terapiju pa se povuce, ili cak u blazim slucajevima nestane samo od sebe. Ponovna pojava bolesti moze biti za mjesec dana, a moze biti i za 20 godina. Dakle to je kronicna bolest cije manifestacije lijecimo u odredjenom trenutku, ali do te manifestacije ce sigurno kad tad ponovno doci
nevermind28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:26   #1646
Quote:
ivan-cro kaže: Pogledaj post
Ako je seboroični dermatitis neizlječiv, kako to da ga na prsima nemam već dvije godine? Lice mi je, doduše, sve gore i gore, kako god se ponašao i što god poduzimao...
Pa da pitam - kažu da brijanje može ublažiti simptome. Imam brkove i kratku bradicu, hoće li mi brijanje pomoći na duže periode? Mislim, teško je to reći, vjerojatno nitko to ne zna, ali dobro je čuti iskustva.

Zadnje uređivanje IvanROC : 15.09.2015. at 15:53.
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:00   #1647
Ja vise ne znam sta da radim sa seboroicnim dermatitisom. Godinama ga imam i mislim da je ovo najiritantnija bolest koja postoji. Crvenilo, perut, opadanje kose. Moze li neko da mi da savjet sta kako. Manje vise sve znam, sve sam probao sve sam procitao i svega se pridrzavao, vise mi je muka zamarati se tim sitnicama ne smijes ovo ne smijes ono. Mnogo pazim na ishranu, zdravo jedem vec dvije godine, naravno ponekad se omakne neki junk, ali realno bolje mi je stanje bilo dok nisam pazio i dok sam jeo sve. Nikako ne mogu da se rijesim peruti i crvenila, milion krema milion pravila milion nekih stvari koje trebam ne trebam a na kraju nista.
SkeptikBH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:12   #1648
Za kratkotrajne rezultate (brzo djeluje, a traje od par dana do par tjedana), oboljela podrucja namazi nistatinom (antimikotik, mast) i to navecer, a ujutro bepanthen kremom. Trebas stavit jako malo nistatina i bepanthena. Tako mazi dva, tri dana i miran si bar tjedan dana (mozda i par tjedana). duze ili trajno rjesenje ne znam...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:48   #1649
Quote:
ivan-cro kaže: Pogledaj post
Pa da pitam - kažu da brijanje može ublažiti simptome. Imam brkove i kratku bradicu, hoće li mi brijanje pomoći na duže periode? Mislim, teško je to reći, vjerojatno nitko to ne zna, ali dobro je čuti iskustva.
Meni brijanje pomaže, tj. od kad koristim tretman opisan u postu #1642 čak si mogu priuštiti i brkove i bradu bez popratnog crvenila i ljuštenja.

Quote:
SkeptikBH kaže: Pogledaj post
Ja vise ne znam sta da radim sa seboroicnim dermatitisom. Godinama ga imam i mislim da je ovo najiritantnija bolest koja postoji...
Jesi probao tretman koji sam opisao u postu #1642? Za seboreju nema univerzalnog lijeka, dakle moraš naći tretman koji odgovara tvom specifičnom slučaju. Ono što sam napisao u navedenom postu primjenjujem svakodnevno jer tretman nije agresivan i ne sadrži kortikosteroide i sl. stvari koje često dermatolozi znaju uvaliti za kontrolu simptoma.
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 11:08   #1650
Quote:
SkeptikBH kaže: Pogledaj post
Ja vise ne znam sta da radim sa seboroicnim dermatitisom. Godinama ga imam i mislim da je ovo najiritantnija bolest koja postoji. Crvenilo, perut, opadanje kose. Moze li neko da mi da savjet sta kako. Manje vise sve znam, sve sam probao sve sam procitao i svega se pridrzavao, vise mi je muka zamarati se tim sitnicama ne smijes ovo ne smijes ono. Mnogo pazim na ishranu, zdravo jedem vec dvije godine, naravno ponekad se omakne neki junk, ali realno bolje mi je stanje bilo dok nisam pazio i dok sam jeo sve. Nikako ne mogu da se rijesim peruti i crvenila, milion krema milion pravila milion nekih stvari koje trebam ne trebam a na kraju nista.
Za vlasište koristim gel aloe vere, a za lice mi je dobra krema Himalaya, njezini ključni sastojci su:


Aloe Vera se često koristi u Ayurvedi za liječenje rana, opeklina, dermatitisa i drugih kožnih bolesti. Njegova antibakterijska i adstrigentno svojstva će ubrzati zacjeljivanje ozlijeđene kože. Badem je izvrstan za kožu čineći je glađom i obnavlja prirodnu vlažnost vaše kože. Vitamin A u ulju pomaže kod infekcija. Njegova svojstva koja potiču stezanje kože pomažu liječiti iritacije na koži. Pet-Prepusten stablo ima protuupalno, antibakterijsko i antigljivićna svojstva. To je korisno u tretiranju rane i kožnih infekcija. Indijski madder je anti-upalni antiseptik, koji djeluje umirujuće na kožu. Svojstva prirodnog cinka održavaju kožu hladnom i suhom te pomažu izliječiti kožu. Natrij Biborate je učinkovit protiv prištića i antiseptik, što olakšava proces ozdravljenja.
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 12:20   #1651
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Za kratkotrajne rezultate (brzo djeluje, a traje od par dana do par tjedana), oboljela podrucja namazi nistatinom (antimikotik, mast) i to navecer, a ujutro bepanthen kremom. Trebas stavit jako malo nistatina i bepanthena. Tako mazi dva, tri dana i miran si bar tjedan dana (mozda i par tjedana). duze ili trajno rjesenje ne znam...
Vrlo je tesko naci te "manje poznate" kreme, znao sam obilaziti cijeli grad da nadjem popularni neki proizvod a kamo li nesto manje. Ili kad cujem koristi ulje od crnog nocurka i neki ti nazivi zeleni kmelj, felj, smulj...stvarno ne znam odakle poceti traziti to
SkeptikBH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 12:22   #1652
Quote:
ivan-cro kaže: Pogledaj post
Za vlasište koristim gel aloe vere, a za lice mi je dobra krema Himalaya, njezini ključni sastojci su:


Aloe Vera se često koristi u Ayurvedi za liječenje rana, opeklina, dermatitisa i drugih kožnih bolesti. Njegova antibakterijska i adstrigentno svojstva će ubrzati zacjeljivanje ozlijeđene kože. Badem je izvrstan za kožu čineći je glađom i obnavlja prirodnu vlažnost vaše kože. Vitamin A u ulju pomaže kod infekcija. Njegova svojstva koja potiču stezanje kože pomažu liječiti iritacije na koži. Pet-Prepusten stablo ima protuupalno, antibakterijsko i antigljivićna svojstva. To je korisno u tretiranju rane i kožnih infekcija. Indijski madder je anti-upalni antiseptik, koji djeluje umirujuće na kožu. Svojstva prirodnog cinka održavaju kožu hladnom i suhom te pomažu izliječiti kožu. Natrij Biborate je učinkovit protiv prištića i antiseptik, što olakšava proces ozdravljenja.
Koja aloa vera gel? Ja sam nekad davno koristio taj gel za lice i pise da je za lice da umanjuje crvenilo itd, ali zar moze taj gel na kosu, pogotovo moju zamrsenu kovrdzavu kosu? Moze li link tog proizvoda
SkeptikBH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 12:24   #1653
Nisu ovo manje poznate kreme. Nistatin je antimikotik (mozda se kod vas prodaje pod drugacijim imenom) i u hr se moze nabaviti samo na recept (al ako znas ljekarnika, moze se i bez). Bepanthen je poznata Bayerova krema. Sve to mozes kupiti u ljekarni.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 15:09   #1654
Quote:
SkeptikBH kaže: Pogledaj post
Koja aloa vera gel? Ja sam nekad davno koristio taj gel za lice i pise da je za lice da umanjuje crvenilo itd, ali zar moze taj gel na kosu, pogotovo moju zamrsenu kovrdzavu kosu? Moze li link tog proizvoda
http://www.jeftinije.hr/Proizvod/296...a-biopha-400ml
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 17:01   #1655
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Nisu ovo manje poznate kreme. Nistatin je antimikotik (mozda se kod vas prodaje pod drugacijim imenom) i u hr se moze nabaviti samo na recept (al ako znas ljekarnika, moze se i bez). Bepanthen je poznata Bayerova krema. Sve to mozes kupiti u ljekarni.
Citam da je ta nystatin krema steroid, a inace nisam imao dobra iskustva sa kortikosteroidima jer su mi lice i vlasiste dosta osjetljivi pa burno reaguju i na najmanji neodgovarajuci sastojak. Treba mi nesto prirodnije, pogotovo za kosu, ona mi je trenutno prioritet, ako izgubim kosu moze mi lice biti cisto kao bebina guza ja sam svejedno sjeban ne znam kako bi to podnio
SkeptikBH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 17:47   #1656
Nistatin nast nije kortikodtetoid. Postoje sntimikotik kortikosteroidne kreme (npr. Travocort), ali nistatin nije.

Ovo nije za vece povrsine, pogotovo ne za vlasiste (ne znam kako bi se to utrljalo)

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 19:52   #1657
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Nistatin nast nije kortikodtetoid. Postoje sntimikotik kortikosteroidne kreme (npr. Travocort), ali nistatin nije.

Ovo nije za vece povrsine, pogotovo ne za vlasiste (ne znam kako bi se to utrljalo)

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
svakako nije od onih blazih prirodnih, a kod mene je vlasiste i lice dosta osjetljivo mislim da bi buknuo kao bomba. Sad mi je najbitnije kosu rijesiti da ne opadne, niko u familiji mi nikad nije bio celav tako da ovdje genetika nema veze, samo seboreja
SkeptikBH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 23:47   #1658
Nistatin je, jedan od blazih antimikotika.
Al definitivno nije za mazanje vecih povrsina kao sto je vlasiste. Jos ako ti je koza osjetljiva...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 21:13   #1659
Pozdrav svima
pokrenuta je peticija kako bi se spriječilo ukidanje Zavoda za dermatovenerologiju u Osijeku, molim vas da odvojite malo vremena i potpišete ju.. Više informacija o svemu nalazi se na linku http://citizengo.org/hr/29357-sprije...ruke-u-osijeku . Vjerujem da i među vama ima onih iz Osijeka te bi i na vas utjecala ovakva odluka. Peticiju je pokrenulo Društvo psorijatičara Osječko-baranjske županije.
Lili Artan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 13:40   #1660
Zanima me da li je itko koristio Vichy šampon protiv peruti za masnu perut?Bi li on pomogao u dermatitisu vlasišta jer ovo je više nemoguće kontrolirati!

Tapatalk
makicho5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.