Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 14:47   #41
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Miljun idiota prosvjedovalo dok pola igrača Spanjolske danas, Katalonci, osvajaju SP. Bas me zanima sto oni misle o tome
Kao Hrvat bi trebao imati senzibilitet, i Hrvati su igrali za Jugoslaviju,pa to ne znači da smo jedan narod...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:50   #42
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Usporedba s Hrvatskom ne lezi. Katalonci su dio Spanjolske vec 500 godina. Prije nije bilo ni primisli o nezavisnosti, dapace, ujedinili su se i postali najjace carstvo u sljedeca tri stoljeca. Odbacivat sve to bi bilo jako glupo.
Mi smo bili 1000 godina pod čizmom, pa što onda...

Katalonci su jenako značajni narod kao Hrvati ili Srbi,i želim da imaju nezavisnost...
Kao i Baski...

Galicijsci su većinom asimilirani...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:49   #43
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Jeli ti to meni hoces kazati da je netko silio Hrvate da igraju za Jugu.
Mislim da je bilo igračima ugrađeno u ugovore. Bile su novčane kazne i nemogućnost igranja za klubove. Nisam siguran, ali mislim da je tako bilo.
Necromann is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:54   #44
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kad je to Jakovcic kazao da oni nisu Hrvati?

Mislim, ok...ako cemo izmisljati i lagati....mozemo...
Samim tim što narod u Istri naziva istriani. To ti je isto kao što su u Vojvodini izmislili bunjevce, da bi bilo što manje Hrvata.
Necromann is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:03   #45
Dobro je rečeno u jednoj kolumni Večernjega lista u kojoj se govori o tome da se usporedno s globalizacijom događa atomizacija.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:08   #46
Quote:
Necromann kaže: Pogledaj post
Samim tim što narod u Istri naziva istriani. To ti je isto kao što su u Vojvodini izmislili bunjevce, da bi bilo što manje Hrvata.
Opet trollovi napadaju.
A što su onda Dalmatinci,Slavonci,Purgeri,Zagorci,Ličani,Slavonc i ?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:10   #47
Quote:
Necromann kaže: Pogledaj post
Samim tim što narod u Istri naziva istriani. To ti je isto kao što su u Vojvodini izmislili bunjevce, da bi bilo što manje Hrvata.
Istirjani su regionalna odrednica,osim ako ne misliš na onih 6.000 koji su se tako izjasnili kao nacionalna odrednica?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:13   #48
Katalonci su sigurno Puyol,Valdes(doduše priča Španjolski,navijači su mu dugo zviždali zbog toga)
Xabi ALonso je Bask
Iniesta je Španjolac,on je kao klinac doveden u Barcu
Za ostale nisam siguran...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:49   #49
Quote:
Necromann kaže: Pogledaj post
Samim tim što narod u Istri naziva istriani. To ti je isto kao što su u Vojvodini izmislili bunjevce, da bi bilo što manje Hrvata.
A sto ih nebi nazivao kada i jesu Istrijani......ja sebe cesto nazivam Dalmatincem pa sto onda?

Postoji bitna razlika izmedju regija , nacija i drzavljana.
Hrvat = nacija.
Dalmatinac, Istrijan, Bosanac, Hercegovac, Slavonac, Medjimurac, Zagorac itd. ( neka mi oproste oni koje sam izostavio ) == regionalna pripadnost.


Tako da imamo :
Katalonac = nacija.
Mallorcanin, Valencijac, Andoranin, Katalonac ( kao gradjanin pokrajine Katalonije ) = regijonalna pripadnost
Spanjolac = Jugosloven.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:16   #50
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Istirjani su regionalna odrednica,o[B]sim ako ne misliš na onih 6.000 koji su se tako izjasnili kao nacionalna odrednica?
Mislim upravo na te, a na te cilja i Jakovčić. Nemojmo se zavaravati .Ulaskom u EU njemu je prvi cilj široka autonomija Istre, sa kasnijom mogučnošću provođenja referenduma o otcijepljenju. U tome će mu pomoći srbi i talijani.
da se vratimo na temu. Meni su katalonci simpatični, ali danas sutra se to može i nama obiti o glavu. Ponavljam da granice više nisu nepovredive i podložne su mijenjanju.
Necromann is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:26   #51
Quote:
Necromann kaže: Pogledaj post
Mislim upravo na te, a na te cilja i Jakovčić. Nemojmo se zavaravati .Ulaskom u EU njemu je prvi cilj široka autonomija Istre, sa kasnijom mogučnošću provođenja referenduma o otcijepljenju. U tome će mu pomoći srbi i talijani.
da se vratimo na temu. Meni su katalonci simpatični, ali danas sutra se to može i nama obiti o glavu. Ponavljam da granice više nisu nepovredive i podložne su mijenjanju.
Granice nikada nisu bile nepovredive i oduvijek su bile podložne mijenjanju.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 20:59   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Katalonci su sigurno Puyol,Valdes(doduše priča Španjolski,navijači su mu dugo zviždali zbog toga)
Xabi ALonso je Bask
Iniesta je Španjolac,on je kao klinac doveden u Barcu
Za ostale nisam siguran...
Od jučerašnjih 14 koji su igrali: Xavi, Puyol, Capdevilla, Fabregas, Pique i Sergio.
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:07   #53
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Od jučerašnjih 14 koji su igrali: Xavi, Puyol, Capdevilla, Fabregas, Pique i Sergio.
Nije li Xavi Bask?
Mislim da samo oni imaju X u imenima i prezmenima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:11   #54
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije li Xavi Bask?
Mislim da samo oni imaju X u imenima i prezmenima?
Xabi Alonso je Bask, Xavi Hernandez je Katalonac.
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:26   #55
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Katalonci su sigurno Puyol,Valdes(doduše priča Španjolski,navijači su mu dugo zviždali zbog toga)
Xabi ALonso je Bask
Iniesta je Španjolac,on je kao klinac doveden u Barcu
Za ostale nisam siguran...
Spomeni košarkaše, tamo je utjecaj Katalonaca još veći.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:36   #56
Ipak se vole kad pobjedjuju

Slavlje je toliko obuzelo cijelu zemlju da je u Barceloni nešto manje od 100.000 ljudi na ulicama pjevalo uz španjolske zastave, samo dan nakon što je na istom mjestu 1,1 milijun ljudi prosvjedovao za nezavisnost Katalonije.

Oko 2.000 ljudi slavilo je uz španjolske zastave i u baskijskoj metropoli Bilbaou, što se ne pamti još od 1968. godine kada je ETA započela svoju kampanju.



Da, Katalonija također navija za Španjolsku. I Baski navijaju za Španjolsku. I ETA navija za Španjolsku, ha, ha - u dobrom raspoloženju pričao mi je mladić iz Barcelone

Johannesburg je od ranih jutarnjih sati živio u bojama španjolske i nizozemske. Trg Neslona Mandele, glavno okupljalište navijača, počeo se puniti već oko 10 sati. Svi restorani, kafići i pubovi učas su se napunili, a pivo i mnoge druge vrste alkohola ubrzo su se preselile i na ulicu.
- Ovo finale prvi put je ujedinilo cijelu državu. Nogomet je postao kohezijski faktor, niti jedan političar nije uspio ovo što su uspjeli Puyol, Villa, Xavi, Iniesta i društvo - pričao mi je veliki navijač Španjolske Miguel.

Navijači Furije stigli su iz svih dijelova Španjolske. Nije bilo klupske podijeljenosti, svi su bili pod istim barjakom. Pitao sam ga smeta li mu što je većina udarne postave Španjolske iz Barcelone. Samo se nasmijao.
- Znaš što? Mrzim Barcu! Iz dna duše je mrzim. Ali kad njeni igrači igraju za Španjolsku, onda ih sve volim. Ako osvojimo naslov, sve igrače Barcelone poljubit ću u stražnjicu!
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:42   #57
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Spomeni košarkaše, tamo je utjecaj Katalonaca još veći.
A rukomet?

Zapravo gdje god imamo Barcinu školu,najbolji sportski kolektiv u Europi,imamo i Katalonce...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:55   #58
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
ma gle u Istri su Hrvati i ima ih ono baš pravo hrvatski nastrojeno i to dosta, to ovo nešto bukača s priobalja od kojih je više od pola što Srba, što Talijana stalno nešto rovare i o Istri stvaraju sliku kao nehrvatski raspoloženu, što je nebuloza.

Dakle izostavimo Istru iz paralele..
tako je. ja, Riječanin, mogu to i potvrditi: nema u Istri i Primorju baš previše budala koje Hrvatsku ne doživljavaju svojim domom. takve redikule se na prste može nabrojati.
a Jakovčić ne priča o potpunoj autonomiji, niti bi on igdje iz Hrvatske: on se služi tim sredstvom da maksimalno raspiri netrpeljivosti prema zagrebačkoj centralističkoj politici, kako bi kupio glasove na račun kolektivnog regionalnog identiteta. neće Istra nigdje, ne bojte se; oni samo žele da dio novaca koji zarade mogu i potrošiti, a ne da se nauštrb njih razvijaju Lika, Zadar i Zagreb, a da Pula nema niti poštenu bolnicu.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:09   #59
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Ipak se vole kad pobjedjuju

Slavlje je toliko obuzelo cijelu zemlju da je u Barceloni nešto manje od 100.000 ljudi na ulicama pjevalo uz španjolske zastave, samo dan nakon što je na istom mjestu 1,1 milijun ljudi prosvjedovao za nezavisnost Katalonije.

Oko 2.000 ljudi slavilo je uz španjolske zastave i u baskijskoj metropoli Bilbaou, što se ne pamti još od 1968. godine kada je ETA započela svoju kampanju.



Da, Katalonija također navija za Španjolsku. I Baski navijaju za Španjolsku. I ETA navija za Španjolsku, ha, ha - u dobrom raspoloženju pričao mi je mladić iz Barcelone

Johannesburg je od ranih jutarnjih sati živio u bojama španjolske i nizozemske. Trg Neslona Mandele, glavno okupljalište navijača, počeo se puniti već oko 10 sati. Svi restorani, kafići i pubovi učas su se napunili, a pivo i mnoge druge vrste alkohola ubrzo su se preselile i na ulicu.
- Ovo finale prvi put je ujedinilo cijelu državu. Nogomet je postao kohezijski faktor, niti jedan političar nije uspio ovo što su uspjeli Puyol, Villa, Xavi, Iniesta i društvo - pričao mi je veliki navijač Španjolske Miguel.

Navijači Furije stigli su iz svih dijelova Španjolske. Nije bilo klupske podijeljenosti, svi su bili pod istim barjakom. Pitao sam ga smeta li mu što je većina udarne postave Španjolske iz Barcelone. Samo se nasmijao.
- Znaš što? Mrzim Barcu! Iz dna duše je mrzim. Ali kad njeni igrači igraju za Španjolsku, onda ih sve volim. Ako osvojimo naslov, sve igrače Barcelone poljubit ću u stražnjicu!
Zaboravljas da u Barceloni postoji velik broj doseljenika iz raznih djelova Spanjolske....cak 23%....to su oni koji navijaju za Espanjol.


btw. kazes 2000 ljudi je u Bilbau slavilo.... kladim se sve sa nekim "chudnim prezimenima".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 00:47   #60
Inače neki momak u Baskiji je bio izboden nakon jedne od utakmica što se šetao u Španjolskom dresu...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.