Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 22:17   #41
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Bilo je govora da će nas blokirati 7 godina...
Pretpostavlja se da hoće to neograničeno kretanje,i da na 7 godina,kao što su maltene sve zemlje blokirali.
Ali opet, na sam rad u Njemačku, mi godišnje možemo poslati 8.000 radnika,pošaljemo samo 4.000, tako da ne mislim da je neki poseban problem otići čak i danas.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 22.03.2012., 07:10   #42
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Pretpostavlja se da hoće to neograničeno kretanje,i da na 7 godina,kao što su maltene sve zemlje blokirali.
Ali opet, na sam rad u Njemačku, mi godišnje možemo poslati 8.000 radnika,pošaljemo samo 4.000, tako da ne mislim da je neki poseban problem otići čak i danas.
Ali pitanje je o kakvim je poslovima tu riječ. Vjerojatno se radi o neatraktivnim poslovima kakve njemački državljani ne žele raditi.

S druge strane, nas je fakat jako malo. Hipotetski gledano, da se cijela zemlja iseli, to se u Europi ne bi niti osjetilo.
method_man is offline  
Old 22.03.2012., 14:24   #43
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Ali pitanje je o kakvim je poslovima tu riječ. Vjerojatno se radi o neatraktivnim poslovima kakve njemački državljani ne žele raditi.

S druge strane, nas je fakat jako malo. Hipotetski gledano, da se cijela zemlja iseli, to se u Europi ne bi niti osjetilo.
I evo nas na zanimljivom pitanju.

Da,ni ja mislim da ne traže eto da netko isprobava vile,da vide jesu udobne,da probno voze najnovije modele BMW-a, ili da mažu manekenke i fotomodele prije nastupa.

Ali ako traže vodoinstalatere, dimnjačara, pa i vrtlare, zar ne bismo od mora nezaposlenih u Hrvatskoj,mogli naći 8.000 zainteresiranih?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 22.03.2012., 21:29   #44
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Pretpostavlja se da hoće to neograničeno kretanje,i da na 7 godina,kao što su maltene sve zemlje blokirali.
Ali opet, na sam rad u Njemačku, mi godišnje možemo poslati 8.000 radnika,pošaljemo samo 4.000, tako da ne mislim da je neki poseban problem otići čak i danas.

Molim definiraj boldano....
__________________
Just follow your dream...
sale-xxx is offline  
Old 22.03.2012., 21:50   #45
Quote:
sale-xxx kaže: Pogledaj post
Molim definiraj boldano....
Dakle 2020. možeš otići u bilo koji Njemački grad tražiti posao, dok trenutno možeš,ali kao dio kvote
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 27.03.2012., 22:43   #46
Izbori u Saarlandu:



----------

FDP je postao suvišan na političkoj sceni Njemačke.
DJTcro is offline  
Old 27.03.2012., 22:47   #47
Ekstremna ljevica, točnije bivši komunisti iz DDR-a, u najzapadnoj, katoličkoj i konzervativnoj državi Saarlandu?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 27.03.2012., 23:01   #48
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ekstremna ljevica, točnije bivši komunisti iz DDR-a, u najzapadnoj, katoličkoj i konzervativnoj državi Saarlandu?
Zbog Oscara Lafontainea, koji je oteo SPD-u mnogo socijaldemokratskih birača.



Oscar Lafontaine, najpopularniji ljevičar iz Saarlanda, je 1998-2000 bio ministar financija u Schroederovoj Vladi. Lafontaine je izašao iz SPD-a zbog reformskog kursa kancelara Schroedera.

Osnivanje Ljevice se dogodilo 2007. kada su se zapadnonjemački WASG i istočnonjemački PDS (nasljednica SED) spojili.
DJTcro is offline  
Old 27.03.2012., 23:09   #49
Najvažniji izbori godine u Njemačkoj će biti održavni u najmnogoljudnijoj pokrajini Sjeverna Rajna i Zapadna Vestfalija - 17 milijuna stanovnika
Istraživanje



Ta pokrajina rudnika i čelika je srce njemačke socijaldemokracije.
DJTcro is offline  
Old 27.03.2012., 23:31   #50
Vidiš,tu bi očekivao Linke.
Dakle,ovo u Saarlandu je samo do popularnog pojedinca
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 27.03.2012., 23:40   #51
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Vidiš,tu bi očekivao Linke.
Dakle,ovo u Saarlandu je samo do popularnog pojedinca
Ljevica ne postoji u ostalim zapadnonjemačkim pokrajinama osim u Saarlandu gdje je Oscar Lafontaine kandidat.

SPD si ne može priuštiti koaliciju sa Ljevicom u zapadnonjemačkim pokrajinama, jer ta stranka još koketira sa komunizmom.
DJTcro is offline  
Old 31.03.2012., 22:18   #52
Mi se čudimo kako HDZ kod nas ima 20% a Zeleni i Pirati zajedno u njemačkim pokrajnama imaju 12-19%. Svašta, nisu mi jasno glasači tih stranaka.
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Old 01.04.2012., 13:53   #53
To su ankete, i normalno da će mlađi reći eto pirate,možda i iz zajebancije,ali oni po om mišljenju ni neće zapravo izaći na izbore
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 03.04.2012., 12:18   #54
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
To su ankete, i normalno da će mlađi reći eto pirate,možda i iz zajebancije,ali oni po om mišljenju ni neće zapravo izaći na izbore
http://www.wahlrecht.de/umfragen/index.htm

Pirati su sada na 12% (nacionalna razina).

Ankete su dosada davale mnogo manje postotaka nego što su pirati dobivali na izborima.

U Berlinu su ankete davali piratima 5%, a dobili su 9% glasova.
DJTcro is offline  
Old 03.04.2012., 22:01   #55
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
http://www.wahlrecht.de/umfragen/index.htm

Pirati su sada na 12% (nacionalna razina).

Ankete su dosada davale mnogo manje postotaka nego što su pirati dobivali na izborima.

U Berlinu su ankete davali piratima 5%, a dobili su 9% glasova.
Imaju li pirati kao stranka ikakva načela, svjetonazor odnosno program osim piraterije ? Logika bi nalagala da bi bili nekakvi liberali ili su oni stranka samo jedne tematike kao penzioneri kod nas

Vidim u anketama forse uvijek je veća razlika između CDU-a i SPD-a nego kod ostalih agencija. U čemu je baza? različitom sustavu ispitivanja javnosti ?
DemianDDD is offline  
Old 03.04.2012., 23:40   #56
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Ali pitanje je o kakvim je poslovima tu riječ. Vjerojatno se radi o neatraktivnim poslovima kakve njemački državljani ne žele raditi.
Ne baš sasvim, za "neatraktivne" poslove imaju Nijemci dovoljno svojih nezaposlenih koje mogu poslati sa biroa za zapošljavanje, Nijemci traže sada stručnu radnu snagu, inžinjere, tehničare...

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Vidiš,tu bi očekivao Linke.
Dakle,ovo u Saarlandu je samo do popularnog pojedinca
SPD su tradicionalni socijalisti, Linke su bivši DDR komunisti koji nisu toliko popularni na zapadu...

Quote:
DemianDDD kaže: Pogledaj post
Imaju li pirati kao stranka ikakva načela, svjetonazor odnosno program osim piraterije ? Logika bi nalagala da bi bili nekakvi liberali ili su oni stranka samo jedne tematike kao penzioneri kod nas
Pirati su u pocetku bili par zanesenjaka koji su se stvarno bavili zaštitom piraterije, međutim, i sami priznaju kako su iznenađeni rezultatima izbora... Nakon "ustrojavanja" ide se sada u pravcu građanskih sloboda, nadgledanja interneta, zaštita osobnih podataka...
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Old 04.04.2012., 00:47   #57
Quote:
DemianDDD kaže: Pogledaj post
Imaju li pirati kao stranka ikakva načela, svjetonazor odnosno program osim piraterije ? Logika bi nalagala da bi bili nekakvi liberali ili su oni stranka samo jedne tematike kao penzioneri kod nas

Vidim u anketama forse uvijek je veća razlika između CDU-a i SPD-a nego kod ostalih agencija. U čemu je baza? različitom sustavu ispitivanja javnosti ?
Ta stranka je u javnosti uspjela progurati osjećaj da je kul, buntovnički i moderno glasati za Piratsku stranku. Dakle, pirati koriste iste argumente kao i zeleni 1980., koji su se u međuvremenu uhljebili u državne službe. Pirati su krivci za veliki pad potpore Zelene stranke.

Što se tiče anketa, preporučujem ti da pratiš istraživanja javnih televizija ARD/Infratest Dimap i ZDF/Forschungsgruppen Wahlen.
Forsa je njemački pandan anketa Hendal (istraživanja od HRT-a), koji je HDZ-u davao 6%.
DJTcro is offline  
Old 04.04.2012., 00:50   #58
Zeleni su mi najomraženija politička opcija u EU općenito.

Ako im pirati zbilja uzimaju glasove,onda svaka čast
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 04.04.2012., 14:21   #59
Pirati su jedan bum iz protesta koji neće dugo trajati...
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Old 05.04.2012., 00:23   #60
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Pirati su jedan bum iz protesta koji neće dugo trajati...
Možda, ali će vjerovatno ući u parlament slijedeće godine.

Najnovija anketa javne televizije ARD:



Zapadna Njemačka:

Istočna Njemačka:

Nakon ulaza Piratske stranke u parlament Saarlanda, ta stranka uspjela povećati svoj rejting na 10%.

Odakle dolaze glasači Piratske stranke: (nichtwaehler = neglasači)


Zadnje uređivanje DJTcro : 05.04.2012. at 00:30.
DJTcro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.