Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 16:04   #81
Evo za one koji ne vjeruju i tarifni stavak koji o tome govori iz Tarife HOK-a.

Quote:
Tbr. 39.

Odvjetnik i stranka mogu ugovoriti visinu naknade za odvjetnički rad. Ugovor je valjan samo ako je zaključen u pismenoj formi. Ugovor ne obvezuje sud kod dosuđivanja troška stranci koja je uspjela u sporu.
1. U kaznenopravnim predmetima odvjetnici mogu sa strankom pismeno ugovoriti naknadu za rad na bazi satnice koja može biti veća ali ne i manja od naknade iz Tbr. 34.
2. U imovinskopravnim predmetima odvjetnici mogu sa strankom pismeno ugovoriti naknadu za rad na bazi satnice koja može biti veća ali ne i manja od naknade iz Tbr. 34.
3. U imovinskopravnim predmetima odvjetnici mogu sa strankom pismeno ugovoriti naknadu za rad i u razmjeru s uspjehom u postupku odnosno u pravnim radnjama, koje će za stranku poduzeti. Gornja granica ugovorenog postotka ne može prijeći 30% od ukupno ostvarenog uspjeha.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:21   #82
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Evo za one koji ne vjeruju i tarifni stavak koji o tome govori iz Tarife HOK-a.
Ne kuzim bas, jel doslo do nekih promjena? U ovome sto si ti citirao ne vidim nikakvu razliku od onog sto sam ja napisao na prethodnoj stranici.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 21:26   #83
Nije stvar razlike, nego sto neki ne kuze o cemu se prica. Ne pratis.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:08   #84
dal on to smije???

Pozdrav svima!!
Nadam se da ćete mi pomoći.
Evo- odvjetnik je poslao račun za 2005 godinu za jedan spor u kojem je zastupao ljude (bilo ih je više) protiv jedne tvrtke. E sad moje pitanje je-dal smije nakon 6 godina poslati rn za posao koji je u početku radio besplatno, tj.- odvjetnik je rekao da će ih zastupati besplatno, a sad nakon 6 godina šalje račun. Dali on to može, tj. da li mu moramo to platiti i zašto je to tako? (spor je još k tome završio u korist te tvrtke)
Molim Vas, ako ima netko tko to zna da mi odgovori.
__________________
Juhuhu
Ajša Krtanjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 20:32   #85
Odvjetnik te ne smije zastupati besplatno..... A ni jeftinije od Tarife (osim ako tako pismeno ugovorite- utrošeni sat, pa ispadne da tako ,,manje nego po Tarifi''.....)
ddeeaann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 02:47   #86
Cijena usluge odvjetnika prevelika ili?

U braku sam sa stranim državljaninom (Amerikanac), vjenčani u Hrvatskoj, već dvije godine ne živimo skupa (on je nazad u Americi), nemamo djece ni zajedničke imovine. U međuvremenu nastavio svatko svojim životom i sada bi se sporazumno razveli. Bila sam po savjet kod odvjetnika koji mi je fino rekao cifru od 3000 kuna za njegove usluge (zastupao bi nas oboje) + 400 kuna troškova suda.

Moje pitanje je (s obzirom da obje stranke ne mogu biti prisutne na ročištu pa pretpostavljam ne možemo bez odvjetnika) da li me ovaj gospodin odvjetnik pokušava oderati ili je njegova cijena zaista onolika koliko trebam platiti da se razvedemo?

Hvala unaprijed!

Zadnje uređivanje NeeNer : 04.05.2011. at 03:09.
NeeNer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 11:18   #87
Quote:
NeeNer kaže: Pogledaj post
U braku sam sa stranim državljaninom (Amerikanac), vjenčani u Hrvatskoj, već dvije godine ne živimo skupa (on je nazad u Americi), nemamo djece ni zajedničke imovine. U međuvremenu nastavio svatko svojim životom i sada bi se sporazumno razveli. Bila sam po savjet kod odvjetnika koji mi je fino rekao cifru od 3000 kuna za njegove usluge (zastupao bi nas oboje) + 400 kuna troškova suda.

Moje pitanje je (s obzirom da obje stranke ne mogu biti prisutne na ročištu pa pretpostavljam ne možemo bez odvjetnika) da li me ovaj gospodin odvjetnik pokušava oderati ili je njegova cijena zaista onolika koliko trebam platiti da se razvedemo?

Hvala unaprijed!

Pokušava te oderati. Imaš šprancu ovdje na forumu, popuni je , potpišite se, odnesi do pisarnice na sudu. Uštediti ćete 3000 Kn ( dodaj poštanske troškove do merike i nazad)
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:00   #88
Hvala na odgovoru.
NeeNer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:10   #89
Cijena je OK. S obzirom da je suprug stranac preporučam da angažirate odvjetnika.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:37   #90
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Cijena je OK. S obzirom da je suprug stranac preporučam da angažirate odvjetnika.
Ti si pravnik/ca? Činjenica jest da je frajer strani državljanin ali zbog međunarodnih sporazuma o priznavanju sudskih odluka ( a razvod braka ) jest sudska odluka, bilo koja USA institucija će sudsku odluku suda RH priznati ( sa prijevodom, of skroz). Isto tako u RH se primjenjuje obiteljski zakon a strani državljanin isto potpada pod HR zakon ( osim ako nije UNPROFORAc, ili marinac ili whatever ).
Tako da, pokušava te oderati....
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:02   #91
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Ti si pravnik/ca?

Da. Pretpostavljam da ti nisi jer bi vjerojatno napisao kako ide postupak ako jedna od stranaka nema prebivalište u RH i da je zato najjednostavnije ići preko odvjetnika.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:17   #92
Ispravite me ako griješim ali za razvod braka je propisan paušalni iznos od 2000,00 kn + PDV 23 % što izađe 2.460,00 kn. To je iznos koji se maximalno može naplatiti bez obzira na broj ročišta ili podnesaka. tako da te po mom mišljenju taj dere za nekih 500,00 kn.
Ta cijena koju sam navela propisan je odvjetničkom tarifom.
I morala bi se složiti da bi ja na tvom mjestu angažirala odvjetnika, platila tu cifru i bila mirna nego se bavila nadripisarstvomi sl. Eto
aiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:31   #93
Quote:
aiky kaže: Pogledaj post
Ispravite me ako griješim ali za razvod braka je propisan paušalni iznos od 2000,00 kn + PDV 23 % što izađe 2.460,00 kn. To je iznos koji se maximalno može naplatiti bez obzira na broj ročišta ili podnesaka. tako da te po mom mišljenju taj dere za nekih 500,00 kn.

Plus povišenje za zastupanje više osoba, pribava dokumenata... Ali išlo bi to za 2.000,00 sve zajedno. Raspitati se kod drugih.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:39   #94
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Da. Pretpostavljam da ti nisi jer bi vjerojatno napisao kako ide postupak ako jedna od stranaka nema prebivalište u RH i da je zato najjednostavnije ići preko odvjetnika.
Ne mogu se baviti nadripisarstvom....ne, nisam pravnik. Čuj na autorici je hoće li potražiti pravnog zastupnika, napraviti to samoslano ili nešto treće.
Inače dalo bi se o pravnicima, njihovoj krovnoj organizaciji, njihovim tarifama i njihovom zastupanju stranaka ( onaj dio koji se na faxu uči o distanci i sl. ) . No dobro nećemo o dvjetnicima, ja bih kako bih, to sam i savjetovao autorici a na njoj je da prosudi šta je najbolje za nju, zar ne? Lijep pozdrav.

Quote:
aiky kaže: Pogledaj post
Ispravite me ako griješim ali za razvod braka je propisan paušalni iznos od 2000,00 kn + PDV 23 % što izađe 2.460,00 kn. To je iznos koji se maximalno može naplatiti bez obzira na broj ročišta ili podnesaka. tako da te po mom mišljenju taj dere za nekih 500,00 kn.
Ta cijena koju sam navela propisan je odvjetničkom tarifom.
I morala bi se složiti da bi ja na tvom mjestu angažirala odvjetnika, platila tu cifru i bila mirna nego se bavila nadripisarstvomi sl. Eto
Ako se obratiš pravnom zastupniku, postoji minimalac. No ako uzmeš predložak, u suglasju s drugom stranom, ispuniš ga i dostaviš u pisarnicu suda, košta te 400,00 KN.
Opet stručnost u određivanju tarifa, joj joj joj.

Zadnje uređivanje Nica : 04.05.2011. at 17:17. Reason: MQ
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:51   #95
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Inače dalo bi se o pravnicima, njihovoj krovnoj organizaciji, njihovim tarifama i njihovom zastupanju stranaka ( onaj dio koji se na faxu uči o distanci i sl. ) . No dobro nećemo o dvjetnicima, ja bih kako bih, to sam i savjetovao autorici a na njoj je da prosudi šta je najbolje za nju, zar ne? Lijep pozdrav.

Dalo bi se sigurno i o tvojoj struci koja god da je.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:25   #96
Selim
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 00:13   #97
udio u naknadi

Poštovani, zanima me slijedeće:
vlasnici 4 apartmana u urbanoj vili pokreču spor protiv investitora.
2 apartmana dijele vlasništvo , jedan između supružnika ,a jedan između dviju sestara. Udio u tužbi (troškova) odvjetnik dijeli na 5 stranaka:
2 stranke -2 apartmana s jednim upisanim vlasnikom,
1 stranka -apartman sa supružnicima (mada svaki od supružnika upisan kao 50% vlasnik)
2 stranke-apartman gdje su 2 sestre upisane kao suvlasnici.
Što je ispravno , naplata troškova prema broju nekretnina (4) ili broju upisanih suvlasnika (bez obzira na udio u vlasništvu)?
Mislim da ako ide po principu vlasništva onda bi i svaki od supružnika trebao snositi dio toškova što povečava na 6 stranaka u sporu ,nevezano o postotku vlasništva.
Dali je odvjetnik malo krivo podijelio udio u troškovima i uzeo u obzir isto prezime supružnika kao jedno kučanstvo tj. jedno vlasništvo?
zbica101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 21:53   #98
Odvjetnička naknada

Poštovani
molimvas ako m inetko može pojasniti sljedeće;naime bio sam tužen,tužitelj je htio raskid ugovora o doživotnom uzdrzavanju što nije uspio znači dobio sam spor i njemu je određeno da plati troškove postupka kao i moje troškove.
No ja sam svoje troškove odvjetnika uredno po svakom ročištu plačao,naravno nemam račun.
Zanima me kome će on sada plačati ,tko će mu to naplatiti i da li bih ja trebao dobiti znaći svoje troškove nazad i od koga.
Molim lijepo ako je netko imao iskustva s tim ili je upoznat da mi ovdje objasni
zahvaljujem unaprijed
SUNDOWN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:40   #99
Troškovi pripadaju tebi kao stranci u postupku, posebno jer si svog odvjetnika sam već platio.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 18:19   #100
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Troškovi pripadaju tebi kao stranci u postupku, posebno jer si svog odvjetnika sam već platio.

Tako sam i pretpostavio ali meni nije jasno(a odvjetnika kad pitam svaki mi put nesto smulja tako da mi se niti neda ga vise pitati) kako ću ja doć do tih novaca
Odvjetnik je rekao da ce mu skidati s mirovine(jer ima primanja svega 800kn);tko će mu skidati i kako ću ja doć do svojih/pripadajućih novaca
SUNDOWN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.