Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 19:26   #41
Quote:
francesko01 kaže: Pogledaj post
to je kao proširivanje djelatnosti napravio bih mali MOTEL za koji iman građevinsku dozvolu,i na krov bi stavio elektranu koja bi mogla doc!koristio bih toiplu vodu a struju bih prodavao HEP-u! to je moj plan samo me zanima sta dalje, trebam kome da se javim ako bih mogao povuci kakva nepovratna sredstva iz Unije!
Uvaženi kolega, prema ovim osnovnim informacijama , a vezano uz ovaj sada otvoreni natječaj, i iz moga velikoga iskustva jedino ako si registriran za pružanje usluga smještaja i prehrane ( jedino ta šifra za turizam,i ograničenje kod provođenja aktivnosti) imao bi šanse. Ima i drugih izvora potpora,osim ovog natječaja gdje će biti puno prijava, a malo poduzetnika će dobiti potporu s obzirom na vrijednost projekata i iznos fonda novaca. Više na PM. S elektranom treba biti oprezan, zbog kvota i smnajenja poticajne naknade.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 19:30   #42
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
goran2hr spamaš temu o natječajima, a na konkretno pitanje odgovaraš postom u kojem nisi rekao ništa, osim iskazao svoja anti-eu uvjerenja a zato ovdje nije ni vrijeme ni mjesto.
gdje su ovdje modovi?




uglavnom, moja firma planira prijaviti projekt pa sam proučila dio dokumentacije. kad se sve pročita i uđe u taj njihov lingo nije teško, dapače ali ako nemate iskustva mislim da bi bilo bolje nekoga angažirati oko toga. sve potrebne dokumenta imate na stranicama ministarstva, općina nema veze s time.
morate imat konkretan projekt i vremenski okvir. konkretnije što se treba oko toga napraviti jest poslovni plan, poslovne projekcije, dugoorčni financijski planovi...ako niste nikad to radili, i niste sigurni da možete sami bolje uzet nekoga. Još ako ćete vi sufinancirat projekt, tj. banka, tu je potrebna još dodatna dokumentacija. Isto vrijedi i ako ćete novce iskorištavati za gradnje i prigradnje građevinskih objekata - ali mislim da je za građ. dozvole data neka odgoda predaje.
Minimalni iznos koji se dodjeljuje jest 3,8 milijuna kuna, a potoršiti se mora do lipnja 2016. godine.

uglavnom preporuča da prvo pročitate ove dokumente na dnu stranice (http://www.minpo.hr/default.aspx?id=515) i onda odlučite kud dalje
Baš me veseli da netko iz realnog sektora ide u "avanturu" i da ima pripremljen projekt za apliciranje, koji bi sukaldno svojoj strategiji odradio i bez EU financiranja. Molim pripazite na aktivnosti u projektu, metodologiju ocjenjivanja- relevantnost, održivost, aktivnosti idr. jer će samo projekti s največim brojem bodova ostvariti potporu. Do kuda ste stigli?? SRETNO!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:34   #43
Što se tiče fondova za razdolje 2014. do 2020. preporučila bih ovaj članak:
Projekti vrijedni.....

Prema mom skromnom iskustvo, mislim da je za svaki projekt potreban početni kapital koji ćeš uložiti u izradu projektne i natječajne dokumentacije. Osim toga, mislim da EK ne vraća sva uložena sredstva nego do maks. 85%.
Preporučujem ovaj članak: zašto štekaju projekti

Također bih savjetovala da se ljudi ne upuštaju sami u pisanje projekata. Nije to baš tako jednostavno kako se čini. Postoje brojne cake koje mi obični laici ne znamo.
__________________
život je paradižot

Zadnje uređivanje zamantana : 29.01.2014. at 20:39.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 06:52   #44
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Što se tiče fondova za razdolje 2014. do 2020. preporučila bih ovaj članak:
Projekti vrijedni.....

Prema mom skromnom iskustvo, mislim da je za svaki projekt potreban početni kapital koji ćeš uložiti u izradu projektne i natječajne dokumentacije. Osim toga, mislim da EK ne vraća sva uložena sredstva nego do maks. 85%.
Preporučujem ovaj članak: zašto štekaju projekti

Također bih savjetovala da se ljudi ne upuštaju sami u pisanje projekata. Nije to baš tako jednostavno kako se čini. Postoje brojne cake koje mi obični laici ne znamo.
Sve ste točno naveli. Konkretno na ovom natječaju je max. sufinanciranje od 60 % za male poduzetnike, a inače je do 50 %. Ipak ima za manje tvrtke i obrte i domaći fondovi. Dio kapitala treba za početak. Zato svima naglašavam da cijena EU fondova u početku košta, koje su šanse i rizici jer ima uvijek jako puno prijava, a sada na ovom natječaju (govoreći samo za os 1.-GOSPODARSTVO) se očekuje da ćepotporu dobiti samo max. 20 poduzetnika.
S druge strane teoretski možete prijaviti projekt da idete s Pismom namjere banke, da će Vas ona u potpunosti kreditno pratititi umjesto vlastitih sredstava.
Osnovni cilj kod pisanja- projekt mora biti zanimljiv, ispunjavati većinu ciljeva natječaja, i imati nekoliko aktivnosti, tj. kada se sve zbroji mora imati što više bodova. Naša priča "hoću kupiti CNC stroj da budem konkurentan i povećam dobit" nije dovoljna sama po sebi!.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 13:35   #45
Quote:
francesko01 kaže: Pogledaj post
to je kao proširivanje djelatnosti napravio bih mali MOTEL za koji iman građevinsku dozvolu,i na krov bi stavio elektranu koja bi mogla doc!koristio bih toiplu vodu a struju bih prodavao HEP-u! to je moj plan samo me zanima sta dalje, trebam kome da se javim ako bih mogao povuci kakva nepovratna sredstva iz Unije!
U svakoj županiji imate agencije za regionalni razvoj, pr. Varazdin http://www.azra.hr/hr/ ... Možete ih nazvati na tel i dogovoriti sastanak s njima... da vam daju više info
__________________
“You've gotta dance like there's nobody watching,Love like you'll never be hurt,Sing like there's nobody listening,And live like it's heaven on earth.”
TheSunnySide is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 20:42   #46
pitanje

Da li bi mi netko znao / mogao konkretno odgovoriti na moje pitanje, budući informacije oko toga nisam nigdje našla....?

Naime, cilj mi je otvoriti / pokrenuti jedan projekt nečega vrlo zanimljivoga što još ne postoji u Hrvatskoj, ali niti u drugim zemljama EU.

Odakle da počnem?, jer sve što imam / posjedujem je do detalja razrađena ideja, ispodprosječna hrvatska plača i blokada na Fini.

Odnosno, konkretno, gdje i kako i da li se mogu dobiti poticaju EU za genijalne ideje, ako nemate nikakvo postojeće ili prošlo poslovanje, nego samo buduće...?


Hvala!
FlyGoodBye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 18:18   #47
Ja sam bila poslala par laznih zahtjeva za odobrenje sredstava , s laznim imenom i laznim podacima o projektu. Radilo se o Mvpei ustanovama (stalno se mijenjaju imena takvih udruga da vise ne znas gdje je sjediste i tko su odgovorne osobe).
Bila sam dobila samo odbijenice , a u potpisu su bila germanska prezimena , jedno od njih je bilo Volf. Mislim da se vjerojatno radi o Zidovu.
Kad bi tamo radili nasi domaci ljudi vjerojatno bi izasli ljudima u susret i pripomogli s obzirom sto se radi o teskoj gospodarskoj situaciji.

Slucajno ili ne?
racunajnamene is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 00:09   #48
Zbog upada hakera na stranice strukturnifondovi.hr rok prijave na natječaj MINPO za Eu sredstav je produžen do 24.02.2014.

Dobro da ovaj natječaj završava jer je bio jako složen,a u kratkom roku!

Da li iam koji poduzetnik da se prijavio?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 09:09   #49
Quote:
FlyGoodBye kaže: Pogledaj post
Da li bi mi netko znao / mogao konkretno odgovoriti na moje pitanje, budući informacije oko toga nisam nigdje našla....?

Naime, cilj mi je otvoriti / pokrenuti jedan projekt nečega vrlo zanimljivoga što još ne postoji u Hrvatskoj, ali niti u drugim zemljama EU.

Odakle da počnem?, jer sve što imam / posjedujem je do detalja razrađena ideja, ispodprosječna hrvatska plača i blokada na Fini.

Odnosno, konkretno, gdje i kako i da li se mogu dobiti poticaju EU za genijalne ideje, ako nemate nikakvo postojeće ili prošlo poslovanje, nego samo buduće...?


Hvala!
malo prečekiraj ovdje :
http://www.strukturnifondovi.hr/programi_zajednice

postoji natječaj za StandUp - nove ideje /nove tehnologije .
... ali pošto imaš ** Naime, cilj mi je otvoriti / pokrenuti jedan projekt nečega vrlo zanimljivoga što još ne postoji u Hrvatskoj, ali niti u drugim zemljama EU.** tako da nije moguče ocjeniti i kokretno odgovoriti .
konzultacije če ti biti svakako potrebne zbog poslovanja i FINE !!**
__________________
osmjeh žene nakon ......... menja mnogo .........
jozko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:06   #50
Zanima me postoji li koji pozitivni primjer dobivanja novca iz Eu fondova u Dalmaciji,i postoje li nekakve konstruktivne ideje koje su u procesu??
Perque is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 10:30   #51
Quote:
Perque kaže: Pogledaj post
Zanima me postoji li koji pozitivni primjer dobivanja novca iz Eu fondova u Dalmaciji,i postoje li nekakve konstruktivne ideje koje su u procesu??
naravno da postoji i ima ih i u tijeku dosta.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 13:22   #52
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
naravno da postoji i ima ih i u tijeku dosta.
Mozes li navesti par primjera ili linkove mi proslijedi,jer radim rad na tu temu,a nema previse bitnih informacija koje bi mi koristile...LP
Perque is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:50   #53
Poljoprivreda

Poštovanje svima, zanima me ako netko ima iskustva s poticajima u poljoprivredi.
Slabo se razumijem u poljoprivredu ali imam zelju učiti i raditi jer imam nešto zemlje na području Lučkog. Molim ako je netko voljan pomoći da ukratko opiše kako je došao do poticaja.
Lijep pozdrav!
petrocs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 12:29   #54
Pozdrav svima,

evo javljam se jer vidim da vas zanimaju iskustva u vezi EU fondova. Radim u tom sektoru već dugo (prvo u Sloveniji i sada u Hrvatskoj) i poznajem više vrlo uspješnih priča sufinanciranja poduzetničkih (i poljoprivrednih) investicija.

Poljoprivreda vrlo je dobro sufinancirana u zemljama Europske Unije. Ima poticaja sa stane države (Ministarstva) a ima i direktne natječaje Europske Unije. IPARD mjere u Hrvatskoj su završene jer to su bili pret-pristupni fondovi ali sa 2015. godinu kreće EAFRD - fond za članice EU.

Sve osnovne informacije su već na stranicama Ministarstva: http://www.mps.hr/ i kod njih se može dobiti dodatne besplatne savjete.

Kod prijavljenja projekta prvi put bih vas ipak uputila na konzultante, barem za osnovnu procjenu prihvatljivosti investicije. Administracija je zahtjevna i može spriječiti odobrenje i dobrog projekta, ako se prave pogreške.

Još obratite pažnju na činjenicu da su kod većine poljoprivrednih natječaja konzultantske usluge prihvatljiv trošak investicije što znači da se i to sufinancira.
__________________
Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment. (Buddha)

http://www.pravaideja.eu/, HORIZON2020, SUFINANCIRANJE, NEPOVRATNA SREDSTVA i EU FONDOVI.

Zadnje uređivanje PRAVA IDEJA : 10.06.2014. at 12:54.
PRAVA IDEJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 07:22   #55
Došao je i taj dan da su prvi novci iz EU fonda za razvoj gospodarstva i turizma dodijeljeni ovaj tjedan. To se odnosi na Natječaj iz 12/2013.godine, a koji je završen 02/2014. i grant shema je ukupno iznosila 255 mil.kn! Ukupno je dodijeljeno 28 potpora. Više na www.minpo.hr!
Moji rezultati i očekivanja kao direktnog sudionika(dionika) toga procesa su vrlo pozitivni. Očekuje se sličan natjačaj za jesen ove godine. Molio bih Vas ako imamo forumaša koji su bili u onih preostalih 112 prijavljenih koji nisu dobili potpore da podijele komentare i kažu razloge odbijanja prijava.
Uz navedeno se najavljuje i veliki prvi natječaj iz EU fondova za "RURALNI RAZVOJ" ove godine!
Tko želi ući u ove projekte, moram krenuti s ozbiljnim priremama već sada, kako bi imao projekt u visokoj fazi i bio spreman aplicirati člim se raspišu natječaji.

Zadnje uređivanje hkolar : 09.07.2014. at 07:23. Reason: korekcija teksta
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 15:18   #56
Sve je lijepo objašnjeno na njihovim stranicama. Treba samo jako poduzeće i adekvatan plan. Ostalo ide. Gledajte to riješiti bez posrednika.
Voron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:59   #57
Quote:
Voron kaže: Pogledaj post
Sve je lijepo objašnjeno na njihovim stranicama. Treba samo jako poduzeće i adekvatan plan. Ostalo ide. Gledajte to riješiti bez posrednika.
Ne znam na koga se to misli "bez posrednika!". Iz moga velikog iskustva i provedbi projekata bilo koji Eu natječaj je složen, pa se divim svakom onome koji je samostalno ga pripremio, napisao i dobio potporu. Ako netko želi npr. dobiti 5 mil.kn. bespovratno, mora imati super projekt,tj. razrađenu ideju zajedno sa studijom izvodljivosti, što vjerujem da sam ne može napraviti. S druge strane glupo je ispasti iz igre na prvom koraku ocijenjivanja i dobiti nedovoljan broj bodova. Ove godine smo vidjeli puno dobrih tvrtki na EU fondovima koje su imale super ideju, ali nije prezentirana na "dobar način", te su završili igru jako brzo. A neke su imale i "konzultante koji pričaju da su to, a izgleda da nisu bili."
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:21   #58
pozdrav

Razmišljam o pokretanju vlastitog biznisa u turizmu (bungalovi+praonica rublja na otoku)

Probala bih izvuči sredstva preko natječaja iz fondova.

Ali ne znam od kuda krenuti.

Našla sam firmu koja se bavi dokumentacijom te imam s njima sastanak idući tjedan.

Ne znam što mogu očekivati, koliko dugo traje priprema dokumentacije, odgovor da li sam prošla na natječaju, koliko mi je potrebno vlastitih sredstava za početak.

Imate li ikakvih savjeta?
otočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:20   #59
Quote:
otočka kaže: Pogledaj post
Razmišljam o pokretanju vlastitog biznisa u turizmu (bungalovi+praonica rublja na otoku)

Probala bih izvuči sredstva preko natječaja iz fondova.

Ali ne znam od kuda krenuti.

Našla sam firmu koja se bavi dokumentacijom te imam s njima sastanak idući tjedan.

Ne znam što mogu očekivati, koliko dugo traje priprema dokumentacije, odgovor da li sam prošla na natječaju, koliko mi je potrebno vlastitih sredstava za početak.

Imate li ikakvih savjeta?
kako je prošlo na sastanku? za 2start-up" poduzetnike ima nekih programa kreditiranja i potpora.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 15:03   #60
Draga Otočka,

tvoja ideja je dobra, ali ima dva problema:
1. Vlada RH još uvijek nije donijela strateški program na temelju kojeg bi se mogli napraviti županijski strateški programi, a zatim i lokalni. Bez strateškog programa nemaš se na što pozvat u razradi projekta jer u jednom trenutku moraš reći da je tvoj projekt u skladu s tim-i-tim strateškim programom.
2. Ova financijska perspektiva ima 11 tematskih ciljeva. Niti jedan nije vezan za turizam. Prilikom razrade stabla problema i logičke matrice vodi računa o tematskim ciljevima. Možda bi mogla svoju ideju realizirati kroz 3 tematski cilj.

Sve se može financirati iz EU fondova samo to treba znati dobro upakirati
nelazlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.