Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2023., 15:49   #1801
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Da je sad rezona, snimati S5 ENT-a.
Iako bih to svim srcem želio, prošlo je 18 godina od otkazivanja i glumci su prestari da se vratimo na Romulanski rat.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2023., 15:51   #1802
Kraj je indirektno priznanje da je cijeli kvaziprojekt zvani STD propao. Kako i zaslužuje.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2023., 18:05   #1803
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Kraj je indirektno priznanje da je cijeli kvaziprojekt zvani STD propao. Kako i zaslužuje.
Predugo je i ostao...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2023., 16:56   #1804
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Iako bih to svim srcem želio, prošlo je 18 godina od otkazivanja i glumci su prestari da se vratimo na Romulanski rat.
Volio bih vidjeti to. Mogu nastaviti i s drugom ekipom. Neki drugi brod, druga posada bi bila nositelj serije, a ovi iz Enterprisea nek se pojavljuju tu i tamo nekad.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2023., 17:06   #1805
scenaristi su sve takve ideje potrosili na Picarda... a istinizavolju ta serija s Archerom nikad nije ni bila nesto e da bi se sad isla reciklirati
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2023., 17:11   #1806
Meni i nije bila loša, iz razloga što nije predaleko u budućnosti i bliža je nama. Ovi u Discoveryju u 32. stoljeću imaju neke džigi-bau uređaje, pa sve djeluje previše neozbiljno.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2023., 01:56   #1807
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Meni i nije bila loša, iz razloga što nije predaleko u budućnosti i bliža je nama. Ovi u Discoveryju u 32. stoljeću imaju neke džigi-bau uređaje, pa sve djeluje previše neozbiljno.
Baš to. Djeluje Harry Potterovski .Ako se budućnost želi prikazati futurističkom onda se može ići 200-300-400 godina unaprijed. Ali ići u 32. stoljeće, sve izgleda magično i neozbiljno. I previše daleko i apstraktno.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2023., 04:17   #1808
Ne mora biti, zapravo ovisi tko radi.

Originalni ST, TOS je prvenstveno bio prikaz bajke, a opet je imao tehnološku pozadinu.
TNG je još napredniji, ima još neke zanimljive dodatke, poput holodecka (tu ima i grešaka, kao npr. holo-grude koje opstaju i izvan holo-vrata), ali je opet normalan, ljudski.

Realno gledajući, tako je moglo biti i 32. stoljeće.
Trebala se riješiti integracija Romulanaca (Vulkansko ujedinjenje) i Klingonaca (Worf je bio prototip) u Federaciju.
Zatim priče o Dominiju (drogeraška i luda klika), Borgu (prirodna nepogoda, koja je ljude vidjela kao scrap metal, i koja je došla u dodir s ljudima prerano, radi Q-a, no koju su ljudi/federacijci? uspjeli nadigrati).

Eventualno, tu je i razdoblje gdje bi se Federacija trebala raspasti, u toliko godina, stoljeća, ne može baš sve ići kako treba.

Po meni je greška što se tu obično išlo do putovanja kroz vrijeme i sličnih gluposti, bez da su se istraživale druge galaksije i slični prostori.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2023., 20:33   #1809
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Realno gledajući, tako je moglo biti i 32. stoljeće.
Meni su holografske kontrole broda i osobni teleporter ipak bili neozbiljni, pa zato nisam baš za daleku budućnost.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2023., 21:42   #1810
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Meni su holografske kontrole broda i osobni teleporter ipak bili neozbiljni, pa zato nisam baš za daleku budućnost.
Meni su bili dobri.
Mislim, realno vuče na bajke, ali

Pa pogledaj mobitele sad.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2023., 15:19   #1811
prvi put je tablet prikazan u Star Treku krajem '80- ih i to se tada cinilo kao daleka buducnost, imao ga je samo kapetan najboljeg svemirskog broda
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2023., 15:36   #1812
Futurizam na stranu, ali postoji jako, jako upotrebno dobar razlog zašto su prekidači/sklopke mehanički, popularni klik-klak.


Ne biste vjerovali koliko je tehnološkog znanja potrebno za proizvesti nešto ovako na izgled jednostavno. I zašto ima samo dvije pozicije 0/1, a ne tri, četiri, osamnaest...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2023., 22:53   #1813
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Futurizam na stranu, ali postoji jako, jako upotrebno dobar razlog zašto su prekidači/sklopke mehanički, popularni klik-klak.


Ne biste vjerovali koliko je tehnološkog znanja potrebno za proizvesti nešto ovako na izgled jednostavno. I zašto ima samo dvije pozicije 0/1, a ne tri, četiri, osamnaest...
Nije multivibrator, sam je bistabil
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2024., 05:08   #1814
Da li je netko pogledao prve dvije epizode nove sezone? Jesu i dalje ili ima pomaka?
Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2024., 10:49   #1815
Sad su na višem nivou i više podsjećaju na mješavinu "Fast&Fourious" 15. dio. i "Star Wars" J.J.Abramsa.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 02:28   #1816
Quote:
Wiplash kaže: Pogledaj post
Da li je netko pogledao prve dvije epizode nove sezone? Jesu i dalje ili ima pomaka?
Meni je bljuv.

Nekako sam pogledao prvu epizodu 5. sezone do kraja i onda sam odustao od gledanja druge.

Ne mora serija biti po receptu kapetan + 4 prijatelja, kojeg su se poslušno držali i Star Trek serijali i Stargate serijali, može biti i kapetanica Janeway i 5 prijatelja, ali ako se ne zna tko je tu kome što i zašto, čemu sve to?

Ako ne žele ploviti po svemiru, neka budu privezani negdje u svemiru i neka rade nešto logično. Što rade?

- Prvo su dva lika s crnim kacigama u kadru beskonačno. Treba valjda 3 minute da shvate da se zrak na brodu može disati i onda vidimo o kome se zapravo radi. Ako su u fkin 25. ili 35. (32.-om) stoljeću, onda kad se teleportiraju na svemirski brod, senzor u roku 5 ili najviše 15 sekundi kaže - atmosfera je prihvatljiva ili ne.
- Onda onaj zbunjeni sint (sintetski čovjek) koji ima tjelohranitelje. Ako je robot smije imati tjelohranitelje, ali nema šanse da su mu servomotori ili koju god fiziologiju imao toliko slični ljudskoj fiziologiji da je jednako slab i neotporan na sve kao "običan" čovjek. Mala je mogućnost da živi kao običan čovjek.
- Saru dok nije imao "curu" bio je simpatičan lik. On i njegova "cura" su mi dosadni, čak iritantni. Bucka Tilly mi je najpozitivniji lik serije, a ne može ona sama nositi seriju, nema dovoljno kadrova po epizodi. Burnhamica ima karizmu trule banane.

Ne možeš stvoriti svijet u kome je skoro sve različito u petoj sezoni i onda očekivati da će gledatelji pratiti što se zbiva, mora se gledatelje uvoditi u taj svijet od prve sezone. Osim toga, ovo bi trebala biti zadnja sezona Discoveryja. Što se mene tiče, četvrta je zadnja i dovoljna.

Na IMDB-ju su ocjene za serije i pojedine epizode obično puno više nego ocjene za filmove, pa serije znaju imati 9-tke bez problema, a epizode ocjene preko 8,0 jednako lako. Prve dvije epizode Discoveryja 5-te sezone imaju ocjene 6,5 i 6,4, što za film na IMDB-ju nije neka preporuka, a za seriju bi se translatiralo tako da se oduzme 1 ili 1,5 od ocjene, dakle 5 ili najviše 5,5. Zaobići.

Star Trek: Čudni novi svjetovi s Ansonom Mountom i Romijnicom je puno koherentnija serija.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 12:08   #1817
Quote:
justificije kaže: Pogledaj post

Ne mora serija biti po receptu kapetan + 4 prijatelja, kojeg su se poslušno držali i Star Trek serijali i Stargate serijali, može biti i kapetanica Janeway i 5 prijatelja, ali ako se ne zna tko je tu kome što i zašto, čemu sve to?
Da, ovdje je to problem. Ovdje samo Burnham, Burnham i opet samo Burnham. Kao da ne postoji mnoštvo članova posade i ona baš sve odradi, od tehničkih od borbenih sitnica. Uvodna scena je bila dovoljna za shvatiti o čemu će sezona biti; Burnhamica jaše na svemirskom brodu, i to u warpu, i uz kaubojski poklič viče "Ovo nikad ne dosadi". Vin Diesel u FF je mala maca.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 14:49   #1818
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Da, ovdje je to problem. Ovdje samo Burnham, Burnham i opet samo Burnham. ...
Ako nam toliko pod nos guraju girl power, gledao bih kad bi kapetanica imala karizmu npr. poput ove pilotkinje: https://www.youtube.com/shorts/dzhsgOhXC1o
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 20:37   #1819
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Da, ovdje je to problem. Ovdje samo Burnham, Burnham i opet samo Burnham. Kao da ne postoji mnoštvo članova posade i ona baš sve odradi, od tehničkih od borbenih sitnica. Uvodna scena je bila dovoljna za shvatiti o čemu će sezona biti; Burnhamica jaše na svemirskom brodu, i to u warpu, i uz kaubojski poklič viče "Ovo nikad ne dosadi". Vin Diesel u FF je mala maca.
Točno. Od zadnje su epizode prošle dvije godine, a ta je početna scena bila dovoljna da ti sve to njezino preseravanje vrati.

Također, ubacili su i novi lik, kapetana Raynera. Njegova svrha? Biti idiot da Burnhamica može ispasti moralna vertikala.

Očekivati napredak od ovog šrota...
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 22:35   #1820
"As part of Football Club Internazionale Milano’s partnership with sponsor Paramount+, the Italian Serie A giants will carry the logo of iconic science fiction franchise Star Trek on their shirts this weekend, special releases with branding to promote Star Trek Discovery’s fourth-and-final series"

Wiplash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.