Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 00:23   #1
Enigmatika (Feniks)

bok svima,

koji enigmatski magazin bi preporucili?

ja redovito kupujem feniks i gustam u svim glupostima koje su unutra,
najvise volim, tj, obozavam talijanke i nonograme
ali ima ih svega par... osim toga, nadje se dobrih prijedloga za film i pokoji solidan clanak

postoji li jos neki kvalitetan enigmatski casopis u hr za kupiti?
recimo neka kolekcija zagonetki, nekih novih (zaraznih) igri?

sudoku mi vise nije fora jer ga blagoreceno rasturam
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 17:47   #2
To se i ja pitam već godinama. Kviskoteka je prelagana, pretanka i preskupa. Skandi, ne znam, ne odgovara mi i nezanimljiv totalno.
U biti, nit' tražim išta drugo, nit' gledam. Bilo bi odlično kad bi Feniks izlazio jednom tjedno.
Ovako dok dočekam taj četvrtak...

Pretplatila sam se prije tjedan dana, ali ništa mi još nije stiglo. Nadam se da će sljedeći biti na vrijeme u poštanskom sandučiću.


A jesi kupovao onu sudoku knjižicu, izlazila je u brojevima do nedavno. Ne znam da li izlazi još, odustala sam od nje. Malo deblja, a i nisu prelagani zadaci.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 18:09   #3
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
To se i ja pitam već godinama. Kviskoteka je prelagana, pretanka i preskupa. Skandi, ne znam, ne odgovara mi i nezanimljiv totalno.
U biti, nit' tražim išta drugo, nit' gledam. Bilo bi odlično kad bi Feniks izlazio jednom tjedno.
Ovako dok dočekam taj četvrtak...
da. svi ostali su bas smece...

sto se feniksa tice... talijanke si ostavljam ko junkie za kraj, pogotovo onu preko cijele stranice
al ne mogu izdrzat i onda sve izgore u roku keks

Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
A jesi kupovao onu sudoku knjižicu, izlazila je u brojevima do nedavno. Ne znam da li izlazi još, odustala sam od nje. Malo deblja, a i nisu prelagani zadaci.
kupio sam u algoritmu, very hard.
njemci npr imaju hrpetine tih sudokua po levelima .... al to mi vise nije interesantno...
ovo: https://www.google.hr/search?hl=hr&q...w=1189&bih=683
jedna knjizica je oko 4e

sad mi je manija "nonogram" kad bi barem to bilo negdje za kupiti
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 18:18   #4
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
da. svi ostali su bas smece...
sto se feniksa tice... talijanke si ostavljam ko junkie za kraj, pogotovo onu preko cijele stranice
al ne mogu izdrzat i onda sve izgore u roku keks
Nego zanima me, zašto više trobroji ne izlaze?! Nije valjda da sve brojeve uspiju prodati?! Super mi dođe kad nemam što rješavati.

Meni su skanditalijanke , a te dvije su mi maloooo.
Ali prvo što riješim je Tko je što rekao.

Quote:
kupio sam u algoritmu, very hard.
njemci npr imaju hrpetine tih sudokua po levelima .... al to mi vise nije interesa tno... sad mi je manija "nonogram" kad bi barem to bilo negdje za kupiti
U algoritmu kažeš? Otići ću vidjeti. Neki dan sam tamo bila, ali nisam obraćala pozornost.
Nonogram mi nije nešto posebno zanimljiv. Jesi ga pokušao potražiti?

A ove sudoku-e imamo i mi, ne toliko vrsta, ali ih imamo.
Samo, popizdim kad vidim 30 laganih, 30 za napredne i 30 za najnaprednije. Nakon ovih za najnaprednije, zaista nije fora rješavati ove lagane.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 22:57   #5
Imam veliki problem upoznao sa jednu curu jako je lijepa i pametna, ali kad sam ju pitao da mi da svoj broj rekla mi je da ce mi napisati sifru i ako skuzim koji se broj krije iza iste da ju nazovem. Ja naravno nemogu skuziti pa se obracam vama pomozite molim vas.
Sifra je NDO/JOT-JD-AA
Mislim da povlaka i crtice nis ne znace ali? Naime sifra je malo izmenjena, naravno, pa ako mi mozete reci sta znaci i kako ste skuzili sta znaci? HVALA svima koji imaju volju baviti se ovime.
__________________
HALOOO!!!!!
stjepan0510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 00:14   #6
Quote:
stjepan0510 kaže: Pogledaj post
Sifra je NDO/JOT-JD-AA
Naime sifra je malo izmenjena
Zavisi kaj si izmijenio. Ako "šifru" za zadnja dva broja, onda bi u Hrvatskoj to mogao biti samo T-Mobilov 098/183-12-xx ili 098/183-19-xx (D= ili dva ili devet).
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 18:43   #7
Ovak, kupovala sam Kviskoteku redovito. Sad su kao već par mjeseci časopis u boji i to jednostavno više nije to. Ne razumijem se u tehnologiju tiska, shvaćam da su htjeli povodom obljetnice izmislit neš novo i da je bilo potrebno zadržat istu cijenu. ALI sad smrdi ka kuga i SVE fotografije, te dio teksta, su toliko off da mi je mučno ispunjat križaljku. Onak, izgleda ka da mi trebaju 3-D naočale za listanje i čitanje....
Nadam se da me netko shvatio...

Prvo pitanje je na koji enigmatski da se sad prebacim (da ima korice od jačeg/šajni papira tak da mi se ne raskupusa u torbi i neke "specijalne" križaljke u svakom broju ?
Drugo pitanje, postoji li ikakva šansa da će se na tržištu pojavit neki enigmatski tjednik koji nije orijentiran na penziće, da je inovativnijeg dizajna i da ne podcjenjuje moje rješavačke sposobnosti?
Treće pitanje, koliko bi otprilike koštalo pokretanje jednog takvog mrvu suvremenijeg enigmatskog časopisa?


__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:39   #8
Meni je Feniks ok, i po cijeni i po onom sto se dobije za te nofce.

Jedino sto smo svi kod kuce navuceni na Sudoku a u Feniksu ga nema

Ako netko iz Feniksa cita Forum.hr AALLOO stavite Sudokuuuu!!
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:45   #9
Ok, kupim Feniks sutra da vidim kakav je.

men sudoku nije napet
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:37   #10
Budu 4, a u proljetnim, ljetnim i inim bude po 8 sudokua, dosta je i to. Samo da su malo teži...

Herbi, Feniks je super. Jest da će ti se i on s vremenom raskupusati, ali boljeg enigmatskog časopisa u Hrvatskoj nemaš.

A pokretanje bi te moglo doći jako malo ili jako puno, ovisi o mnogo faktora.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:09   #11
Da li još izlazi Kviskoteka? Tražio sam po kioscima, ali nisu imali...
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 12:33   #12
Sjeća li se tko iz starih krizaljki, na kraju njih su bile slike u koje kad gledas vidis nesto, neki oblik. Bile su onako točkaste kao u pikselima recimo. Kako se tocno zovu takve slike?
__________________
"And it seems we would come to appreciate all the things that stay with us everyday, but we only see what moves, and I can't help but notice this new view."
Bixler-Zavala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 13:20   #13
Quote:
Bixler-Zavala kaže: Pogledaj post
Sjeća li se tko iz starih krizaljki, na kraju njih su bile slike u koje kad gledas vidis nesto, neki oblik. Bile su onako točkaste kao u pikselima recimo. Kako se tocno zovu takve slike?
https://en.wikipedia.org/wiki/Autostereogram
epsoslav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.