Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2013., 03:16   #21
prije ljeta izdano posebno izdanje o Japancima u WWII

a u studenom izlazi o Wermachtu
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:24   #22
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
prije ljeta izdano posebno izdanje o Japancima u WWII

a u studenom izlazi o Wermachtu
...misliš reći - o omiljenom, dragom, našem wermachtu..?

Meni je smiješno koliko se Despot mora mučiti s ubacivanjem raznih drugih sadržaja da bi zamaskirao želju da se časopis zapravo zove "Draga naša njemačka oslobodilačka vojska".

Postoji li uopće zakonska prepreka da se časopis nazove jednostavno "Wermacht" i da se objavljuju isključivo omiljeni sadržaji o njemu (ponekad i kakav poklon privjesak ili značka Wermachta), da se ne moramo mučiti s Japancima, Amerikancima i sličnim balastom..?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 10:19   #23
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
...misliš reći - o omiljenom, dragom, našem wermachtu..?

Meni je smiješno koliko se Despot mora mučiti s ubacivanjem raznih drugih sadržaja da bi zamaskirao želju da se časopis zapravo zove "Draga naša njemačka oslobodilačka vojska".

Postoji li uopće zakonska prepreka da se časopis nazove jednostavno "Wermacht" i da se objavljuju isključivo omiljeni sadržaji o njemu (ponekad i kakav poklon privjesak ili značka Wermachta), da se ne moramo mučiti s Japancima, Amerikancima i sličnim balastom..?
zašto ovo misliš, jel ne možemo odvojiti vojnu od političke strane?

zašto ljubitelji tenkova ne bi mogli proučavati njemačku vojsku iz WW2, koja je, za razliku od SAD-a,Francuske i Britanija prva shvatila tenkove kao napadačko, a ne kako su prvotno zamišljeni, obrambeno oružje...

to ne mjenja zločinačku narav tog režima, ali zar netko tko proučava Cezara mora se pravdati "nisam ja za robovlasništvo"?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 11:58   #24
Quote:
Travno221 kaže: Pogledaj post
Zašto Despot, ako ima muda, ne obradi urotu Zrinsko-frankopansku. Ne smije, jer dobio bi po prstima od svojih vlasnika iz Graza. I zato mi je i njegovo i Ivkošićevo desničarenje falš. Oni su protiv komunizma, ali ne bore se niti za hrvatske interese... Gazde su im iscrtali krug dokle smiju ići tek da zavaraju javnost.
Dobra dosjetka..Despot je pomalo dosadio sa svojim antikomunističkim forsiranjem,a ova tema o Zrinskim i Frankopanima još nije obrađena..
Dobro si se toga sjetio Travno221..You got a point.
Ne ja Derikonjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:21   #25
Po meni su novine previše orijentirane na onu dijelove povijesti o kojima ne volim previše, ali ovi to forsiraju do bola jer donosi novce. Naravno pričam o Ustašama i Partizanima.

Vojna povijest me oduvijek privlačila. Primjerice legije antičkog Rima. Njihova oprema, logistika, taktika, poznate povijesne bitke objašnjene u detaljima sa slikovnim prikazima.

Ratovi i osvajanja u kolijevci civilizacije - previranja oko Mezopotamije, Babilonaca, Asiraca, Egipta, Nubijaca itd.

Tu bi bilo za pisati 1000 brojeva časopisa, a nismo pravo ni zagrebali svjetsku vojnu povijest.

Ne kažem da imam nešto protiv tematike Drugog svijetskog rata. Dapače, Operacija Barbarossa (to mi je bio rad za maturu u srednjoj) ili Operacija Overlord ili Operacija Marketgarden. Sviđaju mi se i ove teme gdje se pojedine vojske drugog sv. rata seciraju. To je sve ok i podržavam.

Ali brate, ustaške vojnice, domobrani, NDH, Dojčland iber ales i ostali teme o crnim košuljama mi idu na jetru. Razumio bih da se dalo jednom broju ta tema radi povijesne objektivnosti, ali većina naslovnica koje sam vidio na kiosku su "prizvuk" pjesama Marka Perkovića i naravno da nisam kupio.
korny87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 15:08   #26
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Postoji li uopće zakonska prepreka da se časopis nazove jednostavno "Wermacht" ?
Ali onda ne bi mogli pisati o Waffen SS-u!

Šalu na stranu, smatram se ljevičarem i antifašistom pa mi je opet, kao zaljubljeniku u vojnu povijest, zanimljivije čitati o njima. U člancima o Njemačkoj u Drugom svjetskom ratu još nisam osjetio ideološku obojenost.

Zabavnije je kako se koškanja ustaša i partizana za vukojebine poput Ludbrega predstavljaju kao novi Staljingradi i kako se o njima piše u tri broja po 12 strana, iz jasne perspektive "crnih" kao branitelja i good guysa.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 21:19   #27
Mene samo smeta što je ideja časopisa dobra. Rata je bilo od kada je ljudskog roda. Povijest je bogata velikim bitkama, jakim vojskama i pametnim vojskovođama.

Očigledno misle da su im jedini kupci branitelji, ideolozi crnih košulja i svi ljubitelji NDH pa igraju na istu notu svako izdanje. "Profit" uvijek ubije dobar sadržaj.
korny87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2021., 15:12   #28
Izvrstan i poučan list.
Katolik77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2021., 12:27   #29
Pretjeruje se sa člancima od Domovinskom ratu gdje se još i pišu teme o religiji, kako je crkva sudjelovala itd..
To je patetično.
Zna se što je vojna povijest i što to obuhvaća.
Halla Iz Iree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2021., 20:27   #30
Odlična VP,nikad dovoljno tema o Domovinskom ratu.
Neka ih je što više,a kome se ne čita neka kupuje Novosti.
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.