Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2015., 00:35   #2021
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Za mene Sai Baba nije bio običan čovjek, ono što je radio i što je govorio ne može običan čovjek ni raditi a ni govoriti.

A na što misliš kada pišeš o najkrućoj prevari?

U čemu ih je Sai Baba to prevario?
Nije ih Sai Baba prevario, Sai Baba je tako direktan a ono o čemu govori može razumevati samo malo duhovno razvijenija osoba, ne mora ni previše, to su osobe čiji je se život vrti oko intelektualizacija pa i sama duhovnost je na tom tragu, ostala većina su površni ljudi koji i ne znaju ni za šta sem ono što njihova čula vide.
Prevarila ih je sama njihova umna iluzija odnosno njihov nestalnii zabrijani um u tome šta je važno a šta ne, kunfuzni um je samo konfuzni um, on sam za sebe nikako ne može reći da je konfuzan je mu sve deluje prilično jasno, tako da čvrstu zabludu je teško razbiti i ona ne sumnja više ona misli da "zna" da je nešto tako iako nema nikakvog iskustva.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 11:52   #2022
Babi

https://youtu.be/VA770wpLX-Q

Dr. Dre - I Need A Doctor (Explicit) ft. Eminem, Skylar Grey

__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:10   #2023
He is back

__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.12.2015., 22:29   #2024
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Prevarila ih je sama njihova umna iluzija odnosno njihov nestalnii zabrijani um u tome šta je važno a šta ne,
Mnogi koje osobno poznajem stvarno su vjerovali da je Sai Baba vječni Bog.

Imali su oltare u podrumima svojih kuća u kojima se Sai Baba častio kao pravi Bog, većinom su to bile njegove slike pa su se onda tome klanjali i pjevali mu u čast.

Ja sam išao na nekoliko tih susreta (čak sam i svirao neke pjesme koje su svi pjevali), i nije to bilo ništa lošega, dapače, imao je onaj koji je došao što čuti i vidjeti.

Slagao sam se s njima barem 50% u svemu, jedino nisam mogao prihvatiti da je Sai Baba zbilja vječni Bog, jer sam siguran da vječnoga Boga nitko ne može vidjeti i ostati živ.

Govorio sam im da on može biti samo puno, puno stariji od nas ljudi, zato i radi neke stvari s materijom koje mi ljudi ne možemo, ali da vječna bića, koja bi bila zbilja beskonačno stara ne postoje, a njegova smrt je to i pokazala da sam bio u pravu.

Zadnje uređivanje civilizacija I : 25.12.2015. at 22:31. Reason: a
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 22:38   #2025
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
He is back

Doći će opet kada Isus Krist (kralj svih duhovnih bića), opet dođe na Zemlju kako je i obećao.

Doći će s Njime cijela vojska poznatih duhovnih bića, koja su došla na Zemlju s određenim misijama, da se svima prikažu da zbilja postoje.

Biti će to prvo druženje ljudi i "Bogova", a takvih će druženja i općih veselica biti u budućem životu bezbroj.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 13:09   #2026
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Doći će opet kada Isus Krist (kralj svih duhovnih bića), opet dođe na Zemlju kako je i obećao.

Doći će s Njime cijela vojska poznatih duhovnih bića, koja su došla na Zemlju s određenim misijama, da se svima prikažu da zbilja postoje.

Biti će to prvo druženje ljudi i "Bogova", a takvih će druženja i općih veselica biti u budućem životu bezbroj.
nisu Oni nigdje ni posli

btw ja Sai Babu percipiram kao jednog od najboljih frendova, a Bog mi je bez oblika i u svim oblicima istodobno, sve, prva misao i zadnje iskustvo - iako tak nes ne postoji, uvijek ima jos
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 23:25   #2027
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
no, ima nešto što se dešava u pojavi koja se naziva "Sathya Sai Baba" a što prevazilazi kruto umno logičko ili čulno iskustvo na osnovu priče, videa i tome slično, ono jedino može otkriti smisao duhovnog, ne samo kod Sathya Babe već i generalno, sve "intelektualno" kroz koje ljudi pokušavaju dokučiti određene stvari ima svoje mesto ali vrlo ograničeno.
Ne znam za tebe, no mene osobno baš i ne zanima nekakvo 'sathya sai baba' duhovno 'iskustvo' - koje će mi prenijeti tikvan koji iz bilo kojeg razloga prodaje jeftine trikove pod nadnaravna čuda.

Ciljam na ono njegovo 'kruženje' dlanom nakon kojeg se pojavi onaj bezvezni prah, a nekad i žešće stvari, poput one nekakve ogrlice ili tako nekakvog komada bižuterije.

Koji će mi kurac 'duhovnost' od prevaranta? Imam ja i neke kriterije...
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 00:29   #2028
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ne znam za tebe, no mene osobno baš i ne zanima nekakvo 'sathya sai baba' duhovno 'iskustvo' - koje će mi prenijeti tikvan koji iz bilo kojeg razloga prodaje jeftine trikove pod nadnaravna čuda.

Ciljam na ono njegovo 'kruženje' dlanom nakon kojeg se pojavi onaj bezvezni prah, a nekad i žešće stvari, poput one nekakve ogrlice ili tako nekakvog komada bižuterije.

Koji će mi kurac 'duhovnost' od prevaranta? Imam ja i neke kriterije...
Zato to i govorim. S druge strane za mene je taj lik jedan od najduhovnijih likova za koje mogu reći da sam im bio savremenik - a nema nikakve veze sa bilo kakvim "trikovima".
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 02:47   #2029
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Zato to i govorim. S druge strane za mene je taj lik jedan od najduhovnijih likova za koje mogu reći da sam im bio savremenik - a nema nikakve veze sa bilo kakvim "trikovima".
Nisam siguran da razumijem.

1) hoćeš da jeftini trikovi nemaju veze s 'duhovnošću' (tj. da *unatoč* tim jeftinim trikovima smatraš da je lik vrlo duhovan), ili
2) hoćeš reći da se ne radi o trikovima, nego možda lik 'zbilja' materijalizira predmete?
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 08:10   #2030
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da razumijem.

1) hoćeš da jeftini trikovi nemaju veze s 'duhovnošću' (tj. da *unatoč* tim jeftinim trikovima smatraš da je lik vrlo duhovan), ili
2) hoćeš reći da se ne radi o trikovima, nego možda lik 'zbilja' materijalizira predmete?
Pročitaj ono što sam pisao pre toga još jednom, možda ti "klikne".
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 10:14   #2031
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Pročitaj ono što sam pisao pre toga još jednom, možda ti "klikne".
A je l' teško reć 1 ili 2, bez klikanja?

Zbilja jesu trikovi ali to nije 'bitno', nego je 'bitna' duhovna poruka?

BTW, ja jesam konfuzan, uopće mi se ne čini 'sve jasno' - no baš zato nemam namjeru slušati 'duhovne poruke' od nekakvih prevaranata. Ako se mislio baviti trikovima, mogao je otići u mađioničare i tako lijepo priznati da se bavi zabavljačkim poslom. A ne naivcima prodavati svoje 'čudotvorne moći' (pogotovo ako to zapravo i nije 'bitno'. Čemu onda odvlačiti pozornost time, kad ionako nije bitno? Što mu je to uopće trebalo? Čemu one puste komedije s 'materijaliziranjem' i povraćanjem onih 'lingama'?)
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 13:56   #2032
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A je l' teško reć 1 ili 2, bez klikanja?

Zbilja jesu trikovi ali to nije 'bitno', nego je 'bitna' duhovna poruka?

BTW, ja jesam konfuzan, uopće mi se ne čini 'sve jasno' - no baš zato nemam namjeru slušati 'duhovne poruke' od nekakvih prevaranata. Ako se mislio baviti trikovima, mogao je otići u mađioničare i tako lijepo priznati da se bavi zabavljačkim poslom. A ne naivcima prodavati svoje 'čudotvorne moći' (pogotovo ako to zapravo i nije 'bitno'. Čemu onda odvlačiti pozornost time, kad ionako nije bitno? Što mu je to uopće trebalo? Čemu one puste komedije s 'materijaliziranjem' i povraćanjem onih 'lingama'?)
A ti onda idi tamo di ti se svidža, imaš tema koliko voliš. :klap:
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 14:05   #2033
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
A ti onda idi tamo di ti se svidža, imaš tema koliko voliš. :klap:
Nazovi to običnom znatiželjom. Ne zanimaju me 'duhovne poruke' nekakvog Sai Babe, ali definitivno sam znatiželjan kako je moguće da se drugorazredni trik-majstor igdje može smatrati duhovnim guruom. To je čisto interesantan socijalno-psihološki fenomen, pa me zato zanima.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 14:42   #2034
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nazovi to običnom znatiželjom. Ne zanimaju me 'duhovne poruke' nekakvog Sai Babe, ali definitivno sam znatiželjan kako je moguće da se drugorazredni trik-majstor igdje može smatrati duhovnim guruom. To je čisto interesantan socijalno-psihološki fenomen, pa me zato zanima.
Ne znam, to mene ne zanima.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 15:15   #2035
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ne znam, to mene ne zanima.
A što te onda tjera da odgovaraš na moje postove? Postoje alati na forumu za ciljano izbjegavanje neželjenih forumaša, pa se posluži.

Ima li netko drugi tko mi zna onako prostoseljačkim rječnikom objasniti što 'duhovnoj' osobi treba zajebavanje prostog puka trećerazrednim trikovima koje predstavlja kao natprirodne moći?
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 15:50   #2036
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A što te onda tjera da odgovaraš na moje postove? Postoje alati na forumu za ciljano izbjegavanje neželjenih forumaša, pa se posluži.
Danas sam dežuran na poslu pa mi gušt.. i meni ne smetaju tvoji postovi, omiljeni su mi danas, samo me ne zanima to što tebe zanima, znaš, ja imam svoja zanimanja.

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ima li netko drugi tko mi zna onako prostoseljačkim rječnikom objasniti što 'duhovnoj' osobi treba zajebavanje prostog puka trećerazrednim trikovima koje predstavlja kao natprirodne moći?
To možda da odeš na youtube i pitaš "čika youtube, molim te, reci mi... bla, bla, truć muć?", ima tamo dežurni, sve će ti objasnit' ba.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 16:06   #2037
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Danas sam dežuran na poslu pa mi gušt.. i meni ne smetaju tvoji postovi, omiljeni su mi danas, samo me ne zanima to što tebe zanima, znaš, ja imam svoja zanimanja.
Pa onda ispada da nemaš pametnijeg posla nego odgovarati na nešto što te ne zanima.

Enivej, ako je to tebi gušt, nemam ništa protiv... samo daj.


Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
To možda da odeš na youtube i pitaš "čika youtube, molim te, reci mi... bla, bla, truć muć?", ima tamo dežurni, sve će ti objasnit' ba.
Zanimljiva teorija, no ne govori ništa o tome što nekom duhovnjaku treba zajebavat prosti puk drugorazrednim trikovima koje prikazuje kao vlastite nadnaravne moći.

Civilizacija je doduše već napisao da actually vjeruje da je lik imao nadnaravne moći - no ti nekako obilaziš oko tog pitanja kao lisac oko vruće kaše.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 16:38   #2038
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nazovi to običnom znatiželjom. Ne zanimaju me 'duhovne poruke' nekakvog Sai Babe, ali definitivno sam znatiželjan kako je moguće da se drugorazredni trik-majstor igdje može smatrati duhovnim guruom. To je čisto interesantan socijalno-psihološki fenomen, pa me zato zanima.
Ja recimo nisam imao prilike svjedočiti njegovim "trećerazrednim trikovima", ali sam imao prilike čitati njegove knjige, i moram priznati da su me jako nadahnjivale, dovoljno mi je nekad otvorit bilo koju stranicu i pročitati par rečenica.

Tko je Baba, pa u konačnici mi se i hebe, ako me nadahnjuje, čitati ću, ako mi nešto ide na živce neću čitati.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 16:44   #2039
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja recimo nisam imao prilike svjedočiti njegovim "trećerazrednim trikovima", ali sam imao prilike čitati njegove knjige, i moram priznati da su me jako nadahnjivale, dovoljno mi je nekad otvorit bilo koju stranicu i pročitati par rečenica.

Tko je Baba, pa u konačnici mi se i hebe, ako me nadahnjuje, čitati ću, ako mi nešto ide na živce neću čitati.
Pa to je u redu, nekog nešto nadahnjuje... ja samo pitam kako se onda odrediš prema nečijoj potrebi za lažnim prikazivanjem sebe kao nekog s nadnaravnim moćima. Ne grebe te to baš nimalo?
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 16:56   #2040
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa to je u redu, nekog nešto nadahnjuje... ja samo pitam kako se onda odrediš prema nečijoj potrebi za lažnim prikazivanjem sebe kao nekog s nadnaravnim moćima. Ne grebe te to baš nimalo?
Nemam ja pojma o čemu ti govoriš.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.