Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2016., 13:39   #141
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
...
koliki je naš ego, strašno nešto
nešto što je bilo MOJE ne može biti posije TVOJE
to je samo moje
bivši nije stvar.

dosta je neugodno gledati bivšega,
kako spava s tvojom najužom rodbinom (sestrom).

tko bi mogao biti slijedeći u nizu ?
on granice očito nema
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.07.2016., 14:10   #142
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome dal je sestra problematična ili nije, zato jer nije sestra ta koja se ovdje obratila za savjet. Ne možemo mi autorici savjetovati što bi njezina sestra trebala napraviti; možemo joj savjetovati samo što mislimo da bi autorica mogla napraviti. Da je sestra postavila pitanje, pričalo bi se o tome što (po našem mišljenju) kod nje nije u redu i što bi (po našem mišljenju) ona mogla poboljšati.

Ja, recimo, posve razumijem da autoricu ova situacija smeta. Da sam na mjestu autorice, mene bi smetala još i više. Iz drugih razloga nego što su autoričini, ali bi me smetala. Točnije, bila bih povrijeđena. Ali situacija je sad tu, natrag se više ne može, a naprijed se može samo putem sebe same. Ne možemo riješavati probleme tako da odlučujemo što bi drugi ljudi trebali napraviti da bismo se mi osjećali dobro. Možemo odlučivati samo o tome što bismo mi sami trebali napraviti. Iz tog razloga, nema puno smisla da mi ovdje pišemo o sestri.
Ja sam bila sarkastična...ali očigledno nije prepoznato kao takvo
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 14:33   #143
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
bivši nije stvar.

dosta je neugodno gledati bivšega,
kako spava s tvojom najužom rodbinom (sestrom).

tko bi mogao biti slijedeći u nizu ?
on granice očito nema
baš si zamišljam kak bi bilo da njih dvije imaju još pokoju sestru.
Pa uz kavicu raspravljau kako je kojoj bilo s njim.
Mislim ono, starci ih od malih nogu učili da treba podjelit bombone, pa ...!
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.07.2016., 15:41   #144
Ja imam pokvaren um i seks bi mi prvo pao na pamet. Kak on sad uziva u cinjenici da je obje sestee.... sad jos samo da ih kad tad pokusa dobit zajedno.. da sam autorica, mami bi i zabranila bilo kakav kontakt s don juanom, pa nek seka misli. Jadna kratkovidna ni ne zna kud to vodi.... : kava:
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 17:01   #145
... bogme, i ja bih odmah pomislila kako on sad uživa što je obje kresnuo.
Da je situacija obrnuta, baš se pitam što bi taj tip rekao da njegova bivša uđe u vezu s njegovim starijim bratom. Čisto sumnjam da bi to bilo ok, u stilu, samo naprijed, buraz ... osim ako na tu curu gledaju kao na potrošnu robu.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 17:07   #146
Isprva bi vjerojatno svi pomišljali na raznorazne detalje, ali malo je toga na što živ čovjek ne navikne. Nekako se ne bih usudila na taj način zadirati u tuđi život. Tko nije, neka pogleda film, slične je tematike...
http://www.imdb.com/title/tt0356680/
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 17:22   #147
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila sarkastična...ali očigledno nije prepoznato kao takvo
sorry
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 18:35   #148
Ja se nikako ne bi volila naći u ovoj situaciji.I,meni nije normalna.

Palo mi na pamet...da je autorica napisala da je umjesto njezine sestre u pitanju njena mama(zašto ne,gospođa slobodna,zgodna,
našla malo mlađeg tipa...i baš se zaljubila u nesuđenog zeta)..bi li autorici isto rekli da je to ok,i čemu drama?

Mislim,koja je razlika zapravo?
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 19:16   #149
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Nikome se drugome ne usudi reći to sa mojim bivšim jer ju je sram i boji se osuđivanja, a ja sam ta koja ju ohrabruje i govori da ide za svojim srcem.
I upravo je to razlog radi kojeg ljudi izbjegavaju situacije koje ih mogu dovesti do takvih kompliciranih događanja. To je ono kad žene pišu da su dečki njihovih frendica za njih "biljke", da ih ne promatraju kao muškarce ili kad neki dečko prohoda s prijateljevom bivšom pa mu cijelo društvo okrene leđa, više nije poželjan u njihovom društvu...

Barem podsvjesno moguće je da se pojave pitanje tipa; jeli prekinuo sa mnom zbog nje, da li su mutili nešto prije mene, da li su bili već skupa dok smo mi još hodali...pitanje zbog kojih automatski zahladiš situaciju sa akterima nove ljubavne priče, barem na neko vrijeme...

Jbg, neki izbori dođu s malo većom cijenom.

Ne bi htjela da mi bivši završi s nekom frendicom (sestru nemam pa je ta kombinacija isključena) ako radi ničeg drugog, onda radi toga da ga ne moram više sretati jer realno da sam ga htjela u svom životu u nekom drugom svojstvu, da ostanemo poznanici ili da budemo prijatelji, to bi već bili...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 16:43   #150
Quote:
emily_ kaže: Pogledaj post
Ja se nikako ne bi volila naći u ovoj situaciji.I,meni nije normalna.

Palo mi na pamet...da je autorica napisala da je umjesto njezine sestre u pitanju njena mama(zašto ne,gospođa slobodna,zgodna,
našla malo mlađeg tipa...i baš se zaljubila u nesuđenog zeta)..bi li autorici isto rekli da je to ok,i čemu drama?

Mislim,koja je razlika zapravo?
bogme niti ja, meni bi isto smetalo (poznavajući sebe) i vjerovatno bi dala sestri to do znanja..
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 17:05   #151
Htjela sam reći da kužim da ljubav ne bira, ali biramo vrijeme uloženo u neke osobe. Da ja ulažem vrijeme u bivšeg moje frendice/sestre/mame, smatrala bih se atenšnhor tukom koja nema pametnijeg posla nego uzimati leftovers od najbližih i to vjerojatno iz nekih natjecateljskih pobuda.

Uostalom, nije mi to classy. Primitivno je. Ja sam oduvijek imala vrlo uzak krug ljudi koje puštam blizu sebi i te sheme gdje se svatko sa svakim trpa, a svi se znaju i u istom su društvu su mi čisti primitivizam, niža razina postojanja. Nekad to nažalost ne možeš birati, jebiga, desi se, ali da bih rado da mi frendice/sestre/mame/bake se nataču na kurac nekom mom bivšem, ne bih. Da mi je rođena mater, daleko joj lepa kuća u tom slučaju.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 21:34   #152
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
... bogme, i ja bih odmah pomislila kako on sad uživa što je obje kresnuo.
Da je situacija obrnuta, baš se pitam što bi taj tip rekao da njegova bivša uđe u vezu s njegovim starijim bratom. Čisto sumnjam da bi to bilo ok, u stilu, samo naprijed, buraz ... osim ako na tu curu gledaju kao na potrošnu robu.
Meni se čini da više ovi kojima je hororčina da im bivši završi s nekom bliskom osobom gledaju istoga kao objekt, odnosno potrošnu robu.
Robu kojoj se odriče išta osim toga da ostane u ropotarnici povijesti. Objekt koji jednom rabljen postaje dovoljno okaljan i "zapišan" da ga više nitko blizak ne bi smio rabiti.
Zato često hororčina tabor koristi objektivizirajuće konstrukcije poput "tuđi ostaci" i "igranje istim igračkama".

Osobno, neću reći da mi ne bi bilo na prvu čudno.
Ali bih definitivno prihvatila situaciju.
Nemam sestru, ali mi se nešto slično dogodilo s rođakinjom.
Moj bivši se nakon prekida (koji mi je bio podosta bolan jer sam bila apsolutno luda za njime) jako zanimao za nju i ona ga je odbila.
Nakon svega mi je to rekla istaknuvši kako joj se on svidio, ali iz obzira prema meni nije ništa htjela poduzimati.
Rekla sam joj da je blesava i da je trebala pokušati.
Naime, bivši mi je bio super tip, a ljubav se ne nalazi tek tako. Tko zna, možda bi baš on bio njena srodna duša.
Ne, nisam toliko plemenita da mislim da me to u konkretnoj situaciji uopće ne bi diralo. Znam da bi jer ga tada još nisam preboljela. Ali isto tako znam da bih to na kraju prihvatila.

Ovi bivši koji su mi bivši ima 100 godina, oni stvarno mogu biti s kim god hoće. Naime, kad prebolim onda prebolim skroz. Nema leptirića, ambivalentnosti, žaljenja, a pogotovo nema onoga od čega čini mi se dosta vas pati: vizualiziranja seksualnog odnosa.
Jebeš mi sve, ali ja nikad ne vizualiziram seks s bivšima. Oni su za mene u tom smislu odavno mrtvi i pokopani.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 21:44   #153
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
...
Uostalom, nije mi to classy. Primitivno je. Ja sam oduvijek imala vrlo uzak krug ljudi koje puštam blizu sebi i te sheme gdje se svatko sa svakim trpa, a svi se znaju i u istom su društvu su mi čisti primitivizam, niža razina postojanja. Nekad to nažalost ne možeš birati, jebiga, desi se, ali da bih rado da mi frendice/sestre/mame/bake se nataču na kurac nekom mom bivšem, ne bih. Da mi je rođena mater, daleko joj lepa kuća u tom slučaju.
točno.
u civiliziranom društvu granice postoje.
primitivno,
a i dekadentno društvo te granice prelazi
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.