Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2016., 21:30   #1
Neovisni za Hrvatsku

Bruna Esih (40) predsjednica je udruge Hrvatski križni put kojoj je jedna od zadaća očuvanje uspomene na poslijeratnu tragediju Hrvata koje je kraj Drugog svjetskog rata zetekao s druge, gubitničke strane; kako zarobljenih vojnika, tako i civila koji su stradali u osveti komunističke revolucije.

Majka troje djece, profesorica filozofije i kroatologije, zaposlena na Institutu Ivo Pilar, gdje radi na doktorskoj disertaciji.

- Mnogi me, kao i vi sada, pitaju stoji li iza mog angažmana obiteljska priča. Ne, nitko iz moje uže obitelji nije fizički stradao u ratu ili poraću Drugog svjetskog rata niti u godinama koje su slijedile. Ipak, to ne znači da moja obitelj, kao i mnoge druge hrvatske obitelji, nije na svojoj koži osjećala druge izravne ili neizravne posljedice rata i jugoslavenskog komunističkog totalitarnog sustava koji se desetljećima kasnije, do svoga samoga kraja i izdisaja, obračunavao sa svakom hrvatskom mišlju i djelom.
Selmer Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 22:29   #2
Bruna Esih je 11. na listi HDZ-a u prvoj izbornoj jedinici. U stranku se, kaže za tportal, nije učlanila, no uvidjela je da se stavovi novog predsjednika HDZ-a Andreja Plenkovića podudaraju s njezinim djelovanjem, a to je istraživanje komunističkih zločina i stradavanje Hrvata nakon Drugog svjetskog rata.

Iako Plenković u javnosti ostavlja dojam 'umivenog' HDZ-ovca koji se ne misli baviti ustašama i partizanima, angažiranje Brune Esih pokazuje kako mu je itekako stalo da se potenciraju takve teme.

'Prihvatila sam se izazova zbog toga što smatram da su to teme koje su bitne i koje treba približiti javnosti… U izjavama novog predsjednika stranke HDZ se svjetonazorski i programski uklapa u tu priču', kaže nam Esih.
Selmer Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 22:32   #3
http://www.tportal.hr/ResourceManage...3481&width=970
Selmer Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:07   #4
Quote:
Selmer Smith kaže: Pogledaj post
Bruna Esih (40) predsjednica je udruge Hrvatski križni put kojoj je jedna od zadaća očuvanje uspomene na poslijeratnu tragediju Hrvata koje je kraj Drugog svjetskog rata zetekao s druge, gubitničke strane; kako zarobljenih vojnika, tako i civila koji su stradali u osveti komunističke revolucije.****.
ak je to zdrava "ranologija" - OK
ak je "ranologija" zbog ranologije - piši kući propalo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:39   #5
Mislim da ona nije članica HDZ-a.
Tomo1972 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:10   #6
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Mislim da ona nije članica HDZ-a.
Lijepa, pametna i obrazovana. Nestranačka osoba na listi HDZ-a u prvoj izbornoj jedinici na 11-om mjestu. Uči će u Sabor!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:22   #7
Quote:
Selmer Smith kaže: Pogledaj post
Iako Plenković u javnosti ostavlja dojam 'umivenog' HDZ-ovca koji se ne misli baviti ustašama i partizanima, angažiranje Brune Esih pokazuje kako mu je itekako stalo da se potenciraju takve teme.
Da je tomu zaista tako ne bi ju šiknuo na 11. mjesto.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:45   #8
Dobro joj je došao mrski komunizam kada je na njemu izgradila karijeru.

Ništa u ovoj državi ne može bez komunizma.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 01:24   #9
Neofašistica.
Nazis - I hate these guys... :Indi:
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 02:40   #10
Bruna Esih je dio ekipe intelektualaca koja jamči da će lustracija biti provedena na najvišoj civilizacijskoj razini.

Bilo bi bolje da je na višem mjestu na izbornoj listi iako mislim da je već dovoljno poznata i popularna da uđe s preferencijalnim glasovima.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 09:52   #11
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Neofašistica.
Nazis - I hate these guys... :Indi:
Po čemu? Zalaže se za progon Židova, Srba i Roma možda?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 09:57   #12
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Po čemu? Zalaže se za progon Židova, Srba i Roma možda?
Po tome što ovaj neobrazovani seljober ne zna značenje riječi "neofašist", to naime nije svatko tko se ne slaže s njegovim mišljenjem, ali za to znati ipak treba imati ponešto škole, a svi znamo koliko su to nedostižne visine za dotičnog.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.08.2016., 11:27   #13
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Bruna Esih je dio ekipe intelektualaca koja jamči da će lustracija biti provedena na najvišoj civilizacijskoj razini.
intelektualci katotalibanskog usmjerenja mogu jamčiti samo netrpeljivost i mržnju prema drugima i drukčijima, s tim da je ovaj lijevo od nje završio nedavno u prdekani zbog kriminala,

http://hcsp.hr/wp-content/uploads/20...5004400829.jpg
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:57   #14
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
intelektualci katotalibanskog usmjerenja mogu jamčiti samo netrpeljivost i mržnju prema drugima i drukčijima, s tim da je ovaj lijevo od nje završio nedavno u prdekani zbog kriminala,

http://hcsp.hr/wp-content/uploads/20...5004400829.jpg
Vidi se tko je ovdje mrzitelj.

Prijavio sam judolinov post i nikome ništa, a osvrt forumaša @ajme na njegov govor mržnje i trolanje dobija crveni.

A što se tiče ovog tvog izljeva mržnje, on se ne odnosi samo na Brunu Esih nego na sve katolike u Hrvatskoj.

Slika i prilika jada i bijede nelustrirane Hrvatske.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.08.2016., 17:01   #15
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Po čemu? Zalaže se za progon Židova, Srba i Roma možda?
Eto ti je pa si je gledaj:

Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
intelektualci katotalibanskog usmjerenja mogu jamčiti samo netrpeljivost i mržnju prema drugima i drukčijima, s tim da je ovaj lijevo od nje završio nedavno u prdekani zbog kriminala,

http://hcsp.hr/wp-content/uploads/20...5004400829.jpg
Ma kakve veze imaju hačeespeovci s neofašizmom, bože sačuvaj...

Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Vidi se tko je ovdje mrzitelj.

Prijavio sam judolinov post i nikome ništa, a osvrt forumaša @ajme na njegov govor mržnje i trolanje dobija crveni.

A što se tiče ovog tvog izljeva mržnje, on se ne odnosi samo na Brunu Esih nego na sve katolike u Hrvatskoj.

Slika i prilika jada i bijede nelustrirane Hrvatske.
A kaj ti bi mene lustriral?
E pa taj film ne buš gledal.

Fakat ne vidim gdje si ti vidio u mom postu govor mržnje, ali nije ni bitno, ovo da nekakva Bruna s kroatologije predstavlja sve katolike u Hrvatskoj... Neprocjenjivo!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 18:31   #16
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A kaj ti bi mene lustriral?
E pa taj film ne buš gledal.
Ne, ne bih te na Goli Otok ni u Staru Gradišku, druže.
Nema uopće potrebe za takvim refleksom naslijeđenim iz vremena dok su drugovi provodili čistke.

Lustracija je civilizacijski čin i provest će ju civilizirano civilizirani ljudi.
A tko će biti lustriran, to ne znam. Možda ću i sam, jer živio sam i radio u prošlom sustavu na, ne baš bezazlenim poslovima.
Jedino što se ja ne bojim lustracije. Prvo jer nisam javni djelatnik, a ako lustracijom ne budem mogao ni biti, nije greda jer sam mnoga životna pitanja već riješio.

A ti, bojiš se lustracije?

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Fakat ne vidim gdje si ti vidio u mom postu govor mržnje, ali nije ni bitno, ovo da nekakva Bruna s kroatologije predstavlja sve katolike u Hrvatskoj... Neprocjenjivo!
Ovo je trollanje (zna to i moderatorica) jer ja nisam nigdje napisao da Bruna s kroatologije predstavlja sve katolike nego sam se s pravom osvrnuo na ovaj dio posta punog mržnje prema katolicima:
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
intelektualci katotalibanskog usmjerenja mogu jamčiti samo netrpeljivost i mržnju prema drugima i drukčijima...
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 22:29   #17
!

Quote:
Selmer Smith kaže: Pogledaj post
Bruna Esih je 11. na listi HDZ-a u prvoj izbornoj jedinici. U stranku se, kaže za tportal, nije učlanila, no uvidjela je da se stavovi novog predsjednika HDZ-a Andreja Plenkovića podudaraju s njezinim djelovanjem, a to je istraživanje komunističkih zločina i stradavanje Hrvata nakon Drugog svjetskog rata.

Iako Plenković u javnosti ostavlja dojam 'umivenog' HDZ-ovca koji se ne misli baviti ustašama i partizanima, angažiranje Brune Esih pokazuje kako mu je itekako stalo da se potenciraju takve teme.

'Prihvatila sam se izazova zbog toga što smatram da su to teme koje su bitne i koje treba približiti javnosti… U izjavama novog predsjednika stranke HDZ se svjetonazorski i programski uklapa u tu priču', kaže nam Esih.
Mislila sam ne izaći na izbore, ali predomislila sam se. Zaokružit ću ime Brune Esih!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 23:01   #18
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Mislila sam ne izaći na izbore, ali predomislila sam se. Zaokružit ću ime Brune Esih!
Opao sam na guzicu od iznenađenja.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 23:06   #19
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Lijepa, pametna i obrazovana. Nestranačka osoba na listi HDZ-a u prvoj izbornoj jedinici na 11-om mjestu. Uči će u Sabor!
Sve pet..ali HDZ!?
Jbg..valjda nije razmisljala.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 00:37   #20
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Sve pet..ali HDZ!?
Jbg..valjda nije razmisljala.
Bruna je izrazito za lustraciju, suradnica je Hasanbegovica i predsjednice. Podsjecam, Hasanbegovic je bio taj koji htio pokrenuti zakon kojim bi se otvorile zakljucane arhive.

Tko ih je ono nedavno zakljucao na jos 20 godina i zasto? Ne vjerujem da je zbog podataka tko se s kim cmakao na seminarima u partijskoj Kumroveckoj skoli. Bit ce da su puno opipljiviji razlozi.

Nisi valjda pomislio da ce, sagledavajuci sve to, Bruna otici kamaradima.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.