Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 16:48   #81
I onda se ljudi čude naslovima u crnoj kronici, pa što mu bi (ili njoj) da je popizdio (ili popizdila) i da se dogodilo sranje, to su preosjetljive stvari za igrat se s tim...bilo da sutiš ili govoriš. Ako se misli reći - onda je naravno bolje to napraviti što prije.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:00   #82
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kak je samo ona vazna ako ce ona muskarcu koji nije otac djetetu nametnuti obavezu koja uopce ne bi postojala da ona nije monstrum od osobe?
nije monstrum. moralno zakinuta, to da.
ne znam, žensko sam, i mislim da neki put razumijem zašto žene to rade.
žene, i životinjske ženke, su biološki uvjetovane da tražimo genetski najbolje partnere za razmnožavanje, ali i partnera za obitelj. kad već dođe do oplodnje, većina žena počne mozgati i raditi cost/benefit analizu, s ciljem da iskalkura što bolje mogućnosti za razvoj djeteta.
i može se dogoditi da onaj koji je oplodio ne mora najnužnije biti i najpogodniji za oca djeteta.
kažem, valjda je to girlthing, ne mogu baš opravdati, ali shvaćam.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:03   #83
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
nije monstrum. moralno zakinuta, to da.
ne znam, žensko sam, i mislim da neki put razumijem zašto žene to rade.
žene, i životinjske ženke, su biološki uvjetovane da tražimo genetski najbolje partnere za razmnožavanje, ali i partnera za obitelj. kad već dođe do oplodnje, većina žena počne mozgati i raditi cost/benefit analizu, s ciljem da iskalkura što bolje mogućnosti za razvoj djeteta.
i može se dogoditi da onaj koji je oplodio ne mora najnužnije biti i najpogodniji za oca djeteta.
kažem, valjda je to girlthing, ne mogu baš opravdati, ali shvaćam.
Što točno shvaćaš?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:09   #84
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Što točno shvaćaš?
shvaćam da se uspaničila pred naletom hormona, i osim što ne zna tko je otac, razmišlja emocijama, pa pokušava od grande sranje napraviti nešto pozitivno. i pritom očito ne kuži da tako samo tone još dublje.
eto, jel sad bolje?
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:10   #85
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
shvaćam da se uspaničila pred naletom hormona, i osim što ne zna tko je otac, razmišlja emocijama, pa pokušava od grande sranje napraviti nešto pozitivno. i pritom očito ne kuži da tako samo tone još dublje.
eto, jel sad bolje?
Razmislja emocijama?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:10   #86
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
kažem, valjda je to girlthing
To je yourthing jer ima sasvim dovoljno žena koje ne bi shvatile ni imale razumijevanja za kretensko ponašanje
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:11   #87
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Razmislja emocijama?
osim evidentnog bezveznog trolanja mene koja nemam veze s temom, imaš još nešto za dodati?
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:14   #88
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
kad već dođe do oplodnje, većina žena počne mozgati i raditi cost/benefit analizu, s ciljem da iskalkura što bolje mogućnosti za razvoj djeteta.
savršen opis sponzoruše... samo - cilj nikada nije dobrobit djeteta, cilj je dobrobit sponzoruše. dijete je samo alat kojim dolazi do tog cilja, a usput racionalizira situaciju i uvjerava samu sebe da je laž korisna na duge staze. i takvu se bez problema može nazvati monstrumom - čemu potreba za razumijevanjem i shvaćanjem baš SVEGA?

autorice... bila sam u vrlo sličnoj situaciji i rekla sam istinu čovjeku. ne anonimno, na kavi - sve do u detalje. shvaćam to jako ozbiljno, a nisam htjela biti pička koja okreće glavu na drugu stranu i priča si prazne floskule o tome kako to nisu moja posla, ovo ili ne... nisam požalila, a tim potezom sam spasila i čovjeka i sebe. sretno!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:15   #89
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
To je yourthing jer ima sasvim dovoljno žena koje ne bi shvatile ni imale razumijevanja za kretensko ponašanje
uz toliku gomilu žena koje ne opravdavaju takvo ponašanje, vjerojatno zato imamo samo trojicu od 10 muškaraca koji odgajaju tuđu djecu.

gdje sam ja rekla da opravdam?
ili ćemo sad opet o meni?
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:16   #90
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
shvaćam da se uspaničila pred naletom hormona, i osim što ne zna tko je otac, razmišlja emocijama, pa pokušava od grande sranje napraviti nešto pozitivno. i pritom očito ne kuži da tako samo tone još dublje.
eto, jel sad bolje?
Ha???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:16   #91
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
osim evidentnog bezveznog trolanja mene koja nemam veze s temom, imaš još nešto za dodati?
Da. Konstrukcija - razmislja emocijama je besmislena na teoretskom nivou sto su emocije i kako izgleda proces razmisljanja.

Pravulno bi bilo reci da 'donosi zakljucje na temelju emocija, nepromisljeno'

No cak ni to, u ovom slucaju nije istina.
Zena iz price donosi odluke na temelju vlastite sebicne guzice.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:16   #92
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...ranja/5151668/


Vidim da se ovdje našla hrpa moralizatora, a nitko ne priča o tome da ovo i nije tako neuobičajen slučaj . Neuobičajeno je da ti se frendica povjerila, ta je malo bedasta čini se, osim što je zločesta i nemoralna. Dakle, svako peto dijete je podmetnuto, što bi značilo da i podosta nas koji tu pišemo na forumu nemamo pojma tko nam je sto posto tata. Razlog je taj da su prevare najčešće baš kad žena ima famozne plodne dane, a jako puno ljudi vara supružnike, o čemu svjedočimo svakodnevno i na forumu . Moja baka (tatina strana, nisam je baš poznavala najbolje) nije recimo imala pojma tko je tata od njega. I nastao je urnebes, ali mu za cijelog života nije mogla potvrditi koji mu je tata. Mogao je nagađati samo po sličnosti, baš zgodno. Takve se stvari događaju. Da, ljudi nisu odgovorni vrlo često. Često ne postupe moralno i korektno, živa istina. Traže lakši izlaz iz situacije da bi si olakšali život, čak i na tuđu štetu.

Ja se osobno u ovu priču na mjestu autorice ne bi miješala, ima jednostavno previše takvih priča da bi čovjek sebe zatrovao time. Nije mi to identično fizičkom nasilju. Rekla bi njoj svakako da smatram da čini nešto vrlo loše i tom čovjeku i svom djetetu, koje by the way nije njena igračka, a ni put za uhljebljenje u finiju familiju. Ako nije htjela klinca s prvim, mogla je abortirati i zatrudnit s drugim, simple as that. To bi joj i rekla, a dalje je ostalo njena odgovornost. Gadna je situacija znati tako nešto, zato bi se makla od takve osobe sto kilometara.

I da, sad sam se sjetila , bila sam u sličnoj situaciji. Zapravo još goroj. Dok sam bila u pubertetu, druga žena od tate mi je rekla (malo smo skupa popile) da zapravo nije sigurna da li je moj polubrat od mog tate, jer je isti dan bila s još jednim tipom. Doživjela sam totalni šok, al sam šutila o tome. Ne bi to rekla ni tati, a ni bratu ama baš nikad. Zašto? Nemam pojma, jednostavno mislim da bi to bilo skroz krivo od mene da se umiješam u te njihove odnose i uzrokujem im toliku bol. Znam da bi ih to slomilo jer su jako bliski. Jednostavno, odabrao ju je moj tata sam za partnericu, a i sam je vidio i znao kakva je to žena. Isto tako ovaj iz autoričine priče vjerojatno kuži i da je ova promiskuitetna. Neke to pali, kaj ćeš.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:19   #93
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
savršen opis sponzoruše... samo - cilj nikada nije dobrobit djeteta, cilj je dobrobit sponzoruše. dijete je samo alat kojim dolazi do tog cilja, a usput racionalizira situaciju i uvjerava samu sebe da je laž korisna na duge staze. i takvu se bez problema može nazvati monstrumom - čemu potreba za razumijevanjem i shvaćanjem baš SVEGA?

autorice... bila sam u vrlo sličnoj situaciji i rekla sam istinu čovjeku. ne anonimno, na kavi - sve do u detalje. shvaćam to jako ozbiljno, a nisam htjela biti pička koja okreće glavu na drugu stranu i priča si prazne floskule o tome kako to nisu moja posla, ovo ili ne... nisam požalila, a tim potezom sam spasila i čovjeka i sebe. sretno!
ovdje se radi o ženi čija je to frendica, a ne o njoj.
pitanje je bilo da li reći dečku od frendice da možda je, ili možda nije otac djeteta.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:20   #94
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
ovdje se radi o ženi čija je to frendica, a ne o njoj.
pitanje je bilo da li reći dečku od frendice da možda je, ili možda nije otac djeteta.
u čemu je problem, oprosti? shvatila sam temu.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:22   #95
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...ranja/5151668/


Vidim da se ovdje našla hrpa moralizatora, a nitko ne priča o tome da ovo i nije tako neuobičajen slučaj .
Zato sto je nesto uobicajeno sutomatski postaje i moralno?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:24   #96
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
No cak ni to, u ovom slucaju nije istina.
Zena iz price donosi odluke na temelju vlastite sebicne guzice.
^ ovo. ženska je sve 'ladno i proračunato isplanirala, kakve crne emocije ili panika.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:27   #97
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
u čemu je problem, oprosti? shvatila sam temu.
vidim, ok. sorry, krivo sam se izrazila.

kakva je bila reakcija?
mislim, pitam zato što i ja znam par slučajeva, ali ne bi rekla.
jednoj, njoj, rekla sam, da je glupa kokoš i da to riješi prije nego se dijete rodi, ali njezinim partnerima ne bi rekla.
valjda nemam hrabrosti.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:27   #98
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
shvaćam da se uspaničila pred naletom hormona, i osim što ne zna tko je otac, razmišlja emocijama, pa pokušava od grande sranje napraviti nešto pozitivno. i pritom očito ne kuži da tako samo tone još dublje.
eto, jel sad bolje?
Meni zvuči sasvim izgledno da je proračunata, a ne emocionalna, ako bira onog pouzdanijeg, s debljim novčanikom.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:30   #99
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
^ ovo. ženska je sve 'ladno i proračunato isplanirala, kakve crne emocije ili panika.
Ma porazna prica, jebote.
A i ovo nalazenje opravdanja za zenu parazita najgore moguce vrste.

Ono, zamisli si trenutsk kad prevareni otac i to dijete saznaju istinu. Istinu od koje ce se jako tesko oporaviti.

Da su zakoni kod nas drugaciji, (da sam 'frendica') prijavila bi zensku socijalnoj skrbi zbog promisljenog i sustavnog nanosenja emotivne i psihicke boli.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:32   #100
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ok...i to bi trebalo biti normalno?
Ne kužim kaj hoćeš s tim reći. To se jednostavno događa, neki ljudi su sebični i brinu za svoje guzice, bilo to normalno ili nenormalno. Nagledala sam se i naslušala u životu svakakvih priča, što da svaki put pozovem vrapće ili kaj? Ima ljudi i koji su psihički bolesni, i to je normalno da kao takvi postoje.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.