Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 08:52   #6301
Nema tog gugla koji nas moze pripremiti na sve sta nas ceka. Ja citam puno knjiga o trudnoci, pa sta ocekivati od prve godine i tako svasta nesto i uhvatim samu sebe da si mislim kako to skupa nema nekog smisla jer svaka je trudnoca razlicita i svako je dijete razlicito..al ajde kao necu biti skroz neuka iako sam pol toga zaboravila sta sam procitala

Na trudnickom tecaju sam isto tako, šturo naucila neke stvari, al generalno sam dobila neki uvid u cijelu pricu..e sad Boze pomoci
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 17.07.2017., 09:07   #6302
Meni je ovo drugo dijete, ali prvo smo doveli doma kad je vec mjesec dana imala.
Velika je razlika u bebi od 3 dana i 30 dana. Tako da sad kao da mi je prvo. Mame s drugim vec znaju te neke stvari, mi opet sve ponovno. Cak ni oko pupka nismo nista radili tako da ni to ne znam, ne znam kako presvuci bebu od 3-4 dana i sl.
profesorka87 is offline  
Old 17.07.2017., 09:08   #6303
Sto se tice knjiga meni je najbolja bila Najsretnija beba u kvartu (mislim da je tako). Neke stvari sam koristila iz tr knjige, jel to pomoglo sto je bila mirna ne znam, ali procitat cu ju jos jednom
profesorka87 is offline  
Old 17.07.2017., 09:13   #6304
profesorka, zašto te tako dugo bili u bolnici?

meni je bilo dobro s mojim curkama, jer kada sam s drugom došla iz rodilišta, muž je bio na godišnjem i bavio se prvom. kada je krenuo na posao, njih dvije su navečer zaspale u isto vrijeme, i po danu im se preklopio spavanac.

manja je sa 6 mjeseci ostala na jednom spavancu koji se opet poklopio s ovim od veće. i veća ju je uspavljivala. ona bi skakala po krevetu, manja ležala u kindiću i gledala je i to bi je unjonjalo
cvexter is offline  
Old 17.07.2017., 09:13   #6305
Ja sam čitala i najsretniju bebu i najsretnijeg toddlera, ali nisam za te savjete Općenito nekako mi ne sjedaju knjige, samo za nešto okvirno. Više pitam druge mame pa odlučim što i kako
Snow Fairy is offline  
Old 17.07.2017., 09:18   #6306
Trudnice zbor vol. 42

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
50. Rodio se dug 51, a u 50 je tak i onak plivao. Ne znam kako bi izgledalo da sam uzela 56, siroče malo. Ionak su tad još svi skvrčeni, i nije im malo.



Ja inače ne volim djecu u puno prevelikoj odjeći


Ja si uopce ne mogu predociti koliko mala beba moze biti. I 56 mi se cini toliko minijaturno pa valjda zato nisam uzimala 50. Jesi onda i prve bodije koristila 50?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 17.07.2017., 09:19   #6307
Moj se rodio sa 47cm. U vreći 0-6mj je plivao

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 17.07.2017., 09:27   #6308
Imali smo ludu pedijatricu u Sisku koja je vidjela krv u stolici i rekla da joj odumiru crijeva. Ondaje zavrsila na Rebru gdje su ustanovili da je to moja krv jer je ragadu napravila,al su je oni drzali jer nisu mogli provjeriti kolonoskopijom jel sve u redu (bila je premala), a po svim drugim pretragama je bilo sve u redu. Dok ja nisam puknula i rekla da cu potpisati da ju puste kuci i pustili su je bez da sam ista morala potpisivati.
U otpusnom pismu je pisalo da je u rodilistu dobila neke antibiotike za koje nisan znala,adaptirano mlijeko (pa je bila sumnja na proteine kravljeg mlijeka pa je 4 mjeseca pila Pregomin) i tako
profesorka87 is offline  
Old 17.07.2017., 09:29   #6309
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Sto se tice knjiga meni je najbolja bila Najsretnija beba u kvartu (mislim da je tako). Neke stvari sam koristila iz tr knjige, jel to pomoglo sto je bila mirna ne znam, ali procitat cu ju jos jednom
Meni je to super knjiga. Posudila sam ju davnih dana i jos ju ne vracam, samo ju citam ispocetka .. i videe sam gledala na tu temu..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 17.07.2017., 09:31   #6310
svašta si doživjela
cvexter is offline  
Old 17.07.2017., 09:34   #6311
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
svašta si doživjela
Je, bilo je grozno. Zato sam i cekala dugo na drugo. Sad vise te ludjakinje nema nakon akcije svih nas da se nesto poduzme jer je ona hrpu djece zeznula antibioticima i sl.
Na Rebru sam se svega nagledala jer je 2 tjedna bila na intenzivnoj i sl.
Zato nismo ni dojile jer ja nisam imala snage izdajati se svaka tri sata, a ona to mlijeko ne pije,a ne znamo sta je s njom.
Pala sam na 54kg (otisla roditi sa 70).
To jos uvijek ne mogu izbaciti iz glave
profesorka87 is offline  
Old 17.07.2017., 09:34   #6312
Meni je muz donio 1 carapu. Vani bilo 11 stupnjeva.

A moj ogromni buket koji je mama kupila dao sestrama. Tenkre.
Blackie is offline  
Old 17.07.2017., 09:44   #6313
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Meni je to super knjiga. Posudila sam ju davnih dana i jos ju ne vracam, samo ju citam ispocetka .. i videe sam gledala na tu temu..
Ja sam zapamtila jedino savjete o umatanju i sisanju (od onih 5) i to mi ima smisla. Samo sto sam planirala s 5 mjeseci maknuti dudu (navodno do tada ne mogu stvoriti ovisnost o njoj), ali sam isla linijom manjeg otpora i ostavila ju.
profesorka87 is offline  
Old 17.07.2017., 09:53   #6314
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ja sam zapamtila jedino savjete o umatanju i sisanju (od onih 5) i to mi ima smisla. Samo sto sam planirala s 5 mjeseci maknuti dudu (navodno do tada ne mogu stvoriti ovisnost o njoj), ali sam isla linijom manjeg otpora i ostavila ju.
Ima jos ono drmanje lijevo desno ili kako god al da je energicno sta mi je malo i ono "ššššš"
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 17.07.2017., 10:19   #6315
Izludit ce me ovo dijete

Jucer me muka hvatala koliko se okretao, osjecala sam se najtrudnije ikad, kao da cu puknut.
Danas jedva da se mrda, tu i tamo laaaaagano lupne, jedva da ga osjetim.

I onda kazu da treba pratit aktivnost i ako se smanji otic ginicu. Kako da znam sto mu je normalno, a sto smanjeno kad nije konzistentan?
Lentil is offline  
Old 17.07.2017., 10:44   #6316
Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Izludit ce me ovo dijete

Jucer me muka hvatala koliko se okretao, osjecala sam se najtrudnije ikad, kao da cu puknut.
Danas jedva da se mrda, tu i tamo laaaaagano lupne, jedva da ga osjetim.

I onda kazu da treba pratit aktivnost i ako se smanji otic ginicu. Kako da znam sto mu je normalno, a sto smanjeno kad nije konzistentan?
mislim da nikako😂 ja, recimo, svog jucer skoro pa nisam ni osjetila, al to pripisujem tome sto sam od 10 ujutro do 7 navecer hodala i bila u pokretu. kasnije se nesto malo muvao. danas ujutro muk, do sad. par puta se protegnuo il sto vec radi i to je to. to je valjda dovoljno. ono sto sam primjetila je da se moj uopce ne krece kad legnem na lijevi bok, ali vim sjednem ili onako polusjedeci, onda je tulum. a citala sam i rekli mi da ako ga ne osjetim legnem na lijevi i da bi se tada trebao pokrenuti🤔
tajcik is offline  
Old 17.07.2017., 10:47   #6317
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ima jos ono drmanje lijevo desno ili kako god al da je energicno sta mi je malo i ono "ššššš"
E to,mi smo nasu lupkali po guzi i tako se uspavljivala
profesorka87 is offline  
Old 17.07.2017., 11:17   #6318
Ja napokon rijesila svoj porodiljni do kraja. Sada sam na miru. Dosla kuci, presvukla se i legla na kauc. Pocela sam se opasno gegati dok hodam. Kao patka. Veselim se porodu jer sam si ogromna i jedva cekam rijesiti se tezine i trbuha ispred sebe. Ni noge si vise ne vidim.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 17.07.2017., 11:22   #6319
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
Meni je muz donio 1 carapu. Vani bilo 11 stupnjeva.

A moj ogromni buket koji je mama kupila dao sestrama. Tenkre.
Ja sam znala cesto oblaciti bebe za kuci iz rodilista i pamtim muza koji je umjesto zelene duge haljine donio zeleni korzet zeni za kuci. Srecom, ispod bolnice, preko ceste se nalazi amadeus pa sam poslala muza da ode zeni kupiti haljinu da moze kuci. Bilo je toplo vrijeme, oni izdaleka pa da se ne vraca kuci, zena je dobila predivnu novu zutu leprsavu haljinu od muza. Nakon te situacije su muzevi redovito dobivali upute za amadeus jer ih je puno dolazilo bez odjece za zene. Jedan je dosao bez robice za bebu jer je izvadio vrecicu koju je zena pripremila i stavila u as da ne zaboravi. On je jadan mislio da je to visak i ostavio vrecicu kuci.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 17.07.2017., 11:27   #6320
koje priče

meni je na prvom porodu donio robu u koju nisam mogla ući. kao slijepljena šunka, užas.

na drugom je bio poslušan.
cvexter is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.