Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2017., 15:31   #1
Prijateljičin muž posuđuje novac bez njezinog znanja

Ne znam ni kako bi postavila ovu temu ali ajmo ovako...
Jutros mi stiže poruka od prijateljičinog muža ako bih mu mogla posudit milju kuna uz bezbroj napomena da ona za to nikako ne sazna. S njom sam dosta dobra, on mi karakterno nit smrdi nit miriši, drag tip s kojim se podružim jer je njen i o kojem ne znam previše ali okej smo si

Malo se osjećam u poziciji...čudnoj.
Da me ona pitala, bez problema.
Nebi imala problem ni da me on to zamolio, uz njeno znanje o tome. Ovako sam jutro provela sa tri upitnika iznad glave

Jeste li imali takve situacije? I kako ste na njih izreagirali?
Kakav stav imate prema financijskim "nepodopštinama" bolje polovice? O posuđivanju bez znanja onog drugog? Koliko toga svojim prijateljima/ prijateljicama prešutite o njihovim boljim polovicama i osjetite li tu i tamo onaj filing da se osjećate pomalo neiskreno?

Jer ruku na srce, ne želim se miješati niti me dira previše, al volim čiste situacije i ne osjećam se s ovim baš ok.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:40   #2
Nebi mu ništ posudila. Ona mi je frendica a ne on. Još i da joj lažem, kaj god!

Moram priznat da sam se zapitala u vezi sa bankom. Zamisli, možeš udana dignut kredu kolku god, a da za to muž ne zna (ako ga naravno sama pokrivaš sa svojom plaćom)

Ok, to bi značilo da si sa idiJotom u braku da ti tak sjebe financijsku konstrukciju bez tvog znanja, al zamisli - ti štediš detetu za faks/stan/nešto, on u bankrotu a imovina (uključujući i dugovi) su zajednički
Nekad su bar tražili sudužništvo, a sad ništ.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:41   #3
Ne bi nikako sudjelovala u toj spletki jer to ova situacija upravo jest. Jasno bi rekla da nikako ne želim posuditi novce, ako to partner ne smije znati. I to tonom koji ne ostavlja mogućnost za još pokoje moljakanje. Kako je neko rekao, bračni par je fiskalna jednina. Dijele i dobit i dugove. Jednostrani postupci bilo koga u paru su varanje.

To je radio muž moje poznanice. Za kojeg se uspostavilo da je narkoman.

Jednom nas je tražio sin naše prijateljice novac. Nju smo nazvali i rekli o čemu se radi, te da nema problema, ali želimo da ona to zna, s obzirom da žive zajedno. Ona više ne razgovara s nama.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:42   #4
Ja bi mrtvo ladno rekao da ne dolazi u obzir ako je tajna pred ženom, koja je usput i tvoja dobra prijateljica. Samo ćeš se uvaljati u ko zna šta. Aj da te pitao i bez da spominje ženu, možda ne bi to nikad ni spominjala njoj i sve bi bilo ok.
xeen is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:42   #5
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Nebi mu ništ posudila. Ona mi je frendica a ne on. Još i da joj lažem, kaj god!

Moram priznat da sam se zapitala u vezi sa bankom. Zamisli, možeš udana dignut kredu kolku god, a da za to muž ne zna (ako ga naravno sama pokrivaš sa svojom plaćom)

Ok, to bi značilo da si sa idiJotom u braku da ti tak sjebe financijsku konstrukciju bez tvog znanja, al zamisli - ti štediš detetu za faks/stan/nešto, on u bankrotu a imovina (uključujući i dugovi) su zajednički
Nekad su bar tražili sudužništvo, a sad ništ.
E da...to je žešće sranje
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:45   #6
Baš čudna situacija.
Znači nisi dobra s njim?Znaš ga samo jer ti je od frendice muž?
Ja bi rekla da nemam.S tim bi ga otkantala.
Ma rekla bi ja i njoj.Čuj tvoj muž od mene žica lovu.

Ti odluči hoćeš joj reći ili ne.Sama znaš najbolje jel ti je dobra frendica i da li zaslužuje znati.
Al njega bi u svakom slučaju otkantala.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:58   #7
Tu svotu za extra tuđe troškove nemam kod sebe i logično, rekla sam ne. Niti se želim nalaziti u toj situaciji.

Reakcija je bila sasvim normalna, ok, razumije.

No pojma nemam bih li trebala što reći ili ne. Glupo mi je tužibabat ali nešto mi smrdi.
Ne znam. Polazim od sebe. Da ja imam tipa koji od mojih frendica pita lovu- voljela bi to znat.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:03   #8
A i ja Pogotovo da mi skriva da mu takav novac treba, ono za kaj? A da ja to ne smijem znat.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:04   #9
Bome čudno. Ne bi li bilo normalnije da pita neke svoje prijatelje? Ili ih nema, ili nemaju love ili je već posuđivao od njih pa više ne daju. Kako god, smrdi.

Ne bih posudila u takvoj situaciji.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:07   #10
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ne bi nikako sudjelovala u toj spletki jer to ova situacija upravo jest. Jasno bi rekla da nikako ne želim posuditi novce, ako to partner ne smije znati. I to tonom koji ne ostavlja mogućnost za još pokoje moljakanje. Kako je neko rekao, bračni par je fiskalna jednina. Dijele i dobit i dugove. Jednostrani postupci bilo koga u paru su varanje.

To je radio muž moje poznanice. Za kojeg se uspostavilo da je narkoman.

Jednom nas je tražio sin naše prijateljice novac. Nju smo nazvali i rekli o čemu se radi, te da nema problema, ali želimo da ona to zna, s obzirom da žive zajedno. Ona više ne razgovara s nama.
I ja isto tako smatram da bi u bilokojem odnosu i one nenormalne stvari a kamoli normalne i životne poput para trebale bit izrečene bez ikakvog beda... (ah ti moji ideali ) a opet, s druge strane da me frendica pita jer treba platit amex i neda joj se sad vodit razgovor šta te svoje šlape nije mogla nać jeftinije svjesna sam da više ne bi imala tako krut stav. Bez obzira na to što njenog dečka dobro znam i obožavam...

Licemjerno?
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:12   #11
Ček malo, napisala si da bi on "posudio milju kuna"! Ono, jbmu milju kuna! To mu nije za pokrit sitne pizdarije.
Nemreš pokrivanje Amexa uspoređivat sa tim.
Da me frendica traži milju kuna, poslala bih ju u banku pa nek si kredu digne. A koju tisuću za Amex, odmah idem s njom na bankomat.

Edit: njenom dečku / mužu nedam ni to Jbga, nek si nađe frenda
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:31   #12
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Ček malo, napisala si da bi on "posudio milju kuna"! Ono, jbmu milju kuna! To mu nije za pokrit sitne pizdarije.
Nemreš pokrivanje Amexa uspoređivat sa tim.
Da me frendica traži milju kuna, poslala bih ju u banku pa nek si kredu digne. A koju tisuću za Amex, odmah idem s njom na bankomat.

Edit: njenom dečku / mužu nedam ni to Jbga, nek si nađe frenda
Tisuća za nepoznate troškove ili tisuća za Amex?

*uvijek zaboravim da drugi izraz milja koriste za milion a ne za tisućicu

Al svota tu opće nije ni bitna koliko taj dio tajnih dogovora i očito nepriznanih dugovanja...
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:37   #13
A to je već druga priča. Zavisi koliko smo si dobri S nekim parovima se toliko dugo družiš da više ne znaš tko ti je od njih dvoje bio početni frend

Mislim da se krivoj obratio kad se ti pitaš takve stvari
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:27   #14
Otvoreno bih mu rekla ne. Nemaš sta skrivati takve stvari od partnera.
Svašta, ko da te pitao da se poseksate, a ne da posudis lovu.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:33   #15
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ne znam ni kako bi postavila ovu temu ali ajmo ovako...
Jutros mi stiže poruka od prijateljičinog muža ako bih mu mogla posudit milju kuna uz bezbroj napomena da ona za to nikako ne sazna. S njom sam dosta dobra, on mi karakterno nit smrdi nit miriši, drag tip s kojim se podružim jer je njen i o kojem ne znam previše ali okej smo si

Malo se osjećam u poziciji...čudnoj.
Da me ona pitala, bez problema.
Nebi imala problem ni da me on to zamolio, uz njeno znanje o tome. Ovako sam jutro provela sa tri upitnika iznad glave

Jeste li imali takve situacije? I kako ste na njih izreagirali?
Kakav stav imate prema financijskim "nepodopštinama" bolje polovice? O posuđivanju bez znanja onog drugog? Koliko toga svojim prijateljima/ prijateljicama prešutite o njihovim boljim polovicama i osjetite li tu i tamo onaj filing da se osjećate pomalo neiskreno?

Jer ruku na srce, ne želim se miješati niti me dira previše, al volim čiste situacije i ne osjećam se s ovim baš ok.
Milju kuna! Dobar dan ja se zovem Josuha ako bi mi Vi možda htjeli biti prijateljica bilo bi mi drago.
Ispričavam se tek sam sad skužio da se radi o soma kuna.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:39   #16


Ma ne radi se o lovi.
Samo o tome da se mene dovodi u komplikaciju i da se mene pita da to isto prešutim svojoj frendici.

Lova je u ovoj situaciji samo povod.

Čak da se i maknemo od materijalnog kompletno, opet se postavlja pitanje koliko toga je u redu ili koliko toga prešućujemo/ete svojim prijateljima o njihovim partnerima?

Ne znam, ja polazim od sebe. Ja bi voljela znati sve. Nebitno jel moj decko moju frendicu pita pare ili pičke.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:39   #17
Ne posuđuj lovu,nek si posudi drugdje.Vjerovatno više nema gdje posudit pa je došao do tebe.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:42   #18
Pa nije isto niti za sto posudjuje. Ako je za kockarske dugove sigurno ne bih posudila. A onaj tko nema 1000 kn i okolo moljaka poznanike mogu li posuditi, a radi ili ne moze pitati osobu s kojom zivi, je u ozbiljnim problemima.
Mozda mu treba puno vise od tog iznosa pa sve iz imenika pita za 1000 kn
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:49   #19
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post


Ma ne radi se o lovi.
Samo o tome da se mene dovodi u komplikaciju i da se mene pita da to isto prešutim svojoj frendici.

Lova je u ovoj situaciji samo povod.

Čak da se i maknemo od materijalnog kompletno, opet se postavlja pitanje koliko toga je u redu ili koliko toga prešućujemo/ete svojim prijateljima o njihovim partnerima?

Ne znam, ja polazim od sebe. Ja bi voljela znati sve. Nebitno jel moj decko moju frendicu pita pare ili pičke.
Ne znam koliko ste dobre prijateljice. Da mene od mog najboljeg prijetelja žena tako nekaj pita odmah bi ga nazvao istoga trena bez ikakvog razmišljanja. Zabrinuo bi se i morao bi mu reć. Ne znam koliko ste vas dvije dobre prijateljice i kakav odnos imate. Ja znam da bi on isto odregirao kao i ja da sam na njegovom mjestu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:51   #20
1000 kn nije velika lova. Ne kužim čemu ova reakcija, sumnja, silne urote i rasprave zbog 1000 kn? Muž dobre prijateljice nije bilo tko. Zakaj je problem dati lovu, bez da se dela nauka oko toga?

Da te je tražio stvarno veliku svotu lova, tipa par desetaka tisuća €, onda naravno da se moraš raspitati kaj se zbiva.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.