Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 17:52   #1761
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Ali zašto?
Ispravih se.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:05   #1762
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Ispravih se.
Aha, vidjeh
Pa ovaj, hvala, lijepa ispravka
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:06   #1763
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Nisam imala koncentracije sinoc za raspravu na ovako dubokom nivou. : o




Quote:
Dobro, da karakter i odredjene karakterne odlike su pozeljne ili nepozeljne za odredjene pozicije. Ne znam da li je to kod nas u toj meri zastupljeno, ali mislim da ne, jer ne bi se desavalo da vrlo labilne licnosti, oba pola, dolaze na neke pozicije gde vrlo cesto zloupotrebljavaju moc koja im je data. Ali nije bitno za temu, ja sam odlutala. : trep:
Svi mi ponekad malo odlutamo. Bitno da odlutamo u zanimljive "zemlje".

Da, dogada se, cisto zbog pozicije koje su pod kontrolom. To ti je primjer bijesnog psa. Njega pustis da grize, dok god njegovi napadi tebi donose korist i stite od ugroza. Ako pas prijede granicu... A zasto imamo barut?

Ali da, druga tema.

Quote:
Ja sam samo htela napraviti paralelu izmedju tog profesionalnog - licnog kod zena.

Inace sto se savrsenstva i teznje ka savrsenstvu tice, meni je sterilnost iritantna, volim nesavrsenost kod ljudi, cak mi ljudi bez mana nisu uopste ocaravajuci vec mi postanu bezlicni.
Skuzio sam. Ali i ja odlutah u strane "zemlje".


Quote:
Simetricnost i harmonicnost su lepe ali asimetricnost i dinamicnost daju draz, dovoljno da uzburkaju osecaje. : o
Ovdje cu samo jednu stvar napomenuti. Harmonija i te kako moze biti dinamicna. S ostatkom se apsolutno slazem.


Quote:
cd-doll kaže: Pogledaj post

Ja sam čisto to gledala iz neke perspektive razvijenog europskog društva kakvim se volimo hvaliti da jesmo, a realno nismo još tamo, na putu jesmo prema tome. A najbanalniji primjer je pogled na žene koje nemaju problema prići muškarcu. I to ne od strane muških, dapače, čak su žene gore po tom pitanju. Nikad neću zaboraviti kad mi je prijateljica rekla "Ajme pa ja se tebi divim kako si samo skupila hrabrost da mu priđeš, pa ja to nikad ne bih mogla." Ona je evo sama godinama, a ja sam sretno uparena. S jedne strane je komentirala da kako ja zadnjih par godina nisam bila pretjerano solo, već više u vezama ili se viđala s nekime, a s druge strane se žali da ili ne može nikoga upoznati ili da nikad ništa ne bude jer oni ništa ne poduzimaju. A kada ju pitam zašto sama ne poduzme nešto, onda kaže da nije takva, nije ona ko ja ona to nikad ne bi mogla. : kava:
A jel' frendica inace sramezljiva osoba ili je jednostavno gotovanka po pitanju musko-zenskih odnosa?


Quote:
Ako ti njemu nedaš da te iskoristi i vidiš da je providan, nećeš bit obmanjena. Al buš vjerojatno droca koja nije htjela i dala. A nije da i žene ne obamnjuju muškarce, ako ništa vi se bar ne šminkate. Svi znamo da brojne pripadnice "ljepšeg" spola, izgledaju tako kako izgledaju jer imaju šleper šminke, a oruđe za šminkanje im je lopata. : zubo:




Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Ironija je sto ta superpozicija stanja - mogucnost bivanja ukupnosti onoga sto jesi - nije realno moguca; fenomen se nikada ne pokazuje u svom totalitetu, vec ovisno o okolnostima (uvjetima sustava) manifestira samo dio svojih obiljezja; cijeli mozes biti tek kad se izoliras od elemenata s kojima interaktiras; rijetki su partneri koji mogu i znaju davati slobodu i stvarati uvjete u kojima mozes biti bar blizak svojoj sustini; uglavnom se ljudi uplase ili pocnu osjecati inferiorno ili se dive; oni koji razumiju, znaju i mogu, ne-frekventna su pojava.
Pa, recimo da je tako. Samo, fenomen se pokazuje upravo svojom puninom, ali ogranicenost ljudskog bica ga onemogucuje u prepoznavanju kao takvog. To je, po mom skromnom misljenju, razlog zasto ne uocavamo fenomene koji nadilaze nasu moc shvacanja. A sloziti cemo se, ona je poprilicno ogranicena, cak i kad bi se sustav u kojem funkcioniramo, kao takav eliminirao iz jednadzbe.

Kad su u pitanju intimni odnosi, normalno je i ocekivano da covjek nece moci egzistirati stopostotkom upravo u tom stanju, zato sto interakcija s drugim ljudskim bicima iziskuje prilagodbu, odnosno mogucnost kompromisa. A to samo po sebi eliminira ovo sto zoves "superpozicijom".

I tu u igru ulazi samo jedno pitanje. Koliko smo u stanju naci partnera s kojim mozemo funkcionirati najblize onome sto sami i jesmo?

Dakle, u sustini govorimo o istom.


Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
U sustini, ovo me podseca na prvi hermeticki postulat.
Sve je svest.
Hm... Svecenica, clanica nekog reda ili tek znatizeljnica?

Isprike na potencijalno nepristojnoj znatizelji.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:41   #1764
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post


....

A jel' frendica inace sramezljiva osoba ili je jednostavno gotovanka po pitanju musko-zenskih odnosa?
Voljela bih reći da je, ali baš i nije. Nije u potpunosti ekstrovert, više je introvertirani ekstrovert. Dakle normalno komunicira s ljudima i otvorena je, ali voli se zadržati rezervirano u nekim situacijama npr. kod upoznavanja novih ljudi, dok recimo u društvu poznatom je potpuno otvorena prema svim spolovima. Tako da mislim da je ipak drugi slučaj, tj. da je gotovanka. A i ona kao i autorica ove teme očekuje bajku iz snova i u najmanju ruku princa šarmantnog.

Quote:
...
Kako ono ide? Laži laži laži me. Nije da te splaše jer misliš da ti je netko provalio u stan kad skine šminku.
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:50   #1765
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Ovdje cu samo jednu stvar napomenuti. Harmonija i te kako moze biti dinamicna. S ostatkom se apsolutno slazem.
Ovde cu samo zastati zato sto zelim da se ispravim u prethodnom navodu.

Zapravo sam razmisljala dok sam pisala ali bilo je vec kasno pa nisam imala koncentracije ovo da formulisem kako treba.
Harmonija je u stvari ono cemu covek prirodno tezi, jer je to ono sto svesno ili nesvesno trazimo i u interakciji sa drugim ljudima, pa tako i ljubavnim vezama.
Harmonija je ono sto odrzava vezu izmedju dvoje ljudi, jer ma kako se cesto misli da se suprotnosti privlace, to na dubljem i duzem nivou zapravo rusi odnose, kida ih, unosi nemire, nespokoj, bol, patnje, dok ih slicnosti, harmonicnost, skladnost i kompatibilnosti odrzavaju, jer se iz njih radjaju pozitivna osecanja a samim tim i prisnost i bliskost medju ljudima.

Tako da se, evo retroaktivno referiram na svoj prethodni post.
Quote:

Pa, recimo da je tako. Samo, fenomen se pokazuje upravo svojom puninom, ali ogranicenost ljudskog bica ga onemogucuje u prepoznavanju kao takvog. To je, po mom skromnom misljenju, razlog zasto ne uocavamo fenomene koji nadilaze nasu moc shvacanja. A sloziti cemo se, ona je poprilicno ogranicena, cak i kad bi se sustav u kojem funkcioniramo, kao takav eliminirao iz jednadzbe.

Kad su u pitanju intimni odnosi, normalno je i ocekivano da covjek nece moci egzistirati stopostotkom upravo u tom stanju, zato sto interakcija s drugim ljudskim bicima iziskuje prilagodbu, odnosno mogucnost kompromisa. A to samo po sebi eliminira ovo sto zoves "superpozicijom".

I tu u igru ulazi samo jedno pitanje. Koliko smo u stanju naci partnera s kojim mozemo funkcionirati najblize onome sto sami i jesmo?
To je upravo sustina ovoga sto si ti tako lepo opisao.

Mislim da mozemo, ali tek kada se integrisemo sa bicem koje je slicno nama, koje je nas odraz u ogledalu. Cak, te slicnosti mogu biti na nekom povrsnom nivou neprimetne ali su na nekom dubljem, mentalnom, duhovnom nivou one u stvari toliko cvrste da nas spoje cak i sa osobama za koje niko ne bi rekao da su za nas. Ali se te finese prepoznaju i crsto spoje.

Quote:
Hm... Svecenica, clanica nekog reda ili tek znatizeljnica?

Isprike na potencijalno nepristojnoj znatizelji.
Recimo, veciti duhovni tragac.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:01   #1766
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Mislim da mozemo, ali tek kada se integrisemo sa bicem koje je slicno nama, koje je nas odraz u ogledalu. Cak, te slicnosti mogu biti na nekom povrsnom nivou neprimetne ali su na nekom dubljem, mentalnom, duhovnom nivou one u stvari toliko cvrste da nas spoje cak i sa osobama za koje niko ne bi rekao da su za nas. Ali se te finese prepoznaju i crsto spoje.
Da se i ja nadovežem

Različitosti se privlače kao nužna posljedica (defektne) želje za upotpunjenjem, ocjeljenjem; kad se shvati da je je to traženo (i suprotno) u vanjskom dio već postojećeg, unutarnjeg i osobnog, koje čini perpleksnu cjelinu, onda partner postaje suputnik, a ne ispuna.

Jebote, sve se neki romantičari počeli skupljati na temi.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:25   #1767
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Da se i ja nadovežem

Različitosti se privlače kao nužna posljedica (defektne) želje za upotpunjenjem, ocjeljenjem; kad se shvati da je je to traženo (i suprotno) u vanjskom dio već postojećeg, unutarnjeg i osobnog, koje čini perpleksnu cjelinu, onda partner postaje suputnik, a ne ispuna.

Jebote, sve se neki romantičari počeli skupljati na temi.
4 princip Hermetizma.

Sad opet ja.

Upravo tako, suprotnosti kojima mi tezimo tezeci da se upotpunimo jesu zapravo rezultat nase nesvesnosti da su one vec deo nas i nesto sto oduvek nosimo u sebi. Suprotnosti su u stvari iste samo su razlicite u svom stepenu, kao sto su recimo svetlo i tama, toplota i hladnoca, meko i tvrdo...mi ne mozemo da definisemo kada prestaje tama a pocinje svetlo, ili kada prestaje hladnoca a pocinje toplota, vec smo sposobni da na osnovu svoje licne percepcije procenimo da u necemu ima vise svetlosti nego tame ili vise toplote nego hladnoce.

Tako da nas ovo saznanje zapravo oslobadja potrebe da neko drugi popunjava nase supljine.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:43   #1768
Quote:
cd-doll kaže: Pogledaj post
A nije da i žene ne obamnjuju muškarce, ako ništa vi se bar ne šminkate. Svi znamo da brojne pripadnice "ljepšeg" spola, izgledaju tako kako izgledaju jer imaju šleper šminke, a oruđe za šminkanje im je lopata.

to je barem lako, nadjes zgodnu i bez sminke.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:50   #1769
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
to je barem lako, nadjes zgodnu i bez sminke.
Sve je teže naići na ženu bez šminke u javnosti
Estuera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:51   #1770
Quote:
Estuera kaže: Pogledaj post
Sve je teže naići na ženu bez šminke u javnosti
a ono, mozes se i igrati nogiranja nakon sto ju skine.


ali zajebanciju na stranu, lijepa zena izgleda dobro i bez zbuke a nekima je i samo malo maskare (vjerojatno ni to ne treba) dovoljno da isprejebe sve ove gorespomenute muljatorice.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:52   #1771
Quote:
Estuera kaže: Pogledaj post
Sve je teže naići na ženu bez šminke u javnosti
I sve lakse na muskarca sa sminkom
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:03   #1772
Najopasnije su đinđerice, dok našminkaju maskarom oči su komadi a bez šminke mi imaju one neprivlačne svijetle trepavice
Estuera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:05   #1773
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
I sve lakse na muskarca sa sminkom
Tuzno ali istinito.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:05   #1774
Quote:
Estuera kaže: Pogledaj post
Najopasnije su đinđerice, dok našminkaju maskarom oči su komadi a bez šminke mi imaju one neprivlačne svijetle trepavice
Dok god ne stavljaju sminku na tjelesce meni ne smeta

Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Tuzno ali istinito.
Evolucija
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:09   #1775
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Evolucija
Onda dodjemo do ove teme?
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:11   #1776
Muškarac sa maskarom za oči može izgledati brutalno. Ali treba imati facu i frizuru koja to "trpi" i nosi.
Nemojte sad zaključiti da sam gay
Estuera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:11   #1777
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Onda dodjemo do ove teme?
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:16   #1778
Quote:
Estuera kaže: Pogledaj post
Muškarac sa maskarom za oči može izgledati brutalno. Ali treba imati facu i frizuru koja to "trpi" i nosi.
Nemojte sad zaključiti da sam gay
Muskarac se ne bavi takvim stvarima.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:17   #1779
Quote:
Estuera kaže: Pogledaj post
Muškarac sa maskarom za oči može izgledati brutalno. Ali treba imati facu i frizuru koja to "trpi" i nosi.
Nemojte sad zaključiti da sam gay
Meni si ti apsolutni pobednik teme.
Ali ozbiljno mislim, boli te bas, ti si sebi zivot udesio.

Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Reci nesto.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:24   #1780
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Reci nesto.
Nesto!

A pa u pravu si, sto da kazem Samo sto je ta transformacija pocela jos prije kojih 17-18 godina, tako da nije nista novog
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger