Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2007., 11:10   #21
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Darmar, svaka čast! Na ideji, pristupu, hrabrosti...napokon nešto pametno. I meni je čudno što se svi još uvijek, a pogotovo školovani vrte u razmišljnjima samo oko mora i lux hotela, kao da smo nacija priglupih bogataša. Jedva čekam da u nekim novinama pročitam o tebi. (to moraš napraviti, čim otvoriš makar predstavila prvu fazu...i ideju)
Hvala na podršci!
Kad krene imas spavanje..
darmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:59   #22
Quote:
bibanum kaže: Pogledaj post
Iz okolice sam Zadra, i kod mene u blizini ima jedan restoran i motel zajedno. I jako je teško tokom cijele godine pronaći dan kad nije barem 80-90% ispunjen, mislim na sobe.
To znam sigurno.
ok, ali to je jedan. ne mogu bit svi puni? kad tad mu moze doc i konkurencija. za sad ti kao ti nemos nista... jer toliko gostiju nit nema

steta sto drzava ne da da se iskoristi poljuprivedna zemljista uz more... nego moraju ostat samo na maslinama... kao da svi imaju tolike ogromne povrsine... imanje stare kamene kucice itd... cotage for rent. neki gosti zele svoj mir.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:13   #23
Darmar, hvala na pozivu! (makar kava)

Dakle zanima me vaše mišljenje u vezi slijedećeg: izgraditi u blizini Zagreba (cca sat vremena vožnje) malo app naselje drvenih kućica sa restoranom.

Koliko bi vas interesiralo provesti npr. vikend u prirodi u iznajmljenom app tj.kućici, gdje nema velike gužve. Možete kuhati i ne morate, imate roštilj, šećete šumom, zimi upalite kamin, možda se sanjkate...

Nema luksuza, ali je uređeno ukusno (znam da je diskutabilno), toplo, čisto...
Ovdje možda i pročitate knjigu...mogla bi još...ima li zainteresiranih za takvo što?
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:46   #24
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Dakle zanima me ...
To cca sat vremena vožnje od Zagreba znači da računaš samo na
goste iz Zagreba ili...?

Evo mojeg razmišljanja (nisam iz Zagreba):

teoretski: već odavno razmišljam o odmoru u kolibi okruženoj snijegom, topla unutrašnjost, kamin, kuhano vino...

praktično: pod uređeno ukusno pretpostavljam sanitarije sa tekućom vodom unutar objekta a ne da moram prije odlaska u poljski wc pripaziti na medvjede...
I naravno ono najvažnije cijena, da ne ispadne vikend u kolibi skuplji od vikenda na Kanarima npr.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 04.01.2008. at 22:13. Reason: quote
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 22:58   #25
Na područje Zagreba računam zbog isplativosti, najveće tržište. Drugo, ovdje najveći broj ljudi živi u stanovima, a današnje generacije nemaju običaj kao prošle imati vikendicu; što zbog novaca, što zbog komfora.

Opet, lokacija bi bila udaljena od grada jer moraš imati osjećaj da si pobjegao od svakidašnjice.

Pod ukusno uređeno nisam mislila na sanitarije u app, to se podrazumijeva, nego na stil uređenja.

Ne bi smjelo biti skupo ako računam na veliku popunjenost, ali je investicija velika pa zato računam na Zagreb. (a i zato jer tu živim )

Može to biti prekrasna Moslavina, okolica Jastrebarskog, Sv.Ivana Zeline, Žumberak itd. gdje god ima lijepe prirode i (još) prihvatljivih cijena zemljišta.

Pitam vas zato jer se svi furaju na welness i lux hotele, a ja recimo nisam taj tip. Općenito nisam ljubitelj hotela pa u to onda spadaju i toplice jer govorim o kontinentalnom turizmu, seoska gospodarstva su mi privlačna za otići na ručak...meni nedovoljno zanimljivo a ne tako jeftino.
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:56   #26
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Ne bi smjelo biti skupo ako računam na veliku popunjenost, ali je investicija velika pa zato računam na Zagreb. (a i zato jer tu živim )
Po mojem mišljenju bolje bi prolazili pojedinačni objekti nego naselja. Kučica na osami dovoljno blizu nekog mjesta/sela za skočiti u trgovinu ili restoran a opet dovoljno daleko za vlastiti mir. Mislim da u američkim filmovima često spominju baš takve kučice ali koliko samo vidio uvijek su to pojedinačni objekti.
Bojim se da bi punjenje takvih objekata bilo stihijsko kao i naš cijeli turizam. Za Novu godinu mogla bi popuniti stotine kućica a poslije praznika nigdje nikoga.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 22:51   #27
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Darmar, hvala na pozivu! (makar kava)

Dakle zanima me vaše mišljenje u vezi slijedećeg: izgraditi u blizini Zagreba (cca sat vremena vožnje) malo app naselje drvenih kućica sa restoranom.

Koliko bi vas interesiralo provesti npr. vikend u prirodi u iznajmljenom app tj.kućici, gdje nema velike gužve. Možete kuhati i ne morate, imate roštilj, šećete šumom, zimi upalite kamin, možda se sanjkate...

Nema luksuza, ali je uređeno ukusno (znam da je diskutabilno), toplo, čisto...
Ovdje možda i pročitate knjigu...mogla bi još...ima li zainteresiranih za takvo što?

Razmisljala sam...velike su to pare...ali ako to sad zanemarimo...bili ja dosla?
imam dvoje male djece i jako volim otici na produzeni vikend. Volim ici i na nova mjesta, ne previse udaljena. Pozicija mi odgovara, par sati voznje (ja sam u Slavoniji), samo mi fale sadrzaji, klincima treba bazen, igraliste, domace zivotinje...sve im brzo dosadi. To ne znaci da mora biti u sklopu apartmana ali na 15-20 minuta voznje ok ili bar neka teta cuvalica da mogu gledati u prazno.
Poslovno...ja bar 2 x godisnje idem sa kolegama na capacity building. To je nesto kao team building ali se ne penjemo po uzetu, ne jedrimo i slicno. Mi smo uvjerenja da se dobar tim stvara dobrom komunikacijom i iskrenim odnosom pa onda na tim nasim okupljanjima radimo na svojim vjestinama komunikacije, medjuljudskim odnosima, rjesavamo ono sto ne stignemo u uredu, stratesko planiranje...i za to uvijek trazimo mirna mjesta na osami sto dalje od civilizacije. Treba nam jedna soba za rad, terasica ako je toplo, 3 obroka i kava u neogranicenim kolicinama. Ovo sto pricas bi bilo idealno. Ne znam kolika je potreba za apartmanskim naseljem. Mozda da napravis 2-3 kucice, vidis kako ide, sta se trazi pa onda razvijas dalje
Zaposlis jednu osobu koja bi brinula o gostima u tih par apartmana- kao domacica, kuha sta zelis, na ruku je gostima...
darmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 17:48   #28
Quote:
darmar kaže: Pogledaj post
Zasto ste se svi uhvatili mora? Ja puno razmisljala na ovu temu zadnjih godinu- dvije. Imam i neko iskustva mojih koji imaju mali obiteljski hostel u Sarajevu.
Malo nesto kuzim i kakvi ljudi putuju, sta traze, koliko su spremni dati. A i ja volim putovati.
I tako odlucih nesto poduzeti. Kupila sam etazu (250 m2) na turisticki vrlo atraktivnoj lokaciji grada u unutrasnjosti. Sa potencijalom sirenja na isto toliko kvadrata tavana. Trenutno sam u procesu renoviranja -kupatilo u svaku sobu, struja, voda, kanalizacija, stropovi,podovi, sve...
Za pocetak bit će 6 soba sa kupatilom i 2 sa zajednickim (nemam love za sve dovrsiti).
Digla sam stambeni kredit (suprug- koji je kako on kaze solventan a zena poduzetna) na uh, 30 godina i 9000 kuna rata kredita
Plan mi je napraviti hostel. Gledam kako svi otvaraju hotele, takmice se zvjezdicama i to je ok ali ja mislim da (ovdje gdje sam ja) fali pristojnog, cistog,toplog, šarmantnog smjestaja po pristupacnim cijenama na dobroj lokaciji
Moja racunica je da mi je dovoljna 20% popunjenost da se pokrijem
E sad, kako mi iskustvo pokazuje da treba 2-3 godine da se to uhoda ja cu prvo izdavati nerenoviran dio studentima da pokriva neke troskve.
I registrirat se kao iznajmljivač.
Kredit -stambeni
Svi za poduzetnike pocetnike trazee nesto sto nemam-jer sam pocetnik
HBOR (koji se rekli javiti pa nikad nisu) daju premalo a traze previse
Ministarstvo isto daje malo a trazi garancije koje sam vec iskoristila ili jos nemam uvjete tako da mislim da u to krecem za godinu-dvije kad preregistriram iz stambenog u poslovni prostor.
Znaci ovako:
faza 1.sobe za iznajmljivanje (pola studosi pola tranzitni gosti
2. sobe za iznajmljivanje - tranzitni gosti
3.kredit od Ministarsta za liniju "pod stoljetnim krovovima" ili neka slicna, pregistriranje u hostel, prenociste- ovisno od toga sta pokazu faze 1 i 2
4. otkup drzavnih stanova u dvoristu tog mog objekta i onda cu imati cijelu zgradu pok. Maximilliana za kojeg ne znam cim se bavio al valjda i bio sretan da netko napokon sredi ono sto je on zidao 1811 (jače i bolje od većine što se danas zida)
5. stavljam dodatak fon ispred prezimena

Ako se pokaze da sam totalno fulala racunicu napunit cu sve sobe studentima, to ce biti dosta za pokrit ratu kredita - to mi je ziheraska varijanta.

Mišljenja, prijedlozi.savjeti...
Nakon par godina ne bivanja na forumu ulogiram se i nađem svoj stari post. Znači, 2007 sam pisala o tom kako otvaram smještaj i sjajno mi je bilo pročitati kako sam nekad razmišljala i vidjeti gde sam sada. Manje više onako kako sam i planirala. Znači- danas, nakon6,5 godina registrirana kao privatni iznajmljivac kao što sam najavila. Koncept je guesthousa ili malog obiteljskog smještaja. Počela sam sa 4 sobe, danas imam 14. Otkupila i dio gradskih stanova, dobila i HBOR kredit, napravila centar za cikloturiste, adaptirala i renovirala povijesnu građevinu u derutnom stanju, sredila vrt. Dobila i nešto manjih poticaja od HTZ i Min. turizma. Sad je u planu kušaonica domaćih proizvoda.Dala otkaz na bivšem poslu i sad se samo turizmom bavim. I zaposlila još 4 ljudi.. Dobila par priznanja prije par dana od Trip Advisora za top 1% B&B smještaja u Hr. I dalje nisam na moru, niti u Zg. I dalje imam kredit u Švicarcima. Još samo 22,5 godina
darmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 18:34   #29
bravo
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:33   #30
Privatni smještaj Maximillian?

Zvuči kao ovo ovdje opisano:
http://hrturizam.hr/razvoj-hrvatskog...redite-hbor-a/

Ako jest, svaka čast poduzetnici na hrabrosti, ideji i uloženom trudu.
Naklon do poda!
__________________
Samo se ludjaci nadaju.

Ostali rade...
amiklic1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.