Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 03:46   #241
Pozdrav, imam pitanje u vezi škole stranih jezika? Naime znam engleski i njemački dosta dobro i htio sam upisat da dobijem uvjerenje jer mislim da će mi pomoći pri traženju posla. No došao sam tamo i išao na testiranje i rekli su mi da bi mogao b2 razinu polagat bez da idem na tečaj, samo malo oko glagola da proučim, ali ženska je rekla da ne vidi poantu pošto pričam sasvim normaln i da poslodavac na razgovoru za posao može lako provjerit tvoje znanje stranih jezika, a ako je uvjerenje baš i potrebno da će me sami poslat.

I sad me izbacila iz takta, nije da mi se daju novci bezveze ako mi neće bit od koristi, ili da pokušam C razinu? Za to je ona rekla da ako ne mislim radit u školi da mi neće ni trebat C Ono čovjek bi mislio da će te još i nagovarat da pokupe pare Uglavnom dal se isplati ići polagat B razina u takvoj situaciji? Imam nešto vremena sad pošto sam riješio faks, a i para taman za taj ispit, za cijeli tečaj baš i nemam trenutno.
__________________
"I'm proud of what I achieved there, but a life built on memories is not much of a life." - Eric Cantona

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 05:54   #242
Ma ništa ti certifikat ne znači. Poslodavac će te provjerit ako želi. Ako te ne provjeri, znači da mu to znanje i nije nešto bitno. Dakle, čuvaj novce i odi na ćevose
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:14   #243
Pa onda koji kuki idu ljudi to polagat ako nikome ne treba? Možeš i sam učit strane jezike ili privatno šta je jeftinije
__________________
"I'm proud of what I achieved there, but a life built on memories is not much of a life." - Eric Cantona

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 19:33   #244
Ja smatram da nešto znače samo oni pravi, službeni certifikati: Cambridgeov, Oxfordov, ili onaj Goethe-Instituta za njemački. Ovo što škole dijele su bezvrijedne diplome koje nemaju nikakvu težinu.

Međutim, čak ni ova tri koja sam gore nabrojao ti ništa ne znače ako poslodavac izričito ne traži neku razinu znanja jezika (uglavnom C). Ako te nitko ništa ne pita za to, znači da im nije bitno. A ako njima nije bitno, onda ni tebi nije bitno.
Ali to je samo moje mišljenje, ne kažem da sam u pravu.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 14:34   #245
vidjela sam da ste ispitivali o učenju jezika u Sokratu.
Ja sam tamo nekoliko godina učila talijanski i njemački. Iskreno, prošlo je od tada nekoliko godina i stvarno ne znam kakav je moj ukupan dojam.
Svi profesori su bili super, mladi, zanimljivi, pametni.
Iako dojam mogu podijeliti na ta dva jezika...
Talijanski sam došla do viših nivoa, teme koje smo obrađivali su bili zanimljive, puno se radilo. Osobito profesorica koja je bila voditeljica za talijanski jer je puno boravila u Italiji i čuli smo puno priča o njima...čak nam je nekoliko puta došla izvorni govornik na sat. Sve odlično

A sad njemački..
nastava je bila suboto ujutro onih 4 sata
ja sam tada bila na faksu... ali oni su stavili u istu grupu dečka koji je išao 2 osnovne i čovjeka od 45 godina!!! sjedili su jedan pokraj drugog!!
stvarno jesmo učili, profesor je bio super..

Najveća zamjerka su grupe jer su velike i generacijska razlika i ta žena o kojoj se priča! Ako sam ja dobro shvatila ona je voditeljica i vlasnica! Toliko je bahata da tko ju jednom vidi, nikad ju neće zaboraviti. :klap::klap:
Ako vam ona ne predaje, nemate puno posla s njom.. na sreću
amvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 14:37   #246
i da, nakon puno godina odlučila sam malo obnoviti engleski.
Zapravo, to sam godinama odugovlačila.

Danas se idem upisati u Eureku na poslovni engleski..
javim kako je
amvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 23:43   #247
Quote:
corella kaže: Pogledaj post
Ah EUREKA, već sam pisala, ali nakon završenog semestra nisam baš oduševljena... Svi su simpatični, fleksibilni, pristupačni, cijene su takve kakve jesu, ali nisam zadovoljna sa profom koju smo imali. Zazuji ženska, nije skoncentrirana, premalo se trudi, mi smo si međusobno pomagali i objašnjavali ako nekome nešto nije jasno... a najviše joj zamjeram kaj nam nije poslala na mail okvirne zadatke za ispit!! Izgovor je bio sorry ljudi ali zaboravila sam, bila sam bolesna... ajd u pm...
Test je bio prelagan, pa sam djelomično prešla preko toga...
Uglavnom ima stvari na kojima bi trebali poraditi i dovesti na određenu razinu, ali ok, može proći...
Možeš li mi reći kako test izgleda? Nisam išla tamo na pripreme, samo pišem ispit za par dana, i znam samo da postoji pismeni i usmeni dio?
civorete is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 20:08   #248
Uci li tko ovdje kineski u Zg-u?
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 11:17   #249
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Uci li tko ovdje kineski u Zg-u?
Uči, moj sin, već 4 godine. Preporučujem definitivno

http://haohanhr.weebly.com/
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 15:31   #250
Thnx! Zapravo me najviše zanimalo koliko specifičnosti pisma i jezika uvjetuju samostalno učenje a koliko je bitan mentor. Iako to pitanje vrijedi podjednako za sve jezike, ali opet.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 09:04   #251
Iskreno rečeno, malo pratim kak klinac uči, i vidim da je sustav kineskog jezika skroz drugačiji od indoeuropskih jezika. Mislim da, za razliku od engleskog, njemačkog, francuskog itd. koje donekle možeš početi savladavati sam, kod kineskog je ipak bitan profesor/mentor. Uostalom, kod učenja svakog jezika bitna je (pogotovo u početku) poduka, a o važnosti konverzacije da ne pričam
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:36   #252
Želi li netko krajm lipnja možda na povoljan tečaj od 60 sati njemačkog A2 -u Zagrebu. Ja i muž već idemo na A1 (60 sati 900kn) i krajem lipnja ćemo završiti A1, ali bismo odmah nastavili i na A2, samo, da bismo ponovno dobili jeftinu ponudu i dosta sati, potrebna je grupa od 6 polaznika, a nas ima 3 (još jedna prijateljica će sa nama na A2), još 3 nedostaje, želi li možda netko od vas?
queenqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 10:30   #253
Quote:
queenqueen kaže: Pogledaj post
Želi li netko krajm lipnja možda na povoljan tečaj od 60 sati njemačkog A2 -u Zagrebu. Ja i muž već idemo na A1 (60 sati 900kn) i krajem lipnja ćemo završiti A1, ali bismo odmah nastavili i na A2, samo, da bismo ponovno dobili jeftinu ponudu i dosta sati, potrebna je grupa od 6 polaznika, a nas ima 3 (još jedna prijateljica će sa nama na A2), još 3 nedostaje, želi li možda netko od vas?
O čemu se radi? Gdje, kada? Može i u inbox.

Pozdrav!

Evo i mene tu da pitam za njemački. Sestra i ja razmišljamo o tečaju. Ne mora biti ništa intenivno, ne planiramo nikakvo preseljenje i sl. Obje imamo predznanje iz osnovne škole i gimnazije, ali nismo se srele sa njemačkim jezikom više za vrijeme studija. Zanima me neka preporuka. Ima li kakva škola u zapadom dijelu grada?

Malo sam googlala i naišla na wisdom tree, koji nam je blizu. Ali na netu ne vidim previše informacija. I na prvu mi se čine dosta skupi, čak 2900 kuna za 70 sati. Netko zna nešto o njima?

Edit: Našla sam još jednu školu koji bi mi lokacijom odgovarala, West End? Nešto o njima ako netko zna?
__________________
When nothing is sure, everything is possible...

Zadnje uređivanje latica* : 13.05.2016. at 11:02.
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:15   #254
Pozdrav...
Trebam informaciju oko tečaja španjolskog jezika.
Imam djevojčicu, 7 godina, sad kreće u 1. razred osnovne škole.
Izrazila je želju za učenjem španjolskog (pod utjecajem televizijske serije, naravno ��).
Pa me zanimaju preporuke škola koje su provjerene...i imaju dobar program za klince
Hvala ��
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 20:57   #255
molim preporuke, za početni engleski, the american institute ili inicijativa? hvala puno!
tina1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 00:32   #256
Zna netko kakva je Angla??
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 13:49   #257
Quote:
tina1993 kaže: Pogledaj post
molim preporuke, za početni engleski, the american institute ili inicijativa? hvala puno!
Ja sam bio zadovoljan institutom.
Skvadra koja tamo predaje je ok.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 21:59   #258
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Zna netko kakva je Angla??


Klinci nam idu već 2. godinu unutar O.Š. i ok, zadovoljni.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:32   #259
Pozdrav svima, može li mi netko preporučiti kvalitetnu školu stranih jezika za učenje talijanskog jezika?
Unaprijed hvala!
bronzedove is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 00:08   #260
Kakva je situacija s engleskim B2 u Prosperu? Ako netko ima ikakvih saznanja o toj školi. Hvala.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.