Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 11:04   #5181
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Jesi glasala prošle izbore za SDP-e? U čemu je sad razlika?
Nove spoznaje
KatarinaRi is offline  
Old 25.11.2017., 11:33   #5182
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
A trebali bi mu u hodniku Sabora svako jutro reći Jutro gosn. Lopov ili šta?
Jbt on bi okupljao oporbu, a nema ga na izglasavanju nepovjerenja vladi.
Bilo ga je kad je to glasovanje bilo presudno. Kad je bilo 75-75. I kad je HDZ pokušavao izvozati, kupiti, obećati i ucijeniti koga je god mogao, za što imamo čak i svjedočanstva samih zastupnika.
Kad se stvarno glasovalo o nepovjerenju.
Hoćemo li to zaboraviti? Da nije to malo važniji slučaj?

Za ovo veli i sam da je greška, otvoreno. Iako se nije presuđivalo ni o čemu. Čovjek veli, je, nije bilo u redu, propust je. I to je fer.

I što ćemo sad, svakome tko je ikad bilo kakav non-issue napravio koji nam se ne dopada automatski dati crveni, i time zauvijek tolerirati HDZ koji sam istovara smeća kao svi ostali zajedno, i onda još četiri puta toliko, da svi ostali zajedno kasnije ne mogu to pokupiti?

I sve promjene koje bi evidentno bile nabolje stopirati?

Quote:
I mojne mene smirivat stihovima.
Tko tebe smiruje?
Ti si prva s tim počela

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Jesi glasala prošle izbore za SDP-e? U čemu je sad razlika?
Pa brijem da postoji jedna prilična razlika, zove se Zoran


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 25.11.2017., 11:33   #5183
Još jedan gaf Bernardića pred tv kamerama jučer - veli doslovno -
Da je sdp na vlasti, sdp bi već ratificirao Istanbulsku konvenciju.

U istom tv prilogu odmah nakon njega Anka Mrak Taritaš veli - "što se tiče Istanbulske kovencije, tu se Milanovićeva vlada u kojoj sam bila i ja mora posipati pepelom - trebali smo je usvojiti za svoga mandata, ali nismo, propustili smo to napraviti."
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 25.11.2017., 12:03   #5184
Stipe oprosti, nema dugo da je HSS potpisao neku suradnju s SDP-om. U parlamentu ne mogu zamisliti da postoji važniji događaj za oporbu od izglasavanja povjerenja Vladi. I onaj koji bi okupljao neku oporbu i rušio vlast tamo nije bio.
Ti to zoveš propustom?
Kako je to mogao propustit? Nije to nešto što se dogodilo iznenada u pola minute.
On nije bio jer je znao da neće uspjeti kao uostalom i svi drugi, što pokazuje da smatra da politički nije nužno da bude tamo što pak pokazuje da nije pri sebi.
I s njim ići u pohod na vlast?
Ne, hvala.
SDP mora ići sam na izbore, eventualno GLAS i Hrelja.

I da se Zoran vrati i koalira s Beljakom ne bi glasala za SDP.
Inače i za vrijeme Račana sam rado glasala za SDP. I onda sam bila zatelebana?
KatarinaRi is offline  
Old 25.11.2017., 12:16   #5185
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Stipe oprosti, nema dugo da je HSS potpisao neku suradnju s SDP-om. U parlamentu ne mogu zamisliti da postoji važniji događaj za oporbu od izglasavanja povjerenja Vladi. I onaj koji bi okupljao neku oporbu i rušio vlast tamo nije bio.
Ti to zoveš propustom?
Kako je to mogao propustit? Nije to nešto što se dogodilo iznenada u pola minute.
On nije bio jer je znao da neće uspjeti kao uostalom i svi drugi
Eto.

Quote:
, što pokazuje da smatra da politički nije nužno da bude tamo što pak pokazuje da nije pri sebi.
... što pokazuje da je potencijalni ubojica i ISIL-ovac

Jest politički važno, slažem se s tobom.

Samo ne mislim zbog toga nekoga stigmatizirati. Osvjedočeni mafijaši u bezbroj prilika, zajednica koja funkcionira po principu kriminala, sudovanja koja traju po desetljeće, umočeni do vrha stranke su na drugoj strani.
A sad ovaj jedan - "jednom propusti nešto što je politički važno".
To svakako nije dovoljno da mene zaslijepi.
I imam druge parametre po kojima se ravnam.

Kao što rekoh, možemo se složiti da se ne slažemo.

Quote:
I s njim ići u pohod na vlast?
Apsolutno da.

Za vježbu raspiši što znači ono što jest bio kad je bilo 75-75.
I što znači ono što jest najavio i o čemu priča u zadnjih par interviewa (a i ranijima, da se razumijemo).
U istom ovakvom stilu. "Što znači da..."

To bi bilo racionalno.

Pa da uspoređujemo i vadimo zaključke.

I, SDP će teško do vlasti bez HSS-a; a nije ni da ima objektivnih razloga to uopće pokušavati.
Mislim, osim tvojeg glasa.

Quote:
Ne, hvala.
SDP mora ići sam na izbore, eventualno GLAS i Hrelja.
To im nije dobro prolazilo u prošlosti.

Ne vidi se zašto bi im dobro prošlo u budućnosti. Iako jest opcija.

Quote:
I da se Zoran vrati i koalira s Beljakom ne bi glasala za SDP.
Inače i za vrijeme Račana sam rado glasala za SDP. I onda sam bila zatelevana?
Ja smatram da je tvoj izbor, gdje biraš Aleksića jer misliš da jako dobro radi, posve u redu.
Kao proces donošenja odluke (zašto on) mi je OK.
I tu ne osporavam izbor u smislu "daj zašto ne bi za SDP"; dapače.

Ono što mislim da nije baš logično je neglasovanje za SDP jer ti se ne sviđa Beljak (!). HSS.

Prvo, ti zaokružiš doslovno imenom točno onog kandidata koji se tebi sviđa.

Drugo, Beljak je puno kraće u koaliciji sa SDP-om, nego je npr. HNS.
I puno je povezaniji u nedavnoj prošlosti HSS s HDZ-om, nego što je to HNS ikad bio.
Pa je svejedno dosad i dokazano i provjereno vjerniji ovoj trenutno oporbenoj ideji i političkoj struji. I tom načinu funkcioniranja. U svakom navratu dosad, otkako je preuzeo vlast u HSS-u.

A i generalno, smatram njegov doprinos našoj političkoj sceni vrlo dobrim.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 25.11.2017., 12:26   #5186
Pa ja nakon svega ne mislim razmišljati o rasipanju glasova. Ne sviđa se meni ni puno njih u SDP-u. Beljak nije netko koga želim vidjeti da se smješu s plakata koalicije za koju glasam. Tip sve ko zadnja šuša natjerava po Fejsu s ljudima ko ima većeg, to mi nije sexy, a kao političar se pokazao neodgovoran. Nije na tvom nivou ovo s ISIL-om.

Imala sam i veliki problem s Vrdoljakom pored Zokija.
S ovima koji su napustili HNS nemam problema zasad.

Glasat ću za ono što mi se čini najbolje u tom trenutku, a ukoliko se do onda iskompromitiraju baš svi poništavan listić.
Pa šta bude.
KatarinaRi is offline  
Old 25.11.2017., 12:28   #5187
Svi će se, uvijek, "iskompromitirati".
Priroda je političke borbe pokušavati izvući neku prljavštinu o protivniku. Napad je najbolja obrana.
To može dovući do impresija da su "svi isti", "nitko ne valja", i slično; što je negativan, nekonstruktivan stav.

Bilo bi dobro da ga, kao zajednica, uspijemo nadići. Prerasti. Objektivnije promatrati.

Bolji je stav (i objektivniji!) da uvijek ima boljih i lošijih.
I uvijek treba stoga podržavati opciju za koju jednostavno smatraš da je najbolji izbor. Jer netko će biti izglasan sigurno.
Jednostavno.
"Je li ovaj bolji?" "Je li ovaj lošiji?" "Okej, za ovoga ću."

A uz to, neglasovanjem poštenih automatski veću težinu imaju glasovi onih drugih.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 25.11.2017., 12:29   #5188
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
SDP mora ići sam na izbore, eventualno GLAS i Hrelja.
Tog Hrelju odjebat po meni, čovjek koji sjedi u Saboru i bere lijepo plaćicu iz državnog proračuna, a na TV-u tvrdi da iseljavanje nije toliko bitno jer će se država i dalje financirat iz poreza, kao da ti novci padaju iz neba nema šta radit u politici dok se ne obrazuje. A njegova korist za SDP je po meni vrlo diskutabilna.
BrokenEmpire is offline  
Old 25.11.2017., 12:38   #5189
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Svi će se, uvijek, "iskompromitirati".
Priroda je političke borbe pokušavati izvući neku prljavštinu o protivniku. Napad je najbolja obrana.
To može dovući do impresija da su "svi isti", "nitko ne valja", i slično; što je negativan, nekonstruktivan stav.

Bilo bi dobro da ga, kao zajednica, uspijemo nadići. Prerasti. Objektivnije promatrati.

Bolji je stav (i objektivniji!) da uvijek ima boljih i lošijih.
I uvijek treba stoga podržavati opciju za koju jednostavno smatraš da je najbolji izbor. Jer netko će biti izglasan sigurno.
Jednostavno.
"Je li ovaj bolji?" "Je li ovaj lošiji?" "Okej, za ovoga ću."

A uz to, neglasovanjem poštenih automatski veću težinu imaju glasovi onih drugih.


-Stipe
Ti zaista imaš problem s time da ja ne smatram Beljaka dobrim izborom, čovjek ne zaslužuje moj glas i točka. Što će biti i tko će se iskompromitirati ostaje da vidimo.
Za mene čovjek koji u Saboru viče Ajde dođi da te vidim nije moj izbor.
I uopće ne mislim da je on osobno na vlasti garant nekih strašno dobrih promjena.
Počeli su me puno više zanimati tipovi poput Aleksića, Tomaševića, Klisovića, Miljenića koji ne estradiziraju politiku i rade konkretne stvari i na civiliziran način ukazuju na probleme.
Galamdžija mi je dosta.
KatarinaRi is offline  
Old 25.11.2017., 12:45   #5190
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ti zaista imaš problem s time da ja ne smatram Beljaka dobrim izborom
To, što imamo različita mišljenja ili viđenja, ne znači da imam problem s time.

Samo razgovaramo.

Quote:
čovjek ne zaslužuje moj glas i točka.
Pa u redu.

Po tome što ne daješ njemu glas ti se poklapaš s još 3 988 000 stanovnika Hrvatske.
A razlikuješ se od 12 000.

Tako da to ni matematički ne može biti tako big deal.

Quote:
Što će biti i tko će se iskompromitirati ostaje da vidimo.
Za mene čovjek koji u Saboru viče Ajde dođi da te vidim nije moj izbor.
Meni je OK ne dati na sebe, i ne dati da te ti lešinari iskljucaju (a to je upravo ono što žele, malo pomalo iskljucati, ubaciš nešto sitno ovdje, uvališ nešto sitno tamo...), nego ih odmah prozvati.

Jednom i zagalamiti na to je non-issue.

Quote:
I uopće ne mislim da je on osobno na vlasti garant nekih strašno dobrih promjena.
Počeli su me puno više zanimati tipovi poput Aleksića, Tomaševića, Klisovića, Miljenića koji ne estradiziraju politiku i rade konkretne stvari i na civiliziran način ukazuju na probleme.
Galamdžija mi je dosta.
Fer.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 25.11.2017., 13:09   #5191
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Nove spoznaje
Da nije bio na izglasavnju nepovjerenja? Slažem se da je lijep zajeb, a kolko vidim i on sam to priznaje, ali s obzirom da stvarne štete od toga nema, nije nešto zbog čega mu i dalje ne bi davala priliku. Ja.

Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Pa brijem da postoji jedna prilična razlika, zove se Zoran
Pa ovaj mi ima sve potrebne karakteristike za nasljednika

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Još jedan gaf Bernardića pred tv kamerama jučer - veli doslovno -
Da je sdp na vlasti, sdp bi već ratificirao Istanbulsku konvenciju.

U istom tv prilogu odmah nakon njega Anka Mrak Taritaš veli - "što se tiče Istanbulske kovencije, tu se Milanovićeva vlada u kojoj sam bila i ja mora posipati pepelom - trebali smo je usvojiti za svoga mandata, ali nismo, propustili smo to napraviti."
Tebi naravno neće biti problem da metneš link sa tom izjavom, pa da vidimo da li ti lažeš ili Anka sere s obzirom da je u EU parlamentu rezolucija usvojena tek prije godinu dana.

I inače izvoli metati link, jer nije valjda da očekuješ da nekog kao što si ti tretiram kao vjerodostojnu osobu? Nadam se da ne živiš u takvoj iluziji.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Old 25.11.2017., 14:22   #5192
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post



Tebi naravno neće biti problem da metneš link sa tom izjavom, pa da vidimo da li ti lažeš ili Anka sere s obzirom da je u EU parlamentu rezolucija usvojena tek prije godinu dana.

I inače izvoli metati link, jer nije valjda da očekuješ da nekog kao što si ti tretiram kao vjerodostojnu osobu? Nadam se da ne živiš u takvoj iluziji.
Bude, jer je to tv program u kojem akteri govore osobno pred kamerom i mikrofonom.
No, vidio je i čuo svaki gledatelj tv vijesti.

Svaki moj upis se temelji na činjenicama dobivenim ponajprije iz žive komunikacije koje osobno slušam i gledam prikazane na tv, a tek potom iz indirektno prenesenih informacija putem pisanih ili elektronskih medija, koji informaciju plasiraju i interpretiraju prema osobnom afinitetu novinara i političkoj orjentaciji vlasnika medija.

Kada nekoga optužuješ da laže, najprije provjeri činjenice, jer inače ispadaš zlobna.



Konvencija Vijeća Europe protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji potpisana je 11. svibnja 2011. u Istanbulu. Do lipnja 2017. potpisalo ju je 45 država te Europska unija. Turska je 12. ožujka 2012. postala prva država koja je ratificirala Konvenciju, a slijede Albanija, Andora, Austrija, Belgija, Bosna i Hercegovina, Danska, Finska, Francuska, Monako, Crna Gora, Nizozemska, Norveška, Poljska, Rumunjska, Portugal, San Marino, Srbija, Slovenija, Španjolska te Švedska koje su to učinile od 2013. do 2017. godine. Konvencija je stupila na snagu 1. kolovoza 2014.[1]

U ime Republike Hrvatske, Konvenciju je potpisao premijer Zoran Milanović 20. 12. 2012. no ista još uvijek nije ratificirana.


https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwioifzy4tnXAhWOPFAKHYz4AqEQFgg_MAQ &url=http%3A%2F%2Fm.sibenik.in%2Fsibenik%2Fsibensk a-europarlamentarka-vjeruje-da-zbog-istanbulske-konferencije-neke-curice-mogu-odluciti-postati-djecaci%2F82420.html&usg=AOvVaw0egyHcYaCO36apM-HCRB8f
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...vEeLxqJRO8yV5I





Inače, meni se živo fučka kako me ti percipiraš i tretiraš, ili bilo tko na forumu, i kakav je netko dojam stekao o meni.
Samim ovakvim nastupom i konstatacijom govoriš jako puno o sebi samoj.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 25.11.2017., 14:29   #5193
Znači ne trebamo prisustvovati političkim utakmicama za koje znamo da su izgubljene nego samo na onim za koje smo dogovorili broj ruku.

I mene optužuju za sam nekim zaluđena
KatarinaRi is offline  
Old 25.11.2017., 17:46   #5194
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Kada nekoga optužuješ da laže, najprije provjeri činjenice, jer inače ispadaš zlobna.
Ja da provjerim ono što ti pišeš ili ne, da vidim da li je istina? A gle, mi nedomoljubi imamo običaj da potkrijepimo svoje tvrdnje. Pogotovo kad još tvrdimo da za koje tvrdimo da postoje dokazi - kao što ti tvrdiš.
Zamisli, ja ne mislim da ono što ide iz tvojih tipki sveto pismo.. isuse kak sam zločestaaaaa

S obzirom da, prema vlastitom priznanju, od jutra do mraka sjediš pred televizorom, trebala bi uzeti u obzir da mi drugi imamo i obveze i život i ne sjedimo pred tv-om.
Prema tome ili link ili lažeš.

Quote:
Konvencija Vijeća Europe protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji potpisana je 11. svibnja 2011. u Istanbulu. Do lipnja 2017. potpisalo ju je 45 država te Europska unija. Turska je 12. ožujka 2012. postala prva država koja je ratificirala Konvenciju, a slijede Albanija, Andora, Austrija, Belgija, Bosna i Hercegovina, Danska, Finska, Francuska, Monako, Crna Gora, Nizozemska, Norveška, Poljska, Rumunjska, Portugal, San Marino, Srbija, Slovenija, Španjolska te Švedska koje su to učinile od 2013. do 2017. godine. Konvencija je stupila na snagu 1. kolovoza 2014.[1]

U ime Republike Hrvatske, Konvenciju je potpisao premijer Zoran Milanović 20. 12. 2012. no ista još uvijek nije ratificirana.


https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwioifzy4tnXAhWOPFAKHYz4AqEQFgg_MAQ &url=http%3A%2F%2Fm.sibenik.in%2Fsibenik%2Fsibensk a-europarlamentarka-vjeruje-da-zbog-istanbulske-konferencije-neke-curice-mogu-odluciti-postati-djecaci%2F82420.html&usg=AOvVaw0egyHcYaCO36apM-HCRB8f
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...vEeLxqJRO8yV5I
Nemam pojma šta bi ovo tvoje tu c/p-ano sa nekakvog lokalnog lista trebalo značiti... vjerovatno dokaz? Čega?
Sve nabrojane države su krenule ratificirati ugovore od prosinca 2015., kada Milanović više nije bio na vlasti, tako da zbilja ne znam šta ćete više izmisliti da jašite po njemu

No čak da si u pravu (iako nisi), nije mi jasno samo šta ova nakupina lopova u zločinačkoj organizaciji radi već 2 godine? Šta oni nisu to ratificirali?

Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Znači ne trebamo prisustvovati političkim utakmicama za koje znamo da su izgubljene nego samo na onim za koje smo dogovorili broj ruku.

I mene optužuju za sam nekim zaluđena
Naravno da to ne znači to i ispao je seronja i kreten, ali s obzirom da to nije prouzročilo nikakvu štetu, ne mislim da ga zato trebam brisati s liste podrške.
Jebla te zaluđenost
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Old 25.11.2017., 18:30   #5195
Bernardić: Jandroković odrađuje prljav posao za Plenkovića


http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...a/1009820.aspx

Čuj to.

Bolno je gledati kako se jedan potkapacitirani čovjek poput Bernardića trudi ostaviti dojam stručnog političara.

Ne ide mu.

Zadnje uređivanje DJTcro : 25.11.2017. at 18:46.
DJTcro is offline  
Old 25.11.2017., 19:56   #5196
Ja još ne vjerujem da je izvjesna kolegica napisala da Beljak ima sve potrebne kvalitete da naslijedi Zokija

Pa on nije ne u rangu Guccija nego ni u rangu Gučija s pijace.
On nije mozzarella, čak ni zamjenski Rial sir za pizzu.

Daj se malo umij, nije dobro sve na dve noge i kojim zubom.
KatarinaRi is offline  
Old 25.11.2017., 20:35   #5197
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Bernardić: Jandroković odrađuje prljav posao za Plenkovića


http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...a/1009820.aspx

Čuj to.

Bolno je gledati kako se jedan potkapacitirani čovjek poput Bernardića trudi ostaviti dojam stručnog političara.

Ne ide mu.
Ne ide njemu od samog početka, a neće mu ići niti u narednom vremenu.
No, ne mogu vjerovati da jedna visoko obrazovana osoba ne može shvatiti da mu je taktika skroz kriva, i da ne prolazi kod većine birača.
Igra na kartu sto puta ponovljene laži koja na kraju postaje istina, i to zaista može na prvi mah donjeti rezultat, no, kada slušatelj nakon nekog vremena dobije konkretnije naznake neobjektivnosti i padne prvo zrnce sumnje - gotovo je. Povjerenje se gubi i ne dobiva više.
Taktika bi mu bila dobra da se igra igra na kratko vrijeme i pobere rezultat.
No, pred Bernardićem su još tri godine do izbora, a u tri godine će još njegovu šupljinu prokužiti svi pametni i trifrtalj bedaka.
Jednostavno - vrijeme radi protiv njega jednako kao i on sam.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 25.11.2017., 20:49   #5198
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ja još ne vjerujem da je izvjesna kolegica napisala da Beljak ima sve potrebne kvalitete da naslijedi Zokija

Pa on nije ne u rangu Guccija nego ni u rangu Gučija s pijace.
On nije mozzarella, čak ni zamjenski Rial sir za pizzu.

Daj se malo umij, nije dobro sve na dve noge i kojim zubom.
Komadina je izjavio da bi on da SDP na izbore ne ide u koalicijama.

Strpi se još samo malo pa nećemo više gledati takve likove
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 25.11.2017., 20:58   #5199
ako sdp ide sam na izbore, to je siguran put za jos 4 godine oporbe, ali i dobra podloga da se ociste do kraja i na iducim izborima pometu konkurenciju. sdp se nedvojbeno razvodnio, ljecicarima je nedovoljno lijevo, a centru i pogotovo desnom centru potpuno nepruhvatljiv. ako zele unistit sve na ljevici ( sanaderov model) i onda preuzet vlast, dobro je da idu samostalno, a ako zele vlast vec iduce izbore, morat ce pristat na vece ustupke centru, odnosno desnom centru (mostu) i tako zahvatit vece biracku bazu.
plavi pas is offline  
Old 25.11.2017., 22:20   #5200
totalno se slažem s ovim opisom kreše beljaka DJTcroa:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=2126

lik apsolutno ima političkog erosa, samo se treba malo izbrusiti. treba još raditi na sebi, sasvim sigurno, ali potencijal je tu.
odličan je gradonačelnik i nije se još otromboljio i izgubio sve reflekse sjedeći 25 godina u saborskim klupama po trla baba lan da joj prođe dan sistemu.

Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Meni je OK ne dati na sebe, i ne dati da te ti lešinari iskljucaju (a to je upravo ono što žele, malo pomalo iskljucati, ubaciš nešto sitno ovdje, uvališ nešto sitno tamo...), nego ih odmah prozvati.

Jednom i zagalamiti na to je non-issue.

-Stipe
i u ovome se slažem sa Stipom.
lik nije agresivan, asertivan je.

stvar je u tome što u saboru sjede otromboljeni, pokvareni i podmukli - baš ovo kako Stipe kaže - lešinari. nanjušili su odmah da je beljak svježa krv i da ima potencijala, energičan je i motivator je, ima i karizme (uz već spomenutu napomenu da mora još poraditi na nekim stvarima) - dakle treba ga satrati. dakle, raja koja je državu popljačkala do nogu naravno da se prvoloptaški primila fore kako je krešo krao kazetofone i provaljivao u aute.

a kog je zanimalo mogao je saznati što je bilo i da nije bilo sasvim tako... kako bilo da bilo, za to što je bilo je sam odgovoran i mislim da je on toga svjestan; no oni koji mu to uporno dobacuju u saboru nisu svjesni iz koje pozicije oni govore. iz pozicije u kojoj bi im bilo bolje da začepe gubicu i pokriju se ušima.

Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
ako sdp ide sam na izbore, to je siguran put za jos 4 godine oporbe, ali i dobra podloga da se ociste do kraja i na iducim izborima pometu konkurenciju. sdp se nedvojbeno razvodnio, ljecicarima je nedovoljno lijevo, a centru i pogotovo desnom centru potpuno nepruhvatljiv. ako zele unistit sve na ljevici ( sanaderov model) i onda preuzet vlast, dobro je da idu samostalno, a ako zele vlast vec iduce izbore, morat ce pristat na vece ustupke centru, odnosno desnom centru (mostu) i tako zahvatit vece biracku bazu.
SDP nema nikakve šanse sam na izborima. nikakve. i ne vjerujem da će se oni 'očistiti'. oni su sad već u jako kritičnom stanju. ne znam kakva im je budućnost.
aryna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.