Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 15:46   #8321
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Jesi jako mrsava ostala trudna ili? Ne kuzim zasto bi morala dobiti vise ako si normalne kilaze
ni meni nije jasno...jedni ti prigovaraju da si dobio vise, drugi manje, nek se dogovore😂 a nije da nije nista dobila, a jos vremena ima😁
tajcik is offline  
Old 08.08.2017., 15:53   #8322
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
ni meni nije jasno...jedni ti prigovaraju da si dobio vise, drugi manje, nek se dogovore😂 a nije da nije nista dobila, a jos vremena ima😁
Kao neki minimum je 9kg (ne sjecam se otkud mi taj podatak,al kao ako je normalna pocetna tezina to je ok prirast na tezini) a ima jos vremena.
Sta njega briga, nece ih on skidati
Ali ako je beba u prosjeku s tezinom,ona isto ne kuzim.
profesorka87 is offline  
Old 08.08.2017., 15:57   #8323
Unhappy

Ma normalna sam, uopce nisam mrsavica. S 59 kg sam ostala trudna. Visoka sam 167.

I ja sam to rekla- da sam dosla s 10kg bilo bi da sam pretjerala.
Jest cu kao i do sad i gotovo. A fakat jedem.

Enivej, moram opet na OGTT i jos neke krvne pretrage koje sam radila vec u 23 tjednu. Mislila sam da sam to odradila, pa me zanima hocu do kraja opet morati na to?

P.s nemam pojma otkud mi ovaj tuzni emotikon gore
Ovo je moje trenutno raspolozenje
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 08.08.2017., 15:59   #8324
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Kao neki minimum je 9kg (ne sjecam se otkud mi taj podatak,al kao ako je normalna pocetna tezina to je ok prirast na tezini) a ima jos vremena.
Sta njega briga, nece ih on skidati
Ali ako je beba u prosjeku s tezinom,ona isto ne kuzim.

Ja sam negdje procitala da je 9 kg kao neka optimala do 28 tjedna, al sve je to relativno.
Neko se ne udeblja ni 5 kg za svih 9 mj i opet sve dobro prodje.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 08.08.2017., 15:59   #8325
Jel sve uzimate neke vitamine za trudnice?
Kako sam sad u drugom tromjesecju uzela sam si omega 3, ali nisam uzela neke vitamine poput elebaby i sl.
Pijem jos kalcij i magnezij dodatno (i folnu dok ne potrosim sve) i nisam ni planirala uzimati neke dodatne vitamine. Prosli put sam uzimala centravit
profesorka87 is offline  
Old 08.08.2017., 16:01   #8326
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ja sam negdje procitala da je 9 kg kao neka optimala do 28 tjedna, al sve je to relativno.
Neko se ne udeblja ni 5 kg za svih 9 mj i opet sve dobro prodje.
Pocetna tezina ti je onako idealna, tako da ne znam sto je htio reci. Bitno da beba raste, a ti jedi kako ti odgovara
profesorka87 is offline  
Old 08.08.2017., 16:05   #8327
Gledala sam u prosloj trudnickoj knjizici da sam s 15 tt bila u plusu 4kg. U cetvrtak mi je 14 tt i nisam jos ni 2kg u plusu.
Jedino sto mi je drugacije sad je da vjezbam. Iako sam s 2kg vise ostala trudna pa se taman sad to izjednacilo. Bas me zanima koliko ce to vjezbanje utjecati na dobivanje kilograma
profesorka87 is offline  
Old 08.08.2017., 16:14   #8328
Nije mi jasno zasto opet ogtt ak je prvi bio ok.

Meni je u cet 19tt i bit cu na nuli. Nakon sto sam oko kilu i pol izgubila.
Jest da sam ostala T s 53kg sto zvuci malo. Ali niska sam,ocito lake kosti,jer sala oko trbuha i struka uvijek imam dosta
Snow Fairy is offline  
Old 08.08.2017., 16:16   #8329
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ma normalna sam, uopce nisam mrsavica. S 59 kg sam ostala trudna. Visoka sam 167.

I ja sam to rekla- da sam dosla s 10kg bilo bi da sam pretjerala.
Jest cu kao i do sad i gotovo. A fakat jedem.

Enivej, moram opet na OGTT i jos neke krvne pretrage koje sam radila vec u 23 tjednu. Mislila sam da sam to odradila, pa me zanima hocu do kraja opet morati na to?

P.s nemam pojma otkud mi ovaj tuzni emotikon gore
Ovo je moje trenutno raspolozenje
ja sam isla samo jednom na ogtt i jednom krvna slika. ne znam zasto moras vise puta. ti mozda nije bio dobar ili?

inace, isla sam bas gledati. ja sam u 26. tjednu imala 10 kila vise�� a sad sam na 13 - 14, uskoro 38. tjedan...a neke kazu da kasnije dobivaju vise pa moguce da ces bit u toj skupini...iako, ako dobije 10 - 12 ukupno, to je cist ok koliko se kuzim...a bitno da beba raste��

i da, ostala trudna s 59 recimo, a visoka 171 cm...
tajcik is offline  
Old 08.08.2017., 16:19   #8330
Post

Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Jel sve uzimate neke vitamine za trudnice?
Kako sam sad u drugom tromjesecju uzela sam si omega 3, ali nisam uzela neke vitamine poput elebaby i sl.
Pijem jos kalcij i magnezij dodatno (i folnu dok ne potrosim sve) i nisam ni planirala uzimati neke dodatne vitamine. Prosli put sam uzimala centravit
ja uzimam elebaby iako ne redovito i magnezij. kalcij sam pila jedno vrijeme zbog alergija, sad vise ne...mislim da ko se zdravo hrani to ni ne treba, al aj...
tajcik is offline  
Old 08.08.2017., 16:26   #8331
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
ja uzimam elebaby iako ne redovito i magnezij. kalcij sam pila jedno vrijeme zbog alergija, sad vise ne...mislim da ko se zdravo hrani to ni ne treba, al aj...
Sad se hranim bar 3 puta zdravije nego u prvoj trudnoci. I imam onu aplikaciju myfitness (tako nesto) po cdmu unosim dosta vitamina i minerala (osim kalcija)
profesorka87 is offline  
Old 08.08.2017., 16:26   #8332
Jos cu vas samo malo zagnjavit...te uputnice koje sam dobila za bolnicu, to su one obicne crvene i tu u biti nigdje ne pise da je meni doktor rekao da odem 17. (a to je pretpostavljam rekao iz razloga da onda oni vide napredak za tih tjedan dana)...tako da u biti ja mogu s tim uputnicama otic i prije, jel tako?

@Vienne, a tko radi u petak da imas povjerenja, a ako znas za ostale dane mozes takoder napisat. Mozes i na pm.

I puno hvala svima na utjesnim rijecima, malo sam se smirila kad se curka redovno javila.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 08.08.2017., 16:30   #8333
Nemam pojma zato moram sve te testove ponavljati.
Svi nalazi su bili idealni.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 08.08.2017., 16:32   #8334
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Jos cu vas samo malo zagnjavit...te uputnice koje sam dobila za bolnicu, to su one obicne crvene i tu u biti nigdje ne pise da je meni doktor rekao da odem 17. (a to je pretpostavljam rekao iz razloga da onda oni vide napredak za tih tjedan dana)...tako da u biti ja mogu s tim uputnicama otic i prije, jel tako?

@Vienne, a tko radi u petak da imas povjerenja, a ako znas za ostale dane mozes takoder napisat. Mozes i na pm.

I puno hvala svima na utjesnim rijecima, malo sam se smirila kad se curka redovno javila.
Vjerojatno onda mozes bilo kada
profesorka87 is offline  
Old 08.08.2017., 16:40   #8335
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Joj dvije stvari koje ja ne želim su vakum i to stiskanje trbuha, to mi stravično


Kod mene je babica htjela vakum, doktor je nasjeo na trbuh (dva doktora) pa sam tako izbjegla vakum.
Meni je otvaranje bilo pjesma, na ctg-u nije bilo trudova a ja otvorena 5 prstiju. Izgon me uništio, nikakav nagon za tiskanjem nisam imala, samo bol...drip sam dobila kad sam 9 prstiju bila otvorena.

Eneida idi privatno da budeš mirna.

I da...kod mene nema epiduralne bez prethodnih pretraga, recimo rade EKG.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Old 08.08.2017., 17:02   #8336
Eneida, lako moguće da nije dobro glavica izmjerena ako je beba nisko. Meni na prošlom pregledu nije uopće mogla izmjeriti bebinu glavu preko trbuha, morala je vaginalno. Isto ti preporučam da odeš nekamo privatno na uzv, čisto da budeš mirna. Javi nam.
Mighty S is offline  
Old 08.08.2017., 18:08   #8337
Prvi porod bio ok, cijeli dan imala neke trudice ko menga bol al nisu isli iz ledja vec samo taj donji dio bolio, i smanjivao im se razmak, tako da oko 11 navecer su bili na 4-5 minuta razmaka al kratki 10-20 sekundi, oko ponoci dosli na dve minute razmaka...Kaze muz amo do vinogradske, na 2 minute smo autom od tamo pa nek te pogledaju. I dodjemo tamo, kazu otvorena 1.5 prst nist strasno, kao bude to do jutra il sutra sokom dana, spoje me na ctg, sve testove obave, uzmu krv za epi i tak. Kazu ostavit ce me u predtrudnickoj do jutra, oko dva ujutro ja zavrsila sa svim tim i dam muzu obleku, presvucem se u spavacicu i cekam na hodniku da me smjeste, trudici i dalje, kad me stisne jedan i pljas, puko filmski vodenjak. Kazem sestri, ona se smije kaze a nista idemo u box. Dogovaraju se dal da mi daju klizmu i ajd daju, uf trcala sam na wc, uspjela se otusirat kad trudovi me frcu jedan za drugim tako jako da sam se nasred hodnika samo kleknula i nisam mogla dalje. Dodje sestra i odvedu me u box, stave bocno,spoje ctg, puste muza i ja govorim sestri cujte imam pritisak na debelo crijevo, ona ne vjeruje i kao okrene me pogleda i kaze imam dobru vjest na 9 ste, zove doktoricu, svi se sjatili i za 15-20-ak minuta mala je bila van. Al trudovi su bili omg, ctg ocitava samo jedan iza drugog, na max, kakvo disanje, kako ista. Al eto doslovce sam se u pol sata otvorila od 0-max i rodila
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 08.08.2017., 19:15   #8338
Wow dana69, predobro
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 08.08.2017., 19:18   #8339
Dana
-Aya- is offline  
Old 08.08.2017., 19:37   #8340
Evo i nas s pregleda...2kg smo u plusu, 20+3. Nije radio frku, rekao mi je da se ne zurim s dobivanjem kila. Beba je glavom dolje za sad i malo je nisko ali je sve zatvoreno, nadam se da bu tak i ostalo. Odgovara tjednima velicinom i za sad smo curica s 90% sigurnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
vienne is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.