Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 09:59   #61
Što ministrica čeka? http://direktno.hr/direkt/ministrice...ozanica-94363/

Ili se možda slaže sa Stubbsovom izjavom i svesrdno je podržava?

Očekuje se reakcija ministrice iako i izostanak reakcije šalje vrlo jasnu poruku...
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:28   #62
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Što ministrica čeka? http://direktno.hr/direkt/ministrice...ozanica-94363/

Ili se možda slaže sa Stubbsovom izjavom i svesrdno je podržava?

Očekuje se reakcija ministrice iako i izostanak reakcije šalje vrlo jasnu poruku...
Ima pravo čovjek kritizirati svakog a pogotovo one koji su na najvišim položajima makar i ovako neukusno. Pa nije država batarelova crkva da svi imaju isti mozak.... prvo neka dotični pomete pred svojim vratima.....za razliku od batarela i njegovih eskapada ovaj se ispričao. A amaterčina batarelo je osim toga mogao barem pogledati tko imenuje članove navedenog vijeća....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 09.08.2017. at 10:39.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:41   #63
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zašto bi ga se riješila? Ima pravo čovjek kritizirati svakog a pogotovo one koji su na najvišim položajima. Otkud ti to da bi se suradnici u svemu trebali slagati?
Ajmo po redu. Reći čovjeku: "crkni, zli kurvin sine" je po mom mišljenju dovoljno da ga se riješi. To nije kritika, nego očiti grozni govor mržnje. Ne mislim da bi se suradnici u svemu trebali slagati. Mislim da bi se svi (ne samo suradnici) trebali slagati da nije nikako ni u kojoj formi prihvatljivo drugom čovjeku reći: "crkni, zli kurvin sine". Nikako nije prihvatljivo napisati: "Die you evil S of a B".

Da ja sad to npr. tebi kažem, sasvim sigurno bi me moderatori sankcionirali i ne bi prihvatili tvoju tezu da te ja samo kritiziram.

Ovo je dio u kojem Krešimir Miletić odgovara Stubbsu: "Čiji si ti sin dr. sc. Paul Stubbs? I kako bi se osjećao ti Paul, koji si kao stranac došao u Hrvatsku koja te primila i koja te hrani, da netko tvoju majku nazove kurvom, a tebe kurvinim sinom? I da ti napiše da crkneš?
Dno dna.

Vidiš, taj kardinal vodi Crkvu nas Hrvata, naroda koji te primio i koji ti daje kruh. Naroda koji je 90% katolički. Taj kardinal me uči da tebi ne uzvratim istom mjerom. A svašta bih ti mogao napisati. Mogu ti jedino reći da si osramotio svoju obitelj, sebe i svoju majku. Osramotio si i sve ljude koji su vjerovali u tvoju humanost. Jer ovakve riječi može napisati samo duboko dehumanizirana osoba."

Očekuje se reakcija ministrice!
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:56   #64
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Ajmo po redu. Reći čovjeku: "crkni, zli kurvin sine" je po mom mišljenju dovoljno da ga se riješi. To nije kritika, nego očiti grozni govor mržnje. Ne mislim da bi se suradnici u svemu trebali slagati. Mislim da bi se svi (ne samo suradnici) trebali slagati da nije nikako ni u kojoj formi prihvatljivo drugom čovjeku reći: "crkni, zli kurvin sine". Nikako nije prihvatljivo napisati: "Die you evil S of a B".

Da ja sad to npr. tebi kažem, sasvim sigurno bi me moderatori sankcionirali i ne bi prihvatili tvoju tezu da te ja samo kritiziram.

Ovo je dio u kojem Krešimir Miletić odgovara Stubbsu: "Čiji si ti sin dr. sc. Paul Stubbs? I kako bi se osjećao ti Paul, koji si kao stranac došao u Hrvatsku koja te primila i koja te hrani, da netko tvoju majku nazove kurvom, a tebe kurvinim sinom? I da ti napiše da crkneš?
Dno dna.

Vidiš, taj kardinal vodi Crkvu nas Hrvata, naroda koji te primio i koji ti daje kruh. Naroda koji je 90% katolički. Taj kardinal me uči da tebi ne uzvratim istom mjerom. A svašta bih ti mogao napisati. Mogu ti jedino reći da si osramotio svoju obitelj, sebe i svoju majku. Osramotio si i sve ljude koji su vjerovali u tvoju humanost. Jer ovakve riječi može napisati samo duboko dehumanizirana osoba."

Očekuje se reakcija ministrice!
Jest govor mržnje s kojim se ja kao niti ti ne slažem.....jel ga valjda malo ima primjerice u košićevim riječima pa čak i samog batarela pa ne vidim reakcije od istog ili istih.

Kaj se drugog dijela tiče taj odgovor je tipičan primjer potpuno pogrešnog shvaćanja demokracije i suvremenog društva..taj valjda ima dojam da time što pripada kc-u ima nekakva dodatna prava....
Prvo, crkvu u hrvata vodi papa a ne kardinal. Svakog se može kritizirati i potpuno je nevažno koji položaj zauzima. Niti je bozanića netko pitao da ikoga primi niti on može nekoga primati/ne primati u sekularnoj državi. Stubbsu nitko ne daje nikakav kruh a najmanje kc, čovjek radi i zarađuje kao i svi drugi... (osim navedenog bozanića i njegovih, njima stiže apanaža iz proračuna svake godine bez da moraju dati izvještaj). To što je 90 % hrvata formalnih katolika je isti argument kao što u rh ima 53 % žena...nikakav osim statističkog. Uostalom ja znam gomilu katolika koji smatraju bozanića lošim kardinalom, a o onom iz siska da ne pričam. Ovo kaj je napisao stubbs je ispod svakog standarda i jako ružno...ali niti je jedini, niti je prvi, a neće biti niti zadnji (na žalost). Sad malo istraži desničarske novine pa gledaj izljeve mržnje u naramcima ako je to ono što ti smeta.

Možeš očekivati i godot-a. Zašto bi ministrica reagirala na facebook objavu s posljedičnom isprikom? Uostalom kakve točno ona veze s njime ima?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:08   #65
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Možeš očekivati i godot-a. Zašto bi ministrica reagirala na facebook objavu s posljedičnom isprikom? Uostalom kakve točno ona veze s njime ima?
Meni je sasvim prihvatljivo da ministrica ne reagira. I time se legitimira. Čak štoviše, može pozvati da svi jedni s drugima tako komuniciramo ako se s njima na slažemo.

Bitno je samo da i ministricu i Stubbsa izvedemo na čistac. Ako je to prihvatljivo, neka.

Inače, Milanović je slao policiju na one koji su mu fućkali: https://www.24sata.hr/news/priveli-j...larity&page=12

Demokracija je čudna stvar. Fućkat vladaru se ne smije i dolazi policija po tebe, al širit govor mržnje na facebooku je u redu. I takav čovjek je zadužen za obrazovanje. Fuj!
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:36   #66
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Meni je sasvim prihvatljivo da ministrica ne reagira. I time se legitimira. Čak štoviše, može pozvati da svi jedni s drugima tako komuniciramo ako se s njima na slažemo.

Bitno je samo da i ministricu i Stubbsa izvedemo na čistac. Ako je to prihvatljivo, neka.

Inače, Milanović je slao policiju na one koji su mu fućkali: https://www.24sata.hr/news/priveli-j...larity&page=12

Demokracija je čudna stvar. Fućkat vladaru se ne smije i dolazi policija po tebe, al širit govor mržnje na facebooku je u redu. I takav čovjek je zadužen za obrazovanje. Fuj!
To je tvoj doživljaj ministrice..zašto bi ministar regirao kad god se nekome kao batarelu ili tebi digne nježnik.....Ministar znanosti i obrazovanja nema ništa s imenovanjima odbora u kojem je navedeni. Ti to očigledno ne znaš iako sam ti i to napisao. Kod batarela ima dvije opcije, ili ne zna (ako je to točno onda je neuk) ili zna ali koristi priliku (kao i ti) da opali šamar nekome tko je njega i njegove katoličke talibane konačno maknuo od obrazovanja...
Nadam se da ćeš istu dozu aktivnosti pokazati na košićev govor mržnje i optužbe vlasti da je protuhrvatska jer provodi hrvatske zakone.....mislim jasno je da nećeš. Desničarsko mjerenje morala i standardi idu u samo jednom smjeru.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:56   #67
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
To je tvoj doživljaj ministrice..zašto bi ministar regirao kad god se nekome kao batarelu ili tebi digne nježnik
Batarelo ili ja smo u cijeloj priči potpuno nebitni. Takva individua (ne mogu ga nazvati čovjekom) kao Stubbs bi trebao biti što dalje od obrazovanja. Neovisno o Batarelu i meni.

Čak bih rekao da individua koja tako širi govor mržnje može napraviti nemjerljivo zlo ako ga se pusti da odlučuje o obrazovanju.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:03   #68
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Batarelo ili ja smo u cijeloj priči potpuno nebitni. Takva individua (ne mogu ga nazvati čovjekom) kao Stubbs bi trebao biti što dalje od obrazovanja. Neovisno o Batarelu i meni.

Čak bih rekao da individua koja tako širi govor mržnje može napraviti nemjerljivo zlo ako ga se pusti da odlučuje o obrazovanju.
Ma je li? Čovjek se zaletio, rekao da se zaletio i odmah ispričao. Da ga možda pošaljeno u konc logor kao i sve takve? Jel se košić ikad ispričao pa ne vidim da tvrdiš da ne može imati veze s crkom, niti ti niti batarelo. Ovo itekako ima veze i s tobom i s batarelom i njegovom talibanizacijom obrazovanja. Osim toga, sad te treći puta pitam. Kakve veze divjak ima sa stubbsom i odborom u kojem on radi? Hoćeš li i treći puta preskočiti odgovor na direktno pitanje?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:20   #69
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Jel se košić ikad ispričao pa ne vidim da tvrdiš da ne može imati veze s crkom, niti ti niti batarelo. Ovo itekako ima veze i s tobom i s batarelom i njegovom talibanizacijom obrazovanja. Osim toga, sad te treći puta pitam. Kakve veze divjak ima sa stubbsom i odborom u kojem on radi? Hoćeš li i treći puta preskočiti odgovor na direktno pitanje?
Divjak je ministrica obrazovanja i trebala bi surađivati sa vijećem u kojem sjedi Stubbs. Osvjedočeni mrzitelj i širitelj mržnje. Čovjek koji mrzi više od ičega. Gospodin Stubbs je od svoje majke naučio mrziti i to nikako nije dobro. Njegova majka lošem ga je naučila. Njegova majka se mora sramiti što gospodin Stubbs mrzi.

Samo već treći put spominješ nekakvog Košića.

Nikad čuo za njega. Očito je tebi jako važan kad ga spominješ već nekoliko puta. Možeš li nam pojasniti tko je taj čovjek i zašto ti je važan?
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:55   #70
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Reći čovjeku: "crkni, zli kurvin sine" je po mom mišljenju dovoljno da ga se riješi. To nije kritika, nego očiti grozni govor mržnje.
Takva izjava ne daje dobru sliku o tome Tubbsu.
U Hrvatskoj imamo ogroman visak domacih (autohtonih) ljudi umanjena kapaciteta na ozbiljnim i odgovornim polozajima, zar nam je uistinu potreba uvoziti takve i slicne iz Engleske ?

Da sam ja dekan fakulteta na kojem je on primarno namjesten, "nas" Tubbs bi se nasao na ulici istoga dana kada je javno napao Bozanica na taj nacin.

Da se razumijemo, ja nisam niti vjernik, i osobno mi se zivo fucka za nasega kardinala, medjutim, u kulturnim drustvima valja suzbijati vandalizam i nasilje u javnome zivotu, i to ne samo putem zakona, vec i neprihvacanjem takvog ponasanja u sirem drustvu. Vandalsko ponasanje mora imati disciplinskih posljedica po pocinitelja.
celsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:57   #71
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Divjak je ministrica obrazovanja i trebala bi surađivati sa vijećem u kojem sjedi Stubbs. Osvjedočeni mrzitelj i širitelj mržnje. Čovjek koji mrzi više od ičega. Gospodin Stubbs je od svoje majke naučio mrziti i to nikako nije dobro. Njegova majka lošem ga je naučila. Njegova majka se mora sramiti što gospodin Stubbs mrzi.

Samo već treći put spominješ nekakvog Košića.

Nikad čuo za njega. Očito je tebi jako važan kad ga spominješ već nekoliko puta. Možeš li nam pojasniti tko je taj čovjek i zašto ti je važan?
Ma je li? Pa što onda? Nije ga birala pa ga ne može niti smjenjivati. Jel ti misliš da u onom vijeću nema ljudi s kojima ministrica također ne bi željela surađivati ili unutar bilo kojeg vijeću s bilo kojim ministrom. Nauči se demokraciji. Uostalom zašto bi on to bio loš čovjek za suradnju? Ove priče o odnosu mame i sina su skandalozne, unaprijed osuđujuće i uostalom otkud ti znaš što je mater njega učila? Za košića google ti je prijatelj.....košić, katolička crkva
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:42   #72
A usput pročitaj njegovu objavu na fejsbuku o hapšenjima hrvatskih branitelja u Kninu, o nehrvatskoj vlasti ...
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:48   #73
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ove priče o odnosu mame i sina su skandalozne, unaprijed osuđujuće i uostalom otkud ti znaš što je mater njega učila?
Kulturu i kućni odgoj nosimo od kuće. Tako i individua koja se odaziva na ime Paul Stubbs. Zašto bi bilo skandalozno reći nekome da je svoje ponašanje naučio primjerom svojih roditelja. Opravdano je zaključiti da je Stubbsa tome naučila njegova majka.

I opravdano je očekivati da će ministrica Divjak i ostali članovi vijeća željeti da se Stubbs povuče i makne s te odgovorne funkcije nakon što smo vidjeli koliko mrzi i kakva je individua (teško mi je napisati čovjek). Svojoj majci na ponos. Barem sada da podnose ostavku i tako olakša posao ministrici i vijeću koje će sasvim sigurno sada imati znatno manji kredibilitet dok Stubbs ne odstupi.

To što je napisao velika je sramota za naše obrazovanje, terete ministrici Divjak i vijeću kojem sjedi, al i pokazatelj tko i što su mu majka i otac koji su ga tome naučili.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:43   #74
paul je ponosan covjek. svjstan je da je osramotio sebe, svoje roditelje i kolege s kojima radi tako da ce sigurno podnijet ostavku i tako barem malo isprat ljagu koju je stavio na sebe i oko sebe.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:12   #75
Quote:
celsus kaže: Pogledaj post
Da sam ja dekan fakulteta na kojem je on primarno namjesten, "nas" Tubbs bi se nasao na ulici istoga dana kada je javno napao Bozanica na taj nacin.
Takav zahtjev bas nije utemeljen u realnosti

1 - osobe u trajnom zvanju je izuzetno tesko smjeniti, ovako nesto nije bas dovoljno i dekan bi tesko to mogao napraviti, cak i da je to sam Batarelo.

2 - on ne radi na faksu nego institutu, pa mu nadredjeni vjerjatno niti nije dekan nego ravnatelj (ali ne znam kakva im je tocno struktura).
Posljedicno, ne znam niti kakve su mogucnosti davanja otkaza, ali isto sumnjam da je jako realno po ovoj osnovi.

Iako su IMHO osobe u trajnom zvanju malo previse zasticene sto dovodi do odredjenih "feudalnih" ponasanja u sustavu znanosti ne bih volio ziviti nitiu drustvu gdje se otkazi djele samo tako po musici nadredjenog i za neke fejzbuk statuse nevezane uz vrsenje radnih obveza.

Sto se minitsircinih nadleznosti tice vlada donosi prijedlog, a sabor razrjesuje clanove vijeca, koliko sada mogu iscitati iz malo guglanja. Trebalo bi medjutim vidjeti je li ovo uopce osnova za takav postupak.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:46   #76
Ministrica je izgleda krenula, i vidi čuda, odmah ju se podrobno pregledava pod katotalibanskim sitnozorom te ju se pokušava omalovažit. Surprajz, surprajz

A što zna onaj mucavi jado iz sekularne engleske gdje se i kraljici uredno skidaju sveci a kako se ne bi mogli onda jednom biskubiču
I taj Stubblić se petlja u naše poslove, bedak. I misli da ekčli ima pravo nešto komentirat, pankerski, u stilu svoje mladosti jeboga onaj truli đoni

Ma dobro, nego ja se pitam zašto se don Batarelo nije izjašnjavao kada se prijetilo smrću i silovanjem Nini Violić? Tada od te smjerne udruge nije bilo za čuti ni glasa, a sada su se našli pozvani izjašnjavati. Trebali bi više djelovati u skladu sa svojim proklamiranim ciljevima

Zaklada Vigilare je neprofitna organizacija sa sjedištem u Zagrebu, utemeljena u sljedeće svrhe (čl. 6. Statuta):

promocija i obrana kulturne baštine i dostignuća kršćanske civilizacije;
promocija i obrana kršćanskih vrednota, javno ponašanje i moral u društvu i kulturi;


a ne djelovati kao sekta skrivenih i podlih namjera. Mislim, kada ne bi bili to što jesu, ta sekta.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:13   #77
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Kulturu i kućni odgoj nosimo od kuće. Tako i individua koja se odaziva na ime Paul Stubbs. Zašto bi bilo skandalozno reći nekome da je svoje ponašanje naučio primjerom svojih roditelja. Opravdano je zaključiti da je Stubbsa tome naučila njegova majka.

I opravdano je očekivati da će ministrica Divjak i ostali članovi vijeća željeti da se Stubbs povuče i makne s te odgovorne funkcije nakon što smo vidjeli koliko mrzi i kakva je individua (teško mi je napisati čovjek). Svojoj majci na ponos. Barem sada da podnose ostavku i tako olakša posao ministrici i vijeću koje će sasvim sigurno sada imati znatno manji kredibilitet dok Stubbs ne odstupi.

To što je napisao velika je sramota za naše obrazovanje, terete ministrici Divjak i vijeću kojem sjedi, al i pokazatelj tko i što su mu majka i otac koji su ga tome naučili.
Niti jedno od ovog dvoje nije opravdano...to je samo tvoj tok logike i temeljem njega jednako takav zaključak. Javne osobe se moraju naviknuti i na nekulturne napade.....to je demokracija. Što je točno trebalo napraviti sex pistolsima na riječi god save the queen? Ili pytonima na njihovo ismijavanje vojske i crkve...i to pazi..državna televizija krajem šezdesetih. Novije....urednicima bbc-a kad su nakon zamjerke desničarskog iditota u engleskom parlamentu kako bbc ne pušta himnu pustili god save the queen pistolsa sa riječima da rado udovoljavaju svojim gledateljima? Nikad nećeš dubinski razumjeti što demokracija jest..zato moj stav i jest da desnica nema ništa protiv postupaka u bivšem sustavu. Imaju samo problem s ideologijom a ne s principima koji su tamo vladali. Kaj se batarela tiče, to je talibanski aktivist kojem su maknuli masnu kost iz gubice i sad ujeda čim može, s razlogom ili bez njega kao u navedenom slučaju. Briga njega za demokraciju dok su njegovi na kopanju.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:26   #78
s obzirom odakle je uopće nisam iznenađen.

divotu britanskog ''odgoja'' imamo priliku vidit ovih dana po zrču i na hvaru. to je kretenizacija društva kojoj streme i hrvatski liberali

stubbs je primitivac koji je zalutao u akademske krugove.

ne čudi da ga je štiti lopovska klika iz hrvatske narodne stranke
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:29   #79
Velika pobjeda: https://www.vecernji.hr/vijesti/stub...stavku-1187721

Čestitam svima koji su se uključili. Individua Stubbs podvio rep i tako spriječio još veću blamažu ministrice kada bi surađivala s vijećem. Nadam se da je barem malo pomoglo slanje bezbroj mailova na razne domaće i strane adrese s informacijom što piše Stubbs s pripadajućim linkovima po hrvatskim medijima.

Sada ne smijemo stati. Nastavljamo dalje. Stubbs je još uvijek na Ekonomskom institutu. Šaljite mailove u ministrstvo (n/r ministrici Divjak), Institut, britansko veleposlanstvo i svima za koje ocijenite da je važno i potrebno.

Čestitke i ministrici Divjak.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:02   #80
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Velika pobjeda: https://www.vecernji.hr/vijesti/stub...stavku-1187721

Čestitam svima koji su se uključili. Individua Stubbs podvio rep i tako spriječio još veću blamažu ministrice kada bi surađivala s vijećem. Nadam se da je barem malo pomoglo slanje bezbroj mailova na razne domaće i strane adrese s informacijom što piše Stubbs s pripadajućim linkovima po hrvatskim medijima.

Sada ne smijemo stati. Nastavljamo dalje. Stubbs je još uvijek na Ekonomskom institutu. Šaljite mailove u ministrstvo (n/r ministrici Divjak), Institut, britansko veleposlanstvo i svima za koje ocijenite da je važno i potrebno.

Čestitke i ministrici Divjak.
Tako je, a onda u gulag......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.