Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 16:29   #41
Nije vam ovo ni Religija ni Povijest, molim ne skrećite na sve strane.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:17   #42
Zanimljiva tema. Budem sve procitao kad uhvatim vremena. Ono što sam uspio pročitati, uvidjam da je riječ i o liberalnom kapitalizmu.

U zadnje vrijeme, zadnjih godina, zapravo, pitam se što je protivnicima kapitala, koji u jednu ruku žele biti slobodni i pljuju po državi, ali paradoksalno se zalažu za istu tu državu pljujući po slobodnom tržištu i sposobnijima od sebe. Došao sam do zaključka da se samo pojedinci mogu izdignuti iz mase upravo prihvaćajući ono čemu se većina protivi dok je u isto vrijeme i manje sposobna(što je ključni faktor).

Uvjeren sam kada bi maksimalno prihvatili slobodu tržišta sve dok ona ne ugrožava živote, da bi pojedinci, baš kao i masa pojedinaca - prosperirala. To se fragmentalno i događa.

Također sam došao do spoznaje o vlastitim ograničenjima i svjestan sam ih, naime, neću nikada biti nobelovac, ali dovoljno sam sposoban zaključiti da jednostavno postoje sposobniji ljudi od mene, a ako postoje sposobniji od mene, ako sam već došao do te jednostavne spoznaje, zašto ja ne bi bio sposobniji od njih?

Smatram da se ogromna većina opire promjeni iz straha od rada i nesposobnosti razmišljanja.

Jednostavno postoje sposobni i manje sposobni. Nije tu čak toliko riječ ni o intelektualnom, iako je i on jedan od faktora, vec o poduzetnosti. Poduzetan pojedinac koji razmišlja o idejama, svaki dan je uspješan pojedinac, koji pokušava stvoriti nešto za svoje, pa tako i opće dobro.

Malo ljudi, nekolicina zapravo, razmišlja kako si pojednostavniti život. Ljudi uopće ne žele slobodu, riječ je o submisivnim mazohistima koji ne mogu funkcionirarti bez autoriteta. Bio taj autoritet totalitaran ili demokratski, sve dodje na isto jer veze ih zajednička riječ - autoritet. Bez toga 99.8% ljudi ne moze. Smatram da su ovi koji su se izdigli, uspjeli biti prije svega autoritet samome sebi, a sada su i autoritet ostalim državama koje su autoriteti ljudima kojima je isti potreban.

Primjer; IT milijarderi iz garaža (Ljudi jednostavno ne shvaćaju da nije tih pojedinaca, da ne bi bilo niti milijuna njihovih radnih mjesta, a ne shvaćaju jer nisu sposobni i smatraju da su sposobniji nego što jesu, a nisu. Jednostavno bi orali i kopali i upravo ti pojedinci, diljem svijeta stvaraju nove i pokazuju im gotovo pa na pladnju, kako se manje mučiti u životu)

Zadnje uređivanje astor pec : 31.07.2017. at 18:34.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:25   #43
Ne trebaš čitati,imaš audio verziju: http://www.youtube.com/watch?v=HXf8CE1XvlI

Klikneš titlovi i automatski ti se prikazuje u slovima. Autor u chapter3 govori o demokraciji i liberlanom kapitalizmu kao doktrini tiranije uspješnih nad neuspješnima i da neuspješni koji se ne žele boriti su sami krivi za to baš kao i uspješni koji su smrskani revolucijama. Govori o financijskoj prevari bankarske internacionale,inflaciji,financijskim špekulacijama tuđeg novca. Ljudi se takvima klanjaju slijedeći savjete vladara i njihove ideje. Točno,malo tko razmišlja svojom glavom,takvi su ili po zatvorima ili vladaju,pobjednik je onaj koji donosi zakone i pravila a podanici su tu da slušaju. Sloboda,jednakost i bratstvo imaju obratna značenja,to su ideje pod kojima je srušeno puno otvorenije tržište. To znači samo za vladare,neku skupinu koja želi moć dok iza tih riječi stoje pravila pod represijom.
Postoji grupa slijepaca koji vjeruju u slobodno tržište koje nigdje ne postoji i kritiziraju državu bezuspješno,zovu se libertarijancima,to nigdje nije nikada postojalo. Uvijek se javi predator koji to priječi i ako budući predator postane dobročudan onda ga zauzme drugi predator.

Zadnje uređivanje Detektor : 31.07.2017. at 19:36.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:28   #44
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ne trebaš čitati,imaš audio verziju: http://www.youtube.com/watch?v=HXf8CE1XvlI

Klikneš titlovi i automatski ti se prikazuje u slovima.
'Pricam' o temi Sumnjam da ću to gledati, radje bi volio razmjenjivati mišljenja ovdje.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:49   #45
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Postoji grupa slijepaca koji vjeruju u slobodno tržište koje nigdje ne postoji i kritiziraju državu bezuspješno,zovu se libertarijancima,to nigdje nije nikada postojalo. Uvijek se javi predator koji to priječi i ako budući predator postane dobročudan onda ga zauzme drugi predator.
Potpuno krivo.

Upravo u libertarijanizmu vidim spas čovječanstva i hranu za sve, da se izrazim direktno. Slobodno tržište postoji. Pogledaj Singapur koji je isto tako rigorozan po zakonima, pogodi zašto-jer potreban je autoritet koji će ti reć-imaš pravo raditi. Imaš pravo razmišljati. Imaš pravo biti slobodan koliko je to moguće(Nemoguće u potpunosti). Imaš pravo uspjeti.

IMAŠ TO PRAVO, doslovno viče. I ljudi zbilja uspijevaju, jer počinju shvaćati, naravno to nosi posljedice, gdje pojedinac ne smije zapostaviti svoju duhovnu stranu. Osobno smatram da se upravo događa balansiranje i pronalaženje modela za zlatnu eru čovječanstva i milijarde se opiru tome. Jer jednostavno nisu sposobni shvatiti, uopće ne mogu razumjeti. Oni ne shvaćaju da najsposobniji ljudi na svijetu, ma kakvi oni bili - vode ovaj svijet. Jednostavno ne shvaćaju koliko su nesposobni, boje se priznati, a kada si priznaju, i kada zbilja prihvate činjenicu da postoje sposobniji od njih i da u životu treba promišljati i razmišljati da ti bude bolje, a da pritom ne naškodiš drugome, mi ćemo tako prosperirati.

Pa ti dan danas imaš milijarde ljudi koji su uvjereni da je konzerve truju. Da ih farmacija truje. Da je sve ovo jedna ogromna zavjera. Nije. Postoje ljudi koji se trude pomoći nesposobnima, pomoći načinom kojega mi većinom preziremo, gdje se stavljamo u ulogu žrtve monetarne politike.

Zadnje uređivanje astor pec : 31.07.2017. at 20:05.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:02   #46
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Zanimljiva tema. Budem sve procitao kad uhvatim vremena. Ono što sam uspio pročitati, uvidjam da je riječ i o liberalnom kapitalizmu.
Vama je ovo "liberalni kapitalizam":
CITIRAM "kapitalist je uspješan kriminalac dok je zatvorenik neuspješan kriminalac i svi protivnici sistema moraju doživjeti torturu u zatvoru jer su opasni za one koji vladaju"

Meni je ovo liberalizam, http://liberal.hr Dakle, postena i pravedna trzisna utakmica bez kriminala, odnosno s institucijama koje funkcioniraju.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:36   #47
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Vama je ovo "liberalni kapitalizam":
CITIRAM "kapitalist je uspješan kriminalac dok je zatvorenik neuspješan kriminalac i svi protivnici sistema moraju doživjeti torturu u zatvoru jer su opasni za one koji vladaju"
Meni ovo nije liberalni kapitalizam, gdje si ti vidio da se zalazem za ovako nešto? Ovo se potpuno kosi mojim razmišljanjima.

Quote:
Meni je ovo liberalizam, http://liberal.hr Dakle, postena i pravedna trzisna utakmica bez kriminala, odnosno s institucijama koje funkcioniraju.
I meni. Tako je, a funkcioniraju bolje jer libertarijanci zele minimalne regulacije, odnosno maksimalno umanjivanje birokracije.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:08   #48
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Meni ovo nije liberalni kapitalizam, gdje si ti vidio da se zalazem za ovako nešto? Ovo se potpuno kosi mojim razmišljanjima.
.
Pa u uvodnoj poruci ove teme, https://www.forum.hr/showpost.php?p=64584763&postcount=1

A napisali ste za temu "Ono što sam uspio pročitati, uvidjam da je riječ i o liberalnom kapitalizmu."
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:44   #49
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Pa u uvodnoj poruci ove teme, https://www.forum.hr/showpost.php?p=64584763&postcount=1

A napisali ste za temu "Ono što sam uspio pročitati, uvidjam da je riječ i o liberalnom kapitalizmu."
Nisam siguran šališ li se. Što je tu točno krivo? Ne vidiš li da idem kontra autora u određenim dijelovima, i još sam naglasio da.. citas li ti moje upise uopće?
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:58   #50
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Nisam siguran šališ li se. Što je tu točno krivo? Ne vidiš li da idem kontra autora u određenim dijelovima, i još sam naglasio da.. citas li ti moje upise uopće?
Mozda nije dobro sto je citat izvucen od ostatka pa od tuda i pogresna dijagnoza Vaseg misljenja. Ispricavam se!
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:19   #51
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Vama je ovo "liberalni kapitalizam":
CITIRAM "kapitalist je uspješan kriminalac dok je zatvorenik neuspješan kriminalac i svi protivnici sistema moraju doživjeti torturu u zatvoru jer su opasni za one koji vladaju"

Meni je ovo liberalizam, http://liberal.hr Dakle, postena i pravedna trzisna utakmica bez kriminala, odnosno s institucijama koje funkcioniraju.
Poštena utakmica dok sve štima, a kad se uruši sistem, jer je nedovoljno reguliran, onda se zapomaže i zove u pomoć državu. Treba više regulacije i birokracije, a ne manje. Poznati ekonomist Ha Joon Chang tvrdi da složena birokracija nije bila nikakva prepreka Južnoj Koreji da se razvije.
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 22:59   #52
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Poštena utakmica dok sve štima, a kad se uruši sistem, jer je nedovoljno reguliran, onda se zapomaže i zove u pomoć državu. Treba više regulacije i birokracije, a ne manje. Poznati ekonomist Ha Joon Chang tvrdi da složena birokracija nije bila nikakva prepreka Južnoj Koreji da se razvije.
Mozda je vaznije zakone i pravilnike (birokraciju) provoditi, umjesto da se stvara nova.

Npr. danas (1.8.) je Drzavno odvjetnistvo objavilo da ne prima stranke i odvjetnike zbog vrucine. Svaki covijek u tom odvjetnistvu vrijedi i ja ga cijenim, samo trebaju shvatiti da koliko dobro oni rade toliko ce nam biti bolje zivjeti u drzavi (dugorocno). Jer politiku je potrebno provoditi i onda kada se pricinja da je uspjeh nemoguc.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 06:32   #53
Moc je vojska. Drzava je vojska.
Pravo je neki spoj volje i razuma i tradicije, iako bi trebalo biti najvise razuma.
A vojska je cista volja. Tako da ne mislim da je moc pravo.

To se ogleda i u finansijama.
Kada Rimskom carstvu treba novca, oni iskopaju bunar zlata i naprave novac. Tako je i danas. Suverene drzave stampaju novac. Novac treba za vojsku, a privredi kolko stigne kad vojska krene trositi. Danas je malo drukcije ali to je sustina. Siromasne drzave su ili glupe pa ne stampaju, ili mrze ljude, ili nemaju vojsku. Vojska je drzava, radi kako im je volja.

Ali kod prava, uredjenja odnosa medju ljudima, ne moze samo po volji, jer nisu suvereni, ne mogu da stampaju novac i nemaju vojsku, i ne mogu je imati jer to ugrozava suverena. Ali posto je potreban novac za razmjenu, a i neke puske za lov, onda imamo neku nagodbu izmedju suverena i ljudi na osnovu volje i tradicije i razuma.
Cojek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 14:53   #54
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Moc je vojska. Drzava je vojska.
Ako je "Moc vojska", kako to da jedna Svicarska nije porazena ni u prvom ni u drugom svjetskom ratu?

Ako je "Moc vojska", kako to da Njemacka drma Europom, a ne Rusija koja ima jacu vojsku od te Njemacke, a sumjerljivu vojnu Moc kao SAD-e?

Ako je "Moc vojska", kako to da vise nema Spartanaca?

Danas su vojnici TV Voditelji, politicari, dezurna main stream medijska laprdala...
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:15   #55
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Imaš knjigu "Udarac Ruskih bogova" gdje se Rus obračunava sa komunizmom i Kršćanstvom i kaže kako treba slaviti stara božanstva,Ruski bogovi su i hrvatski stari bogovi: http://www.der-stuermer.org/hrvatski...a%20(2000).pdf
Uspio si pročitati i to smeće?

Ruski i hrvatski bogovi nisu isti. Preporučila bih ti da se dohvatiš V. Belaja i R. Katičića, no oni bi ti sigurno bili dosadni jer ne briju na nacizam.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.