Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 16:17   #1
Overseas Express - iskustva

Bok,

otvaram temu gdje možemo raspravljati o Overseas Expressu i njihovoj usluzi. s obzirom da dosta firmi koristi njih za dostavu robe koju naručujemo online.

evo ja sam osobno nekoliko puta kupio nekakve proizvode koje su dostavljali baš oni. do sada sam imao dva negativna iskustva, a koliko vidim nisam jedini.

prvo negativno iskustva, na njihovoj web stranici piše Očekivana isporuka: u razdoblju 08:00 - 17:00 sati.

i sad ja zovem njihovu službu da mi preciziriju dostavu jer je ovo preopširno.... naravno ne mogu... i sad ja budala moram doma čekati cijeli dan, da bi na kraju pisalo: Isporuka nije moguća zbog nedostatka vremena.

znači cijeli dan čekam da na kraju ne isporuče paket... potpuno neprofesionalno...

drugi slučaj:

evo danas čekam paket, opet piše: Očekivana isporuka: u razdoblju 08:00 - 17:00 sati.

evo sada je 16:16, paketa nema... zovem njihovu službu i ona veli da mi ne može garantirati da će danas biti dostava.... ja velim dajte mi broj od dostavljača da ga nazovem.. ona veli da nema brojeve kurira

uglavnom jako jako loše iskustvo s moje strane.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:58   #2
Za takve probleme najbolje se žaliti trgovini gdje si nešto kupio, a ne samom Overseasu.
Velika većina trgovina/firmi imaju ugovor s njima, a vlasnici Overseasea žele zaraditi što više para (logično) pa štede na svemu, osoblju, prijevoznim sredstvima, plaćama...
To se onda održava na uslugu, ne može jedan dostavljač fizički dostaviti sve pakete pa se to prolongira za idući dan, pa idući itd.
Zato fino nazoveš trgovinu koja ima ugovor s njima ili im sastaviš e-mail, njima se požališ na dostavu i onda nek oni takve probleme međusobno rješavaju.

Jer ovako, trgovina uopće nema povratnu informaciju da se takve stvari događaju, oni su dali nešto na isporuku i ti to sad čekaš danima i zivkaš OE iako ne bi uopće trebao.
Kad bi se nekoj trgovini više ljudi požalilo onda bi se možda nešto i promjenilo.

To inače nije slučaj samo s OE, ali oni su najviše zastupljeni pa se može činiti da im je usluga najlošija, ali čovjek koji dostavlja je tu najmanje kriv.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 06:15   #3
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Za takve probleme najbolje se žaliti trgovini gdje si nešto kupio, a ne samom Overseasu.
Velika većina trgovina/firmi imaju ugovor s njima, a vlasnici Overseasea žele zaraditi što više para (logično) pa štede na svemu, osoblju, prijevoznim sredstvima, plaćama...
To se onda održava na uslugu, ne može jedan dostavljač fizički dostaviti sve pakete pa se to prolongira za idući dan, pa idući itd.
Zato fino nazoveš trgovinu koja ima ugovor s njima ili im sastaviš e-mail, njima se požališ na dostavu i onda nek oni takve probleme međusobno rješavaju.

Jer ovako, trgovina uopće nema povratnu informaciju da se takve stvari događaju, oni su dali nešto na isporuku i ti to sad čekaš danima i zivkaš OE iako ne bi uopće trebao.
Kad bi se nekoj trgovini više ljudi požalilo onda bi se možda nešto i promjenilo.

To inače nije slučaj samo s OE, ali oni su najviše zastupljeni pa se može činiti da im je usluga najlošija, ali čovjek koji dostavlja je tu najmanje kriv.
ma znam da kurir ne stigne sve obaviti. ali ipak nije uredu da mi ostave naznaku Očekivana isporuka: u razdoblju 08:00 - 17:00 sati
čekaš cijeli dan, a na kraju nema isporuke

inače zvao sam i trgovinu u kojoj sam kupio, i oni mi vele da nažalost oni ne mogu ništa jer je paket kod njih i da sada jednostavno moram čekati da ga dostave. najvjerojatnije je imao više posla nego što može odraditi i nije dostavio. pa će biti u ponedeljak.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 09:04   #4
Meni su oni trenutno najbolja kurirska sluzba kod nas. Uvijek dobijem poruku sa vremenskim rasponom 2-3 sata.

UPS paket 77Xxx691 dostavljamo 11.8.2017. od 9:00 do 12:00 Klikom na www.oex.hr/d/77Xxxx91 mozete ga preusmjeriti u OEX Shop ili promijeniti termin

Ja sam iz manjeg grada, od kak narucujem dostavlja jedan isti dostavljac, uvijek me nazove i pita jel moze ostaviti kod punice posto vec zna da ujutro nisam doma, a par puta sam mu rekao gdje da ostavi.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 11:09   #5
Katastrofalna služba!
Nedavno iskustvo; paket poslan iz Austrije, u HR u roku dan i pol!!!
I sad slijedi horror - pet (5) dana putuje od HR Leskovca do moje adrese u trećem velikom gradu! Ne na selu, ne na otoku, ne u pripizdini s jednom kućom na brdu!
Obavijesti i prepiska s njima putem weba je smiješna. ''Pošiljka utovarena za isporuku..pa.. pošiljka istovarena... pa... vozač nije stigao na adresu...pa opet tako tri radna dana. Četvrti dan im šaljem svima čestitku na sramotnoj usluzi, da bi u roku pola sata, tek u popodnevnim satima, stigao dostavljač (meni nepoznat, a znam sve koji su ranije vozili za oex) sav uznemiren kako su oni (OEX) katastrofa i da ide od njih, dali mu kombi bez ručne kočnice, sav u raspadu itd. Meni čovjeka žao, nije on taj glavni odgovorni, jer kako se ono kaže - riba smrdi od glave.
Uglavnom, da znam da će moja iduća pošiljka iz inozemstva završiti u skladištima ove firme pod obavezno izbjegavam!
Čitao sam kako su preuzeli i UPS i sav se sledio kad sam dobio poruku da pratim pošiljku na OEX kad je stigla u HR, koja je poslana s UPS i pratio je na UPS tracking servisu, ali tko zna kako stigao dečko s njihovim (UPS) kombiem na dan dostave u jutarnjim satima i sve 5.

Kako god bilo, OEX
San Sui is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 12:43   #6
Koliko je meni poznato, oni dosta dugo dostavljaju za ups, bar ovo kaj sam ja narucivao.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 12:46   #7
sva vaša iskustva s njima su u odnosu na moje.

raskid ugovora s amisom u siječnju ove godine. treba vratiti router, ne možemo sami odnijeti ga već po njega dolazi dostava. pogodite koja

router su pokupili početkom 7. mjeseca.
pola godine mailanja, moljakanja, zivkanja overseasa i dogovaranja kad da dođu, svađanja s amisom i njima... koštali su nas kile živaca i straha da nas amis ovrši, jer naravno nismo vratili opremu i lijepo su dostavili račun za nju.
napokon je šogor koji živi na drugom kraju zg uzeo router i naručio ih da dođu k njemu doma. tad su se napokon stvorili i preuzeli paket.

u međuvremenu sam pokrenula i inspekcijsku prijavu protiv amisa, nek malo osjete svoju medicinu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:16   #8
Upravo proveo cijeli dan čekajući dogovorenu pošiljku. Kažu izvanredna situacija. Rekoh, nema veze, jako mi je važno, doći ću sam po paket kod vas. Opet ni to ne može. Katastrofa su.
pugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:45   #9
Overseas je teška scum firma. Ali baš žestoki scum.
Prije 10ak dana sam na zahtjev kupca slao neke stvari sa tom službom.

Prvo kad sam vidio dostavljača, mi je došlo da ga maznem nogom u guzicu i pošaljem od kud je došo...a sve dalje nema smisla tu pisat previše jer bum samo poludel prisjećajući se svega opet.

U glavnom, lik nije imal pojma ni po kaj je došo, ni koja je vrijednost, ni ko plaća dostavu. Čak nije imal ni moj broj telefona da me nazove da je ispred kuće, nego me stara zvala i rekla da netko stoji već neko vrojeme ispred ograde i da odem pogledat ko je i kaj stoji tu nije mi bilo jasno o čemu se radi jer pick up nije imal apsolutno nikakve oznake. Običn bijeli i to je to. Pitam lika zakaj nije pozvonil, a on slegne ramenima
I naručil sam njihovu kutiju za 35kn, a frajer nema pojma o tome. Donesem stvari dole u rukama i lik me gleda i nema pojma da trebam kutiju. Veli mi: "A ništa sada onda...dolazim sutra". A čovjek mora sutra dobit paket.
I onda na brzinu traženje neke kutije u garaži i krpanje zbrda zdola.

To mi puno više govori o samoj firmi, ali njegov stav i ponašanje i na kraju uzme paket i krene lik ja lupim po autu i pitam di mi je ikakva potvrda ili bilo kaj...veli on meni: "Ja ne dajem nikakve potvrde, samo vozim". I lik fakat ode. Ni pozdrav.

Da mu na majci nije pisalo Overseas, malo na prsima, ne bi ni znal da ima veze s njima.

Isti tren poslao mail SZK. Poprilično opsežan i detaljan. I zove neka žena za 10ak minuta. Bili na liniji skoro 15 minuta...obećavala svašta, pričala mi priče i pričice, te ovo te ono...nakon tog poziva nikad više mi se nitko nije javio nikako. Niti sam ikada dobio potvrdu da su preuzeli paket, što mi je, doslovno, obećala.

Iako piše da novac sjeda nakon 2 radna dana, ja sam ga dobio nakon 5-6 dana (stvarno ne znam sad točno).

Ne želim tu biti prost i bezobrazan i napisati kaj točno mislim o njima.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:11   #10
Ja mislim da to sa overseasom ima veze ovisno o podrucju dostave. Za Osijek od svih sluzbi s kojima sam imao iskustva (HP, DPD, intereuropa, in time, gls) oni su mi najbolji. Uvijek nazovu prije dostave, a ako nisam doma preusmjerim paket u najblizi OEX shop (slicnu foru za neke pakete ima i DPD, samo njegovi idu na INA-u).

I da kucnem za sada nije bilo problema s odgodama, pokidanim paketima i tome slicno.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:56   #11
ja sam dosta toga dobivao overseasom i nikad problema (da kucnem o drvo).

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 07:47   #12
najveći problem je što imaju premalo kurira odnosno dostavljača. i onda su dostavljači dosta često živčani.... a da ne pričam da za njih rade kooperanti koji eto samo voze. baš ih briga za drugo.

zato ja samo koristim hp express
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:54   #13
Ja najviše živaca izgubim kad čekam pošiljku od teleoperatera. Znači moram biti na adresi, uzmem slobodan dan, čekam ko idiot i onda ne dostave!

Ne bi bio problem otići u Tele2 centar ali tamo često nema modela /boje telefona kojeg hoću, a što se u webshopu može lijepo izabrati.

I svaki put show s ovima, evo upravo čekam dostavu dogovorenu prije tjedan! dana u današnjem terminu, uzmem slobodan dan, jučer ih još PODSJETIM putem weba da je danas I naštimam dostavu od 12 do 16 h... Sad je skoro 12 a nema obavijesti, paket nije ni krenuo... Zvala službu prije sat vremena da provjerim, žena veli da mora vidjeti s kolegama i da će nazvati, naravno ništa!

Slala mail i njima i Tele2. U p.m.!

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:39   #14
Red face

Najgora dostava s kojom sam do sad imala iskustva posiljka je trebala biti dostavljena 22.11.2017. no nije stigla...najavili su je za sljedeci dan 23. izmedu 10 i 13 h i cekam prije posla ko budala, njih naravno nema nego dosli oko 18 h kada nikog nije bilo doma Danas je 24. i iz nekog razloga nece dostaviti nego su prebacili na ponedjeljak...jos ce mi vratiti posiljku natrag u Mango...bas neodgovorno i bezobrazno od njih
Lady Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:47   #15
subotom ne dostavalju, pa zato je prebačeno za ponedeljek
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 07:24   #16
Evo da citiram samu sebe uz napomenu da su UPS i Overseas Express sklopili ugovor pa je Overseas njihov službeni dostavljač za Hrvatsku. I još, s paketom je bilo sve u savršenom redu dok nije stigao u skladište u Hrvatski Leskovac. Od onda paketa nema, a u rubriku za praćenje paketa stalno upisuju laži da isporuka kasni jer ja zahtijevam posebne uvjete dostave.

Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Onda neka fino napišu u tracking number rubriku da kasne s isporukom zbog gužve, a ne da lažu da "isporuka paketa kasni jer sam ja tražila poseban aranžman isporuke" i tako već danima. I onda kontaktiram korisničku službu Amazona i kažem im da nema paketa i da ovi iz UPS-a odnosno Overseas Exp. nemaju pojma gdje je, a u Amazonu mi na to odgovore da se ne brinem, da će mi paket stići onda kad sam dogovorila posebnu isporuku jer i oni u tracking rubrici vide isto što i ja. Već danima kontaktiram s Amazonom i molim ih da mi vjeruju da ovi u rubriku za praćenje pošiljke pišu laži.
Jučer nazovem UPS Hrvatska i naravno nakon čekanja "peta u redu" ih lijepo zamolim da prestanu pisati da zahtijevam "posebnu dostavu", kažu mi da će prenijeti odgovornima i nikom ništa, ponovo novi update da isporuka kasni jer zahtijevam posebnu dostavu. I opet kontaktiram Amazon gdje ljudi već vjerojatno misle da sam neka ludara koja nema pametnijeg posla nego njih gnjaviti. I onda oni s Amazona ponavljaju da će kontaktirati UPS i tražiti provjeru gdje je pošiljka i tako u krug. Dakle ne sjećam se da sam ikad u životu doživjela takvo užasno iskustvo, to je bukvalno noćna mora u kojoj sam posve nemoćna jer pišu laži u moje ime i ne mogu ništa učiniti da to spriječim. U pitanju je skupa pošiljka i sad sam odlučila zvati policiju pa ću vidjeti što dalje.
Molim sve Vas koji imate slične probleme i kupujete s Amazona da se obratite njihovoj korisničkoj službi i da im objasnite problem. Možda će prekinuti sa slanjem paketa u Hrvatsku preko UPS-a a vjerojatno hoće kad skuže da nas ima više, a Amazon ima više dostavljača, ne rade samo s UPS-om. Sigurna sam da nisam jedina s ovakvim problemom.

Hrvatski Leskovac, Croatia
04/12/2017
8:00
This package is being held for a future delivery date. / Your delivery has been rescheduled for the next business day.
Hrvatski Leskovac, Croatia
01/12/2017
8:00
This package is being held for a future delivery date. / Your delivery has been rescheduled for the next business day.
Hrvatski Leskovac, Croatia
30/11/2017
8:00
This package is being held for a future delivery date. / Your delivery has been rescheduled for the next business day.
Hrvatski Leskovac, Croatia
29/11/2017
8:01
This package is being held for a future delivery date. / Your delivery has been rescheduled for the next business day.

29/11/2017
8:00
This package is being held for a future delivery date. / The package is being held for a future delivery date.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A evo što vide ovi u Amazonu (isto vidim i ja kad otvorim svoju tracking rubriku):


Monday, 4 December
8:00 AM

Special delivery arrangement requested by the customer which may delay shipment
HRVATSKI LESKOVAC, HR
Friday, 1 December
8:00 AM

Special delivery arrangement requested by the customer which may delay shipment
HRVATSKI LESKOVAC, HR
Thursday, 30 November
8:00 AM

Special delivery arrangement requested by the customer which may delay shipment
HRVATSKI LESKOVAC, HR
Wednesday, 29 November
8:00 AM

Special delivery arrangement requested by the customer which may delay shipment
HRVATSKI LESKOVAC, HR
6:00 AM

Out for delivery
HRVATSKI LESKOVAC, HR

Zadnje uređivanje Lila : 05.12.2017. at 07:42.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:38   #17
Bok svima! Meni je dostavljač u subotu rekao da kasne jer su desetorica dali otkaz.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:45   #18
Evo, za informaciju, sada mi je stigla obavijest da je pošiljka isporučena.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 14:18   #19
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Bok svima! Meni je dostavljač u subotu rekao da kasne jer su desetorica dali otkaz.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
Što nije izgovor za laganje i pisanje netočnih informacija o stanju i kretanju paketa. I ne rade to od jučer, nego je tako već mjesecima. Dovoljno je pogledati google recenzije. Najgora firma ikad, treba ju zakonom zabraniti, a netko sigurno i hoće i to uskoro.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:06   #20
jučer u jutro dobijem paket, a tek navečer mi stigne poruka da će paket biti isporučen od 12-16h

inače izbjegavam online kupnju u dućanima koji šalju Overseasom jer sam do sada imao niz problema sa njihovim dostavljačima
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.