Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 23:32   #21
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se indirektno pozivaš na Acemoglu-Robinsonov rad "Why Nations Fail: The Origins of Power, Prosperity, and Poverty" iz 2012.

Odlična knjiga o razlici inkluzivnih i ekskluzivnih društava i političkih i ekonomskih institucija.

Da, institucije u Hrvatskoj su još daleko od ideala, a to će i ostati dok (ako) pritisak odozdo ne dovede do promjene distribucije moći u društvu.


Sami autori priznaju da nema recepta.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:44   #22
Hrvatska nema nade i da se institucije poprave preko noći. Užasno niska stopa plodnosti, masovna emigracija, užasan mentalitet. Hrvatsku treba graditi ispočetka ako hrvatski narod želi imat budućnost.
UjakCreepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:03   #23
Ja ću vam reći gdje se nalazi Hrvatska.

Hrvatska je u ratu između Hrvata i Srba umjesto da se bavi pravim problemima Hrvatske države i Hrvatskog društva.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 03:03   #24
Hrvatska je potpuno uništena od parazita preko veze, neznalica i kompletno uništenje je isplanirano postavljanjem mediokriteta koji su doveli još gore od sebe idiokritete, eto takvi danas vladaju i nema više života. Zagreb je potpuno uništen od Bandića i njegove mafije kojoj on služi, u jednom glavnom gradu uopće više nema elitne četvrti, GUP je namjerno izmijenjen da može svatko graditi što hoće i da se rulja nastani u elitnu četvrt, grade stanove, a ovi koji su tu stanovali, njih više nema. Kompletno društvo je pretvoreno u jednu rulju, gdje su svi preko veze. Zagreb izgleda kao jedno neugledno predgrađe gdje svatko gradi što hoće i ako je jedan glavni grad u ovakvom katastrofalnom stanju, onda niti ostatak zemlje nemože biti bolji.
Netko misli da je pravosuđe dno dna društva, a ja kažem da je prosvjeta još veće dno. U prosvjeti danas radi svatko, uopće nema kontrole tko što radi i nije niti čudo da su ljudi sve gluplji, a nemožeš ti nekog prosvijetljenog uvući u korupciju, već nekog tupog koji je i moralno tup i još k tome uče neupotrebljiva znanja koja ne odgovaraju tržištu rada, a o reformi školstva se priča već više od 25 godina i namjerno se ne želi provesti jer je cilj uništenje društva. Nemoraš baciti bombu da uništiš društvo, samo postavi budale i eto ti rezultata.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:07   #25
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Hrvatska je potpuno uništena od parazita preko veze, neznalica i kompletno uništenje je isplanirano postavljanjem mediokriteta koji su doveli još gore od sebe idiokritete, eto takvi danas vladaju i nema više života. Zagreb je potpuno uništen od Bandića i njegove mafije kojoj on služi, u jednom glavnom gradu uopće više nema elitne četvrti, GUP je namjerno izmijenjen da može svatko graditi što hoće i da se rulja nastani u elitnu četvrt, grade stanove, a ovi koji su tu stanovali, njih više nema. Kompletno društvo je pretvoreno u jednu rulju, gdje su svi preko veze. Zagreb izgleda kao jedno neugledno predgrađe gdje svatko gradi što hoće i ako je jedan glavni grad u ovakvom katastrofalnom stanju, onda niti ostatak zemlje nemože biti bolji.
Netko misli da je pravosuđe dno dna društva, a ja kažem da je prosvjeta još veće dno. U prosvjeti danas radi svatko, uopće nema kontrole tko što radi i nije niti čudo da su ljudi sve gluplji, a nemožeš ti nekog prosvijetljenog uvući u korupciju, već nekog tupog koji je i moralno tup i još k tome uče neupotrebljiva znanja koja ne odgovaraju tržištu rada, a o reformi školstva se priča već više od 25 godina i namjerno se ne želi provesti jer je cilj uništenje društva. Nemoraš baciti bombu da uništiš društvo, samo postavi budale i eto ti rezultata.
Ja sam mislio da govoriš o BiH. Znači nemam se čemu nadati.

Inače, svaka čast za stav i komentar. To je manje više svuda isto.

Evo ja neki dan "bezveze" kopam po mali milion TV kanala i tražim neki naučni ili dokumentarni film uz koji ću odmoriti od svakodnevnog žamora. I na svakom naučnom programu nailazim na nešto tipa Skladišni ratovi.

I onda analiziram dokumentarne ili naučne TV kanale.... i primjećujem da su Skladišni ratovi i slična sranja postali, historija, geografija, fizika, matematika, hemija, itd.

I znaš šta? Zaključujem da to uopće nije slučajno i da je zaglupljivanje svjetski trend i da se ne radi samo o nauci, nego i o svim drugim poljima na kojim osoba od sebe gradi čovjeka.

Zašto bi neko ugrožavao svoju lagodnu poziciju dajući nekom drugom znanje for free?

P.S.
Ovo moje samo kao mala digresija.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:50   #26
Ova zadnja rečenica ti je ključna, zapadnjaci kontroliraju "naše" obavještajne službe koje organiziraju sav taj kaos na Balkanu preko domaćih budala i lopova, da bi zapadnjaci živjeli u blagostanju i visokom standardu i kako im ne bi nitko konkurirao.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:48   #27
Da li bi nam bilo bolje da na čelo države dođe netko tko je pametan. Ako tvrdimo da naši političari nemaju znanje ili ne znaju štoda rade onda bi to bilo logičko riješenje. Tko bi bio taj pametni?
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:16   #28
Damir Polančec ili Petar Čobanković. A što ti predsjednica nije dovoljno pametna?
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:22   #29
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Damir Polančec ili Petar Čobanković. A što ti predsjednica nije dovoljno pametna?
Ja tvrdim da su naši političari jednako tako pametni kao i američki političari a vidimo da je u americi boli standard istovremeno u slabije razvijenim zemljama je standard mnogo niži nego u Hrvatskoj.

Problem nije u pameti. Nama je danas svejedno tko će doći na vlast ako političke i ekonomske institucije ne omogučavaju da se kod nas razviju demokratski odnosi kojima će naš standard porasti promjena neće biti.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:46   #30
Potpuno se slažem da bi država i institucije trebale funkcionirati tko god dođe na vlast, ali na žalost to nije tako i kod svake promjene vlasti se mijenjaju čistačice i portiri i sustav je mafijaški, svi moraju biti nečiji, ako nisu, otpadaju i propadaju i iseljavaju se.

Čak i u Bibliji piše da će doći vrijeme lažnih proroka i lažnih autoriteta i to vrijeme, na žalost može se vidjeti, da je došlo.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:24   #31
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ja ću vam reći gdje se nalazi Hrvatska.

Hrvatska je u ratu između Hrvata i Srba umjesto da se bavi pravim problemima Hrvatske države i Hrvatskog društva.
Meni se čini da Hrvatska više ratuje unutar sebe a ujedini se kad se pojavi vanjski neprijatelj.

Ima dobar članak Tomića povodom oduzimanja emisije Maji Sever , gdje locira tko je najveći neprijatelj Hrvatske i tko je zaista "voli" a tko "mrzi"

Saborske budale, katolički fanatici i retardi s ustaškim kapama napravili su tako jedno društvo i državu za sebe, gdje će oni odlučivati tko je dobar i naš, a tko je loš i mrzi sve što je hrvatsko, i oni uvjerljivo vode i pobjeđuju i uskoro će nam tako ogaditi i rod i zavičaj, da će naposljetku još samo oni voljeti Hrvatsku.

Oni će zaista biti sve što je hrvatsko, a mrziti sve što je hrvatsko bit će jednostavno mjera ljudskog poštenja i dobrog ukusa. Svi autentični rodoljubi tada će biti izdajnici,



http://www.jutarnji.hr/komentari/ant...jena%2bprometa
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:45   #32
Ti koji se izdaju da su desničari i domoljubi su najčešće udbaši i ini profesionalni Hrvati koji su se nakrali i obogatili, a pravih desničara na sceni uopće nema, sve neki neoliberali i ljevičari koji plaču za Jugoslavijom i sve se tako postavlja da je to jedino rješenje jer je zemlja sve siromašnija, a siromašnom je čine upravo ti postavljeni mediokriteti, lopovi i maloumnici koji iseljavaju i oslabljuju državu doslovce u svakom društvenom području.
Zamisli jednu Švicarsku koja je puno manja o RH, da plače za Njemačkom i da njezini ljevičari teže pripojenju Njemačkoj i da im je to jedino rješenje koje je moguće da izađu iz siromaštva.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:01   #33
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Meni se čini da Hrvatska više ratuje unutar sebe a ujedini se kad se pojavi vanjski neprijatelj.
Ima dobar članak Tomića povodom oduzimanja emisije Maji Sever , gdje locira tko je najveći neprijatelj Hrvatske i tko je zaista "voli" a tko "mrzi"
Članak je glup
Čovjek nikad nije volio Hrvatsku, posvetio je svoj život pljuvanju po istoj i sad traži povode da druge nagovara na isto.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:18   #34
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Članak je glup
Čovjek nikad nije volio Hrvatsku, posvetio je svoj život pljuvanju po istoj i sad traži povode da druge nagovara na isto.
Meni nije jasno što taj čovjek uopće pokušava reći, pljuje po državi i očekuje da će mu ljudi pljeskati zbog toga ?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:02   #35
Budući da sam ovu temu zamislio kao temu o tome dali običan čovjek kod nas živi dobro ili loše kad nas uporedimo sa drugima u svijetu, zbog toga bih postavio jedno pitanje o novom zakonu o braniteljima.

Meni je upalo u oči da je braniteljima prvo oduzeto 10% od mirovine.

Čini mi se da se poslije pokazalo da je to pogreška i da braniteljima kojima je oduzeto, to oduzeto treba i vratiti.

Čini mi se isto tako da su branitelji prisili državu da donese novi zakon.

Netko je predložio da najniže mirovine budu prosječna plača u Hrvatskoj bude 5.685. kuna jer je toliki prosjek bio 2016. god. Taj prijedlog je odbačen da bi se objasnilo po nekakvim tablicama da je određeno povečanje.

Nakon svega toga izgleda da su povlaštene mirovine povečane 10%.

Među tim povlaštenim mirovinama su i braniteljske ali ne sve nego one koje prije greškom umanjene za 10%.

Meni sad to nije jasno. Sad je braniteljima vračeno ono što im je greškom uzeto. Ili ja nešto nisam razumio.

Znači nekim povlaštenima je mirovina povečana a nekima je samo vračeno što im je i pripadalo. Zbog koga je onda to povečanje. Da li je to povezano sa onima na vlasti

Zar braniteljima nije trebalo i bez tog zakona vratiti tih deset posto.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:56   #36
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
U uspješnim zemljama moć nije koncentrirana u rukama malobrojne elite nego je široko rasprostranjena...
Ovo nije točno.
I u "uspješnim" zemljama moć je koncentrirana u rukama malobrojne elite. Samo što u tim zemljama "elita" shvaća da ako im baza propadne onda i oni kao elita propadaju i cijeli sustav im se urušava pa onda malo više ulažu u onaj dio naroda koji su za njih dno, ali po njihovom shvaćanju neki pojedinci s dna imaju potencijala da im omoguće tehnološki, znanstveni, sportski ili neki drugi napredak i posredno vjerojatnije održanje njih kao elite na vrhu.
To ne znači automatski da je u "uspješnim" zemljama moć "široko rasprostranjena".

Što se tiče Hrvatske, za početak, trebali bi, svatko od nas, naučiti voljeti svoju domovinu jer je ona jedina koju imamo i nigdje drugdje nismo doma. To što je netko pljačka i uništava ne znači da ona prestaje biti naša već je samo dokaz da ju nedovoljno volimo i cijenimo.
Drugo, trebali bi naučiti se upotrebljavati mozak na ispravan način. Bilo bi dobro za početak izbaciti niske strasti i zlo, a onda početi trezveno razmišljati o uzročno-posljedičnim vezama i iščitavati događaje vremena.
Treće, kada se povežu stvari i dobije jasnoća o tome što se zaista događa u Hrvatskoj, trebali bi poduprijeti one inicijative (a ima ih) koje donose dobro Hrvatskoj, a odmaknuti se od onih koji rade zlo Hrvatskoj.
Četvrto, kada se ljudi prepoznaju sa sebi sličnima odnosno oni koji vole Hrvatsku, trebali bi dogovoriti 10 zajedničkih točaka oko kojih se svi slažemo i uprijeti zajednički svim silama u ostvarenje tih dogovorenih 10 točaka.

Sve ovo što sam naveo bilo bi jako dobro za početak i promjene bi uskoro bile jasno vidljive.
Imbrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:57   #37
Quote:
Imbrek kaže: Pogledaj post
Ovo nije točno.
I u "uspješnim" zemljama moć je koncentrirana u rukama malobrojne elite. Samo što u tim zemljama "elita" shvaća da ako im baza propadne onda i oni kao elita propadaju i cijeli sustav im se urušava pa onda malo više ulažu u onaj dio naroda koji su za njih dno, ali po njihovom shvaćanju neki pojedinci s dna imaju potencijala da im omoguće tehnološki, znanstveni, sportski ili neki drugi napredak i posredno vjerojatnije održanje njih kao elite na vrhu.
To ne znači automatski da je u "uspješnim" zemljama moć "široko rasprostranjena".

Što se tiče Hrvatske, za početak, trebali bi, svatko od nas, naučiti voljeti svoju domovinu jer je ona jedina koju imamo i nigdje drugdje nismo doma. To što je netko pljačka i uništava ne znači da ona prestaje biti naša već je samo dokaz da ju nedovoljno volimo i cijenimo.
Drugo, trebali bi naučiti se upotrebljavati mozak na ispravan način. Bilo bi dobro za početak izbaciti niske strasti i zlo, a onda početi trezveno razmišljati o uzročno-posljedičnim vezama i iščitavati događaje vremena.
Treće, kada se povežu stvari i dobije jasnoća o tome što se zaista događa u Hrvatskoj, trebali bi poduprijeti one inicijative (a ima ih) koje donose dobro Hrvatskoj, a odmaknuti se od onih koji rade zlo Hrvatskoj.
Četvrto, kada se ljudi prepoznaju sa sebi sličnima odnosno oni koji vole Hrvatsku, trebali bi dogovoriti 10 zajedničkih točaka oko kojih se svi slažemo i uprijeti zajednički svim silama u ostvarenje tih dogovorenih 10 točaka.

Sve ovo što sam naveo bilo bi jako dobro za početak i promjene bi uskoro bile jasno vidljive.
Rekao bih da je sve relativno. To kažem na tvrdnju da nije točno da i u razvijenim zemljama ne vlada malobrojna elita. Dobro, moglo bi se reći da uvijek i svagdje vlada Elita.

Ja problem vidim u odgovoru na pitanje koliko roba i usluga u jednoj državi može kupiti čovjek sa istim preduvjetima. Recimo jedan prosječan građanin koji sa sličnim kvalifikacijama radi i živi u jednoj zemlji u odnosu na drugu zemlju.

Neki na ovom Forumu se pitaju zašto je Socijalizam propao. Zato jer su obečavali besklasno društvo bez eksploatacije i bez klasa. A činjenica je da su komunisti bili klasa na vlasti koja je samo zamjenila one po kojima su pljuvali i nastavilla eksploataciju.

Ako kažemo da uvijek mora biti netko na vlasti, pitanje je pod kakvim uvijetima. Mora biti i eksploatacija. Ali da li ja moram raditi sa istom kvalifikacijom u zemlji u kojoj ne mogu kupiti stan i auto od svoje plače.

U Americi na primjer se živi bolje jer iako postoji elita, postoje i zakoni koji neće dozvoliti toliko nepravedna primanja radniku iako bi to svaka elita htjela, ali zakoni im to neće dopustiti.

To je pravi razlog zašto je tamo bolje.

Kode nas je srušen Socijalizam, iako to nije bio Socijalizam iz knjiga nego društvo u kome su komunisti bili vladajuća klasa. Prije Tita je bila kraljevina. Istina je da je i kraljevinu trebalo srušiti. I Socijalističku Jugoslaviju je trebalo srušiti. Možda je u Titovoj Jugoslaviji bilo bolje nego u kraljevini. Ali zašto mi nismo kopirali zakone jedne visokorazvijene zemlje, pa da i naši ljudi imaju visok standard.

Umjesto toga mi smo dopustili da se dogodi smjena vlasti. Dobili smo demokraciju. Ali svi vidimo da tu nešto nije u redu kad ja ne mogu imati visoki standard ako nisam član elite.

Tako je bilo i u komunizmu ako si bio visokopozicioniran u Partiji imao su sve ako nisi nisi imao ništa.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:22   #38
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ako kažemo da uvijek mora biti netko na vlasti, pitanje je pod kakvim uvijetima. Mora biti i eksploatacija.

U Americi na primjer se živi bolje jer iako postoji elita, postoje i zakoni koji neće dozvoliti toliko nepravedna primanja radniku iako bi to svaka elita htjela, ali zakoni im to neće dopustiti.

To je pravi razlog zašto je tamo bolje.

Možda je u Titovoj Jugoslaviji bilo bolje nego u kraljevini.

Dobili smo demokraciju. Ali svi vidimo da tu nešto nije u redu kad ja ne mogu imati visoki standard ako nisam član elite.
1. Naravno da uvijek treba netko biti predvodnik naroda (na vlasti).
Kao katolik, volio bih vidjeti nekog kome je uzor Isus Krist. Oni koji su čitali Bibliju i koji redovno idu na svetu misu znaju o čemu pričam.
Znači, netko tko ima "natprosječne sposobnosti" (visoko obrazovanje, ljubav prema domovini, potrebu za služenjem drugima, empatiju,....), ali to ne koristi za svoju dobrobit već prvenstveno za služenje narodu i domovini.
Taj muškarac ili žena trebali bi također barem 10 godina biti u svojoj struci na vrhu jer ako u svom području nisu vrh s kojim onda referencama mogu voditi državu i narod.
Kad se tako postave stvari onda nema 'eksploatacije' kako kažeš, već i 'običan' narod vidi da je njegov/njezin lider čovjek koji daje sve od sebe za druge i cijeli sustav se onda okreće na dobro. Mijenja se cijeli obrazac i smisao življenja.

2. To nije točno. Ovdje bih upotrijebio riječ 'relativno', odnosno ovisi o tome na što gledaš. Običan, prosječni Amerikanac, muku muči kako bi prehranio obitelj, platio režije, poslao djecu na fakultet (koji nije besplatan kao kod nas), platio zdravstveno koje 'pojede' 40% plaće, a o 15 puta većem kriminalu i rasnoj nejednakosti da i ne pričam.

Tako da se ne bih složio s tobom da je tamo (u Americi) bolje. Iako, Hollywood kaže da je, ali vjeruj mi nije. To je samo marketing.

3. Niti je u Titovoj Jugoslaviji bilo bolji, a niti u Kraljevini prije 2. svj. rata. Mogao bih o tome pisati jako puno, ali reći ću samo ovo:
U Kraljevini Jugoslaviji, apsolutna dominacija jednog naroda nad svim ostalim narodima, pravim riječima velikosrpski imperijalni fašizam i diktatura.
Poslije 4 godine nesretne i zločinačke NDH, dolazi još gore zlo komunistička Jugoslavija u kojoj nakon rata partizani sistematski po naredbi druga Tita ubijaju samo u Sloveniji 145.000 Hrvata (muškaraca, žena, djece, staraca). Koga zanima istina o poratnim partizanskim zločinima neka prouči rad Romana Leljaka.
U toj istoj komunističkoj Jugoslaviji na čelu s Titom i njegovom partijom, proganjaju, muče i ubijaju političke neistomišljenike narednih 45 godina, ubijaju i djecu njihovih obitelji po stranim državama (slučaj obitelji Ševo).
Ako si samo zapjevao neku hrvatsku domoljubnu pjesmu ili ako te netko lažno prijavio, mogao si se pozdraviti sa životom.
Ma mogao bih pisati o grozotama tog totalitarnog, neljudskog, protubožjeg i lažima protkanog komunističkog društva još dugo, ali ne želim si kvariti večer. Uglavnom obje juge=veliko zlo.

4. Demokracija je dobra zato što omogućava da svaki pojedinac za sebe donese odluku za koju smatra da je ispravna, a to je općenito gledajući jako pravedno i dobro.
Problem je u tome što puno ljudi uopće ne zanima istina, ne čitaju knjige, ne razmišljaju svojim mozgom, nisu iskreni prema sami sebi, a onda i prema drugima, sebični su, vode ih niske strasti i kojekakve gluposti i onda to "elita" iskorištava jer vidi te slabosti.
55% ljudi ne izlazi na izbore (to su sebični ljudi)
30% glasuje za HDZ-SDP koaliciju (to su neuki ljudi ili potkupljivi ljudi)
15% bi htjelo neku promjenu, ali se ne mogu dogovoriti oko deset zajedničkih točaka i u konačnici ipak ispadaju manjina u odnosnu na onih 85% sebičnjaka, neukih ili potkupljivih ljudi.
U tome je kvaka i "slabost" demokracije, ali i pravednost jer ona poštuje čovjeka bez obzira čime on bio vođen kod glasovanja.

Razmišljao sam o tome dosta dugo i zaključio da će izvrsna promjena doći samo onda kad se ljudi promjene iznutra, svaki ponaosob. Do tada možemo samo kukati, a "elita" će vladati bez obzira na vrstu političkog sustava u kojem se trenutno nalazimo.
Imbrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:41   #39
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ja ću vam reći gdje se nalazi Hrvatska.

Hrvatska je u ratu između Hrvata i Srba umjesto da se bavi pravim problemima Hrvatske države i Hrvatskog društva.
rata izmedu hrvata i srba nema od 95e. ovo sto gledamo su agitprop diverzije hdza da bi dobili onih 10-15% glasova tvde desanke. ti glasvi kad se dodaju uhljebima i fanaticnim hdzeovcima uglavnom donose vecinu i vladu. ako ne donesu vecinu onda se u jednadbu ukljuci jos i besramna trgovina. ja esta

mi se dakle ne bavimo ustasama i partizanima nego ocuvanjem pozicije hdza u svim strukturama vlasti i penzionerskim medijima

ovu situaciju je izrezirao karamarko davsi fringe ekipi prostor u javnosti. svaka cast na organizaciji

na isti je nacin hdz osvojio vlast u prvom sanaderovom mandatu. ...imali smo cak i gradanski hsp
Gruzija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.