Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 09:29   #21
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Moj post je išao malo dalje od nekakve šikare u tamo "nekakvoj" ulici. Takvih šikara ima po svuda po Zagrebu ( i diljem lijepe naše). Ova je došla na ovaj Forum i normalno da ćemo je komentirati. I daj još jednom pročitaj moj post.
Cijeli topic se svodi na pitanje zasto je zli gradonacelnik unistio sikaru bez da kontarktira siru javnost.

Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Podsjećaš me na Kajzena s kojim sam imao neki dan razgovor ugodni. Nemam ignore listu, ali tvoje upise već odavno ne čitam.
Ja vidis uopce ni neznam tko si ti ( kao ni 99% onih sa kojima raspravljam )
Nije da je to meni vazno. Ja ionako komentiram misljenja a ne ljude.

Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Čitaj pažljivo i pokušaj shvatiti poantu.
Pa citam....i na kraju tvog dugog izlaganja sam ti postavio pitanje na koje izbjegavas odgovoriti.


Dakle ...dali gradonacelnik svaki puta kada odluci ocistiti neku sikaru treba sazvati javni forum u kome bi se do nemila i nedraga raspravljalo o tome?
Ja naime mislim da netreba...vec da bi bilo bolje da umjesto toga pocisti i ostalih miljun sikara po Zagrebu da nam grad pocne barem malo sliciti na europski grad.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 09:43   #22
Gradonačelnik niti ne raspravlja o šikarama kako ti pitaš. Postoje službe koje o tome vode brigu. A šikara je previše. Par stotina metra od Trga naći ćeš ih sigurno. A o periferijama, napuštenim kućama, pogonima propalih tvrtki da i ne govorimo. Kako je ova došla na tapetu, to zna pokretač ovog topica. Uključili smo se u raspravu, da iznesemo svoje mišljenje. I dalje tvrdim da je naša komunikacija oko rješavanja ovako, u biti banalnih problema, loša. Usput, ne da branim bandićevce, naslov ovog topica mi je malo nabrijan neprimjereno.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:02   #23
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Problem ovakvih "slučajeva" je prije svega u nekomunikaciji građana kojih se to tiče i onih koji to sprovode. Krivnju vidim i u građanima a pogotovo u posrednicima (na primjer njihovih zastupnika vjećnika). Nigdje nisu pročitali da će toga dana po odluci toj i toj, donesenoj na sastanku tom i tom, odlučili ti i ti po prijedlogu tih (građana pojedinca,grupe...) biti krčenje, uređivanje ili bilo kakva intervencija u javnom prostoru. To su inače jednostavne procedure. Predpostavimo da je neki susjed prijavio šikaru Gradu i da je Grad napravio svoje. A da susjedi iz ulice nemaju pojma. Zašto? Jer ljudi više ne komuniciraju, ne surađuju. Nekada su se složili i s pilama i škarama uz pivicu i kolaćiće uredili sami. Istina je i to gadna, da si Grad (ne samo Zagreb) dozvoljava svašta bez ikakve procedure pa imamo podosta urbanih nebuloza i razbacivanja novaca. Previše je diljem države otimanja, devastiranja i izgradnje mimo struke (urbanisti). Ljudi skoče na noge kad im bager dođe pred kuću. To govori kako smo daleko od shvaćanja uređene države.


Nije poanta u tome da gradonačelnik i "strukture" nisu nekada i negdje pogodili javni interes. Problem je što se javni interes teško formira... nekadašnji načini koje si spomenuo, nažalost, danas puno teže funkcioniraju, komunikacija sa gradonačelnikom i gradskim strukturama (još) ne funkcionira, sprega "javno-privatnog" partnerstva radi i udovoljava interesima političara i odabranih poslovnjaka.

Procedura je nešto što ili ne postoji ili je samo forme radi...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 14:26   #24
Ovo više nije ni komično.

Još malo pa se neće ni trava kositi zbog rijetkih kišnih glista ni voda u zagrebačkim wc-ima puštati da se ne podave endemski štakori u kanalizaciji.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 14:29   #25
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ovo više nije ni komično.

Još malo pa se neće ni trava kositi zbog rijetkih kišnih glista ni voda u zagrebačkim wc-ima puštati da se ne podave endemski štakori u kanalizaciji.
Ajd da se i ja jednom s tobom složim
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 06:20   #26
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ovo više nije ni komično.

Još malo pa se neće ni trava kositi zbog rijetkih kišnih glista ni voda u zagrebačkim wc-ima puštati da se ne podave endemski štakori u kanalizaciji.
Nije komično, jer je tragično vaše nerazumijevanje napisanog koliko i masakriranje drveća koje je sasvim nepotrebno popratilo krčenje šikare. Ona je bila samo.uz rubne dijelove tog lijepog prostora koji je mogao čovjeku u centru grada dati utisak da je negdje u prirodi. A da o rascvjetanim voćkama u proljeće i ne pričam. Kolike su sada uništene jer su jadne bile preniske, a invazivne kineske pajasene su ostavili jer su se protegli do valjda 10 metara.

Očito je trebalo u prvom postu napisati "gusto grmlje" a ne "šikara", jer očito mnogi pišu samo zato ih je uzbudila riječ "šikara" a da nemaju ni najmanjeg pojma o kakvom prostoru se radi. Od takvih izgleda samo ovaj zna nešto:
Quote:
ancap kaže: Pogledaj post
Ako ćemo biti realistični, to je stvarno bila teška šikara u kojoj su se gnijezdili štakori i lasice i tko zna što još. Dobro da su je raskrčili, ali nisu morali uništiti svo to drveće. Ako će sada urediti nekakav park tamo i posaditi novo, možda nekakve pitome trešnje i jabuke, onda bi to bilo sasvim u redu, ali bojim se da je to krčenje samo uvod u još jednu betonizaciju i rasprodaju. Osim toga, zar to nije crkveno zemljište?
ali i tu treba reći da se ne bi tamo gnijezdilo toliko raznih vrsta ptica da su se zaista gnijezdili štakori i lasice. A voće je bilo sasvim fino - uglavnom šljive vinike.

I poponevnog hlada je šteta kad zaprži sunce. Posebno djeca sada trebaju moliti boga da ne bude sunčano kad se popodne vraćaju iz škole u Voćarsko naselje, jer tamo jedva da će biti hlada na pločniku uz ogradu.
valli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 07:53   #27
Kada sam u gornjem postu spominjao da o šikarama vode brigu službe odgovorne za održavanje grada, mislio sam i na struku koja isključivo zna kako se uređuje zelenilo. No, kako pišeš valli, ako su ostavili korov stablo pajasena, onda je očito da se ne radi stručno, i takvu bedastoću treba riješiti gradonačelnik. Smijeniti šefove koji ne znaju posao. I kod mene u naselju raste svašta,uređuje se, ne mogu reći da je zapušteno, ali bi struka mogla daleko bolje. Imamo čak i studij hortikultrure, pa valjda nekog vrag znaju. Samo trebaju izaći na teren, a ne prepustiti ekipi s pilama da rade odokativno.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 00:12   #28
Onako kako ja to vidim... Grad - beton, asfalt, zgrade, ceste, smog, buka, nema parkinga. Selo - pticice, kune, lasice, vocke, sume... Parkinga kolko hoces. E sad ili ja ili ti aktivisti imaju kriva ocekivanja.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:41   #29
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Moj post je išao malo dalje od nekakve šikare u tamo "nekakvoj" ulici. Takvih šikara ima po svuda po Zagrebu ( i diljem lijepe naše). Ova je došla na ovaj Forum i normalno da ćemo je komentirati. .
daleko od Voćarske i Vončinine, u Španskom....napokon!!! http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...na/980027.aspx

nadam se da se Grad uhvatio pravog posla i neka uredi zapuštene privatne parcele, legla gamadi i ambrozije, a račun za obavljeni posao....ima kome poslati.

tako barem civilizirane države rade, po zakonu.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:00   #30
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Onako kako ja to vidim... Grad - beton, asfalt, zgrade, ceste, smog, buka, nema parkinga. Selo - pticice, kune, lasice, vocke, sume... Parkinga kolko hoces. E sad ili ja ili ti aktivisti imaju kriva ocekivanja.
Život u gradu je mnogo ugodniji sa zelenim površinama, bez gužvi, buke i bez smoga. Zašto ne bi moglo da u gradu ima zelenih površina, da je promet i parking riješen na način da nema gužvi i smoga? A to se može ako se dobro isplanira.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:05   #31
Zelene povrsine u gradu su uglavnom kultivirane - parkovi. Ne sikare gdje se kote stakori i ambrozija.
A ovo bez guzvi i sa puno parkinga zaboravi. Taj vlak je odavno prosao. Grad je prostor koji je obiljezen ljudskom intervenciju u prirodu. Nije to nacionalni park.
Zivot u gradu ima velike ekonomske prednosti (velika gustoca naseljenosti izuzetno smanjuje troskove infrastrukture i transporta), ali i svoju cijenu. Moras se odluciti gdje zelis zivjeti.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”

Zadnje uređivanje somied : 09.09.2017. at 14:16.
somied is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.