Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 20:07   #1
Zašto točno želite započeti vezu?

(Pitanje će možda biti interesantnije starijoj generaciji koja je u životu već odradila onaj dio s obitelji, djecom, ...)

Nerijetko si postavim pitanje - želim li zaista ponovno vezu? Ako odgovorim "da" pitam se - zašto? Što bi mi veza donijela?

Razgovor? Mogu ga povesti s prijateljima, poznatima, nepoznatima, ...
Bliskost? Što je to zapravo? Obostrano izvlačenje tajni iz dubina? Nije li to za Forum?
Seks? Može se uštedjeti za profesionalku.
Toplina doma? Kojeg doma - mog ili njenog? Hoće li se netko morati lišiti svoga doma?
Skrb pod stare dane? Je li to pravi razlog za stupanje u vezu?

?
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:11   #2
Svatko ima svoje razloge, ali svoditi ih na ovakve banalnosti... Ak te veseli, go for it, ali kakve točno odgovore očekuješ od ljudi kad je tebi seks sa voljenom osobom jednak onom sa "profesionalkom"? Mislim da ti i većina "nas" nismo na istoj valnoj duljini (hvalabogu).
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:13   #3
To je kao da pitaš zašto bi došao na forum otvoriti temu.

Za razgovor imaš nekoga, bliskost ćeš teško postići, seksati se sigurno nećeš, ajde iz topline doma možeš post napraviti pa je to prednost.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:24   #4
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
(Pitanje će možda biti interesantnije starijoj generaciji koja je u životu već odradila onaj dio s obitelji, djecom, ...)

Nerijetko si postavim pitanje - želim li zaista ponovno vezu? Ako odgovorim "da" pitam se - zašto? Što bi mi veza donijela?

Razgovor? Mogu ga povesti s prijateljima, poznatima, nepoznatima, ...
Bliskost? Što je to zapravo? Obostrano izvlačenje tajni iz dubina? Nije li to za Forum?
Seks? Može se uštedjeti za profesionalku.
Toplina doma? Kojeg doma - mog ili njenog? Hoće li se netko morati lišiti svoga doma?
Skrb pod stare dane? Je li to pravi razlog za stupanje u vezu?

?
Ništa od toga, ne na taj način.

Nego stari dobri ofucani razlozi, ugodni i udobni kao stare papuče. Poput ... ljubavi. Povjerenja. Ruke u ruci. Zagrljaja. Katkad je u dvoje slađe zaspati; svejedno u čijem stanu. I lijepo je s nekim bliskim podijeliti što se već ima. Radost. Tugu. Pa i tišine. Ručak. Butelju vina. Šetnje.
I štošta drugoga, što se već radi u dvoje a pričinja užitak i ne košta ništa.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:31   #5
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Zagrljaja. Katkad je u dvoje slađe zaspati; svejedno u čijem stanu. I lijepo je s nekim bliskim podijeliti što se već ima. Radost. Tugu. Pa i tišine. Ručak. Butelju vina. Šetnje.
Sve ovo opisano mogu i sa frendicama, što će mi veza za to
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:38   #6
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoje razloge, ali svoditi ih na ovakve banalnosti... Ak te veseli, go for it, ali kakve točno odgovore očekuješ od ljudi kad je tebi seks sa voljenom osobom jednak onom sa "profesionalkom"? Mislim da ti i većina "nas" nismo na istoj valnoj duljini (hvalabogu).
Da, ako ti seks može zamijeniti profesionalka, a ostalo frendice, onda je besmisleno pričati o razlozima, jer ih se ionako neće skužiti.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:43   #7
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Sve ovo opisano mogu i sa frendicama, što će mi veza za to
Štoviše, s frendovima.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 21:15   #8
Šta nema već slične teme?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 21:23   #9
Pitanje ima smisla ako čovjek krene tim redoslijedom: najprije odluči želi li vezu ili ne, potom, u slučaju pozitivnog odgovora, krene u potragu za onom s kojom će se uvezati.

Mislim da je, pogotovo u starijim godinama, to pogrešan redoslijed.

Onako, živiš, postojiš, pa ako ti netko zasvijetli, ako i ti tome nekome zasvijetliš, eto te uvezana bez suvišnih kako zašto...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 21:35   #10
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Onako, živiš, postojiš, pa ako ti netko zasvijetli, ako i ti tome nekome zasvijetliš, eto te uvezana bez suvišnih kako zašto...
Da.. razmišljanje o tome vjerojatno teško ako ikako može dovesti do nečega osim spoznaje da je čovjek razmišljajući možda previdio nečije svjetlucanje. S time dolazi i opasnost od spoznaje da ovako zapravo uopće nije loše
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:22   #11
Nekako mi se cini da je primjerenije pitanje (bar meni), zasto ne zapoceti vezu. Jer kad se i nadjem u prilici, zaobidjem ju...
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:24   #12
Ja sam započinjao veze kako bi imao s nekim izgraditi topli dom.... Gledati za Božić snijeg kako paada.. Kititi bor i uguziti se pod dekicu s nekim za koga bi sve napravio.... Imati možda potomstvo i peseka....




Kako sam glup bio
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:41   #13
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
(Pitanje će možda biti interesantnije starijoj generaciji koja je u životu već odradila onaj dio s obitelji, djecom, ...)

Nerijetko si postavim pitanje - želim li zaista ponovno vezu? Ako odgovorim "da" pitam se - zašto? Što bi mi veza donijela?

Razgovor? Mogu ga povesti s prijateljima, poznatima, nepoznatima, ...
Bliskost? Što je to zapravo? Obostrano izvlačenje tajni iz dubina? Nije li to za Forum?
Seks? Može se uštedjeti za profesionalku.
Toplina doma? Kojeg doma - mog ili njenog? Hoće li se netko morati lišiti svoga doma?
Skrb pod stare dane? Je li to pravi razlog za stupanje u vezu?

?
Možeš izgraditi kuću od zlatnih blokova, ali dokgod nije ženska ruka u njoj, to je samo kuća, tek nakon toga je dom (ljudska)
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:42   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pitanje ima smisla ako čovjek krene tim redoslijedom: najprije odluči želi li vezu ili ne, potom, u slučaju pozitivnog odgovora, krene u potragu za onom s kojom će se uvezati.

Mislim da je, pogotovo u starijim godinama, to pogrešan redoslijed.

Onako, živiš, postojiš, pa ako ti netko zasvijetli, ako i ti tome nekome zasvijetliš, eto te uvezana bez suvišnih kako zašto...
Bas to.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:56   #15
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Jer kad se i nadjem u prilici, zaobidjem ju...
Pa, da, baš to.. shvatio sam da sam prvo podsvjesno, a u zadnje vrijeme bormeč i sve svjesnije, počeo otklanjati mogućnosti koje bi mogle dovesti do nekog običnog upoznavanja. I onda sam razmišljanjem o tome došao do momenta da se pitam "šta bi mi veza tako dobroga donijela, pa da ju zato želim *aktivno* tražiti"?
Nije da paranoidno izbjegavam; ako je "sudba" odredila da se nešto dogodi, dogodit će se, neću ni skužiti.
Nije to ni "♪ nesretan sam od rođeeenjaaa ♫", pa sam, eto, i opet zaobišao priliku ne primijetivši ju, jadan li sam
Jednostavno ne vidim razlog za aktivno traženje.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:03   #16
Mislim da svojim zaobilaznjem prilika, zaobilazimo svoje strahove. Ne pitam se sto bi mi veza mogla donijeti, vec sto mi nebivanje u vezi donosi: nemogucnost povrijedjivanja
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:06   #17
Otklanjanje mogućeg upoznavanja i zaobilaženje prilika su dvije različite stvari.

Kako se zapravo otklanjanju mogućnosti upoznavanja? Naravno, ako se ne radi o tematskom upoznavanju.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:09   #18
Veze su samo za mlade i naivne?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:14   #19
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
sto mi nebivanje u vezi donosi: nemogucnost povrijedjivanja
Da.. mislim da mi nije ni to razlog.. budući da mi veza nije *potrebna*, onda mi nitko ne može dati, pa uskratiti neku moju čežnju, stoga nema ni straha od ranjavanja. Dapače, sad kad o tome razmislim, u tom slučaju bih prije reagirao: "Majkumu, na koji k sam ja to potrošio zadnjih X tjedana/mjeseci?!"
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:22   #20
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Da.. razmišljanje o tome vjerojatno teško ako ikako može dovesti do nečega osim spoznaje da je čovjek razmišljajući možda previdio nečije svjetlucanje. S time dolazi i opasnost od spoznaje da ovako zapravo uopće nije loše
previdjeti svjetlucanje onog koji tebi i samo i baš u tebi svjetluca značilo bi izdaju svog svjetlucanja. ne znam zašto bi to itko radio
gji perpetum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.