Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2006., 22:48   #61
Pa... teško je reći koliko je MacRae imao Davrosa u vidu kada je kreirao lik Johna Lumica, ali stvarno se može naći dosta paralela. Ponašanje i govor, kao što kažeš, i činjenica da su obojica vezani uz pokretnu stolicu... A opet, izjave poput You'll be deleted !!! su i mene asocirale na famoznu Exterminate!!! Exterminate !!!. Izgleda kako Daleki nisu u planu za ovu sezonu, pa se taj manjak nadoknađuje na račun Cybermena.

Zanimljivo je što se nakon 40 godina konačno uobličuje TV priča o nastanku te rase... Scenaristi će trebati nekako preskočiti vremenski i prostorni ponor između paralelnog (u kojemu se zbiva radnja zadnje dvije epizode) i našeg svijeta, te povezati Spare Parts, Rise of the Cybermen i Age of Steel...

Evo još jedan link na sažetu radnju Spare Parts-a:

http://www.drwhoguide.com/who_bf34.htm
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 06:59   #62
ovdje svi to znaju, evo i sad se pokazuje na foxtelu, izgleda iz pocetka posto je prastaro
nikad mi nije palo na pamet da gledam tak neku glupost
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:58   #63
Ha...da svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ima fanova koji recimo ne mogu podnijeti činjenicu da je ovaj "novi serijal" proizašao iz onog nastalog davne 1963 godine. E sad nekom možda više pašu današnji specialni efekti i američke ili amerikanizirane SF serije (svaka čast iznimkama i ja sam nekad pratila Babylon 5 i Star Trek) ali postoje još oni koji gledaju i vole onaj originalni serijal zbog odličnih priča, glume, zanimljivih likova, te zapleta...

Druga je stvar što su prije recimo dvadesetak, tridesetak ili čak četrdesetak godina u BBC-u imali određena ograničenja, kao tehnološki razvitak određenog vremenskog razdoblja te mali budget. Ali treba se postaviti pitanje zašto originalni serijal Doctor Who ima milijune fanova u svijetu, ako nešto ne valja? I kako se uopće uspio održati toliko dugo na televiziji?

Da originalni serijal jest otkazan 1989 godine jer su ljudi koji su financirali projekt odlučili da je vrijeme za kraj...ne kažem da nije bilo trulih jabuka...bilo je svega tjekom godina snimanja, loših scenarija, mješanja politike (Thacherizam) i "show bussinessa"..itd ali serijal se održao kroz druge medije; knjige, audio drame...

Sad se ponovno vraćamo na "pravo na svoje mišljenje" ali govoriti da je nešto glupo bez obrazloženja zašto..um baš ne shvaćam...jeli to zbog zastarjelih kostima, efekata ili manjka efekata, priča, glume? Zato što je staro?

Zašto je glupo?

Prirodno sam znatiželjna pa me zanima odgovor

A sad kad bi mene pitali zašto volim originalni serijal onda bi vjerovatno kao Englezi rekla 'it has a certain timeless quality'. Nisu mi važni efekti ili kostimi (slažem se da su nekad bili stvarno smješni) jer su vezani za određeno razdoblje, meni su važne priče koje su većinom bile originalne, te cijeli koncept putovanja kroz vrijeme u "policijskoj telefonskoj govornici" iliti TARDIS-u, i glavni lik kao Time Lord, usamljeni alien koji ponekad uzima "kompanjone" da mu prave društvo, a u većini slučajeva mu spase i život, koji ima "Dar Rassillona" da može regenerirati ili promijeniti izgled nakon smrti, a to je odličan koncept jer omogućuje promjenu glumca u ulozi Doktora...


Nego stvarno mi je drago što je još netko našao vremena da izrazi svoje mišljenje o ovoj temi..pa makar ona bila "glupa" ali još uvijek ostaje pitanje zašto? Zašto je stari serijal glup?

Eto ja sam zagriženi fan i znam zašto volim serijal Možda nas ima malo pravih fanova ali nas ima
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 11:22   #64
ne gledam ni sadasnju ni proslu, o takvim sf, trilerima i holiwoodu ne bi punila svoju glavu, ionako imam previse bezvrijednih stvari u svom mozgu

oprosti sto sam rekla da je glupo, to je bilo bas bezveze
znam da ljudi vole nekad takve stvari, ja inace ne volim nista od tog
mozda je i bezveze da sam se javila ovdje kad ne volim nist od sf, fantasy or horror...
inace u vrijeme kad sam ja ovdje najvise -ima najmanje ljudi, pa sam eto tak malo bacila pogled na ostale podforume...
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 18:35   #65
Ma nema veze Što se tiče SF i ostalog ne moraju svi voljeti isto i ja to potpuno shvaćam (i ja baš ne volim horore), a ti si izrazila svoje mišljenje i to se poštuje.

To ne znači da ovdje nisi dobrodošla, nadam se da moj post nisi shvatila kao nekakvu negativnu poruku..ako jesi onda dopusti da se i ja ispričam

Jer ja kad se nečeg latim onda ćeš me teško zaustaviti, a što se tiče postanja znam i pretjerati u količini podataka

Pa onda svrati kad hoćeš, budi lurker ako želiš, ne moraš gledati serijal, a možda se nađe i koja tema za tebe.

Pozdrav
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 02:46   #66
ok, hvala
definitivno cu bacat poglede vise na ovaj podforum
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 21:53   #67
Quote:
judita kaže:
ok, hvala
definitivno cu bacat poglede vise na ovaj podforum
na kraju ćeš još i zavoljeti Doktora
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 06:43   #68
da, hehe
vec sam razmisljala da pogledam koju seriju
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 10:14   #69
Eto napokon pogledah Age of Steel i moram priznati da nije ono što sam očekivala dok neke stvari jesu.

Prije svega da kažem da je epizoda ok...Cyberemeni su fantastični, po dizajnu i govoru, vizualno impresivni i ponavljam sviđa mi se to što su se vratili takoreći korijenima originalnih Cybermena ali ih i pripremili za novi milenij i nove fanove.

-Rickey 'most wanted' for parking tickets

-Doctor i Mrs Moore, volim te male poglede na likove i njihov razvitak, malo otkrivanje misterija oko Doktora i kad on pokazuje svoju "ljudsku" stranu

-Doktorov govor i zadržavanje Lumica da bi Mickey mogao unijeti 'comp. virus' za uništenje Cybermena

-Mickeyev ostanak na alternativnoj Zemlji


Sad da krenemo na ono što me se baš nije dojmilo...prvo način na koji je razriješen tzv. cliffhanger na kraju prvog dijela ove priče Rise of the Cybermen...mislim da se se prebrzo izvukli, ali ako uzmemo u obzir činjenicu da je bilo malo vremena za neki duži i teži način onda je to recimo ok ali ipak mislim da je MacRae mogao smisliti nešto kreativnije i bolje ali dobro što je tu je.

Činjenica da ovaj nastavak nema apsolutno nikakve veze s Big Finish audio dramom Spare Parts zbog koje su tvorcu Marcu Plattu morali platiti odštetu jer su se "okoristili njegovim idejama". Ali kojim to idejama?
Jedina stvar zajednička dvjema "epizodama" je pojava Cybermena i možda "kreacija" Cybermana dok je ostalo sve MacRaevo pisanje. I pojava cepelina nad alternativnim Londonom baca na one iz Pullmanove trilogije His Dark Materials.

Baš sam se razočarala što se nisu stvarno okoristili Plattovom odličnom pričom i umjesto Petog Doktora i Nysse adaptirali za Desetog i Rose. Mislim da bi priča fantastično funkcionirala...

Propuštena prilika. Šteta

Pa dobro epizoda nije toliko loša nakon više gledanja ali sigurno nije visoko na mojoj listi dobrih Cybermen priča ali dovoljno dobro predstavljanje "redizajniranih" Cybermana za nove fanove.

Ipak se nadam da ovo nije zadnji put da se pojavljuju, ni alternativni a ni oni originalni s Mondasa, ali s obzirom na glasine koje kruže na webu mislim da ćemo ih ponovno vidjeti i to uskoro

A ja idem pogledati Tomb of the Cybermen...
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 12:43   #70
The Idiot's Lantern

Kako se približava još jedan nastavak onda sam malo otišla potražiti što piše na 'Netu.

Sljedeći nastavak naziva The Idiot's Lantern (inače u eng. slengu znači televizor ) bavi se tematikom gledanja televizije i razvitka TV industrije 1950-ih godina, te masovno kupovanje prijemnika da bi se mogla pratiti krunidba kraljice Elizabete II. Inače najveći događaj u Britaniji u ono vrijeme. I naravno to ne bi bio Doctor Who da se ne pojavljuju kakvi alieni, koji ovog puta pokušavaju invaziju kroz televizijske prijemnike.

Promo slike

Članci:

Starburst

Članak 1

Članak 2

Članak 3

Članak 4

Članak 5

Članak 6

Članak 7


RadioTimes

Članak 1

Članak 2


The Daily Star

Članak 1

Članak 2

Članak 3

Članak 4


TV and Satellitte Week

Članak


Inače pisac ovog nastavka je Mark Gatiss, tvorac trećeg nastavka iz prošle sezone The Unquiet Dead, u kojem su se Doktor i Rose vratili u prošlost u 19 stoljeće i družili se s Charlesom Dickensom u Cardifu.

Pošto je scenarist svojim rječima naglasio da voli priče u prošlosti i ovog puta je izabrao prošlost, ali onu malo moderniju, vrijeme prije Elvisa i Rock n' Rolla, odnosno točnije 1953. godinu kad je Velika Britanija jednostavno poludila za novim izumom televizijom.

Tada su ljudi koji su imali televizore bili glavni u gradu pa su im često dolazili susjedi da bi zajedno pratili program. Ali ubrzo se pokazala velika potražnja i ljudi su masovno počeli kupovati, a najveći boom se dogodio upravo na jedan od najvećih događaja u to vrijeme; krunidbu kraljice Elizabete II kada se u tjednima prije prodalo više od 2 milijuna prijemnika! Kao i uvijek serijal prikazuje satiru na današnjeg čovjeka i život ali su ovaj put djeci htjeli pokazati da sjedenje pred televizorom nije tako bezazleno kako se čini...

Ukratko Doktor i Rose dolaze u London 1953, točnije utorak, 02. lipnja 1953, na dan krunidbe kraljice Elizabete II i primjećuju da nije sve onako kako se čini. Dio misterija je u činjenici da svi stanovnci u ulici u kojoj su se Doktor i Rose pojavili, imaju tv antene a kako Rose kaže: 'My gran' said everyone had to pile into one persons' house' A ovdje baš svi imaju televizor!


Bit će zanimljivo vidjeti kako je to sve na kraju ispalo
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 00:33   #71
Hvala ti na člancima, dalek. Sve ću ih pročitati. Znaš li možda čime se sad bavi Eccleston, i nešto što me dugo zanima, zašto je on zapravo otišao tako brzo?
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 12:16   #72
Christopher Eccleston

Mislim da sam o njemu već negdje pisala ali dobro

Ima dosta mogućih razloga njegovog odlaska koji su razne novine i časopisi naveli, ali samo da se zna da je od početka snimanja Eccleston dao Russelu T Daviesu do znanja da ostaje samo jednu sezonu. Navodno se prije snimanja posavjetovao s Tomom Bakerom koji mu je rekao da ostane što kraće ako ne želi da mu karijera ode dolje ili da ga prepoznaju samo po toj ulozi (typecasting) i poslije mu nude slične uloge, kao što se dogodilo i Bakeru.

Iako RTD tvrdi da mu je Eccleston prvi bio na pameti za ulogu to se ispostavilo da nije točno, bilo ih je najmanje još troje, uključujući Tennanta koji se javio na audiciju. RTD je također rekao da mu je Eccleston poslao email u kojem ga je molio za audiciju, a da ga je ovaj odmah prihvatio za ulogu. Kad je već u početku dogovorio jednu sezonu, RTD je Tennanta prihvatio za ulogu desete inkarnacije...

Novine su navele još jedan mogući razlog odlaska glumca, a to jest pritisak i napor od snimanja koje je trajalo više od osam mjeseci bez velikih prekida, a nekad se znalo snimati do ranih jutarnjih sati, jer je ekipa imala određeni rok što je sve ostavljalo vrlo malo vremena za privatni život. A Eccleston je navodno nekim novinama izjavio da je morao prestati jer će mu djevojka zaboraviti kako izgleda s obzirom da je u vrijeme snimanja spavao na setu.

On je većinu navoda opovrgnuo tako da još uvijek nije sigurno koji je bio pravi razlog ali je najvjerovatnije tzv. typecasting. Uglavnom različiti izvori još uvijek spekuliraju o tome...

Eccleston do sada postaje drugi Doktor s najkraćim "stažom" od tri mjeseca, ako računamo Paula McGanna i njegov jedan jedini televizijski uradak odnosno tzv. TV Movie (The Enemy Within).

Što se tiče karijere, prije uloge Doktora, Eccleston je glumio u raznim TV, kazališnim i filmskim produkcijama; Hamlet (2002), Shallow Grave (1994), 28 Days Later (2002), The Revengers Tragedy (2002), The Others (2001), Gone in Sixty Seconds (2000), Elizabeth (1998), Jude (1996), itd. te u raznim radijskim produkcijama kao voditelj i pridovijedač.

Nakon odlaska iz serijala dobio je razne uloge od filmova Double Life (2005), kazališnih drama Night Sky (2005), a u prosincu iste godine je otputovao u pokrajinu Aceh, u posjet žrtvama indonezijskog tsunamija...Najavljeno je da će krajem 2006. glumiti u TV drami Perfect Parents.


Izvori: Wikipedia, Doctor Who Cuttings Archive, BBC News Entertainment TV & Radio i Hidden Shallows A Christopher Eccleston Fansite
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 15:32   #73
Najprije mali dodatak u vezi Ecclestona. Nisi spomenula film eXistenz Davida Cronenberga iz 1999 Fenomenalan filmić, po meni u samom vrhu redateljevih radova, bok uz bok sa Shiversima, Videodromom, Sudarom i Golim ručkom. Ecclestonova uloga nije velika (prvih nekoliko minuta filma), ali je uočljiva i dojmljiva.

A što se tiče Gattisovih scenarija, yep, stoji to za povijesne teme. Iako još uvijek primat drži prvih nekoliko sezona iz šezdesetih godina (rimljani, asteci, Marco Polo, francuska revolucija...)

I jedan zanimljiv podatak u vezi epizode Idiot's Lantern:

Na dan krunudbe kraljice Elisabeth II (2. VI 1953.), vrijeme je bilo tmurno i kišno, no u seriji je kristalno vedro...

http://www.tv.com/doctor-who-2005/th...7/summary.html
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 16:17   #74
The Impossible Planet (1/2)

Nisam zaboravila na eXistenz, htjela sam nabrojat sve filmove ali bi mi bio predug post. Ali hvala što si spomenuo

A sada da kažemo nešto o sljedećem nastavku, još jednom two-parteru, ali u ovome napokon napuštamo Zemlju i upoznajemo nove aliene i negativce.



Kao i uvijek ovo dolje su spoileri pa ko ne želi znati nek pročita poslije gledanja







The Impossible Planet (1):

U ovom nastavku Rose i Doktor odlaze daleko od Zemlje i nađu se u orbiti crne rupe (black hole), gdje se staro zlo počinje buditi...u međuvremenu se udružuju s zemaljskim znanstvenicima koji na tom tajnovitom planetu robuju "novim" alienima Oodima...

Promo slike

Članci:

Doctor Who Magazine

Big on TV

RadioTimes

RadioTimes 2

RadioTimes 3


Nešto više kad iskopam na 'Netu
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 22:07   #75
Upravo sam pogledao Survival iz 1989, posljednju epizodu iz sezone sa Sylvesterom McCoyem u ulozi Doktora (u stvari je to bila posljednja sezona kontinuiranog prikazivanja Doctora Whoa koje je bez prekida teklo od 1963).

Zanimljivo je gostovanje britanskih komičara Halea i Pacea (njihove su emisije prije desetak godina prikazivane i na HRT-u) u ulozi vlasnika dućana. Ipak, to nije prvo gostovanje nekog komičara u sporednoj ulozi. U epizodi City of Death iz 1979, na nekoliko se sekundi javlja John Cleese...

Ono što mi nikako ne ulazi u glavu; šefovi BBC-a su krajem 1989 obustavili snimanje Doctora Whoa zbog zasićenja, neprofitabilnosti i pada kvalitete, no svakom tko je pogledao nekoliko zadnjih epizoda sa McCoyem odmah postaje jasno kako to nije istina, jer se serijal upravo počeo vraćati smjernicama koje su ga i proslavile, a po anketama nije bilo nikakvog pada gledanosti. Očito su postojali drugi razlozi........

PS. (malo humora za kraj) Kao ponosni vlasnik angorske mačke, izjavljujem da je epizoda Survival djelo scenarista rasista

Ovo bi trebali biti negativci???

Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 22:19   #76
U vezi slika iz nastupajuće epizode: alieni me dosta podsjećaju na Zoidberga iz Futurame.

ne osvećuju li se to scenaristi Mattu Groeningu što je tako bahato upotrijebio sveto ime Leela ?
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 16:19   #77
Could be, coulde be I imaš pravo stvarno liče na Zoidberga.

Quote:
Ono što mi nikako ne ulazi u glavu; šefovi BBC-a su krajem 1989 obustavili snimanje Doctora Whoa zbog zasićenja, neprofitabilnosti i pada kvalitete, no svakom tko je pogledao nekoliko zadnjih epizoda sa McCoyem odmah postaje jasno kako to nije istina, jer se serijal upravo počeo vraćati smjernicama koje su ga i proslavile, a po anketama nije bilo nikakvog pada gledanosti. Očito su postojali drugi razlozi........
Ma oni su imali namjeru ukinuti još od vremena Colina Bakera, kad su cenzori "podivljali" i tvrdili da su nastavci postali prenasilni i krvavi, te se serijalu neko vrijeme sudilo i fiktivno i realno u Trial of the Time Lord...

Što se tiče sezona sa Sylvesterom McCoyem, slažem se i jednim dijelom mi je žao što se priča nije malo više razjasnila (taman se počela otkrivati misterija o Doktoru), ali onda kad pomislim da nije bila ukinuta, danas možda ne bi bilo ovog 'regeneriranog' serijala
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 13:00   #78
The Satan Pit (2/2)

Prvo dojmovi o The Impossible Planet...moram reći da sam ugodno iznenađena. Bilo je tu dobrih fora ali i namjernih ili nenamjernih homagea SF filmovima, te starim (classic) epizodama Doctor Who-a.


'ON je ovdje.'

'Ne okreći se jer ćeš umrijeti.'




Zanimljivosti:


-Scenarist ovih two-partera je relativno nepoznat Matt Jones, nekad kolumnist za Doctor Who Magazine te pisac romana baziranih na Doctor Who, odnosno spin offa Bad Therapy i Beyond the Sun iz Doctor Who New Adventures serijala. A i prije je surađivao s RTD-om na scenariju za kontroverzni serijal Queer as Folk.


-Russell T Davies je rekao da ga je za ideju o priči inspirirao film Johna Carpentera The Prince of Darkness


-Silueta Vraga se pojavljuje na monitoru kad mu se zapovijednik okrene leđima


-Producent Phill Collinson je komentirao činjenicu da se Doktor već dugo nije susreo s nekakvim "božanskim bićem" i teško pobjedivim zlom od classic epizode The Pyramids of Mars što im je dalo ideju za novi lik ali i da pozovu glumca koji je glumio egipatskog boga Sutekha.


-Gabriel Woolf (Sutekh) daje glas Zvijeri

-Jedan član ekipe znanstvenika je opsjednut, kao i egiptolog Starman u Pyramids of Mars

-Sutekh je bio zarobljen u spilji, dok je Zvijer bila zarobljena u jami na Nemogućem planetu.

-Cijela atmosfera planeta me podsjeća na onu iz classic epizode The Planet of Evil (gdje također imamo zlo odnosno Antimateriju koja izlazi iz jezgre planeta, iz jame, te znanstvenika u kojeg uđe ta Antimaterija te se kroz njega osvećuje članovima ekspedicije sa Zemlje koji traže nove izvore energije zbog Sunca koje polako izumire)

-Vanjski izgled planeta i atmosfera još podsjeća na onu iz The Leisure Hive

-Također imamo sličnosti s epizodom koju sam nedavno pogledala, a to je The Robots of Death u kojem Roboti Dumsi, Vocsi i Super Vocsi, inače robovi na rudarskom brodu koji prekopava alienski planet u potrazi za mineralima, postaju oruđe, ili vojska suludog Tarena Capela(spoiler) te počinju ubijati članove posade.

-Pomalo podsjeća i na američki SF horror Event Horizon. Odnosno cijela tematika spasilačke ekspedicije na misteriozni brod koji se iznenada pojavljuje, a čija je sudbina godinama bila nepoznata. (Dugo se pretpostavljalo da ga je progutala obližnja Crna rupa) Brod je navodno opsjednut duhovima posade koja je također misteriozno nestala, a nakon dolaska na brod članovi ekspedicije postaju opsjednuti i polude, dok preostali "zdravi" dio ekipe mora pobjeći dok ih spomenuta Crna rupa ne proguta.

-TARDIS je nestala ili uništena je tzv. plot tool ili prepreka često korištena u povijesti serijala

-TARDIS nije napravljena nego umjetno uzgojena (Poznato je od prije da je TARDIS sentientno biće koje je telepatski povezano s Doktorom ali gore navedena činjenica dosad nije bila spomenuta u TV serijalu. Dok je bilo govora u audio dramama s Osmim Doktorom)

-Sljedeći Confiidential dokumentarac sa snimanja se zove Religija i Mit


Sve u svemu nije loše, akcija, priča, gluma sve je ok, iako ima nekih znanstvenih i ostalih činjenica koje su zanemarene:


Quote:
Doctor Who Online:
DalekSupreme:
The woman floating into space just did not work, WHY was she floating?
If there was no gravity then HOW did the TARDIS FALL down a hole? It would be just floating! You can't fall in Zero G!!!
WHY was she floating near the surface for ages and THEN when they opened the window did she start floating off? Didn't make sense!
HOW did the guy with felt-tip pen doodles drawn on him (for f. sake, use gold ink at least to make it look more convincing than a bloody marker pen!!) WALK on the surface if there was NO gravity?
WHAT was he breathing?
WHY didn't his internal organs burst out of his mouth?
Perhaps I did Physics a bit too long.
Ali ako uzmemo u obzir da se tu radi o Nemogućem planetu, gdje je navodno sve nemoguće = moguće i gdje ne vrijede zakoni fizike itd onda je to ok.

A sad u sljedećem nastavku...



The Satan Pit (2/2)


Sadržaj: Rose se bori protiv ubojitih Ooda, a Doktor se nalazi u velikoj dilemi, jer se ruši temelj svega u što je prije vjerovao. Nemogući planet? Biće iz mita? Doktor se mora odlučiti na najveću žrtvu, ali da li može spasiti cijeli svemir od Zvijeri, prije nego što ih sve proguta Crna rupa?


Novi nastavak u ovu subotu na BBC1, 7PM/8PM
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 22:39   #79
Nakon Impossible Planeta (a dobrim dijelom i zbog prethodne epizode, Idiot's Lantern) imam dojam da će ova sezona biti raznovrsnija od prethodne, barem po izboru tema.
Teško je donijeti neki zaključak dok nismo još odgledali sve epizode... Tennant se trudi, uživio se u ulogu, ali problem je kako u scenarijima, tako i u naslijeđu. Eccleston je bio ograničen time što je bio prvi Doctor u reanimiranom serijalu, i tu je ponio veliki teret... tako da i kužim zašto nije izdržao više od jedne sezone. Isti problem muči i Tennanta, i vjerojatno iz tog razloga ne može dati sve od sebe...

Ono što mi smeta jest način na koji producenti realiziraju epizode... Doctor Who je od početaka bila minimalistička serija, koncept čiji se fanovi nikad nisu bunili zbog grešaka, površne scenografije niti zbog ne baš vrhunski odrađenih efekata; naprotiv, to je bio na neki način zaštitni znak serijala, i davao mu je šarm.

Bojim se da će tehnička ispoliranost novih epizoda baciti seriju u mainstream... mislim, na način na koji su i sve epizode Star Trek-a od sredine osamdesetih naovamo 'hollywoodizirane'....
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 10:30   #80
The Satan Pit, Love & Monsters...

Quote:
Ono što mi smeta jest način na koji producenti realiziraju epizode... Doctor Who je od početaka bila minimalistička serija, koncept čiji se fanovi nikad nisu bunili zbog grešaka, površne scenografije niti zbog ne baš vrhunski odrađenih efekata; naprotiv, to je bio na neki način zaštitni znak serijala, i davao mu je šarm.
Svaka čast novom serijalu na uspjehu i specijalnim efektima, ali nažalost moram se složiti s Gravity_Rainbowom. Ja sam uvijek gledala Doktora zbog priče, a spec. ili kakvi drugi efekti su mi bili u drugom planu. Jer ako nema dobre priče, nema serijala...

Quote:
Bojim se da će tehnička ispoliranost novih epizoda baciti seriju u mainstream... mislim, na način na koji su i sve epizode Star Trek-a od sredine osamdesetih naovamo 'hollywoodizirane'....
Slažem se Sad izgleda da više vode pažnju o vizualnom nego o radnji, jer moram priznati da iako je ova sezona dobro počela (School Reunion mu je još uvijek najdraža epizoda), nastavak se počeo kvariti, kako bi rekla...sve se promijenilo, a nema više nikakve povezanosti između epizoda, odnosno od 3 epizode pa nadalje se ne spominju događanja od prije, a ono ubacivanje torchwood-a u svaku drugu epizodu izgleda forsirano i kao kakva jeftina reklama. Dok je prva sezona po hintovima s bad wolfom bila puno bolja, jer je to izvedeno suptilnije i u biti gotovo nevidljivo do samog kraja.

Stvarno nisam mislila da ću biti razočarana, ali što gledam sve više starih serijala i uspoređujem ga s ovim novim, moram reći da će mi stari nastavci uvijek biti bolji Možda bi se reklo da živim u prošlosti ali činjenica je da se serijal u pogledu priče pokvario. Specijalni efekti su očekivani za ovo moderno vrijeme gdje se na to nažalost više gleda, ali ne opravdava loše scenarije pune rupa u priči.


Pa evo da bacimo pogled na The Satan Pit...

The Impossible Planet je tako dobro počeo, što se tiče priče, a i spec. efekti su ugodni oku (to ne osporavam), napokon smo vidjeli Doktora i Rose na nekom drugom planetu.
Kao što rekoh dobro je počelo i čak završilo na tri moguća cliffhangera:

1) Rose i ekipa zarobljeni u postaji, a opsjednuti Oodi su krenuli za njima

2) Saznajemo da Crna rupa vuče planet u sebe

3) Doktor i Ida čuju glas iz jame i vidimo kako se nešto približava vrhu te jame


E sad ti bi svi mogući cliffhangeri bili ok da smo s njima počeli u The Satan Pit , kad ono počne epizoda, a ni riječ o glasu iz jame, nego smo ponovo na postaji gdje je Rose s ekipom pobjegla, ponovo ništa od cliffhangera, a ona Crna rupa više ne vuče planet u sebe. I nikakvo objašnjenje

Ma ako ne znate napraviti dobar cliffhanger onda nemojte ni pokušavat U Age of Steel su ga bar razriješili, iako vrlo nemaštovito...

Ja to zovem ljenost, jer meni izgleda da se pisac toliko uvalio da se nije mogao izvući, pa na kraju nije počeo od tzv. cliffhangera.
A to objašnjava i kraj kad se TARDIS baš zgodno našla točno pred Doktorom u jami...gdje je tu logika

Ako je u The Impossible Planetu naglašeno da je TARDIS pala u rupu i završila na dnu planeta...ali kao je to moguće kad su se vrata jame otvorila tek kad su Doktor i Ida stajali u blizini, a to je bilo na kraju te epizode

I zbog čeka je Vrag (?) uopće ušao u Oode kad je mogao jednostavno pobjeći bez ikakve hajke u Tobyevu tijelu, mogao ih je sve pobiti polako, te pričekati, mislim ako je mogao čekati prije početka pravog vremena, onda je valjda mogao pričekati još tjedan, dva da završe misiju pa onda pobjeći kao Toby?

Još nešto mi nije jasno, tko je to očekivao Doktora, da spriječi Vraga (?) da ne pobjegne? Ništa nije objašnjeno. Nekad malo misterije može biti dobro ali ovom slučaju su mogli bar malo razjasniti radnju...a ne ostaviti tolike rupe. Zakone fizike neću ni spominjat, jer je ovdje kao sve nemoguće = moguće


'Tell Rose I...tell her...Oh she knows.'

Tell her what? Dobro da se romantični aspekt ovih dviju epizoda nije nastavio jer je i to zvučalo forsirano, osobita cijela priča između njih dvoje o hipoteci, kući itd. u The Impossible Planetu. Malo romanse ne škodi ali ovo nije takva serija i iskreno to bi sve pokvarilo...Doktor i Rose jesu emocionalno povezani i najbolji su prijatelji, ali je to realističnije izgledalo u prošloj sezoni. Doctor Who nije sapunica!

A zbog čega su uopće doveli Gabriela Woolfa (Sutekh u classic ep. Pyramids of Mars) da glumi glas Vraga (?) i spominjali veli konflikt s Doktorom, kad ono Doktor na kraju priča sam sa sobom, dok se Zvijer smije...A moram i napomenuti činjenicu da sam tek nakon trećeg gledanja skužila o čemu je on pričao. Otkako je promijenio naglasak, Tennant mi je teško razumljiv...ma zašto mu nisu dopustili da bude Škot, definitivno bi ga bolje razumjela Inače odlično glumi ali je ovdje kopirao ponašanja starih Doktora i zvučio forsirano, osobito u konfliktu s Zvijeri.

Rose, Rose, Rose...što s njom? U ovoj sezoni kao da pisce nije briga o njezinom liku. Postala mi je naporna i nekarakteristično odbojna , a stvarno mi je bila jedna od najdražih kompanjonka kad je ovaj novi serijal počeo.
Dobro na kraju Satan Pit-a se pokazala, ali to nije promijenilo moje mišljenje. Sorry

Šteta koliko se stvari promjene u godinu dana...


Pa dobro idemo dalje. Nadam se da će se priča popraviti, ali ova sljedeća epizoda mi zvuči kao ekvivalenta prošlogodišnjeg Boomtown-a i opet je radnja na Zemlji!


Love & Monsters:

Synopsis: Čovjek postane obsjednut Doktorom i otkriva svijet prave noćne more...


SPOILER UPOZORENJE!

Ako ne želiš znati što će biti u zadnjih par epizoda ili tko napušta serijal NEMOJ otići na BBC Doctor Who glavnu stranicu!
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.