Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Koliko i kako se šminkate ?
Ne šminkam se uopće 10 2.49%
Šminkam se samo za posebne prilike (dnevna ili večernja šminka) 60 14.96%
Šminkam se samo za posao (dnevna šminka lagana-natural look) 115 28.68%
Našminkana sam cijeli dan (od kada se probudim do pred spavanje) 159 39.65%
Šminkam se samo za večernje izlaske (večernja šminka) 16 3.99%
Šminkam se samo za posao (dnevna ali jača šminka) 34 8.48%
Ne skidam šminku niti u krevetu 7 1.75%
Glasovatelji: 401. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 23:06   #41
ja sam počela s 13 godina (povremeno, no, nisam išla takva svaki dan u školu), vođena logikom "vidi koja lijepa plava/zelena.. ako je stavim pol kile na oči, bit ću ljepša".

izgledala sam ko žrtva obiteljskog nasilja, pretpostavljam.

prošlo me ubrzo..

(bože, tada su cure masovno stavljale korektor na usne jer je iz nekog razloga bilo kul izgledati ko da nemaš usne bar tome nisam podlegla)

sad imam 2o i izgledam sasvim pristojno, i kroz srednju sam izgledala sasvim pristojno.. cura koju znam i kojoj starci nisu dali da se šminka do.. pred kraj prvog srednje? je u srednjoj prolazila kroz tu strašilo fazu.. e TO je koma.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:13   #42
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
bože, tada su cure masovno stavljale korektor na usne jer je iz nekog razloga bilo kul izgledati ko da nemaš usne bar tome nisam podlegla
nisam ni ja onda, al ja to sad zelim!! bas bi htjela sakrit svoja precrvena usta koja pokvare svaku make up kombinaciju.
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:14   #43
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
cura koju znam i kojoj starci nisu dali da se šminka do.. pred kraj prvog srednje? je u srednjoj prolazila kroz tu strašilo fazu.. e TO je koma.
e pa zato sam ja rekla da treba pustit djecu da ih to prodje.
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:24   #44
moje kumce (8 razred) ne ide ni na bazen/more bez smokey eyes (ok ne bas smokey eyes sa sjenilima ali crna olovka oko cijelog oka)
ja se ni dan danas neznam super nasminkat, da sam ranije krenula ili se vise trudila mozda bi sad znala
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 00:25   #45
Ja sam pocela pred kraj prvog srednje i to samo maskara i sjajilo..pudere ni danas ne koristim...
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 00:30   #46
ja počela negdje u drugom srednje, ali samo zato jer sam se zaljubila inače bih i puno kasnije. no i onda je to bila samo maskara, eventualno neko sjenilo, ali obično crno ili bijelo, nikad nisam voljela boje, da bih eksperimentirala s njima (na svu sreću )
i dan danas je samo maskara + crni/zeleni tuš/olovka za 'posebnije' prigode i neko labelo u boji.
*Fenrir* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:02   #47
Ja sam počela u 3. srednje, znači nekih 17 godina i to samo one dane kad nemam tjelesni!
Sve do tad mi je rano, što se pudera tiče!
Ma ni sad ne stavljam sve šta "bih trebala", samo tekući, maskara, sjenilo i ponekad malo rumenila.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:09   #48
prvo sam se povremeno lickala sa djecjom sminkom, al od pocetka osmog razreda se svaki dan sminkam (puder, maskara, olovka ili tus, labelo)
mala_djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:12   #49
Quote:
mala_djevojka kaže: Pogledaj post
prvo sam se povremeno lickala sa djecjom sminkom, al od pocetka osmog razreda se svaki dan sminkam (puder, maskara, olovka ili tus, labelo)
tako rano tako teška šminka...strašno!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:31   #50
ja sam pocela jaaako kasno
tek negdje na 2. ili 3. godini faksa jer sam se kroz cijelu srednju manijakalno bavila sportom, bila osisana na kratko i izgledala kao decko
na faksu sam otkrila visoke pete, suknje i sminku
da me sad vidite ne bi rekli da sam ista osoba kao i u srednjoj
__________________
wannabe me
wannabe me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:57   #51
počela sam se šminkati mislim negdje oko prvog srednje, ali to je bilo samo za izlaske vikendom, maskara i olovka crna, eventualno malo sjenila...puder koristim tek od 19-te, i to povremeno. sad se obožavam šminkat, ali za večernje izlaske, onako dramatic look, preko dana minimum
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:09   #52
negdje pred kraj drugog srednje. i to sam koristila bukvalno samo puder i maskaru, sto i sad koristim. puder zbog tena, maskaru na nagovor mame. ne bih da nisam morala .

sestra mi se pocela sminkat u 7. osnovne. isto tako pocela je izlaziti u disko i svasta nesta. meni je to bilo nepojmljivo u 7. osnovne.
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:04   #53
Ja sam se počela šminkat u prvom srednje, neki light đir, tonirane kreme i to. Vrlo brzo je na red došla teška artiljerija i 'malo' žešći smokey. Čak sam se jednom prepala same sebe u ogledalu jednog polumračnog diska. Bila su to vremena
 
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:35   #54
jebate, nemrem se ni sjetiti kad sam se počela šminkati, bilo je to davnih dana...

ali brijem da sam se sa nekih 15, 16 godina počela packati... i naravno, izgledala sam grozno... kad se samo sjetim kakva sam znala izaći van iz kuće, muka mi je...
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:43   #55
Ja sam počela u prvom srednje s maskarom i korektorom. Jer sam se osjećala glupo bez ičega kraj klaunova u mom razredu.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 16:05   #56
Quote:
ljubimteucelo kaže: Pogledaj post
Evo, danas sam promatrala svoju nećakinju (14) kako se sprema za školu. Prvo korektor na podočnjake i ostale nedostatke, onda puder u kamenu na cijelo lice, maskara i rumenilo. Ona koristi više šminke nego ja.
Šta vi mislite, dali je to previše? Kada započeti sa šminkom? Kada im dopustiti? Jer šta je prerano, prerano je.
ma nije prerano

nisam za to da se djeci brani nesto tako banalno kao stavljanje šminke
šminkanje je zabavno. po meni je normalnije da se curica počne sminkati u 14. nego u 18oj
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 19:24   #57
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
ma nije prerano

nisam za to da se djeci brani nesto tako banalno kao stavljanje šminke
šminkanje je zabavno. po meni je normalnije da se curica počne sminkati u 14. nego u 18oj
meni to baš i nije normalno. odurno mi je vidjeti klinku iz 7-8 razreda koja nosi na licu kompletan make-up, pogotovo dok se sjetim kakav će ten imati za kojih par godina. sumnjam da je zdravo tako mladu kožu opterećivati s debelim slojem pudera i rumenila, em ju tako nježnu može svu izgristi, em začepi pore i uzrokuje probleme s licem, posebice ako cura ima akne. prekriti koji nedostatak korektorom je ok, ali zacementirati lice kao što većina radi, i to pogotovo one koje imaju sasvim ok ten i niti im ne treba tako nešto, mi je užasno koliko god puderi danas bili kvalitetni, ja ih se i dan danas bojim stavljati na lice i radije ću prištava van iz kuće nego to stavljati na facu. vidjela sam hrpu slučajeva da moje kolegice, mlade cure od kojih 18-19 god, imaju cijelo lice izgrizeno i puno rupa ili akni upravo zbog tog nošenja pudera od osnovne škole. još da ne zaboravim kako odurno izgleda dok se netko našminka ko maškara i hoda takav po ulici misleći da je cool. malo maskare na oči i sjajila na usnice je sasvim dovoljno.
*Fenrir* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 19:36   #58
men takve zacementirane face isto užasno videt pa bilo da imaju 15 il 25 il kolko već. jasno mi je da nemaju svi lepi ten, al to se vidi i ispod svih tih slojeva pudera pa ne vidim potrebu da ih se stavlja. korektor neki i amen.
ja se sećam da sam prvu olovku za oči kupila za maškare u sedmom osnovne. bila je smeđa i trebala mi je jer sam se maskirala u lavicu. posle sam ju nastavila koristit i kupila još i crnu. stavljala sam samo s unutrašnje strane donjeg kapka. i sjećam se i kad sam prvi korektor kupila - tj. naručila iz oriflejma isto negde pred kraj osnovne. onda je bila dark faza u 2.-3. srednje, al nisam baš stavljala puno crnog tuša i olovke, sve u granicama normale. najgroznije je bilo u 3. srednjem kad me primilo šminkanje oko oči CRVENOM olovkom profesori se par put splašili i slali me u wc jer mi oči krvare
a sad mi je šminkanje zabavno. nekak mi je crveni ruž must have i rumenila su mi postala super. pretjerujem kad mi dođe i kad znam da je vreme i mesto i da budem se dobro osećala takva. ko i u oblačenju.
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 19:37   #59
Quote:
*Fenrir* kaže: Pogledaj post
meni to baš i nije normalno. odurno mi je vidjeti klinku iz 7-8 razreda koja nosi na licu kompletan make-up, pogotovo dok se sjetim kakav će ten imati za kojih par godina. sumnjam da je zdravo tako mladu kožu opterećivati s debelim slojem pudera i rumenila, em ju tako nježnu može svu izgristi, em začepi pore i uzrokuje probleme s licem, posebice ako cura ima akne. prekriti koji nedostatak korektorom je ok, ali zacementirati lice kao što većina radi, i to pogotovo one koje imaju sasvim ok ten i niti im ne treba tako nešto, mi je užasno koliko god puderi danas bili kvalitetni, ja ih se i dan danas bojim stavljati na lice i radije ću prištava van iz kuće nego to stavljati na facu. vidjela sam hrpu slučajeva da moje kolegice, mlade cure od kojih 18-19 god, imaju cijelo lice izgrizeno i puno rupa ili akni upravo zbog tog nošenja pudera od osnovne škole. još da ne zaboravim kako odurno izgleda dok se netko našminka ko maškara i hoda takav po ulici misleći da je cool. malo maskare na oči i sjajila na usnice je sasvim dovoljno.
nemoj molim te bapske priče pričati
sve mi curke smo se šminkale i nitko zasad nema rupa po licu ili akni

to je u rangu one da ce ti od kave narasti rep ok to ti je gadno vidjeti ali nemoj pretjerivati
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 19:56   #60
To nema veze samo s puderom, MOŽE imati, ali ne nužno. Rupe su od istiskivanja i čeprkanja po licu. I, naravno, nikome ne stoji dobro 5 kila pudera, i to nije lipo vidit.
U biti, danas kad sam išla po nećakinju primjetila sam da nema ni puder, ni rumenilo. Joj, kako mi je drago šta me poslušala.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.