Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2006., 11:22   #21
Quote:
Vojky kaže:
Beneficije su često veće u svakoj boljoj privatnoj firmi (mogućnosti školovanja, napredovanja, pa i službeni automobil i sl.). Naravno, ima i javnih službi koje se fer i kvalitetno odnose prema radnicima, ali nisu svi takvi.
slazem se. a i place su veće u većini privatnog sektora. iako vecina privatnika sluzbeno prijavljuje djelatnika na manju placu a dio mu isplacuje in cash ipak se isplati dobiti vise love nego biti prijavljen na nešto višu plaću a u biti dobiti manje. a penzije ce i onak i jednima i drugima biti tu negdje.
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 11:55   #22
Quote:
coflek kaže:
slazem se. a i place su veće u većini privatnog sektora. iako vecina privatnika sluzbeno prijavljuje djelatnika na manju placu a dio mu isplacuje in cash ipak se isplati dobiti vise love nego biti prijavljen na nešto višu plaću a u biti dobiti manje. a penzije ce i onak i jednima i drugima biti tu negdje.
apsolutno!
radi se za veću lovu pa se špara za stare dane ili kupnju nekretnina
ili uplaćuješ životno osiguranje (vani ih imaju i po osam!)

sjećam se kako do 1.siječnja 2003. preko ugovora o djelu nisi dobio niš osim same 'plaće', a nakon tog datuma počeli su prema zakonu plaćati i doprinose i porez
meni s nekih takvih radnih mjesta (za sada) ne priznaju godine staža, jer poslovi nisu upisivani u radnu knjižicu, ali se uplaćeni doprinosi računaju za obračun iznosa mirovine

tko zna šta će biti jednom u budućnosti, stalno se mijenjaju propisi o obračunu mirovina
treba se dakle orijentirati na čisti novac
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 23:01   #23
Quote:
Kent kaže:
Quote:
trommel kaže:
Ljudi, idemo na drugu planetu!!!
dobro jutro
Ah, i ja se nekad izgubim u vremenu i prostoru...
trommel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 16:01   #24
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
Ma nema do državne službe.
Kao pripravnik bi ti plaća bila oko 4000 kn kad se sve zbroji.
Beneficije su definitivno neusporedive s bilo kojim privatnim biznisom.
mene isto zanima šta ti to zbrajaš jer ja bilo kakvim zbrajanjem - uključujući prekovremene - ne naguram preko 3500 ( i to sam puno rekla)
od beneficija imam regres i božičnicu te godišnjeg 22 dana oko kojeg mi zaista ne rade problem. I uglavnom fiksno radno vrijeme.

Topli obrok - njep
nekakve ručkove i večere - njep
besplatno članstvo negdi - njep
team building - njep

laptop, mobitel? - pa nećemo se sad vrijeđat

btw, nama za prijevoz daju protuvrijednost godišnjeg pokaza ili kako se to već zove - dakle ne 210 kuna već 174 kune
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 17:13   #25
Quote:
Topli obrok - njep
nekakve ručkove i večere - njep
besplatno članstvo negdi - njep
team building - njep

laptop, mobitel? - pa nećemo se sad vrijeđat
e viš, ja često dobijem ručak npr u hotelu dubrovnik, ako su neke radne skupine
team building, imamo, seminare o komunikaciji itd
dobili smo i pregled kod interniste (svima je našao po pet bolesti)
mob -ne, laptop -ne, ali zato memory stick

i godišnji pokaz ne švercam se, ko bi reko
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 20:35   #26
imaš tim bilding
lokalna ili državna?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 13:58   #27
Plaće u vatrogastvu, policiji, čistoći, ZET-u...

Zanima me koliko su u Zagrebu plaćeni slijedeći poslovi državnih i gradskih službi:
-profesionalni vatrogasac
-policajac
-čistač ulica (iliti smetlar, po naški)...kao i oni iz čistoće koji kupe otpad i bacaju na kamion, pa čistaći koji peru ulice
-vozači buseva u ZET-u, vozači tramvaja u ZET-u, djelatnici na žičari, radnici u ZET-ovim radionama (mehaničari, bravari, električari...)
-radnici u Hrvatskim šumama i sl.
Tko god ima bilo kakve informacije neka ih samo objavi. Zaista bi mi bile zlata vrijedne informacije o tim plaćama.
Unaprijed hvala.
__________________
mozda i nisam neki biser ali sam barem svoj reziser...
profesor okultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:10   #28
vatrogastvo ?!?
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:06   #29
Quote:
ovisnica kaže: Pogledaj post
vatrogastvo ?!?
kaj nisi čula za vatrogasce? kak se veli nego vatrogastvo??
treba mi za neke statističke podatke...već imam neke informacije, ali za neka zanimanja dobivam različite informacije, pa što više izvora to bolje.
__________________
mozda i nisam neki biser ali sam barem svoj reziser...
profesor okultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 18:48   #30
ma niš niš, čula sam nego šta to nije malo zastario naziv dotične skupine ljudi
za smetlare znam - zg čistoća, da do 4500 imaju; za zetove vozače oko 5000 ?! vlakovođa u hžu oko 7000!
Al ne znam da li to jako varira od pojedinaca do pojedinaca..dal su u to uračunati svi bonusi, prekovremeni i tak..ovo sam čula od poznanika
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 19:06   #31
Quote:
profesor okultis kaže: Pogledaj post
kaj nisi čula za vatrogasce? kak se veli nego vatrogastvo??
pa vatrogašnja
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 19:52   #32
Znam samo da Zaštitari vatrogasci nemaju ispod 4500 kn.....
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:10   #33
Hvala! Ja imam informacije da tramvajci u ZET-u imaju 6.000, 6.500 kn plaću (pa i više ili malo manje, ovisno o stažu jasno i drugim stvarima), vozači buseva još više.
Ne znam kolko imaju vatrogasci u prof. postrojbama.
__________________
mozda i nisam neki biser ali sam barem svoj reziser...
profesor okultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 17:41   #34
Od 1. srpnja povećanje plaći u javnoj službi

Hm, zar nisu i ovako te plaće prevelike, zar još dodatno moraju zaduživat državu da plaćaju neradnike. Istinu na srce, u javnoj službi maximalno efektivnog posla ima 4 sata.
Umjesto da , u intersu građana, smanje prevelik činovniči aparat, oni ulažu u rupu bez dna.
I dok se u proizvodnom držćavnom sektoru plaće smanjuju, tu se povečavaju!
MiGo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:51   #35
Prevelike? Wtf?
Misliš na državnu službu?
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:59   #36
pa izbori se bliže kaj ti misliš
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:06   #37
Kaj ovaj brije. Ja radim u privatnom sektoru al se slazem da ljudima treba povecat place jer ih jedino tako mozemo zadrzat u sluzbi a da ne zbrisu u privatni sektor ko sto sam ja napravio. Vise stete dugorocno ima drzava sto im svi sposobni radnici odlaze nego to povecanje placa od nekoliko posto.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:17   #38
ma problem je što se svima povećava plaća neovisno o napravljenom poslu i zato bolji odlaze u privatni sektor jer ako bolje rade bolje su plaćeni
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 13:10   #39
Quote:
MiGo kaže: Pogledaj post
Hm, zar nisu i ovako te plaće prevelike, zar još dodatno moraju zaduživat državu da plaćaju neradnike. Istinu na srce, u javnoj službi maximalno efektivnog posla ima 4 sata.
Umjesto da , u intersu građana, smanje prevelik činovniči aparat, oni ulažu u rupu bez dna.
I dok se u proizvodnom držćavnom sektoru plaće smanjuju, tu se povečavaju!
Dragi MiGo, ovo što si napisao je vrlo uvredljivo, možda se nebi tako razbacivao neistinitim tvrdnjama, kada bi pokušao raditi u državnoj službi . Za tvoju informaciju ja iz vlastitog iskustva znam da se u državnoj službi radi dobrih 8 sati, a ponekad i prekovremeno, a ako si SSS sve to radiš za 3000 kn mjesečno. Vrlo bi mi bilo drago da pokušaš pa da se onda ovako bahato razbacuješ riječima kao npr. da se plaćaju neradnici.Lijepi pozdrav!!!!
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 13:24   #40
nisu place prevelike nego masa placa. nek se otpusti visak, nek ostatak postane ucinkovit.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.