Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2006., 22:35   #21
Quote:
McAucliffe kaže:
Jedan odgovor...dođi u bilo koju zapadnu zemlju...možeš i ovdje kod mene u CH...pa ćeš vidjeti jel ih zanima prosijek ocijena...ili ne...
I vidjeti ćeš koliko će te platiti ako budeš imao iz nekog ispita 2,a koliko ako ćeš imati 5...pogotovo kada ćeš ići na razne seminare i slične stvari koje ti trebaju u poslu...i sada ti meni govoriš da će poslodavac rađe uzeti nekoga sa 2 iz statike koji je očito jedva položio?Ili će rađe uzeti onoga koji ima 4 ili 5?Vani ti poslodavac traži presliku indexa i veliku pozornost posvećuju tome koliko si puta izašao na pojedini ispit...a ako pored 2 izlaska na ispit stoji 4 šanse su ti jako velike da dobiješ posao...jer ti ćeš sa 4-tvorkom pun lakše shvatiti o čemu se na silnim seminarima priča i što ti je posao kada se vratiš u firmu...i nećeš morati imati 4 ljudi koji će ti pomagati...vidio sam dosta ljudi sa slabijim ocijenama,pogotovo iz recimo termodinamike i toplinskih strojeva...i oni uvijek nekako očekuju da netko rješava njihove probleme koji su se pojavili u njihovim radnim zadacima...
Znam jer radim vani...a što se tiče arhitektice iz tvojega ureda ja ti garantiram da će ovdje kod mene imati istu plaću kao u HR...samo što na platnoj listi neće stajati 4500 HRK nego 4500 CHF...a ako ima prosjek preko 3,7 moglo bi biti i oko 5700...
prvo probaj raditi vani,osjetiti radne navike i odnos poslodavca nasprem tvoga rada i samoga tebe pa onda komentiraj nečije izjave...
A ljudi koji imaju dobar prosijek nisu na faxu 5,6 godina...oni ih većinom završavaju u roku...


Nakon ovih odgovora vidim da se ovdje ipak malo pretjeruje. Onaj tip 250 kn * 170 sati, cca 40 000 kn zaradjuje na mjesec i slicno. Koga god pitam na netu, svi imaju preko 20 000 - 25000 kn. nije da ne znam za ljude koji to imaju ali da bas svi takvi dolaze ne net
gost100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 23:08   #22
Quote:
gost100 kaže:
Nakon ovih odgovora vidim da se ovdje ipak malo pretjeruje. Onaj tip 250 kn * 170 sati, cca 40 000 kn zaradjuje na mjesec i slicno. Koga god pitam na netu, svi imaju preko 20 000 - 25000 kn. nije da ne znam za ljude koji to imaju ali da bas svi takvi dolaze ne net
U ovu računicu sa 250 kn ne ulazim...a ja radim vani,a tamo su plaće malo drugačije...ali i stil i troškovi života...
A sve ovisi i o struci...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 09:05   #23
Namjeravamo uzeti dipl.ing. građevine i ponuditi mu prva 3 mjeseca 3500,00 kn, benzin, mob i rad na proviziju. Mogućnost zarade ukoliko je dobar trgovac ili ima poznanstva može zaraditi dodatnih 10 000,00 kn. Mislite li da je to na neki način primamljivo s obzirom na situaciju sa plaćama koje vi navodite i da li bi bilo zainteresiranih?
Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 16:38   #24
Quote:
Zeko kaže:
Namjeravamo uzeti dipl.ing. građevine i ponuditi mu prva 3 mjeseca 3500,00 kn, benzin, mob i rad na proviziju. Mogućnost zarade ukoliko je dobar trgovac ili ima poznanstva može zaraditi dodatnih 10 000,00 kn. Mislite li da je to na neki način primamljivo s obzirom na situaciju sa plaćama koje vi navodite i da li bi bilo zainteresiranih?
Nije loša ponuda toliko...još da je plaća 500-tinjak kn viša za ta prva 3 mjeseca...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:08   #25
Quote:
Zeko kaže:
Namjeravamo uzeti dipl.ing. građevine i ponuditi mu prva 3 mjeseca 3500,00 kn, benzin, mob i rad na proviziju. Mogućnost zarade ukoliko je dobar trgovac ili ima poznanstva može zaraditi dodatnih 10 000,00 kn. Mislite li da je to na neki način primamljivo s obzirom na situaciju sa plaćama koje vi navodite i da li bi bilo zainteresiranih?

Mozda se ja krecem u krivim krugovima, ali poznajem ljude iz velikog dijela HR. Pocetnicke place u gradjevini se krecu u rasponima 4000 - 7000, nikako po 20000 koliko zaradjuje pola ljudi ne netu. (barem se samo takvi javljaju). Za one koje su poziciju nasljedili tj. dobili preko veze ne ulazim.
gost100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 00:08   #26
Početne plaće su od 3500-7000 kn, ali to se mora odgulit. Kad se stekne određeno iskustvo i kad položiš stručni, mora se povećavati. Posla ima za svakog koji završi i to je već velika stvar!
dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:08   #27
Quote:
gost100 kaže:
Mozda se ja krecem u krivim krugovima, ali poznajem ljude iz velikog dijela HR. Pocetnicke place u gradjevini se krecu u rasponima 4000 - 7000, nikako po 20000 koliko zaradjuje pola ljudi ne netu. (barem se samo takvi javljaju). Za one koje su poziciju nasljedili tj. dobili preko veze ne ulazim.
Ja sam govorio o plaćama iznad 20000kn...ali sa pogleda osobe koja radi u CH...a tamo inženjeri imaju takve plaće...još ako su im ocijene dobre,to raste strelovito...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:29   #28
Quote:
Zeko kaže:
Namjeravamo uzeti dipl.ing. građevine i ponuditi mu prva 3 mjeseca 3500,00 kn, benzin, mob i rad na proviziju. Mogućnost zarade ukoliko je dobar trgovac ili ima poznanstva može zaraditi dodatnih 10 000,00 kn. Mislite li da je to na neki način primamljivo s obzirom na situaciju sa plaćama koje vi navodite i da li bi bilo zainteresiranih?
na taj oglas ce ti se vjerovatno javljati friski inzenjeri s faksa, bez iskustva i bez poznanstva koje trazis, i ostati ti u firmi par mjeseci dok ne nadju nesto bolje, i naravno da imaju nesto za napisati u svoj cv.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:34   #29
inace sto se tice placa, ja ne znam nikog ko je kao pocetnik imao placu manju od 5000 kn i da nije mogao naci posao. to govorim iz svog i bratovog iskustva ,jer smo oba dvoje gradjevinari.
ustvari znam jednog kolegu, koji radi u projektnom birou dobiva 3500kn + 1000 na ruke ali on do diplome ima jos 10-ak ispita.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 13:41   #30
Quote:
McAucliffe kaže:
Ja sam govorio o plaćama iznad 20000kn...ali sa pogleda osobe koja radi u CH...a tamo inženjeri imaju takve plaće...još ako su im ocijene dobre,to raste strelovito...

ne govorim o poslu van. da hocu ici raditi van,otisao bi i radio za 6000 euro pocetno.

govorim o HR.
gost100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 20:26   #31
a kolko bi prvostupnici građevine mogli imat plaću?

da znam na čem smo mi bolonjezi...
građevinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 11:48   #32
Quote:
građevinar kaže:
a kolko bi prvostupnici građevine mogli imat plaću?

da znam na čem smo mi bolonjezi...
manje vise isto. u mojoj firmi, ing i dipl ing imaju iste place a po prici prijatelja s faksa tak je i u njihovim firmama.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 18:50   #33
McAucliffe barata sa nevjerojatnim ciframa koje mogu teško pratiti...
Bio sam sada u HR i saznao sam iz prve ruke da se građevinari na veliko traže,
jedna poznata firma ja sada dala oglase u A i D za stručnjake u HR...
ako netko im ima interesa neke mi se javi na PM
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 23:46   #34
Quote:
zigy kaže:
placa mi je 10500 fiksna, do prije tri mjeseca je bila 1000 kn manja. imam sluzbeni auto, laptop,mobitel. radno vrijeme od 7 do 17 ukljucujuci subotu, a zadnjih mjesec dana radim od 7 do 19 cak znam i nedjeljom raditi ali ne zato jer moram vec zato jer hocu da mi sve funkcionira kako treba, naravno neplaceno. to radno vrijeme se odnosi na sezonu, a od 11. pa do 3. mj radno vrijeme mi je od 8 do 17, subota neradna. inace ovaj mjesec place radnicima su bile od 5400 za obicnog lopatara pa do 8500 za bravara sa tri razreda srednje skole. pa se covjek ponekad zapita jel mi sve to treba, sav taj stres sva ta odgovornost jer za par tisuca manje ne moram uopce misliti o nicem drugom vec samo kad ce gablec.
?? sorry ali ovakve plaće mi se čine totalno nerealne.
Odnosno molim te ispravi me ako griješim i što prije javi GDJE I KAKO dobiti posao lopatara za 5400 (netto), bravara za 8500 i slično
Čemu se mučiti za titulu mr.sc. kad mogu sjesti za tokarski stroj...
By The Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 23:57   #35
Quote:
By The Way kaže:
?? sorry ali ovakve plaće mi se čine totalno nerealne.
Odnosno molim te ispravi me ako griješim i što prije javi GDJE I KAKO dobiti posao lopatara za 5400 (netto), bravara za 8500 i slično
Čemu se mučiti za titulu mr.sc. kad mogu sjesti za tokarski stroj...
Ja znam gdje se može dobiti za bravara fina plaća od 6500kn...naravno sa prekovremenima...ili gdje netko sa 3-godišnjom školom može zaraditi preko 10 000kn...posjeti stanicu Tehničkog pregleda...pa vidi spremu i plaće...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 00:00   #36
Quote:
DrSigmundFreud kaže:
McAucliffe barata sa nevjerojatnim ciframa koje mogu teško pratiti...
Bio sam sada u HR i saznao sam iz prve ruke da se građevinari na veliko traže,
jedna poznata firma ja sada dala oglase u A i D za stručnjake u HR...
ako netko im ima interesa neke mi se javi na PM
Ja baratam sa ciframa za stručnjake...ne ljude koji su građevinu završili sa lošim prosjekom...naravno da nemaju svi plaće od 7000e,ali i onaj sa lošijim prosijekom i par godina kašnjena na faxu može očekivati oko 5500 CHF...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 00:02   #37
Quote:
gost100 kaže:
Radim u struci 1 godinu.
imam placu 6000 plus putni. svaki dan ostanem 1 - 2 sata prekovremeno,neplaceno.
dok cujem koliku placu imaju ekonomisti, blagajnice u banci i slicno razmisljam zasto uopce da idem na posao.
ako ima koji dipl.ing.gradj. moze informacija koliku placu imate i radni uvjeti?
pozdrav
Hm, ne znam na koje ekonomiste misliš, ali bi oni sa 1 godinom iskustva bili jako sretni da imaju preko 5.000kn. U nekoliko velikih firmi u Hrvatskoj ekonomisti (dipl.oec) sa godinu-dvije iskustva rade za 4-5.000kn ...u državnoj upravi rade za 3-4 tisuće kn...
U banci ovisi o poziciji, no blagajnice i neki drugi zaposlenici imaju manje od tvoje plaće, npr. https://www.forum.hr/showthread.php?t=169368 ...Nemam namjeru prosvjetljivati, možda ima banaka u Hrvatskoj gdje blagajnica na šalteru zarađuje 7000kn ili više, isto i dipl.oec a radi 40-50h tjedno..eh, zašto ja ne znam za takve firme...
Kao i u jednom prošlom postu, ako znate za posao blagajnice ili dipl.oec. sa bijednih 6-7-8 tisuća kn, svakako javite

Zadnje uređivanje By The Way : 30.10.2006. at 00:39.
By The Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 00:04   #38
Quote:
McAucliffe kaže:
Ja znam gdje se može dobiti za bravara fina plaća od 6500kn...naravno sa prekovremenima...ili gdje netko sa 3-godišnjom školom može zaraditi preko 10 000kn...posjeti stanicu Tehničkog pregleda...pa vidi spremu i plaće...
Gdje se to može zaraditi 10.000kn sa 3-godišnjom školom?
Pogledat ću za stanicu Tehničkog, no pitanje je koji profil ljudi traže (ako traže radnike)?
Thank na savjetu.
Mene zanima konkretan odgovor, gdje i kako dobiti posao za 3-godisnju skolu sa 8000kn (ili vise) ili preko 5000 za 'lopatara'??
By The Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 00:12   #39
Quote:
By The Way kaže:
cool, možda nađem konkretne podatke...no, koja je to stranica? Tehnički pregled čega?
Tehnički pregled vozila...nikada nisi bio/la tamo?Ako ti tat ide na tehnički,pitaj koliko da stričeku kada ide na pregled sa autom...takve podatke ćeš teško pronaći...
Ali to ti znaju svi koji idu na tehnički...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 00:21   #40
Quote:
McAucliffe kaže:
Tehnički pregled vozila...nikada nisi bio/la tamo?Ako ti tat ide na tehnički,pitaj koliko da stričeku kada ide na pregled sa autom...takve podatke ćeš teško pronaći...
Ali to ti znaju svi koji idu na tehnički...
Molim pogledaj prethodni post..ispravio sam netočni navod...
By The Way is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.