Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2006., 13:07   #41
Quote:
mobyXXL kaže:
kakvih 16 sati? Nitko živ u ovoj firmi tu ne ostaje ni 9 sati makar im je sve plaćeno. Studentima naravno. Ostalim zaposlenima se prekovremeno plaća al samo ako je nešto hitno i/ili jako važno. A kod mene studenti imaju 20kn/h i neda im se radit ni u kolovozu ni u rujnu a ni u srpnju malo više. Hah kad ih starci oblače i hrane onda im za ostalo ni ne treba previše. Da si moraju sve sami plaćat potrudili bi se bar kad nema predavanja i ispitnih rokova nabrat nešto na hrpicu... E kad bi ja imao njihove privilegije: nemoš dobit otkaz ni za lijek, a i radni zadaci koje dobivaju su smiješni. Meni natovare najteže sranje i onda ak dobim nogu u dupe radi loše odrađenog posla bit će to zato jer il se ovaj... direktoru nešto diglo il su mi namjerno smjestili nešto što jedan maltene početnik teško može točno odradit Ili u prijevodu: kod mene u firmi studenti rade koliko hoće i toliko su i plaćeni a meni koji sam još uzet na samo 7 mjeseci se može dogodit jedna od dvije gore navedene situacije a može se dogodit i drugima koje su uzeli na određeno makar radimo korektno, dolazimo točno na posao i na kraju ti tenkre može dat otkaz bez razloga... A oni koji su pametni (studenti) mogu jako dobro zaraditi, a diploma može i čekat jer eto tu neki imaju i po tri banke a još su studenti... Da se ne isplati već bi diplomirali...
da slažem se s tobom, što se tiče duljine studiranja. Svako će prije zaposlit studenta (doprinosi) nego nekog za stalno...naravno ovisi o kakvom se poslu radi. ali jedna stvar ima a to je što su mnogi studenti nezreli i zajebavaju se i kao što si dobro opisao, starci ih oblače i slično...

al opet ima studenata koji profesionalno odrade svoj posao isto kao i bilo tko stalno zaposlen, zato ne bi trebalo globalno ocjenjivat...pozdrav

btw.satnica od 20 kn je super, u kojim to firmama...jer koliko je meni poznato svuda su 15-16 za takve poslove....ja sam uspio dogovorit fiksnu plaću nasreću al opet malo je...treba diplomirat pa će valjda nešto uletit...

stoga je moj savjet svima da prvenstveno misle na završetak studija, i eventualno kad ostane 1 ispit i diplomski onda zajebancija što duže...a ne kao npr. ja uložit 3,4 godine u posao i sad morat nadoknađivat sve....to je za popizdit...e da je bilo bit pametniji...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 22:10   #42
student servis my ass

radim u firmi Prizma istraživanja u osijeku(telefon. anketar) već dva mjeseca.
uglavnom, ta firma zapošljava samo preko s.servisa
još ni jednu paru nismo dobili, ništa , zip
niti nam kažu kolka je satnica nit kolko po anketi dobijamo , nista
ne bi li nas sc trebao zastiti od takvih zajebancija i iskorištavanja ili moram
sta predlazete sta mozemo
(jel ko radio u toj firmi mozda u zg-u pa zna ponesto o njihovim sranjima)
saskvač is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 22:12   #43
Kada razgovaraš o poslu - onda se pita što radi, koliko je to plaćeno i kakav je način isplate... I to prije nego se počinje radit!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 07:59   #44
Quote:
saskvač kaže:
radim u firmi Prizma istraživanja u osijeku(telefon. anketar) već dva mjeseca.
uglavnom, ta firma zapošljava samo preko s.servisa
još ni jednu paru nismo dobili, ništa , zip
niti nam kažu kolka je satnica nit kolko po anketi dobijamo , nista
ne bi li nas sc trebao zastiti od takvih zajebancija i iskorištavanja ili moram
sta predlazete sta mozemo
(jel ko radio u toj firmi mozda u zg-u pa zna ponesto o njihovim sranjima)
Ima već dosta da sam radila u 'Prizmi',ZG i što se tiče plaćanja tu uvijek možeš očekivat kašnjenja po par mjeseci.Ako se ne varam niste plaćeni po satnici već po broju anketa koje obavite,a bile su otprilike po 8kn(omni anketa ili tako nešto).Terenske su bile maloo bolje plaćene.
A u samom prostoru gdje radite trebala bi biti izvješena lista s popisom anketa i koliko se plaćaju.
__________________
...fly me to the moon...
cheers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 10:46   #45
Quote:
saskvač kaže:
radim u firmi Prizma istraživanja u osijeku(telefon. anketar) već dva mjeseca.
uglavnom, ta firma zapošljava samo preko s.servisa
još ni jednu paru nismo dobili, ništa , zip
niti nam kažu kolka je satnica nit kolko po anketi dobijamo , nista
ne bi li nas sc trebao zastiti od takvih zajebancija i iskorištavanja ili moram
sta predlazete sta mozemo
(jel ko radio u toj firmi mozda u zg-u pa zna ponesto o njihovim sranjima)
nebu te SC zaštitio, kao što niti nije nikoga dosada iako to piše na svakom ugovoru o radu, i uredno uzimaju 12% na svaki ugovor... moj ti savjet da odeš u tu prizmu i sam si naplatiš rad onoliko koliko misliš da si zaslužio u obliku jedne ovrhe!
Nema druge, s takvim manipulatorima i lažovima se i nemože drugačije!
 
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 10:14   #46
Quote:
saskvač kaže:
radim u firmi Prizma istraživanja u osijeku(telefon. anketar) već dva mjeseca.
uglavnom, ta firma zapošljava samo preko s.servisa
još ni jednu paru nismo dobili, ništa , zip
niti nam kažu kolka je satnica nit kolko po anketi dobijamo , nista
ne bi li nas sc trebao zastiti od takvih zajebancija i iskorištavanja ili moram
sta predlazete sta mozemo
(jel ko radio u toj firmi mozda u zg-u pa zna ponesto o njihovim sranjima)
ako ste vi oni koji pozivaju, onako random i postavljaju kojekakva glupa pitanja onda vam za svaki poziv treba uzeti po 8 kn...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 10:53   #47
Quote:
mr X kaže:
ako ste vi oni koji pozivaju, onako random i postavljaju kojekakva glupa pitanja onda vam za svaki poziv treba uzeti po 8 kn...
Kakva je ovo glupa recenica. Njima sve treba dat, a uzet treba onima koji ih tjeraju da to rade. Ti masno zaraduju i jebu ljude, a ne ovi koji si sitno zaraduju uz studiranje.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 10:26   #48
Quote:
snowleopard kaže:
Kakva je ovo glupa recenica. Njima sve treba dat, a uzet treba onima koji ih tjeraju da to rade. Ti masno zaraduju i jebu ljude, a ne ovi koji si sitno zaraduju uz studiranje.
stvarno?
upravo iz razloga što mi akviziteri i kojekakvi anketari užasno idu na živce ni za koje novce nebih prihvatio taj posao.
a glupa rečenica je: "uzet treba onima koji ih tjeraju da to rade". tko mene može natjerati na nekakav posao koji ne želim raditi? više mi to baca na filozofiju "boli me q što to nekome ide na živce, posao je lak. to je ono što mi treba."
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 10:49   #49
Quote:
mr X kaže:
stvarno?
upravo iz razloga što mi akviziteri i kojekakvi anketari užasno idu na živce ni za koje novce nebih prihvatio taj posao.
a glupa rečenica je: "uzet treba onima koji ih tjeraju da to rade". tko mene može natjerati na nekakav posao koji ne želim raditi? više mi to baca na filozofiju "boli me q što to nekome ide na živce, posao je lak. to je ono što mi treba."
I ti njima ides na zivce, bez brige. Mislis da je njima drago sto moraju slusati glas nekakvog idiota? Ali posla u Hrvatskoj nema, pogotovo za studente i ja im dajem punu podrsku u uznemiravanju raznih malogradanskih protuha.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 09:42   #50
taj posao anketara je u k....ne plaćaju po par mjeseci, to je već netko gore rekao...

naravno da prilikom razgovora za posao moraš dogovorit sve od radnog vremena, do načina i vremena isplate...nitko te ne može zaštitit...(sc)
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 16:19   #51
student servis

redovni sam student i htio bi uz to raditi, pa me zanima moze li se preko student servisa nesto zaraditi i koja je procedura, jel se prvo moram učlaniti i jel sam onda trazim posao i kakva je procedura?
oil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 14:02   #52
Procedura za upis:
- u nekoj banci otvoriti ziro racun
- otici u student servis i dati im broj ziro racuna, potvrdu s faksa i indeks (mislim da iksica ne treba)

Procedura za posao:
- nades gdje ces raditi
- odes u student servis i pogledas koja je sifra firme u kojoj ces raditi
- das im sifru firme i svoj ID iz student servisa da ti daju ugovor
- ugovor das poslodavcu i cekas da ti sjedne lova

S par mogucih zavrzlama, tipa ako firma nije prije imala posla sa studentima, treba se prijaviti i tako..

A posao mozes traziti ili po oglasima student servisa ili po novinama ili lupajuci na vrata ili preko prijatelja.. whatever.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 23:13   #53
moj ti je savjet da preskočiš zagrebački SC i nađeš si neki alternativni preko kojeg će ti sjedat lova!
Kod zg sc-a očekuj kašnjenje love cca 7-10 dana, tj maksimalno odugovlačenje oko isplate uz redovita laganja da ti poslodavac još nije uplatio, iako je to učinio prije više od tjedan dana pred tvojim očima... bezobrazno neljubazno osoblje koje tamo radi... ma fuj!
 
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 23:21   #54
a onda si mogao nevesti neki alternativni ili neki primjer i jeli uopce moguce naci neki posao koji mozes raditi max 5 sati dnevno
macaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 23:28   #55
onaj karlovački, mislim da je to zove katarina zrinski ili tako neš... ne sječam se više!
 
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 23:29   #56
i da, iako SC dobije 12% na tvoj ugovor, ne očekuj od njega nikakvu zaštitu ako ti poslodavac neće platiti!!!
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 01:14   #57
to rade da dobiju lovu na kamatama.. ah, ah...
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 20:45   #58
imaš karlovački preko puta botaničkog vrta ti je isplačuj lovu na ruke dan nakon što ti poslodavac uplati
bio sam u sc i tam ti stalno zavlače s isplatama
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 21:23   #59
Podmitiš tete na šalteru da te zovu kada ima neki posao, ipak je ovo Hrvatska.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 22:56   #60
ne na šalteru nego u sobi 8
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.