Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2007., 19:34   #81
ma hama nije bash neka firma za foto opremu...bar po meni...
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:04   #82
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
ma hama nije bash neka firma za foto opremu...bar po meni...
Ok, onda gledam Vanguard ili Manfrotto...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:40   #83
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
manfrotto veliš?
Mene uvjeravaju da je vanguard najbolji , ali proučit ću i njih.
Kao svježi vlasnik Vanguarda iz Tracker serije (PT-28 nogice plus Ph55 Glava) mogu ti reći da sam vrlo zadovoljan (dakle, to je 800+500kn kombo koji spominješ), na netom održanoj Fotokrami u Pučkom narodnom učilištu imao sam prilike isprobati njega i Manfrotto 055PROB + 804RC2 glavicom koji spadaju u nekakvu "istu kategoriju"...

Kratki zaključak je da je Manfrotto u osnovi napravljen s boljim finišom, reklo bi se šminka plus dodatak livela livela... FUnkcionalno, nisam primjetio nekakvu razliku, točnije oba mi se čine jednako čvrsta (Vanguard po specifikaciji nosi kilogram više, ali iskreno, da li je nosivost 7 u Manfrotto, ili 8 u Vanguard slučaju mi je potpuno svejedno) i nisu prvaci ultra lake kategorije (mada je Vanguard zericu teži)...

Kratki pogled na cijenu (Vanguard 1300 kuna, Manfrotto 1700) je mlin okrenuo na Vanguardovu vodu, nisam požalio i trenutno sam prezadovoljan... Budem se ovaj tjedan našao s frendom koji je istu dilemu riješio na način da je uzeo Manfrotta, pa mogu pofotkat oba i možda biti pametniji


PS. Ljink 1. http://www.vanguardusa.com/tracker.htm
PPS. Ljink 2. http://www.manfrotto.com/Jahia/site/...lsf=69&child=2

PPPS. Netko je pitao za nosivost vanguard MK2 modela, 3kg....
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 10:22   #84
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Kao svježi vlasnik Vanguarda iz Tracker serije (PT-28 nogice plus Ph55 Glava) mogu ti reći da sam vrlo zadovoljan (dakle, to je 800+500kn kombo koji spominješ), na netom održanoj Fotokrami u Pučkom narodnom učilištu imao sam prilike isprobati njega i Manfrotto 055PROB + 804RC2 glavicom koji spadaju u nekakvu "istu kategoriju"...

Kratki zaključak je da je Manfrotto u osnovi napravljen s boljim finišom, reklo bi se šminka plus dodatak livela livela... FUnkcionalno, nisam primjetio nekakvu razliku, točnije oba mi se čine jednako čvrsta (Vanguard po specifikaciji nosi kilogram više, ali iskreno, da li je nosivost 7 u Manfrotto, ili 8 u Vanguard slučaju mi je potpuno svejedno) i nisu prvaci ultra lake kategorije (mada je Vanguard zericu teži)...

Kratki pogled na cijenu (Vanguard 1300 kuna, Manfrotto 1700) je mlin okrenuo na Vanguardovu vodu, nisam požalio i trenutno sam prezadovoljan... Budem se ovaj tjedan našao s frendom koji je istu dilemu riješio na način da je uzeo Manfrotta, pa mogu pofotkat oba i možda biti pametniji


PS. Ljink 1. http://www.vanguardusa.com/tracker.htm
PPS. Ljink 2. http://www.manfrotto.com/Jahia/site/...lsf=69&child=2

PPPS. Netko je pitao za nosivost vanguard MK2 modela, 3kg....
Hvala riječanine, uskoro ću i ja bit u takovim dilemama, pa mi to dosta pomaže
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:00   #85
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
ma hama nije bash neka firma za foto opremu...bar po meni...
i nije nekaj za fotoopremu... al eto bilo jeftino i ja kupio jedan pa josh jedan i dosad sam zadovoljan s njima ... fotke s duzom eksp. ni nisu protresene ...imaju "waservagu" oliti libelu itd.... a sad ak imash neku hrgu od foticha i objektiva od 5 kg najbolje je isprobati prije....
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:06   #86
Stativ pomoć!!

Naime dvoumim se između ova dva stativa pa molim ako ih je tko imao ili zna kakvi su da napiše svoje mišljenje. Radi se o ova dva stativa http://www.lowepro-deutschland.de/gi...tative_vt.html model 809 i vanguard mg-2. Unaprijed hvala!!
Nickola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:17   #87
Quote:
Nickola kaže: Pogledaj post
Naime dvoumim se između ova dva stativa pa molim ako ih je tko imao ili zna kakvi su da napiše svoje mišljenje. Radi se o ova dva stativa http://www.lowepro-deutschland.de/gi...tative_vt.html model 809 i vanguard mg-2. Unaprijed hvala!!
Za što ti treba stativ prvo reci. Koji aparat bi stavio na njega pa onda ću ti moć reč šta mislim da je bolje...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:07   #88
Quote:
Nickola kaže: Pogledaj post
Naime dvoumim se između ova dva stativa pa molim ako ih je tko imao ili zna kakvi su da napiše svoje mišljenje. Radi se o ova dva stativa http://www.lowepro-deutschland.de/gi...tative_vt.html model 809 i vanguard mg-2. Unaprijed hvala!!
neznam njemački,
reci mi please kolika je cijena?
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 15:35   #89
Pa najveće što imam je eos 350 + tamron 70-300 + makro prsten. Inače ovaj giottos dobim za 400kn.
Nickola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 22:00   #90
sta kazete na ovoga, da nosi jedan DSLR

Vanguard Alta 1 Tripod
kornjaca_222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 23:24   #91
Quote:
Nickola kaže: Pogledaj post
Naime dvoumim se između ova dva stativa pa molim ako ih je tko imao ili zna kakvi su da napiše svoje mišljenje. Radi se o ova dva stativa http://www.lowepro-deutschland.de/gi...tative_vt.html model 809 i vanguard mg-2. Unaprijed hvala!!

gle ja sam kupio prije mjesec dana vanguardov mg2 i za sad sam zadovoljan , jer meni za sad ne treba nista bolje ipak sam jos teski amater Pokazao se dosta dobar za sad i nije bilo nikakvih problema, ja također imam 350d samo ti sto ja imam najveci objektiv onaj u kitu a ti 70-200 (ako se ne varam) tako da neznam tocno kako bi tebi to izgledalo ali mislim da ne bi trebalo bit problema. btw kosta ti nekih 440 kn sto i nije puno za dobiveno. Tako da s moje strane ti preporucam
peremiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 10:51   #92
A jel ima 3d glavu taj mg-2 ili ne?
Nickola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 10:53   #93
Ja imam jedan Manfroto sa glavom i savršeno sam zadovoljan sa njim. Sada moram kupiti jedan lagani, a robusni (barem 5kg nosivosti) za nositi u planinu tako da ću morat dosta platiti za to šta mi treba..
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:32   #94
Quote:
Nickola kaže: Pogledaj post
A jel ima 3d glavu taj mg-2 ili ne?
Ima:

...dok MG-1 ima kuglu.
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:22   #95
ma na kraju ću uzeti vanguard (pt32) i glavu (ballhead 300) da ne bacam novce u vjetar.
Nickola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:07   #96
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Ima ih u svakoj malo boljoj trgovini foto-opremom. Inače, ako ti je cilj proći što jeftinije, onda pogledaj malo po oglasnicima, ili probaj nedjeljom ujutro na Britancu kad je sajam starih stvari (nađe se tamo i dosta rabljene foto-opreme, al u relativno dobrom stanju).
Pročitao sam sve ove postove na temu tripoda. Daklem, mogu donijet slijedeći zaključak:
1. Hama za 300kn je oke, ali nipošto za SLR. Meni je dovoljnda jer imam C765UZ Olympus
2. Manfrotto za cijeli život ak imaš težu opremu, čitaj SLRove

Slobodno ispravite ako griješim.

Zanima me Britanac. To je svake nedjelje ujutro? I od koliko točno? Zanima me ima li sad uskoro foto sajmova s obzirom da sam si nešto uštedio za stativ.
Jer bolje da jeftinije prođem ak je stativ očuvan.

Hvala na konstruktivnim odgovorima.
hrabar.dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:45   #97
Mislim da ima Foto sajam svake subote u Cro art photo klubu.

još je jedan svake prve subote negdie u horvaćanskoj.

Nisam nikad bio ni na jednom, nego samo širim glasine
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 22:32   #98
Quote:
hrabar.dabar kaže: Pogledaj post
1. Hama za 300kn je oke, ali nipošto za SLR. Meni je dovoljnda jer imam C765UZ Olympus
istini za volju, meni najdraži stativ je ujedno i najlakši/najjeftiniji/najneugledniji u mojoj trenutnoj kolekciji, neki hama no-name, siguran sam da piše "profil xxx" na njemu, ali ne znam koji je xxx u pitanju
50tak cm sklopljen, 170cm max visina, iznenađujuće čvrst i stabilan, plaćen 240kn, izuzev ako baš trebam nešto ultra-čvrsto, ovaj koristim stalno, oprema je varirala od c60, 20d, e1 do trenutno e510... lako se zakači u vrlo stabilan položaj na lowepro slingshot i ja happy...

uzmi u obzir pri kupnji koliko ti je nešto stvarna potreba i domet, ni super-skupi/kvalitetni stativi nisu vječni, tako da ako nećeš koristiti 5kg opreme na nj u narednih 5god, nemaš potrebu ulagati u nešto stvarno profi kategorije
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:50   #99
evo svi se raspisali o stativia preko 400 kn i stajaznam... ok, kome treba, svaka cast... ja trazim nekaj za svog Fujija s9600... tezak je nesto vise od pol kile... sttiv bi treao biti lagan, vise-manje malih dimenzija da stane sklopljen u ruksak, i da razvucen visinom dosegne cca 150 cm ili vise... vidio sam u Mercatoneu danas Vanguard MK2, cca oko 250 kn... gore se glava moze zakretati po 3 osi... dosta lagan... pa me zanima jel to kaj valja? meni treba za nezahtjevne stvari, setnje po prirodi, ponekad ovako na asfaltu itd... nikakvih extremno dugih expozicija i tako... na fujija bi jos priserafio onu sajlu za okidanje, kak-se-to-vec-zove...

evo ga OVDJE

eto..

prijedlozi?

hvala
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 12:45   #100
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
evo svi se raspisali o stativia preko 400 kn i stajaznam... ok, kome treba, svaka cast... ja trazim nekaj za svog Fujija s9600... tezak je nesto vise od pol kile... sttiv bi treao biti lagan, vise-manje malih dimenzija da stane sklopljen u ruksak, i da razvucen visinom dosegne cca 150 cm ili vise... vidio sam u Mercatoneu danas Vanguard MK2, cca oko 250 kn... gore se glava moze zakretati po 3 osi... dosta lagan... pa me zanima jel to kaj valja? meni treba za nezahtjevne stvari, setnje po prirodi, ponekad ovako na asfaltu itd... nikakvih extremno dugih expozicija i tako...
kako rekoh, dobro promisliti koliko ti nešto profi kategorije stvarno treba, ili koliko ćeš zapravo unapređivati opremu ubuduće, pa da bi ti se početna investicija isplatila u praksi...

Quote:
perich kaže: Pogledaj post
na fujija bi jos priserafio onu sajlu za okidanje, kak-se-to-vec-zove...
ehm... okidač?
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.