Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2004., 14:00   #61
Kad je bila Univerzijada ja tek krenuh u osnovnu, he, he...
Naravno da je se jedva sjećam.
Sjećam se jedino da je to bio pravi spektakl o kojem su svi pričali, da je "drugarica" (kako smo onda zvali učiteljice) bila jedna od onih koja je plesala na stadionu, da sam imala ČAK DVA plišana Zagija i da mi je stara kupila ORIĐIĐI kazetu koju sam "gutala svim svojim čulima".
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:20   #62
Quote:
Ipanema kaže:
...da sam imala ČAK DVA plišana Zagija
Ja sam doduše dobila samo jednog plišanog Zagija, ali još ga imam

To je definitivno bila super ideja za maskotu. Baš mi je simpa...
__________________

I've learned that no matter how much I care,
some people are just ASSHOLES.
BabyAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:38   #63
I, vise ga se nigdje ne moze kupiti .
Ima moj brat jednog, ali ja bih svog Zagija...

I, Vucko je bio sladak!!!
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 15:11   #64
Quote:
lela77 kaže:
I, vise ga se nigdje ne moze kupiti .
Ima moj brat jednog, ali ja bih svog Zagija...

I, Vucko je bio sladak!!!
Pa naravno da nigdje nebus Zagija nasla, kaj si smesna...

Vucko.... ajme to je stvarno prerano, sjecam se nekih tragova, jel on ima neke veze sa Sarajevom?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 20:52   #65
Quote:
Ipanema kaže:

Vucko.... ajme to je stvarno prerano, sjecam se nekih tragova, jel on ima neke veze sa Sarajevom?
Kako ne.
Vučko je bio maskota zimske Olimpijade '84. u Sarajevu.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 09:03   #66
Quote:
Baklja kaže:
Kako ne.
Vučko je bio maskota zimske Olimpijade '84. u Sarajevu.
Fakat
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 10:11   #67
Pa, u tome i je problem...zasto mi ne bismo imali svoju plisanu igrackicu, a ne da stalno uvozimo tudje???
Mislim, zar je ljepsi Hugo-katastrofa od izgleda!!!
Ili-dali smo licencu (ne znam kome) i sad drugi rade i kupe lovu za igracku Hlapica??? Koja nije bas najbolje ispala...jedino je Bundas lijep!!! A, cula sam da su i Hlapiceve nove zgode totalno bezveze!

I, da, prijatelj iz Sarajeva kaze da se tamo moze kupiti Vucko!!!
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 20:56   #68
Quote:
Ipanema kaže:
, da sam imala ČAK DVA plišana Zagija
imam ''samo'' jednog i sad ponukana ovim postovim, a znam da bi tebao biti tu negdje krenula traziti i eto ga tu je...gledam ga, malo je star i prašnjav...ima sesiric
sjecam se da sam imala onaj veliki poster za zagijem zaljepljen u sobi a imam jos uvijek i majicu plave boje sa onim znakom od univrzijade...malo mi je knap al mogla bi posluzit
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 22:49   #69
Dobro kaj stvarno se nemre kupiti u Zagrebu nekakv suvenir koji bi bio ono pravi suvenir grada Zagreba, tu mislim bas na Zagija, a ne na neke lutkice u nosnjama i tko zna kave druge gluposti?

Kaj ta Trusticka zajednica radi?

Da je meni 5 minuta vlasti, kaj bi izorganizirao ture po gradu, npr. tajnovita tura 2-3 sata po grnjem gradu, Krvavi most, pa Zagorkine price, pa nek vide malo turisti povijest grada, ili recimo Senoina tura, Matoseva....

Pa povijest grada ocima kumica, preko placeva i dalo bi se jos kaj izmisliti, a to turisti vole i to bi platili i onda uredno u neki birc, pivnicu, pa nek si pojedu prave strukle i sir s vrhnjem, pa domaca pivica mmmmmmmmm

E to je turizam di se lova mlati !

Ako ima jos tko kakvu ideju......
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 09:15   #70
Jooooj, facasplaca, ti si VEEEEELIKIIII idealist!!!!
Nema suvenira, nema!!! Ja radila diplomski o turizmu Zagreba-ima puno za pokazat, ali ne znamo prodat!!!!
Sestinski kisobran i par lutkica, da, i oslikane case i salice-to je sve! A, to imaju svi europski gradovi-ni po cemu se ne isticemo, na zalost!
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 15:51   #71
Quote:
lela77 kaže:
Jooooj, facasplaca, ti si VEEEEELIKIIII idealist!!!!
Nema suvenira, nema!!! Ja radila diplomski o turizmu Zagreba-ima puno za pokazat, ali ne znamo prodat!!!!
Sestinski kisobran i par lutkica, da, i oslikane case i salice-to je sve! A, to imaju svi europski gradovi-ni po cemu se ne isticemo, na zalost!
Jesam idealist, i naivac, kao da sam iz Hlebina

Lova je na cesti, turisti bi kupili nekaj, a nemaju kaj. I onda da bar imam love pa ja bi napravil nekaj po pitanju promocije grada, ima stranaca po gradu, i da im se ponudi, kupili bi, a pogotovo tak lijepu vjevericu kao Zagi
Hej, a ja radio maturski o gradu, ima vec pun kufer godina, i nis se nije promijenilo, pa sad pitam kaj ta Turisticka zajednica grada radi, i tko radi u njoj, sve neki mamlazi i nesposobnjakovici, jer love za to ima u njihovom proracunu, pa to im je i posao, kvragu......
Nis nemamo posebno za ponuditi, mislim imamo, a ne nudimo....sram me je bilo par puta kad su me pitali za suvenire....

A zanimalo bi nekoga cuti pricu o Senoi, Zagorki, njenim likovima, o borbama i Krvavom mostu, o Gradecu i Kaptolu, o Beli IV, o zagrebackoj magli i tak dalje
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 20:25   #72
Kad se samo sjetim svih onih natječaja za izbor Zg suvenira... i opet ništa nije napravljeno.

Prije par godina imali smo posjetu grupe učenika iz jedne hr škole u Rotterdamu. Njihovi učitelji molili su nas da im nabavimo plakate s slikama Zagreba i Hr nacionalnih parkova, kako bi ih mogli objesiti u svojoj školi...
Rezultat pogađate... nigdje u TC nije se moglo doći do toga.
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 06:45   #73
Cure,a se sjecate talijanskih vaterpolista,uh to je bila ekipa za sjecanje
MA to mi je bilo naj ljepse vrijeme Zagreba.Sva ona mladez,u gradu,svi pozitivni ma super.Bila na otvorenju,naravno ,skupljala loptice na Salati i ocijukala sa zgodnim komadima
KAj se tice suvenira ,o tome ne bi sram nas moze biti.
Mislim da bi nam sad trebala Olimpijada da popravimo sve ovo sto su u zadnje vrijeme zasrali.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 19:28   #74
sad cemo imat neko skijanje neki svjetski kup pa zasipamo snjegom sljeme...
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 19:35   #75
Quote:
shef Sale kaže:


Definitivno...
Moram priznati da uopće ne mogu ni zamisliti kako bi Zagreb izgledao da nije bilo Univerzijade

Ma možda u arhitektonskom smislu bi bio lošji,volim svoj Zagreb kakav god da je.
Ctrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 00:57   #76
Re: univerzijada

Quote:
AFRODITA69 kaže:
koje godine je bila???
i koliko se vas sjeca tog vrmena,kad su ducani radili do ponoci,
kad su busevi vozili svugdje,kad smo imali vatromet za otvorenje,kad je jednom rjecju grad malkice ozivio al samo na kratko...
Dizus, pa kak da se sjecam 1987.?
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 23:36   #77
Spremajući neke stvari u ormaru na poslu... našla sam beđ sa znakom Y... jel bi mogao proć ko antikvitet il moram još malo čekati?
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 21:28   #78
Quote:
MaSanYa kaže:
Spremajući neke stvari u ormaru na poslu... našla sam beđ sa znakom Y... jel bi mogao proć ko antikvitet il moram još malo čekati?
Cekaj jos 3 let, da bude 20 sveskupa, onda direkt puknes aukciju na ebay i dignes lovu, kuzis?
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 18:12   #79
sjećam se da sam izgubila sat kaj sam dobila za roćkas pa sam skoro pobrala batine od starog.a sjećam se da su avioni letili iznad kvarta i puštali nekakve boje u znaku univerzijade.a nas klinaca puna ulica i dernjava:aviooon,avioooon!
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 21:31   #80
Quote:
patka kaže:

plesala sam u skoli u plesnoj grupi na pjesmu
Zag, zagi, zagi, za zagreb za svijet....
jel se sjecate te pjesmice??

Sećam se te pjesme, tj. čula sam je nekad ko dete, jer sam se rodila godinu dana prije Univerzijade, tak da je teško da se otad sećam, makar kak sam luda, ko bi znal
Al znam da sam imala igračku Zagija i loptu, koju mi je pes probušil kad sam bila s mamom u parkiću (nebute verovali, al tog se sećam )
Imam one slikice na kojima držim igračku Zagija Maja GothicA i maji Zagi joj ...sva bum se rastopila sad
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.