Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2003., 16:36   #41
Princezo,
hvala i tebi na odgovoru. Stvarno mislim da nisam imala pojma kakvi su ljudi, a s njima i zivot, dok nisam pocela raditi. Jucer mi je malo falilo da kazem sefu good bye. Srecom, nakon duge i mucne diskusije mislim da smo se pokopcali. Tako da je to happy end. Ali, nikako i end. Pojma nisam imala koliko snage i hrabrosti moras imati da bi iz dana u dan zivjela, radila, zadrzavajuci bar malo zdravog razuma. Sigurna sam da se rad isplati i tako to, ali ponekad se covjek stvarno pita KAKO je tim djabalebarosima uspjelo okupirati takve pozicije i toliko vremena. Tja, zivot je nakako dlakav. Ovaj forum je jako pzitivan i pametan. Hvala svima sto ga nisu pretvorili u glupionicu.

Pitanje za svih kojima se da odgovarati:
Kakva su vasa iskustva, razmisljanja, na sto mislite kad vam se ne da iz kreveta na posao. I koji su vam snovi vezani uz posao i karijeru?


Puno pozdrava od ohrabrene Lucije.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 20:14   #42
Quote:
lucija kaže:
Princezo, hvala i tebi na odgovoru.
Nema na cemu.

Quote:
lucija kaže:
Stvarno mislim da nisam imala pojma kakvi su ljudi, a s njima i zivot, dok nisam pocela raditi. Jucer mi je malo falilo da kazem sefu good bye. Srecom, nakon duge i mucne diskusije mislim da smo se pokopcali. Tako da je to happy end. Ali, nikako i end. Pojma nisam imala koliko snage i hrabrosti moras imati da bi iz dana u dan zivjela, radila, zadrzavajuci bar malo zdravog razuma. Sigurna sam da se rad isplati i tako to, ali ponekad se covjek stvarno pita KAKO je tim djabalebarosima uspjelo okupirati takve pozicije i toliko vremena. Tja, zivot je nakako dlakav. Ovaj forum je jako pzitivan i pametan. Hvala svima sto ga nisu pretvorili u glupionicu.
Cuj, Lucija, sve ce to doci s vremenom. Vecina nas vjerojatno prije nego sto smo se zaposlili nismo imali pojma o mnogim karakternim osobinama koje su nasim kolegama ne samo dobro poznate, nego i jako drage. Moj savjet: nemoj se svadjat sa sefom, ne bori se u bitkama koje nisu tvoje i u kojima ti pobjeda ne moze nista donijeti, a poraz ti moze nauditi... Budi diplomat, radi svoj posao najbolje sto mozes, ne daj se uvuci u uredske/fakultetske traceve i sve ce biti vise nego ok.

Quote:
lucija kaže:
Pitanje za svih kojima se da odgovarati:
Kakva su vasa iskustva, razmisljanja, na sto mislite kad vam se ne da iz kreveta na posao. I koji su vam snovi vezani uz posao i karijeru?
Za ovo pak predlazem otvaranje nove teme.

Quote:
lucija kaže:
Puno pozdrava od ohrabrene Lucije.
Puno pozdrava i tebi, Lucija, i ne daj se samo tako obeshrabrit!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 21:56   #43
o novoj temi

Draga Princezo,
nisam prije koristila "usluge" foruma, pa sam ugodno iznenadjena. Doista, bilo bi dobro porazgovarati o ambicijama, motivacijama, snovima, zeljama, o trikovima kako da se ocuvamo ornima i tako to... da imamo mjesto gdje se mozemo medjusobno inspirirati... Ja sam za novu temu...
Pozdrav svima!!!!!!!!!!!
I drzite mi fige....
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 16:14   #44
Re: o novoj temi

Quote:
lucija kaže:
Draga Princezo,
nisam prije koristila "usluge" foruma, pa sam ugodno iznenadjena. Doista, bilo bi dobro porazgovarati o ambicijama, motivacijama, snovima, zeljama, o trikovima kako da se ocuvamo ornima i tako to... da imamo mjesto gdje se mozemo medjusobno inspirirati... Ja sam za novu temu...
Pozdrav svima!!!!!!!!!!!
I drzite mi fige....
Lucija, vidim da te tema zanima, a jos ju nisi otvorila... I onda sam se sjetila da si nova na forumu i vjerojatno ne znas sto ti je ciniti.

Dakle, nakon sto otvoris forum koji te zanima (u ovom slucaju Posao i karijera) vidjet ces, na vrhu i na dnu stranice, kucicu s natpisom nova tema ili new thread. Kliknes na tu kucicu, u subject napises naslov teme, a zatim, u za to predvidjeno polje (u koje inace pises post) napises sve sto ti je na dusi... I tema je otvorena!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 14:43   #45
Novi kolega koji je pain in the ass i kako ga ušutkati

Došao je novi kolega. Informatičar. Za razliku od ostalih informatičara koje poznajem ovaj je tako naporan da ću izludjet.
Prvo, ima ton oca i profesora - 'ja dobro znam, a nitko drugi ništa ne zna, sad ću ja vas poučiti' (i onda objašnjava ili nešto stupidno jednostavno što zna svaka budala ili gnjavi s pogrešnim tvrdnjama i zabludama) .

Pretjerano je revan i picajzlira po suludim detaljima. Totalno je nedokazan. Ne želi zašutjeti. Filozofira po 2 sata bez prestanka i tupi li ga tupi. (Uz to mu se ulizuje jedna od glavnih baba)

Kako ga sanirati/izolirati/neutralizirati i sl???
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 15:55   #46
a di si pospremio/la očnjake i jezik?


pospremit u 'kuš tamo' ladicu i objasnit mu da popusti tenzije.išamaraj ga malo praktičnim problemima, shvatit će poruku.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 16:04   #47
Imamo mi jednog takvog.
U stanju je najbanalniji sastanak pretvoriti u summit dvanaestorice o monetarnim problemima, izluditi sve prisutne, cjepidlačiti do besvijesti, a pritom se osnovna svrha sastanka izgubi i zaboravi.
I ništa ne pomaže. On brije da je genijalan, super prifesionalan i super-učinkovit i da nema njega sve bi propalo.
I još je k tome dovoljno visoko pozicioniran da mu uglavnom nitko ništa ne može.

Ja sam pribjegla primitivnoj, ali učinkovitoj metodi - psovanje, histeriziranje i lupanje vratima. Djeluje neko vrijeme, a onda se postupak ponovi.

Jadno, ali nekima su psovke jedini jezik koji razumiju.

Žao mi je što uopće radim u takvoj okolini i s takvim ljudima, i da mi se posao svodi na natezanje s gomilom idiota, i da moram raditi takve kompromise u radu da sve skupa uopće gubi smisao.

Jedina utjeha je pay check krajem mjeseca.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 17:34   #48
Quote:
gospa Noris kaže:
Imamo mi jednog takvog.
U stanju je najbanalniji sastanak pretvoriti u summit dvanaestorice o monetarnim problemima, izluditi sve prisutne, cjepidlačiti do besvijesti, a pritom se osnovna svrha sastanka izgubi i zaboravi.
I ništa ne pomaže. On brije da je genijalan, super prifesionalan i super-učinkovit i da nema njega sve bi propalo.
I još je k tome dovoljno visoko pozicioniran da mu uglavnom nitko ništa ne može.

Nevjerojatno!!! Ma to je sigurno ista osoba!!! Jesu li mu inicijali V.S.? On je sve sastanke do sada pretvorio u monolog i predavanje i iz najbanalnijih stvari je napravio znanost. Sve bi digitalizirao. Radi probleme oko običnog javljanja na telefon, pripreme vizitki...a još tim nije ni počeo s radom!! Tip je jeziv.
Ima filozofije o sekretaricama, tajnicama inokorespondentima itd, a nema pojma o tome. Sere po prevođenju i lektroriranju - a i tu prosere strahotne gluposti.

Glavno da nama ko zadnjim idiotima ide objašnjavati nepozvan - 'vidite tu vam je start, a tu programi...a evo tu su my documents'
glupan
to je sigurno taj isti koji kruži naokolo po firmama
Kod vas se sigurno preimenovao u Zoran Perica ili Ivan Ivić da ga ne dostigne loš glas
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 17:39   #49
Quote:
oomph kaže:
Nevjerojatno!!! Ma to je sigurno ista osoba!!!


oomph, mislim da u svakom uredu postoji barem jedan takav.

U mom, konkretno, Zoran Perica ili Ivan Ivic nije informaticar, ali takodjer je covjek koji je u stanju zakomplicirati najjednostavniju stvar na svijetu, kako bi rjesavanje 'problema' odalo iluziju da je kolega pametan, domisljat i kompetentan.

A da ne velim da ga svi, ali doslovce svi smatraju uredskim nesposobnjakovicem... A da on sebe smatra Bogom danim genijalcem... Neponovljivim umom... Nenadjebivim strucnjakom...
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 18:24   #50
Re: Novi kolega koji je pain in the ass i kako ga ušutkati

Quote:
oomph kaže:
Došao je novi kolega. Informatičar. Za razliku od ostalih informatičara koje poznajem ovaj je tako naporan da ću izludjet.
Prvo, ima ton oca i profesora - 'ja dobro znam, a nitko drugi ništa ne zna, sad ću ja vas poučiti' (i onda objašnjava ili nešto stupidno jednostavno što zna svaka budala ili gnjavi s pogrešnim tvrdnjama i zabludama) .

Pretjerano je revan i picajzlira po suludim detaljima. Totalno je nedokazan. Ne želi zašutjeti. Filozofira po 2 sata bez prestanka i tupi li ga tupi. (Uz to mu se ulizuje jedna od glavnih baba)

Kako ga sanirati/izolirati/neutralizirati i sl???
oomph; u svakoj firmi ima takvih... eto, mi se s nasim zabavljamo tako da mu sve potvrdjujemo a on jos vise lupeta a mi se zabavljamo

i vuk sit i ovce na broju
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 21:28   #51
oomph, nisi nam napisala kako je prosla operacija usutkavanja novog kolege
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 15:17   #52
mislim da nema načina.
Takvoga imam i ja. Mjerila sam mu vrijeme. Može pričati 2sata i 30 minuta bez prekida. To mu je ujedno i prosjek. Nekada se zalaufa samo 45 minuta, a u boljim trenutcima to može trajati i do 3 sata.
Ja pogledam na sat i mjerim.
Prvo sam mislila da ja nisam normalna ili da mi sat ne ide dobro...
Umorna sam od njega, ali način kako ga ušutkati nisam pronašla.

Ljudi kažu da ako nekoga pustiš da priča 8 minuta bez prekida da će reći barem 3 gluposti ili 2-3 puta u tome vremenu skočiti sam sebi u usta.
Moj priča 2 sata i 30 minuta BEZ PREKIDA.
I sada to upravo radi. A ja se lagano tresem...
vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 18:47   #53
Najgore kod takvih likova mi je samouvjerenost u vlastitu genijalnost i minimalna sposobnost komparacije s drugim ljudima i njihovim sposobnostima...

Samo pricaju, pricaju, pricaju... A kad treba nesto napravit, nema ih nigdje... A onda kad treba pobrat nagradu za rezultat, evo njih k'o iz topa!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 10:36   #54
Okreni se na peti i odi uz napomenu da ces se vratiti kad zavrsi monolog i kad prouci materiju pa bude znao o cemu prica
Pali, doduse vise se meni nije obracala ali je druge maltretirala.
Ko´im je kriv kad imaju dlaku na jeziku
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:13   #55
Naš ima inicijale N.B. A osim što davi, još i stalno trčkara i drugim šefovima odjela ukazuje na nesposobnost njihovih podređenih, stalno ima primjedbe na nečiji rad, zahtijeva da mu se dodijele drugi suradnici, jer su ovi s kojima sad radi nesposobni i spori, te da im se, po mogućnosti, da otkaz.

Utoliko nije samo naporan, već i potencijalno opasan.
A najžalosnije je to, što se sve stvari za koje optužuje druge, zapravo odnose na njega.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 12:43   #56
Seronja. Napravite mu kavu i ubacite par laksativa pa neka se onda stvarno pros... na pravo mjesto
Joj, danas sam nesto ratoborna
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2003., 22:44   #57
Lightbulb

ajmo nesto radikalno , da im poshaljemo link sa ove stranice na mail , da fino procitaju sto narod misli o takvim tipovima kao sto su oni , pa neka se zamisle malo !!!!

Imam i ja takvog kurtona na poslu , a najcrnji su mi momenti kad krene da prica i pocne da mljacka kao ono topi se sto ga "svi " slusaju , dodje mi da mu usta odvalim !!

__________________
nekome odje smrrrde noge .... namrtvo ....
stingerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2003., 21:53   #58
tko vas na poslu najviše iritira i kako to rješavate?

imate li takovih u vašoj radnoj okolini? na koji način to rješavate i da li to utječe na vaš rad?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 08:32   #59
O itekako, ima. A gdje takvih nema?

Netko možda tebe doživljava kao iritantnu osobu.

Ako to nema veze s poslom, onda ignoriram. Ako pak ima veze s poslom, pokušam to prvo riješiti ljudski, razgovorom. Ako od razgovora nema ništa, onda to fino odem objasniti šefu. Ako ni šef ne reagira na takove gluposti, onda trpim jedno vrijeme. Ako ni nakon nekog vremena ne vidi nikakve gluposti, a samo mene iritira, e onda razmišljam o promjeni radnog mjesta.

Ako firma dobro stoji i ako posao štima, onda je problem u tebi, ako pak firma ne stoji dobro i posao ne štima, onda je problem u nečem ili nekom drugom.
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 13:55   #60
Ne da ih ima, nego ih ima toliko da i ne stignem sve nabrojati.

Da vidimo...

jedan šef koji ništa ne radi

jedan šef koji mi krade ideje, a ako ne može - onda ih sabotira

jedan šef koji misli da je jako pametan, profesionalan i organiziran, a zapravo je užasno ograničen

jedan od VIP-ovaca u firmi koji je arogantan, napuhan i svima se obraća s visine i sarkastično, a istodobno je neorganiziran, zbrkan i zbog njega svi projekti startaju na lijevu nogu

jedan picajzl koji je us stanju na pitanje zatvorenog tipa (ponuđeni odgovori: da/ne) odgovarati pola sata, a da pritom zapravo i ne odgovori; gubi tuđe vrijeme kao da je njegovo, pije svima krv, te se prema lčudima odnosi bezobrazno i sarkastično

jedan lik koji je u 3 mjeseca napredovao od asistenta do direktora te se počeo vrlo bahato ponašati, a o poslu nema pojma (dodijeljena mu titula kako bi njemu dodijeljeni klijenti mislili da su važni, odnosno da se ne uvrijede što za njih radi dežurni potrčko)

ima još, al nemam više vremena
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.