Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2005., 13:27   #1
Fuji Club

moze mi netko reci nesto o toj kameri..prednosti & co.?
arana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 16:03   #2
ako se ne varam, radi se o kameri koja je izašla prije 3, 4 godine...
nekako u vrijeme kad je canon izbacijo d60.

u to vrijeme je bila jedan od best buy kamera, ali danas je već pomalo zastarjela. naravno, vjerojatno je kupuješ polovnu i ako je cijena koštanja oke (a trebala bi biti zbog starosti modela), mislim da bi to bio neloš ulazak u svijet digitalnih slr-a.

ako ti ne smeta to što se radi o zaista ''muškoj'' kameri (i po veličini i po težini), a imaš ambicije radit fotke ogromnog formata (koristi proces interpolacije pa daje fotke veličine cca 12 megapixela i iznad 4 megabajta u .jpeg formatu)... uzmi.
pogotovo ako već imaš nikonove objektive.

u slučaju da nemaš ''pro'' ambicija, ostani na konzumnoj tehnici i naprimjer primjera canonu 350d. neusporedivo je manji, lakši i primjereniji svakodnevnoj upotrebi.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 21:06   #3
FUJI club

Ovak, imam Fuji S9600, pa me zanima par stvari:

- koja eksterna bljeskalca najbolje paše na njega, te kolika je cijena cca takvih modela?
- Gdje mogu kupiti stativ za njega, te kolika je otprilike cijena?

Hvala
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:13   #4
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Ovak, imam Fuji S9600, pa me zanima par stvari:

- koja eksterna bljeskalca najbolje paše na njega, te kolika je cijena cca takvih modela?
- Gdje mogu kupiti stativ za njega, te kolika je otprilike cijena?

Hvala
neznam za bljeskalice al stativa imaš u metrou sasvim solidnih za 150-200 kn
ružan,pametan i mlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:08   #5
A jel može ići bilo koji stativ na aparat? Prilično sam novi, tj počela me fotografija zanimat prije nekih god dana pa sam probaval sa Olympusom C-460, sad sam dobio bolji aparat pa se baš ne razmem u sve spike

- I da, postoji li neka razlika, tj kad kupujem neki filter može li na moj aparat ili se mora uzimati neka posebna veličina?

Hvala
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 08:34   #6
S9600

Bilo koji stativ, svi aparati imaju univerzalni navoj. Nabavi si i onaj mali koji stane i u torbicu, a praktičan je i nezamjenjiv u nekim situacijama. Košta dvadesetak kuna. Što se filtera tiče, Fuji S-9600 ima navoj promjera 58 mm, dakle tražiš navojni filter (polarizator, UV, Sky itd.) promjera 58 mm.
Al. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 08:39   #7
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
A jel može ići bilo koji stativ na aparat? Prilično sam novi, tj počela me fotografija zanimat prije nekih god dana pa sam probaval sa Olympusom C-460, sad sam dobio bolji aparat pa se baš ne razmem u sve spike

- I da, postoji li neka razlika, tj kad kupujem neki filter može li na moj aparat ili se mora uzimati neka posebna veličina?

Hvala
stativ možeš stavit bilo kakav. samo možda da uzmeš neki malo bolji jer je taj aparat relativno težak. ja sam kupio stalak od fomeia za male novce i sasvim mi je dobar. dobro, neznam kolko češ se ozbiljno bavit fotografiranjem al možda da počneš sa jeftinijim pa ćeš s vremenom sam vidjet šta ti valja i šta trebaš mijenjat. a filtere imaš na
http://www.praxis.hr/proizvodi/proizvodi.asp
pa pogledaj. vidit ćeš koliki ti je promjer objektiva (piše ti na njemu u mm) pa po tome vidi i za filtere. ili nabavi fotošop
ružan,pametan i mlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 11:48   #8
Quote:
ružan,pametan i mlad kaže: Pogledaj post
stativ možeš stavit bilo kakav. samo možda da uzmeš neki malo bolji jer je taj aparat relativno težak. ja sam kupio stalak od fomeia za male novce i sasvim mi je dobar. dobro, neznam kolko češ se ozbiljno bavit fotografiranjem al možda da počneš sa jeftinijim pa ćeš s vremenom sam vidjet šta ti valja i šta trebaš mijenjat. a filtere imaš na
http://www.praxis.hr/proizvodi/proizvodi.asp
pa pogledaj. vidit ćeš koliki ti je promjer objektiva (piše ti na njemu u mm) pa po tome vidi i za filtere. ili nabavi fotošop
Pogledao sam na stranici, pa me zanima jel mora polarizirajući filter biti za digitalce, tj koja je razlika između serija C i CE osim u cijeni?
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 14:18   #9
S9600

Nema nikakve veze. Kupi navojni filter promjera 58 mm i to je to.
Al. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 23:17   #10
Quote:
Al. kaže: Pogledaj post
Nema nikakve veze. Kupi navojni filter promjera 58 mm i to je to.
slažem se.
p.s. ne želim te davit al misli stvarno da su danas kraj fotošopa filtri pa recimo uzaludni. možda eventualno uv filter čisto kao fizička zaštita za objektiv. rađe da možda malo štediš novce pa da probaš nabavit objektive za aparat. znam da ima jedna firma iz japana(navrh prsta mi je ime al se nemogu sjetit; napišem ako mi dođe do mozga il malo po guglu pa češ naletit) koja radi objektive za kompakte pa ti onda dođe ko da imaš eselera. neznam im doduše cijenu al oni ako se ne varam imaju zastupnika u trstu i(li) ljubljani pa se možda možeš raspitat
ružan,pametan i mlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 23:25   #11
e sjetio sam se
http://www.raynox.co.jp/english/digital/s5600/index.htm
ja sam tu vidio za svoj (s5600), vidi dal ima i za tvoj
ružan,pametan i mlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 07:46   #12
Polarizator ne može nadoknaditi nijedan Photoshop. Cirkularni, obavezno - ima ih po dvjestotinjak kuna.
Al. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:58   #13
Quote:
Al. kaže: Pogledaj post
Polarizator ne može nadoknaditi nijedan Photoshop. Cirkularni, obavezno - ima ih po dvjestotinjak kuna.
Pa da, to sam i ja mislio, polarizator i eventualno UV čisto zbog zaštite objektiva. Gdje ih ima u Zagrebu po 200 kn? i btw, kakav je to cirkularni?
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 10:08   #14
PRAXIS ! i plc je oko 240 kuna ! Tj sve ovisi koji navoj ti treba tj koliko mm !
zazoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 10:17   #15
Quote:
Al. kaže: Pogledaj post
Polarizator ne može nadoknaditi nijedan Photoshop. Cirkularni, obavezno - ima ih po dvjestotinjak kuna.
da se razumijemo, fotošop je govno.ja još nijednu fotku koju sam snimio nisam obrađivao sa fšopom. samo kažem čovjeku da ako baš želi čačkat po slikama fotošop pruža puuuno više mogućnosti. jer ako ćeš kupovat filter za ovo, filter za ono istovarit ćeš puno novaca. al dobro, kome šta draže...
ružan,pametan i mlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 10:31   #16
Cirkularni polarizacijski filter radi tako da svjetlost polarizira kružno, a ne linerano. Cirkularni bolje surađuju sa TTL-om i AF-om. I, da se razumijemo, Photoshop je ozbiljan, prijeko potreban i koristan alat. Polarizacijski filter je nezamjenjiv u nekim situacijama (primjerice kod fotografiranja vode), a svijet digitalne fotografije je danas nezamisliv bez Photoshopa, jednako kao što je bio prije 30 godina bez razvijača, fiksira, aparata za povećanje, raznih filtera i pribora za retuširanje.

Istovario je puno novaca isti tren kad je kupio aparat jer isti za godinu dana neće moći prodati ni za trećinu te cijene, prema tome najbolje bi bilo da slika mobitelom ako misli uštedjeti.
Al. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 11:29   #17
Quote:
Al. kaže: Pogledaj post
Cirkularni polarizacijski filter radi tako da svjetlost polarizira kružno, a ne linerano. Cirkularni bolje surađuju sa TTL-om i AF-om. I, da se razumijemo, Photoshop je ozbiljan, prijeko potreban i koristan alat. Polarizacijski filter je nezamjenjiv u nekim situacijama (primjerice kod fotografiranja vode), a svijet digitalne fotografije je danas nezamisliv bez Photoshopa, jednako kao što je bio prije 30 godina bez razvijača, fiksira, aparata za povećanje, raznih filtera i pribora za retuširanje.

Istovario je puno novaca isti tren kad je kupio aparat jer isti za godinu dana neće moći prodati ni za trećinu te cijene, prema tome najbolje bi bilo da slika mobitelom ako misli uštedjeti.
ufff, bolje da se ne petljam dalje. ipak ti malo bolje stvari kužiš od mene.
al ipak samo da kažem da je fšop možda ''ozbiljan, prijeko potreban'' ali nekom ko od fotografije živi. amateri se trebaju trudit mapravit dobru fotografiju. ja fšop nevolim zato jer i najveće drvo sa poznavanjem rada na kompu može biti vrhunski fotograf. isto kao što vrhunski muzičar može biti netko ko ne razlikuje gitaru od vesla.
kompjuter je močna stvar al treba stvarima dati pravo ime. što će reć 'ne bavim se fotografijom nego kompjuterom'
ružan,pametan i mlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 11:40   #18
Quote:
ružan,pametan i mlad kaže: Pogledaj post
da se razumijemo, fotošop je govno.ja još nijednu fotku koju sam snimio nisam obrađivao sa fšopom. samo kažem čovjeku da ako baš želi čačkat po slikama fotošop pruža puuuno više mogućnosti. jer ako ćeš kupovat filter za ovo, filter za ono istovarit ćeš puno novaca. al dobro, kome šta draže...
Ma ne mislim čačkati, već sam sa frendovim aparatom slikao i dosta često se vidi ogromna razlika u slikama sa i bez polarizirajučeg filtera. Ne mislim kupovat filtere za svaku sitnicu, ali čini mi se da je ovo napametniji filter koji se može kupit.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 12:44   #19
Decki, topik o filterima je malo nize.

Svaki daljnji oftopik ce bit brisan.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 16.10.2007. at 17:04.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 20:49   #20
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Ovak, imam Fuji S9600, pa me zanima par stvari:

- koja eksterna bljeskalca najbolje paše na njega, te kolika je cijena cca takvih modela?
- Gdje mogu kupiti stativ za njega, te kolika je otprilike cijena?

Hvala

ja imam metz 36 c2, platio sam ga u prizmi nekih 500 kuna i pokazao se sasvim dobrim. brojka vodilja mu je 36 i dobar je na 10 - 12 metara...
crna ptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.