Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2003., 18:48   #21
Quote:
finalnifantazista kaže:
SPOILER!
!
!
!
ubije Rodriga (kak` se ono prezivao, Balmento ili tak` nekak`?) i preživi. On na početku ubije posljednjeg kalifa Al-Rassana. Onda se mota oko neke liječnice koja prva u povijesti izvede nešto? I tam` su bile 3 vjere koje su se tukle međusobno. Jedna od njih se zvala Ašarnešto, po onom Ašaru koji se spominje i u nekim drugim Kayevim knjigama. Je l` da?
Čini se da sam dost` tog popamtio ustvari.

!
!
!
!

END OF SPOILER!

je to je taj,meni je taj najbolji lik isto.
tja placeni ubojice su meni uvijek kewl, to sam htio biti kada sam bio mali...
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 19:48   #22
Quote:
Nephrite kaže:
Nije preveden na hrvatski. Šteta, jer je najjače Kingovo djelo.
Izdano je 5 djelova + 2 koji će izaći tijekom 2004. godine.
Moš ih nać na IRC-u.

Redom su:

1. Gunslinger
2. Drawing of the Three
3. Waste Lands
4. Wizard and Glass
5. Wolves of the Calla
+
(6. Song For Sussanah)
(7. Dark Tower)
Dakle na kraju će biti ukupno 7 dijelova.
Yeah, kad naučim engleski dovoljno dobro da ne moram svakih 10 minuta zavirivati u rječnik, možda i pročitam na engleskom.
A dotada će ga valjda prevesti.
Pitam se zašto je kod nas tako puno fantasy/sf radova neprevedeno.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 20:04   #23
Quote:
finalnifantazista kaže:
Yeah, kad naučim engleski dovoljno dobro da ne moram svakih 10 minuta zavirivati u rječnik, možda i pročitam na engleskom.
Meni to nikad nije bio problem. Kad sam u osmom osnovne krenuo citati prve knjige na engleskom (Micheala Crichtona: Andromeda Starin, The Great Train Robbery, The Lost World,...) prvo sam citao knjige sa rijecnikom i trazio objasnjenje svake rijeci. Onda sam skuzio da to zapravo ne moram raditi i da znacenje nepoznatih rijeci uglavnom mogu polovit iz konteksta.

Sada vec skoro 8 godina bez prekida citam uglavnom na engleskom. Jako rijetko da mi se zalomi kakva knjiga na hrvatskom, osim ako nije za faks.


Quote:
A dotada će ga valjda prevesti.
Pitam se zašto je kod nas tako puno fantasy/sf radova neprevedeno.
Malo trziste, I guess. Razmisli kolko malo ljudi kod nas uopce redovno cita za zabavu. Oduzmi od tog broja one koji si mogu priustiti kupovanje knjiga. Zatim od toga oduzmi sve one kojima je SF literatura cudna i glupa jer ako u knjigama ima zmajeva ili svemirskih brodova to onda nema veze sa stvarnoscu i umjetnoscu i mora da je sranje. E, TEK TADA ti imas trziste za SF knjizevnost u nas.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 10:10   #24
Quote:
finalnifantazista kaže:
Yeah, kad naučim engleski dovoljno dobro da ne moram svakih 10 minuta zavirivati u rječnik, možda i pročitam na engleskom.
A dotada će ga valjda prevesti.
Pitam se zašto je kod nas tako puno fantasy/sf radova neprevedeno.
Najbolja vjezba ti je da pocnes cesce citati, i to bez rjecnika i za cirka pet knjiga ti vise nece biti problem.
Ja recimo filmove uopce ne citam titlove, zato i posudjujem radje devejde jer onda mogu maknuti titl.-
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 10:16   #25
Quote:
glupinickname kaže:
Malo trziste, I guess. Razmisli kolko malo ljudi kod nas uopce redovno cita za zabavu. Oduzmi od tog broja one koji si mogu priustiti kupovanje knjiga. Zatim od toga oduzmi sve one kojima je SF literatura cudna i glupa jer ako u knjigama ima zmajeva ili svemirskih brodova to onda nema veze sa stvarnoscu i umjetnoscu i mora da je sranje. E, TEK TADA ti imas trziste za SF knjizevnost u nas.


Istina, ma kod nas rijetki uopce citaju, znam hrpu ljudi koji nisu taknuli nijednu knjigu.
Uspio sam dosta frendova napaliti za SF/fantasy.
Od njih 4, ili 5 ja jedini kupujem knjige (osim jednog frenda koji kupuje Pottera).
Ljudi ce radje kod nas kupiti Story, jer jebiga u knjigama nema SSNMT-a.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 12:00   #26
Bolah, ništa fantastično (razmislite zašto sam ovo rekao). Dosadili su mi svi ti vanzemaljci, drugi svetovi, dosadne prerade istih fazona iz srednjovekovne magije...

Treba mi nešto novo. Ceo jedan zid ispunjen mi je knjigama iz fantastike, bilo iz naučne, epske ili sl.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 13:56   #27
Čitam i dalje Men in Arms Terrya Pratchetta a Dark Tower Stephena Kinga mi je definitivno na popisu za skoro čitanje jer sam već čula puno pohvala o tome...
Quote:
Grejp kaže:
Ljudi ce radje kod nas kupiti Story, jer jebiga u knjigama nema SSNMT-a.
Trenutačno sam u malo čudnom raspoloženju, pa mi je ova izjava potaknula želju da napišem fantasy priču u kojoj bi se kandidati Story Supernove borili protiv zmajeva i trolova... I pobijedili bi, ali jedan od kandidata za kojeg mislim da je već trebao ispasti završio bi kao zmajev doručak.
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 14:08   #28
Ja moram malo nadopuniti ovu temu… S 'koju ste zadnju knjigu kupili – a još ju ne čitate jer niste završili knjigu prije te'…

No da ne duljim..
U petak sam kupila knjigu «Legends» - editiranu od strane Roberta Silverberga. Knjiga za zapravo zbirka priča koje su napisali: T. Pratchett, A. McCaffrey, G. R.R. Martin, T. Williams i R. Jordan.
Svaki od autora je napisao priču koja je karakteristična za serijal koji piše…

Jel' netko to pročitao? I ako je – što mislite o knjizi?
__________________
Yes! I am a drama queen.
blair is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 19:12   #29
Quote:
Grejp kaže: vec sam te pitao za irc,ali se ne sjecam di je to bilo pa mi sada pojasni...
Bilo je to na "Najbolji Fantazy film" topicu.
Evo tog texta, s malo bolje pojasnjenim stvarima.

Quote:
Ja sam reko: Prvo skineš program zvan mIRC (naći ćeš ga preko googlea). Kad ga pokreneš moraš izabrat server. Tj. moraš među ponuđenima pronać Random EU Undernet Server server. Zatim izaberi svoj nickname, i druge gluposti. OK.
Onda upišeš /server eu.undernet.org i onda će ti se pojavit prozor za izabrat kanal za chatanje. Tu upišeš #bookz. OK.

Onda se nalaziš u tom prozoru za chatanje.
Sad moraš nać knjigu koji tražiš. To napraviš tako da upišeš @find ime knjige

Onda će ti ovi tipovi koji su isto tamo počet slat rezultate. To će ti se otvarat u posebnim prozorima unutar IRC-a. Kad nađeš knjigu koju tražiš uzmeš ju u blok. Blok će ti odmah nestat (to znači da je kopirano). Onda se vratiš na prozor za chatanje i to pejstaš sa Ctrl+V. U biti treba ti pisat nešto ovako npr. !ime_usera game of thrones.rar. ! uskličnik je naredba da ti taj tip pošalje knjigu. Onda stisneš enter. Čekaš da ti ovaj tip pošalje knjigu preko DCC-a. Pazi koji su u redu za slanje. Tako da ne čekaš bezveze ako si recimo 48 na listi.

PS moraš negdje izabrat da ti IRC prima sve fajlove, a ne samo zip. Kolko sam ja živaca izgubil zbog toga.

Ako još nešto ti jasno pitaj.
Sorry, šta sam ti malo objašnjaval ko djetetu. Valjda utjecaj profesora iz 'Informatičkih sustava u CP-u'. Ctrl+V
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 22:04   #30
nema problema jean-luc loveru...tomu cu pribjeci ako bas nigdje drugdje ne nadjem knjigu.
hvala na iscrpnom objasnjavanju, sad sve znam(pri tom ne mislim na sve znanje svijeta nego samo na irc).


__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 09:24   #31
Imaš više serijala priča "Legends".
I da---pročitao sam ovaj editiran od silverberga...odlično.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 10:45   #32
Evo, ja potaknuta ovim topicom posudila Tiganu. Baš me zanima hoće li mi se svidjeti.
christy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 23:33   #33
Quote:
anonimna kaže:
Evo, ja potaknuta ovim topicom posudila Tiganu. Baš me zanima hoće li mi se svidjeti.
Ako voliš muške likove koji se svako malo rasplaču i drže srcedrapateljne razgovore... hoće... otherwise neće.
Ma ima puno toga dobrog u njegovim knjigama, ali će ga Nephrite i još neki popljuvati upravo zbog likova.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 23:42   #34
Quote:
finalnifantazista kaže:
Ako voliš muške likove koji se svako malo rasplaču i drže srcedrapateljne razgovore... hoće... otherwise neće.
Ma ima puno toga dobrog u njegovim knjigama, ali će ga Nephrite i još neki popljuvati upravo zbog likova.
Ja sam ko Candyman.
Nego nisu samo muški likovi iritatni. Cijela galerija karaktera je jednostavno ista. Svi su tree-hugging hipiji koji smišljaju osjetilne haikue dok putuju u svojoj "experimentalna dramska družba" družbi.

I negativci su major pussies.
Pih, pih, pih. Brandon, Tiranin. AKo je on tiranin, onda sam ja najveće Zlo koje je ikad surfalo netom.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 08:42   #35
Quote:
Nephrite kaže:
Ja sam ko Candyman.
Nego nisu samo muški likovi iritatni. Cijela galerija karaktera je jednostavno ista. Svi su tree-hugging hipiji koji smišljaju osjetilne haikue dok putuju u svojoj "experimentalna dramska družba" družbi.

I negativci su major pussies.
Pih, pih, pih. Brandon, Tiranin. AKo je on tiranin, onda sam ja najveće Zlo koje je ikad surfalo netom.
Mislim... ne znam kaj bi na ovo drugo rekao nego "Dobarrr!!!111 Vicccc!!111 LOLchina!!111" jer smo do isto takvog dojma dosli i ja i moj frend neovisno jedan o drugome. Ti si vec treci.

Mind you, nisam citao Tiganu pa sam mozda u krivu. Al nemrem odolit. Listajuci knjigu u knjiznici naletio sam na scenu di Zlocesti Kralj (tm) sjedi u dvorani pred dvorjanima. I kak sam znao da je Zlocest? Po tome kaj prisiljava ZENSKU DA MU GA PUSHI PRED SVIM DVORJANIMA HOW POLITICALLY INCORRECT IS THAT, EH KIDZ?!!111 I jos se tip paralelno oblijava pivom (sto je takodjer politically incorrect jer pristojni new age ljudi piju vino); vrijedja sugovornike (sto je takodjer politically incorrect jer new age ljudi uvijek paze na samopozudanje svojih sugovornika) i jos gleda borbu macaka sa osakacenim cuckom (Sto je politically incorrect jer je to okrutnost prema zivotinjama).
S druge pak strane imamo drzavu koja je puno sexsualno i drustveno izjednacenih muskaraca i zena. I kladim se da svi prakticiraju lezbijski seks i da su puni govora o tome "Ja imam svoje osjecaje a ti svoje i mi moramo paziti da zadrzimo uzajamno postovanje medju nama iako nam se stavovi razlikuju). 'fkors, mozda sam u krivu i Tigana je bas mrak ali, po dosadasnjim iskustvima sa Kayem, ne bi se uopce cudio.
Ma, nije Kay tolko los kolko mu se ja rugam al cinjenica je da mi je tip fakat malo previse 1990e. NAROCITO za nekog tko svoje fantasy romane uglavnom smjesta u fantasy verziju povijesnih zemalja i kraljevstava (renesansna Italija, Spanjolska za Reconquiste, Bizant...)
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 11:17   #36
Meni je Tigana bila izvrsna ,ali me zato "Odjedriti u Sarant" potpuno razocarao.Sad sam uzela od njega "Gospodar careva " pa cemo vidjeti.

Jel netko pročitao Diabla?Ja sam pročitala ovaj tjedan 1. i 2. dio i odusevio me .
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 16:37   #37
Evo, pocela sam citat martinovu song of ice and fire, kad ste je skoro svi toliko nahvalili. Nije lose, ali brate, krvi i nasilja vise nego u cheap B hororu! Da se od ovog snimi film, potrosili bi vise umjetne krvi nego za teksaski masakr motornom pilom
Nadam se da do kraja nece ubit sve likove koji mi se svidaju.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 19:34   #38
Quote:
afro kaže:
Meni je Tigana bila izvrsna ,ali me zato "Odjedriti u Sarant" potpuno razocarao.Sad sam uzela od njega "Gospodar careva " pa cemo vidjeti.

Jel netko pročitao Diabla?Ja sam pročitala ovaj tjedan 1. i 2. dio i odusevio me .

pa gospodar careva ti je nastavak saranta,,,tako da ces vjerojatno ostati razocarana.mada nisam citao,nemogu reci.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 00:07   #39
[QUOTE]Tiamat kaže:
[B]Evo, pocela sam citat martinovu song of ice and fire, kad ste je skoro svi toliko nahvalili. Nije lose, ali brate, krvi i nasilja vise nego u cheap B hororu!

Kaj da ti kazem? dobrodosla na Westros, najkrovlocniju viziju europskog srednjeg vijeka u dosadasnjem fantasyu. I bas zato mi je super! Martin nije squemish: pricao je na SFerakonu neke stvarane dogadjaje koji su mu bili inspiracija i vjeruj mi, stvarna povijest je bila jednako gnjusna kolko i roman.



Quote:
Nadam se da do kraja nece ubit sve likove koji mi se svidaju.

SPOILER ALERT:










Bwhahaha... BWHAHAHA... BWHAHAHAAHAHAHAHAHA!!!!!!











END SPOILER ALERT
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 09:40   #40
Quote:
Nephrite kaže:
Ja sam ko Candyman.
Nego nisu samo muški likovi iritatni. Cijela galerija karaktera je jednostavno ista. Svi su tree-hugging hipiji koji smišljaju osjetilne haikue dok putuju u svojoj "experimentalna dramska družba" družbi.

I negativci su major pussies.
Pih, pih, pih. Brandon, Tiranin. AKo je on tiranin, onda sam ja najveće Zlo koje je ikad surfalo netom.

Ja kada sam to poceo citati pomislih da sam naslov krivo procitao, bio sam uvjeren da je naslov Tigayna
a kad ono Tigana.
Lavovi Al Rassana su mu najbolji ipak.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.