Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2016., 15:07   #201
Quote:
deni-15 kaže: Pogledaj post
Radio 1 (Čakovec) na 105,6 MHz, ex. Radio Nedelišće

nema boljeg, valjda s razlogom najslušaniji na sjeverozapadu HR...
A razlog je mali domet radija Yammat FM?
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 18:47   #202
Radio 1 je 3. po slušanosti, a 1. je Radio Megaton
http://static06.emedjimurje.hr/uploa...016_450542.pdf
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 22:08   #203
Radio 101
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 18:52   #204
Max,Banovina,Stubica,Zabok,City radio,Križevci,Super radio i Narodni
MarioFM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 00:11   #205
Super radio je bivsa Cazma, u Zagrebu se cuje na rubnim istocnim dijelovima, i na povisenim dijelovima grada.

Krizevci su slicno ko i Vrbovec, vrlo staromodni.

Radio Max je kultni, 50 godina star radio,
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 22:32   #206
KLFM
__________________
životpišegermane
jagodica kolačić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 00:19   #207
Jedini radio koji bi možda ponekad slušala, jer prestala sam slušati radio do pojave yammata.

Jedini radio, dobro, za njih bi bilo čudo da ih nisu provalili, koji redovito pušta Valentinota Boskovica, npr., uz YFM. Više sam ih čitala no slušala, nažalost.

Žao mi je što nisu i ne postoje i na FM-u, treba i Splitu i Dalmaciji neki Yammat FM. Ovako nemaju šanse, nažalost, za nešto ozbiljnijie kod nas, pokazuje to primjerom i 808ica. Oni se nikad nisu digli iznad sto slušatelja, ni kad nije postojao YFM, a isključivo ih se tako moglo čuti i slušati, sad da ne govorim, a i dalje siju žuč posvuda što nisu dobili koncesiju tada.

Što je bilo s tim KLFM-om, su oni ikad emitirali na FM-u, pa nisu prošli ili ih ugasilo ili nikad nisu ni uspjeli dobit koncesiju?

Fora mi je kak Sunce spama cijeli podforum, temu Radio, pa komentira i na yammat temi, stalno, neki dan pogledam kolko ih ljudi sluša na shoutcastu, jedan slušatelj. Bilo bi puno bolje za taj grad da se našlo mjesta i za takav radio kao što je KLFM. No, dobro, to je samo moja želja i mišljenje.

Zadnje uređivanje Dobra Vila 1981 : 16.03.2018. at 00:20. Reason: tipfeleri
Dobra Vila 1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 16:07   #208
Fora mi je kak Sunce spama cijeli podforum, temu Radio, pa komentira i na yammat temi, stalno, neki dan pogledam kolko ih ljudi sluša na shoutcastu, jedan slušatelj. Bilo bi puno bolje za taj grad da se našlo mjesta i za takav radio kao što je KLFM. No, dobro, to je samo moja želja i mišljenje. [/QUOTE]

A to je Vilo znači spam? Ajde dobro.
Inače to što si utipkala sunce u shoutcast ne znači da si našla i pravi stream.
I sad je 1 slušatelj.
Mi emitiramo putem drugog shoutcast streama, oko 100 slušatelja, nekad 120, nekad 80. Pik je bio oko 130. S obzirom da smo stanica koja je ipak okrenuta fm emitiranju mislimo da nije loše.
Zapravo nakon Dalmacije smo i u tom segmentu drugi.
A taj stream je neka naša, ili shoutcast pogreška.
Al neka nas konstantno i 1 sluša, i to je odlično.
__________________
Najsuncaniji na svitu i okolici
Radio_Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 17:05   #209
Prošli tjedan je RTL Direkt objavio podatke o slušanosti u Hrvatskoj:
1. Otvoreni
2. Narodni
3. Antena ZG
4. Dalmacija
5. HR .....
mrta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 09:48   #210
Zabavni, USA
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 00:14   #211
Quote:
mrta kaže: Pogledaj post
Prošli tjedan je RTL Direkt objavio podatke o slušanosti u Hrvatskoj:
1. Otvoreni
2. Narodni
3. Antena ZG
4. Dalmacija
5. HR .....
Nije objavio RTL, nego je prenio istraživanja glupog Ipsosa, po istom je Radio 101 na toj listi s 2.3, a yammat ih redovito dere, pa i trenutno, na shoutcastu.

Meni je shoutcast puno bliža metoda izračunavanju gledanja televizije, a ne zvanje 300 baba telefonom i to fiksnim. Kad je nekoga od vas nazvalo za slušanost nekog radija u životu. Većina mojih prijatelja, pa ni ja, više doma ni nema fiksnu liniju.

Niš od tih loših i anketa na premalom uzorku, dok ne dođe digitalni radio, očito.

Ma, Sunce drago , poslušala sam vas i mislim komentirala na vašem podforumu. Ovo o spamanju je podosta očito, uletavanje u (recentno) najčitaniju temu na podforumu. No, neka cvijeta tisuću cvjetova, ja sam samo izrazila žaljenje, a i nisam dobila nikakav odgovor oko FM sudbine KLFM-a, kad ste se već ubacili, vjerujem da imate neka saznanja na tu temu, pošto se iz Splita, ili?

Da ne spamamo zajedno dalje na tu temu, može u inbox, hvala.
100 tinjak slušatelja, to je poprilično slabo za neku ozbiljnu stanicu u županiji. Čak Soundset, kojem je trenutna slušanost u slobodnom padu već neko vrijeme, ima po nekakvih 300tinjak, ponekad i 400.

Zadnje uređivanje Dobra Vila 1981 : 22.03.2018. at 00:19. Reason: preciznost
Dobra Vila 1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 16:00   #212
...

Draga Dobra Vilo,

Napomenuh prošle godine kako ne razumijes nacin na koji funkcionira analitika, posebno analitika servisa na kojeg se kunes kad zelis nahvaliti Yammat -Shoutcast.

I u tome nema nikave tragedije da se time na hvalis. Daleko je previse parametara za olako iscitavati tvoje brojke. Dapace, forsiranje Yamnice u ostalim temama (za koje optužujes Radio Sunce) vise je tebi svojstveno te podsjeca na nepotrebne dijaloge horizontalno prokrea(k)cijskih filmova.

Za Radio Sunce, lokalnu stanicu, jasno znamo u kojem svojstvu se javlja, no ti si i dalje nejasna glasnogovornica, koja se cesto odaje kojekakvim internim crticama, koje nemaju razloga opterecivati "obicnu" slusateljicu.

S druge strane, ako uzmemo poredak svijeta, najmanje dvije dekade balona percepcije i sustava servisa koji rade na odrzavanju iste, onda ti moram odati "tajnu" da je laziranje Shoutcast statistike, opcepoznata metodologija radio stanica preko bare. Dapace, cak i skolarac moze jednostavnom edit metodom provjeriti dal netko lazira brojke, pa do onih koji rade placeni servisi, po kljucu kupujemo stanicu/web/analitiku u paketu.

Tako da, koliko god opcenita, ciljana telefonka uzorka tisucu ljudi, mogla bi se pokazati katkad preciznija, ne uvijek, ali katkad. Za Radio Sunce, ako uzmemo lokalitet i njihovo trajanje, veliku naviku slusatelja i stanice da telefonskim pozivima odrzavaju naviku komunikacije, te neupitno morsko prakticnu i dominantnu FM, a ne web slusanost...

Sto ce reci, Draga Vilo, oni realno govoreci, imaju podlogu za veci broj slusatelja od Yammata.



...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 20:27   #213
Vilo draga arkastični smajli . Šala, nemamo ništa protiv tebe, niti konkretnih, dobronamjernih komentara. Ne ubacujemo se nigdje, niti spamamo. Spam je pisanje pizdarija, mi(ja) smo samo komentirali neke teme baš kao i drugi. Pa valjda je to demokracija?? Pravo svih ovdje? Pogotovo ako se ne vrijeđa?? Soundset....Da i mi smo bili dio njihove mreže prije par godina, i to su nam se obratili na temelju slušanosti....I onda smo ih.....Jer emitirali reklame preko nas, a platili............x.x.x.x.x....
A od tad smo samo napredovali. I ne znam o kojem Soundsetu u našoj županiji govoriš al dobro. Mi(ja) smo pratili shoutcast stanje dok je to bilo moguće, Dalmacija, radio Split, Totalni, Jadranski, Kaštela, Trogir, Brač itd itd.... i nitko, ama baš nitko nije imao veži broj od nas, ako izuzmemo Dalmaciju, koja je avion prema drugima(po statistici). Neki su imali 20, 30 slušatelja, neki 70-80, mi više od toga. I mene(nas) je iznenadio tako nizak broj, ali tako je. Split i okolica 300 000, Zagreb i okolica 1 300 000 ili koliko, da se ne lažemo? Pa sad stavi našu brojku 130 u taj okvir i ispadne-nije loše. A mi se ne busamo, ne reklamiramo, itd. I da, "starinski " radio, puno slušaniji na klasičan , "starinski" način. Al drago nam je da nas slušaju po silom svitu, javljaju se itd. Al i nas hvataju ospice, svrab....pa bi i mi mogli....

A što se tiče shoutcasta, da kako kaže cat, i tu su moguće, i prisutne malverzacije i lažiranja. Uređivanje "pikova, peakova" na svima, ili skoro svima poznat način.
A što se tiče yammata, drago mi, nam, je da postoje i da imaju cohones. Znači nije bitno jel puštaju to i to, nego da bockaju ko nekadašnja 101-ca. Toga u nas nema, ili eto ima ali usitno.

A KLFM, ogranak ex KL-a( splitske 101-ce) ide svojim putem, i nadam se da će uskoro preć i na fm, jer to je zasad u nas ipak puuuuno slušanije, i dopire do puno većeg broja slušatelja. Samo za to, osim veza, pozadine, treba i dooosta financija. A Split je.....ili nije spreman, a ajmo reć na ništa avangardno, napredno, da ne kažemo smisleno i provokativno, edukativno.
U svim medijima je prisutno "zatupljivanje", neki se tome odupiru, neki ipak pokušavaju....Nažalost mali koji imaju "cohones" propadaju, ili bivaju sje.....uništeni, baš ko sad ex. KL. A oni koji su još uvijek u emitiranju, svedeni su na mrvice. Treba puštat istih 500 pjesama, ili nazovimo ih "pjesama", ništa cijeli dan ne reć, barem ne smisleno, konkretno....i nedo Bog, reć da je nešto trulo u......da ljudi loše žive, da nesposobni imaju prednost nad sposobnima, uz uvjet da su nesposobno-podobni. Hvala, mike off, tipkovnica off
__________________
Najsuncaniji na svitu i okolici
Radio_Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 15:46   #214
Mene su zvali jednom prilikom i stvarno je glupa ta anketa.
Ne znam jesu li promijenili sistem ispitivanja.
Tada, prije par godina, često bih pretraživala radija, tako da sam malo slušala Otvoreni, malo 101, Radio Slavoniju, ponekad HR1, 2, 3...da čak i Treći. Nekad Mađare. U stvari slušala sam svašta pomalo.
Tada su zvali i pitali koji radio slušam i kada sam rekla da slušam dosta radija pomalo, tražili su da jedan izdvojim - izdvojila sam Otvoreni jer mi je prvi pao na pamet... i to je to. Tako je nastala statistika slušanosti radija.
Po toj slušanosti HR3 gotovo nitko ne sluša, a to što ga ja nekad znam slušati nije bitno, jer nije tip radija koji bi netko možda izdvojio.
Zapravo većina ljudi vjerojatno kaže prvi radio koji im padne na pamet, a to je onaj koji ima najjaču reklamu, ili eventualno najjači brand, tako da ga se prvog sjetiš u tim anketama.

A Suncu skidam kapu. U vrijeme kad je većina radija letargična, bezvoljna, s premalo ljudi... biti aktivan na netu i uvijek spremno reklamirati i voljeti svoj radio je rijetko.

Glede Shoutcasta, zanima me koje to stanice preko bare lažiraju podatke? Jer preko bare vodeća radija se ne vide na Shoutcastu (Z100, Kiis fm...). Preko Shoutcasta se nađe tek ponekad streamova na divljaka ili sveučilišnih radija kojima ni nije toliko bitno koliko imaju slušatelja.

Kod nas postoje razne stranice koje vuku stream (ili botovi) i to se ponekad može pokazati kao malo veći broj unique slušatelja (negdje možda od 5 do 10).
Ali ostalo mi je puno draži pokazatelj slušanosti od Ipsosa.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 13:41   #215
Extra fm
Dv1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 23:40   #216
gold fm
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 11:24   #217
nekad je Trsat bio malo odmaknut od mainstrima i "hitova" tipa otvoreni..al kak su pali pod totlani FM...
__________________
"jinglebell, jinglebell, jinglebell rock
all I wanted is you to fuck..."
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 11:24   #218
U zadnje vrijeme mi najvise pase Laganini.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 18:34   #219
samo Extra FM
regdor toille is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 23:00   #220
Quote:
regdor toille kaže: Pogledaj post
samo Extra FM
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.