Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 07:51   #2661
Ako si radio pola mjeseca za taj mjesec nećeš dobit puni iznos nego za 15 dana koje nisi radio. Druga dva mjeseca ćeš dobiti punu naknadu. Ako nisu što mijenjali tako je bilo... Istina, taj zadnji mjesec ne ulazi u računanje naknade, računaju se tri pune plaće.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:20   #2662
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ako si radio pola mjeseca za taj mjesec nećeš dobit puni iznos nego za 15 dana koje nisi radio. Druga dva mjeseca ćeš dobiti punu naknadu. Ako nisu što mijenjali tako je bilo... Istina, taj zadnji mjesec ne ulazi u računanje naknade, računaju se tri pune plaće.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Provjerio sam. Transakcija je sa hzz. Obrazlozenje je da mi je prijava isla par dana nakon 1.6. I nemam puna 3 mj.pa obracunavaju 60 posto od minimalne place onda. Iako sam radio od 1.6.ali me nije prijavio niti platio bar na ruke. Imat cu 1570 kn jos 2 mj. Ovo je za bogu plakati. Cijelo ljeto radis po 15 sati, neplati ti sve i na zimu nemas dovoljno ni za prezivit.
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:46   #2663
Ima sam ugovor na određeno do 30.9, ali mi je produžen do 15.10.... Jeli se za naknadu gledaju zadnja 3 puna miseca (prosjek) ili će mi uračunat i ovih 15 dana u prosjek pa ću dobit manje?

A na HZZ se mislim prijavit početkom 11, ( rok je 30 dana od prestanka radnog odnosa)...
__________________
Don't be a drag, just be a queen
Jumper_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:27   #2664
Quote:
Jumper_05 kaže: Pogledaj post
Ima sam ugovor na određeno do 30.9, ali mi je produžen do 15.10.... Jeli se za naknadu gledaju zadnja 3 puna miseca (prosjek) ili će mi uračunat i ovih 15 dana u prosjek pa ću dobit manje?

A na HZZ se mislim prijavit početkom 11, ( rok je 30 dana od prestanka radnog odnosa)...
Ne trebas, platnu listu dobivas u 11.mj.kad ti bude placa. Odi prije 11. mj.i ponesi zadnja 3 mjeseca.
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:23   #2665
Pozdrav,da li mozda netko zna kojeg datuma je ovaj mjesec dosla naknada za nezaposlene? Prestao sam s radom 01.11 pa si kalkuliram otprilike da znam kojeg datuma ce mi sjesti naknada slj.mjesec za 11mj. Hvala
necudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:54   #2666
Quote:
necudo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,da li mozda netko zna kojeg datuma je ovaj mjesec dosla naknada za nezaposlene? Prestao sam s radom 01.11 pa si kalkuliram otprilike da znam kojeg datuma ce mi sjesti naknada slj.mjesec za 11mj. Hvala
Od 6.do 8. u mjesecu uplacuju. Na facebook stranici obavjestavaju detaljno kad su uplate i za koju zupaniju.
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 07:47   #2667
Quote:
Perky Psycho kaže: Pogledaj post
Kod ostvarivanja prava na naknadu se gledaju dvije zadnje prijave. U niti jednoj ne smiješ dati otkaz, dobiti otkaz svojom krivicom niti ga potpisat sporazumno. Prema tome, JEDINI način da nakon sporazumnog otkaza dobiješ naknadu su dvije kratke prijave na određeno. Znači poslodavac bi te trebao realno ili fiktivno zaposliti na određeno pa te, kad taj ugovor istekne, ponovno zaposliti na određeno.

Primjer -> ugovor na tjedan dana, pa odjava. Zatim ugovor na tri dana, pa odjava.

Po isteku drugog ugovora zakonski imaš pravo na 60% plaće koja se računa kao prosjek plaće u zadnja tri mjeseca. Ako si radila manje od dvije godine, naknadu dobivaš tri mjeseca. Ako si radila od dvije do četiri godine, naknadu primaš šest mjeseci. Prva tri mjeseca 60%, druga tri mjeseca 30%.

Sretno!




Gleda se prosjek zadnja tri mjeseca tvoje plaće. Recimo da su ti zadnje tri plaće 5000, 5500 i 4500
Ukupno 15 000 kuna / 3 -> prosjek plaće u zadnja tri mjeseca je 5000 kuna.
Znači, naknada će biti 60% od tog iznosa.

Ukratko, pomnoži si prosječnu plaću sa 0.6

Super. Ja sam bila 5 godina u firmi i dala otkaz jer sam mislila da idem na bolje, nakon 2 mjeseca ću dobiti otkaz kao tehnološki višak i sad ja nemam prava na novčanu naknadu?? Pa kakve su to gluposti??
medena3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:41   #2668
a kakve? takve, zakonom regulirane.
naprosto otkaz znači "ne bih više radio, fala lepa", bez obzira što prelaziš na bolji posao.
nakon tog budućeg otkaza, možeš odraditi doslovno 1 dan uz ugovor na određeno vrijeme (dakle u trajanju od 1 dana) i nakon toga, prijaviš se na burzu i imat ćeš pravo na novčannu naknadu. šta ćeš, tako je.
možeš sa susjedom sklopit ugovor na 1 dan kao kućna pomoćnica. uplati ti doprinose, plaću i to će s ovim poslom gdje si trenutno- dva radna odnosa nakon kojih imaš pravo na novčanu. treba se snaći, kad su već propisi takvi.

ti sudiš po sebi. šta misliš koliko ima ljudi koji bez stvarnog razloga daju otkaze. šta bi onda svaki takav trebao imati pravo na novčanu, a ne želi raditi iz hira.

nismo svi isti. i ne žele svi raditi.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 13:51   #2669
Pozdrav!
Zanima me ako sam se dns (14.03.) išao prijaviti na zavod i predao zahtjev sa svim potrebnim papirima za osvarivanje naknade,kada mogu ocekivati prvu isplatu? Imam dogovoreno sa savjetnicom iduci cetvrtak 22og, pa me zanima da li postoji opcija da mi izvrše isplatu pocetkom 4og mjeseca?

Lp
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 16:39   #2670
Jednokratna naknada

Bok,
22.03.sam prijavljena na HZZ i zatrazila sam jednokratnu isplatu naknade zbog otvaranja obrta.
Obrt sam otvorila 04.05.
Danas san dobila Rjesenje iz Hzz-a da imam pravo na naknadu u trajanju od 270 dana. Malo me zbunilo to Rjesenje. Mislila sam da na naknadu imas pravo samo do trenutka do kad si nezaposlen.
Moze li pojasnjenje od nekog tko se razumije u to?
Hvala
kyra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 00:06   #2671
Obustava naknade

Pozdrav!
Nezaposlena sam od sredine 6.mj i, tada sam predala zahtjev za novcanu naknadu.
Primam djecji doplatak u iznosu od 500kn I sad mi je clan obitelji uplatio na tekuci racun iznos od 2000kn.Gubim li sada pravo na novcanu naknadu s burze?
OneWingedAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 19:23   #2672
Ljudi, zna itko kad dolazi novčana naknada za prošli mjesec? Na fejsu piše danas na zagrebačko područje, a ka jos nista nisam dobila
ludimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 20:14   #2673
Kako se računaju te proklete naknade?Trenutno mi je prijava 5,200 neto plus putni troškovi koliko bi mogao dobivat sa zavoda, nešto sam načuo da svi koji imaju preko 5,000 neto dobivaju 3,900, mada me ova tablica malo buni
Muvi5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.