Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2010., 09:52   #21
Nije li ovaj Topic upravo reklama (naplaćena) za jednu društvenz mrežu???
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 11:21   #22
Free, ajd' se opusti.
Ovo je rasprava. Ako misliš da je reklama onda u tu kategoriju spada 80% tema na Gospodarstvu. Svaka tema o pojedinoj dionici, fondu, banki i sl.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 01:40   #23
Prodaja putem facebooka

Ne znam da li sam na pravom mjestu pa se ispričavam ako nisam, probala sam izguglat ali ne ide
Naime, vidjela sam da je dosta popularna prodaja preko facebooka, od torba, nakita, cipela, robe itd. Imam u planu pokrenuti nešto slično sa jednim od navedenih proizvoda ali me zanima do koje je to mjere uopće legalno da se bavim prodajom a ne dajem nikakva davanja državi? Ne znam o kakvoj bi se zaradi radilo jer je sve još na ideji i u povojima ali gledam sve te stranice, skoro nijednoj ne piše ime firme ili obrta i sl. Mlada sam i nisam baš upoznata s tim područjem pa nemojte zamjerit ako su glupa pitanja
Hvala unaprijed
_dorja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 12:33   #24
dosta ljudi ne koristi FB.

dosta ljudi koristi Adblock
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 15:15   #25
Da, treba imati na umu da ih dosta koristi adblock i druge opcije skrivanja reklama pa je upitno koliko stvarno ljudi to vidi i da li facebook i te registrira kao viđene (ne klikane).
Znam jednu agenciju koja to odlično odrađuje, točno odredi sve i imaju uspješne fb kampanje.
__________________
dobra curica http://www.youtube.com/watch?v=C-u5WLJ9Yk4
malibebach is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 14:40   #26
Quote:
_dorja_ kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam na pravom mjestu pa se ispričavam ako nisam, probala sam izguglat ali ne ide
Naime, vidjela sam da je dosta popularna prodaja preko facebooka, od torba, nakita, cipela, robe itd. Imam u planu pokrenuti nešto slično sa jednim od navedenih proizvoda ali me zanima do koje je to mjere uopće legalno da se bavim prodajom a ne dajem nikakva davanja državi? Ne znam o kakvoj bi se zaradi radilo jer je sve još na ideji i u povojima ali gledam sve te stranice, skoro nijednoj ne piše ime firme ili obrta i sl. Mlada sam i nisam baš upoznata s tim područjem pa nemojte zamjerit ako su glupa pitanja
Hvala unaprijed
tesko je striktno odrediti do koje je mjere legalno, a od koje pocinje ilegalno, jer da je u potpunosti ilegalno, onda oglasnici na netu i tiskanom obliku, ne bi ni postojali, jer osim rabljene robe, ljudi naravno prodaju i nove stvari.
veci problem je ako namjeravas prodavati krivotvorine, i fejk stvari! to je itekako ilegalno, i sankcije za takve stvari su takoder vrlo stroge.
e sad, da li ce te uloviti, ili ne, tesko je reci..
no ako se potrude i ulove te, zasigurno neces proci jeftino!
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 12:43   #27
Quote:
_dorja_ kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam na pravom mjestu pa se ispričavam ako nisam, probala sam izguglat ali ne ide
Naime, vidjela sam da je dosta popularna prodaja preko facebooka, od torba, nakita, cipela, robe itd. Imam u planu pokrenuti nešto slično sa jednim od navedenih proizvoda ali me zanima do koje je to mjere uopće legalno da se bavim prodajom a ne dajem nikakva davanja državi? Ne znam o kakvoj bi se zaradi radilo jer je sve još na ideji i u povojima ali gledam sve te stranice, skoro nijednoj ne piše ime firme ili obrta i sl. Mlada sam i nisam baš upoznata s tim područjem pa nemojte zamjerit ako su glupa pitanja
Hvala unaprijed
Ja sam se nedavno dosta raspitivala o raznim verzijama samostalnog rada i zarade, pa mi se učinila zanimljivom "domaća radinost". Možda bi tebi odgovaralo prijaviti nešto tog tipa. Pod uvjetom da to što misliš prodavati sama izrađuješ i da si već negdje u radnom odnosu. Onda platiš 200 kn paušal mjesečno i prodaješ do godišnjeg limita od 75.000 kuna.
Ako misliš preprodavati robu onda to nije legalno i riskiraš, ali kako kažeš, mnogi to rade i ne otkrije ih se. Tvoja je odluka hoćeš li riskirati. Ja sam osobno uvijek za legalnu verziju (ali najjeftiniju )
Cordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 13:24   #28
Mene zanima da li mi netko može dati svoje brojke ako se koristio FB oglašavanjem ili barem okvirno u postocima
reći da li je isplativo oglašavati svoj posao/web stranicu preko FB adsa..
Nisam toliko upućen u oglašavanje preko njih pa prvo skupljam info prije neg se upustim u to
__________________
Za reklame javite se u marketing
BKR13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:29   #29
Ja sam gledao FB. Imaju 2 opcije, per click i per impression. Jedini nacin da se radi targeting oglasa je da se kaze koje su kljucne rijeci, pa ce kao, mozda, valjda, FB pokazivati ljudima koji te rijeci imaju u interesima, necemu. Kome tocno, nema nacina da se zna.
Koliko vidim ljudi koji prodaju stvari s opcenitijim kljucnim rijecima a imaju mali margin ne vole FB jer im rijeci preotme ekipa s high margin. Inace ideja FB je da imas na FB stranicu za proizvod / firmu, pa te add vodi tamo, a tek s te stranice ides na stranicu na kojoj zaista nesto prodajes. U marketingu se to izbjegava, jer kod svakog potrebnog skoka dolazi do gubitka kupaca. Link moze ici i diretkno, no FB preporuca... Sve skupa nije bitno razlicito od iznajmljivanja addsa kod google-a, pitanje je samo s koje strane se zeli krenuti i koje su rijeci potrebne. FB ili Google sigurno dobro zarade, a oglasivac, hmm...
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 23:31   #30
Question

Jel ima netko iskustva u zadnje vrijeme s predajom oglasa na hrvatskom? Koliko dugo se čeka odobrenje?

Prije par godina sam bila stavljala par oglasa na engleskom, za stranice koje su bile na engleskom i bili su odobreni u roku 2-3 sata.

Sad sam stavila jedan oglas na hrvatskom za facebook page koji je isto na hrvatskom, i čekam već skoro cijeli dan i ništa. (a oglas je stvarno po svim pravilima) Tražila sam malo po netu i neke diskusije tvrde da oglasi na stranim jezicima koji su geo-targeted na neku manje bitnu zemlju (kao jelte, našu) znaju čekati i tjednima odobrenje???

Užas, pa nije valjda toliko dugo, pa kom bi se to dalo???

Ima tko iskustva u zadnje vrijeme s hrvatskim oglasima, koliko ste čekali da vas odobre?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 16:56   #31
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Jel ima netko iskustva u zadnje vrijeme s predajom oglasa na hrvatskom? Koliko dugo se čeka odobrenje?

Prije par godina sam bila stavljala par oglasa na engleskom, za stranice koje su bile na engleskom i bili su odobreni u roku 2-3 sata.

Sad sam stavila jedan oglas na hrvatskom za facebook page koji je isto na hrvatskom, i čekam već skoro cijeli dan i ništa. (a oglas je stvarno po svim pravilima) Tražila sam malo po netu i neke diskusije tvrde da oglasi na stranim jezicima koji su geo-targeted na neku manje bitnu zemlju (kao jelte, našu) znaju čekati i tjednima odobrenje???

Užas, pa nije valjda toliko dugo, pa kom bi se to dalo???

Ima tko iskustva u zadnje vrijeme s hrvatskim oglasima, koliko ste čekali da vas odobre?
e to i mene muči?
koliko ti je na kraju potrajalo?
Big In Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:19   #32
Imam i ja pitanje. Napravila sam kampanju od 3 dana. Prikupila sam dosta klikova, dosta toga sam i prodala.. s te strane funkcionira.

no, meni oni jos nisu skinuli novce s paypala. kako ja to njima placam? nigdje ne mogu naci tu informaciju
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:26   #33
Budu, nakon nekog vremena, kad naprave obračun, meni su neke naplatili za tjedan dana a neke za skoro mjesec dana... varira. Ali budu. Ako još nisu, samo su spori.


Quote:
Big In Japan kaže: Pogledaj post
e to i mene muči?
koliko ti je na kraju potrajalo?

Sorry nisam vidla ovo ranije.

Bio je petak naveče ili tako nešto, subota. U ponedjeljak su odobrili... valjda su sporiji vikendom?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:30   #34
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Budu, nakon nekog vremena, kad naprave obračun, meni obično u roku par tjedana/mjesec dana naplate.





Sorry nisam vidla ovo ranije.

Bio je petak naveče ili tako nešto, subota. U ponedjeljak su odobrili... valjda su sporiji vikendom?
ali to mi nema logike

kako cu ja znati kad ce oni naplatiti. mislim, ja sam stavila lovu na paypal samo za ovo. sto ako u trenutku kad se oni sjete naplatiti, ja nemam sredstava na kartici.

kako ce mi onda naplatiti?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:34   #35
buuuu, mrzim kad me citiraju a ja sam u međuvremenu preformulirala

nema veze... da.. čuj, ne znam... nemoj skidat lovu s paypala?

Si sigurna da baš nigdje ne piše o tome? Baš mi je to čudno ali ne da mi se tražiti....
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:51   #36
ma mislim da sam sve pregledala. ne znam vise di bih. a morat cu ocito drzat lovu na paypalu al mi je to problem sto stalno kupujem na netu pa onda moram pazit da ne potrosim taj dio
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:19   #37
Trebam pomoc vas koji ste se oglašavali na facebooku.

Naime, oglašavala sam se i odlučila platiti preko paypala jer jedino tako i mogu s obzirom da nemam kreditnu.

Danas sam uplatila 3 put vise novaca nego sto sam trebala na svoj racun. Odlazim na facebook stranicu, kliknem "make payment", slijedim proceduru, a on meni odbija uzeti novce.

Znam da kartica valja jer svakodnevno kupujem preko paypala pa sam tako i jutros. Banka kaze kako je s karticom sve ok, oni ne vide da je meni transakcija odbijena, novaca na racunu ima.

Ima li itko pojma zasto ja njima ne mogu platiti? Poslala sam im mail i sad cekam odgovor. Malo sam surfala po njihovim stranicama i vidjela da ne prihvacaju kune. valjda ne rade konverziju

no, sad ne znam dal se to odnosi samo na kreditne ili i na paypal.

sjebano je sto sam to trebala platiti u subotu, a banke nisu radile. drugim rijecima, nisam imala love na racunu i nisam imala kako uplatiti si na racun.

Ne zelim da mi blokiraju acc jer se zelim jos oglasavati.

dajte mi neko rjesenje
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 11:28   #38
mene zanima ovo
Create ad
i promote your page

imam stranicu o umjetninama(slike)

pa molim savjete vezano uz oglašavanje i promociju tih slika

Što preporučate? hvala
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 22:38   #39
Imam ja jos jedno pitanje

Ako napravim oglas na faceu i jedna osoba mi ga klikne 5 puta, hoce mi fejs naplatiti svih 5 puta sto je jedna osoba kliknula ili ce registrirati tu osobu i biljeziti jedan klik bez obzira koliko ih je?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 09:58   #40
Jedno pitanje nevezano za fejs....kako kvalitetno izreklamirati knjigovodstveni servis i privuci nove klijente?
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.