Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2011., 11:48   #41
na Mladosti je pred par godina kad sam zadnje bil bilo extra.
prljavo do boli, po dnu bazena sloj prašine, pijeska, što li, a po okomicama od dna pol metra prema gore po pločicama mahovina i sluz - fuj!

je mi bilo džabe lajna, prek firme, al - fala više ne.

na pitanje kad prazne pa opet pune bazen, lik na blagajni veli "pa već 2 godine nismo, bumo valda iduće...." dakle, ko zna, samo filtriraju staru, jednu te istu vodu.

a na Utrinama je strašna gužva, nema mjesta.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 12:25   #42
Quote:
shtakinaath kaže: Pogledaj post
Planiram krenuti na plivanje, prije dosta godina sam bila u Domu sportova, koma mi je bilo, hladna voda, u jednoj traci ja koja plivam ko sjekira s još četvero plivačkih maratonaca...smetala ja njima, i oni meni...loše iskustvo. Zna li itko kako je na Mladosti na Savi, je li drugačije?
imali su cca 4 trake "za građanstvo", i uvijek je bilo više ovih gliseraša nego nas "sjekira" ali nije gužva da si ljudi baš smetaju. tipično je bilo 2-3 u traci. treba ispitati razne termine kroz tjedan. sigurno ćeš naći 1h period kad nije gužva. znao sam biti i sam u traci, nerijetko. pitati skvo na blagajni.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:15   #43
bazen - HOĆEMO JOŠ!!

zagreb ima 2 zatvorena bazena, za milion stanovnika. katastrofa. prosjek burundija!
zašto se novci za onaj glupi stadion ne preusmjere na izgradnju bazena? za korist, zdravlje i zadovoljstvo svih građana.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:11   #44
sumnjam da su im bazeni na pameti. kolko godina vec pricaju o izgradnji bazena u dubravi na klaki, pa nista...a da ne pricam o bazenima na sveticama, o obnovi se raspravlja dobrih 4-5 god, ako ne i vise.
yellow crayon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 00:13   #45
čak je i započela pa mislim-stala.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:45   #46
pa nema bas 2 bazena, ima ih nekoliko ali samo su ajmo reci 3 i pol poznatiji javnosti. to su dom sportova (25m), utrine (50m), bazen na savi (50m) i u dubravi (malo veca "kada" ali ipak su neki plivaci stasali u tom bazenu). postoji jos otvoreni bazeni na savi, i na salati te je u planu bazen na sveticama koji je konstrukcijski manje vise gotov ali fali opreme i novaca za ugradnju opreme. postoje jos bazeni u sklopu hotela ali njih ne ubrajam. aha u planu je i izgradnja bazena u zapresicu.
ali sve ukupno je to premalo bazena za grad u kojem boravi oko milijun stanovnika. smatram da je nedopustivo da u mediteranskoj zemlji koja ima toliko razvedenu obalu jos uvjek postoje ljudi koji ne znaju plivati ali bez bazena nece ni nauciti.
vodeni sportovi u hrvatskoj su donjeli preko 50% svih znacajnijih odlicja koje je hrvatski sport osvojio a nemamo uvjete za izobrazbu nvih generacija.
neznam koliko vam je poznato stanje na bazenima ali gradjanstvo i rekreacija gotovo da i nemaju kada koristiti bazene
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:25   #47
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
neznam koliko vam je poznato stanje na bazenima ali gradjanstvo i rekreacija gotovo da i nemaju kada koristiti bazene
pa upravo zato i ovo pišem, u zagrebu dakle ima 3 bazena u kojima se zimi može plivati. oni koji su u planu se ne računaju, sori.
s tim da, pored sportskog, u bazenima treba gledati i zdravstveni aspekt.

ja volio da se oni silni ovci koji se bacaju u maksimirski stadion, iskoriste baš za nove bazene!
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 14:59   #48
ee, to je istina, klubovi (plivački, vaterpolo) zauzmu većinu termina i lejnova (traka), a ono malo kaj ostane ugrabe firme s fiksnim terminima i piši kući propalo. a o higijeni dotičnih bazena, naslagama sluzi, mahovine, pijeska po dnu, ovom prilikom ne moramo. i nećemo.
kakva korist.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 16:50   #49
Sudski spor stopirao izgradnju bazena na Sveticama (03.12.2011.)

meni je osobito stalo zbog blizine, pa me baš muči ovo sa Sveticama. tako sam se bila razveselila kad su krenuli s gradnjom, ali sada...

ima li itko svježijih vijesti o nastavku gradnje bazena od ovoga što sam našla?


Izgradnja zagrebačkoga bazenskog kompleksa Sportsko-rekreacijskog centra Svetice zaustavljena je, u tijeku je sudski spor jer je ugovor o gradnji raskinut na zahtjev izvođača radova tvrtke Konstruktor iz Zlatar Bistrice u kojoj tvrde da su to učinili zbog velikih izmjena projekta i povećanja izvantroškovničkih radova koje investitor Zagrebački holding nije pristao platiti bez novog natječaja.

Projektom je predviđena gradnja triju bazena – velikog, malog za rasplivavanje i poduku plivača te bazenski prostori (garderobni, sanitarni te za bazensku i ostalu tehniku). Uz to je predviđena teretana, fitness, aerobica, wellness te otvoreni prostori – sunčališta, malonogometna igrališta, za badminton, odbojku i stolni tenis i ugostiteljski objekti.


Radovi su počeli u svibnju 2009., usporeni su u jesen 2010., a u srpnju 2011. izvođač je dostavio dopis o prekidu radova, tvrde u Holdingu. Sudski vještaci utvrđuju vrijednost izvedenih radova i nakon toga raspisat će se novi javni natječaj za novog izvođača, no teško je procijeniti kad će radovi biti nastavljeni, što ovisi o sudskoj proceduri. No u Holdingu procjenjuju da novi izvođač radove može završiti za 12 mjeseci. Tvrde da raskid ugovora na zahtjev Konstruktora nije povezan s njima, nego, kako kažu, zbog teškoća u toj tvrtki. ‘Sve radove smo platili u roku, dvaput smo produživali rok izvođenja radova u dobroj vjeri da će ih završit, no izvođač nam više nije bio mogao dostaviti novo jamstvo banke da će obavit posao i u produženom roku te je i to bila jedna od zapreka daljnjoj suradnji’, ističu u Holdingu.

Također napominju da je izvođačeva ponuda za cijenu radova na javnom natječaju bila najpovoljnija, ali niža od stvarne pa je i to razlog zbog kojeg je izvođač teško provodio ugovor.

Po riječima direktora Konstruktora Zdravka Valeca radovi su obustavljeni zbog nepotpune, odnosno gotovo potpuno promijenjene projektne dokumentacije i o tome su obavijestili investitora. Naveo je da je od ukupno ugovorenih gotovo 70,4 milijuna kuna izvedeno oko 30 posto radova vrijednih 21,7 milijuna kuna. Upozorio je da izvedbeni projekt nije kompletiran i usklađen s glavnim izvedbenim projektom i troškovnicima te da do danas nije pribavljena potvrda o izmjenama i dopunama građevne dozvole. Napomenuo je da su zbog toga i inače radovi tekli usporeno.

Valec, nadalje, primjerice navodi da je bila potrebna ugradnja skupljeg pročelja (fasade), jer projektom predviđena ne odgovara statičkim proračunima nosivosti. U Holdingu to niječu i ističu da su projektna dokumentacija i ugovorni troškovnik izrazito kvalitetni te “nije bilo puno izvantroškovničkih radova”. Navode da su se na zahtjev gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport tijekom izvođenja radova mijenjale dimenzije malog bazena koji je po osnovnom obliku trebao biti tzv. praćakalište za djecu, nepravilna oblika, a promijenjen je u bazen za poduku plivača. Zbog te promjene nije bilo izvantroškovničkih radova jer su te vrste radova uglavnom ugovorene, a mijenjao se samo oblik bazena.

Zagrebački holding potvrđuje da su uglavnom završeni betonski radovi i veći dio konstrukcije, a potrebno je još izvesti manji dio konstrukcije, pročelje, unutarnje radove te opremit objekt. Dosad izvedeni radovi nisu konzervirani, jer se odmah nakon osiguranja dokaza kani raspisati javni natječaj i nastavit radove. No ako se radovi iz nekog razloga ipak ne budu mogli nastaviti, tada će se građevina konzervirati, tvrde u Zagrebačkom holdingu i dodaju da nije planirana promjena projekta i smanjenje opsega radova.(H)


izvor: http://www.zagrebonline.hr/sudski-sp...-na-sveticama/


...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 00:34   #50
Ja sam prošlo ljeto par puta bila na Šalati na bazenu i bilo je polu prazno, onak osrednje popunjeno. Tak da mislim da nije problem u nedostatku bazena nego u nezainteresiranim građanima Da su krcati možda bi i napravili koji novi, ovak im se ne isplati kad se skoro nitko ne kupa u njima.
I slažem se za vrijeme rada bazena da je preglupo.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 02:05   #51
bila na Šalati ljetos, jedva nagovorila frendicu da ide sa mnom, samo da bi se potvrdile njene tvrdnje kako je voda nečista a okoliš zapušten, oronuo, nehigijenski

održavanje im nije ni približno dovoljno dobro. meni popucale ploče na tlu okolo ne smetaju toliko, ali prljava voda u bazenu? neće ići.

i još nešto - što znam da se vjerojatno neće svidjeti svima - ali mislim da bi trebali odvojiti dio uz bazene gdje se može konzumirati hrana, i ona što se donese sa sobom. tek toliko da ne lepršaju masni omoti bureka okolo...

zna li itko hoće li se ovog stoljeća ipak završiti Svetice?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 10:13   #52
stoljeća vjerojatno i hoće, destljeća već teže..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:23   #53
borba s vjetrenjačama

kad vidiš koliko milijuna nestaje okolo ko u saharskom pijesku, dođe ti da x 100...

za to vrijeme obični građani stvarno mogu samo pizdit. nemam finijeg izraza za to, sori. kao npr:

http://www.zagrebancija.com/hr-kvart...enjevcu_314047
...
NEOSTVARENO OBEĆANJE: HSLS organizira peticiju za bazen u Stenjevcu

Traži se izgradnja zatvorenog bazena koji bi pokrivao zapadni dio grada. U HSLS-u ističu kako je prošlo 11 god. otkako je obećana izgradnja ...


a ispod je jedan fejsbuk komentar:

----------------------------------------------------------------------------
ne znam ima li ikakvog mjesta optimizmu... tu na istoku dobili smo projekt i sve grube građevinske radove na Sveticama, i onda figa: (citat objašnjenja)

Izgradnja bazenskog kompleksa SRC Svetice
by Milan Bandić on Friday, September 16, 2011 at 10:11am

Grad Zagreb je Ugovorom o pravu građenja objekta bazenskog kompleksa SRC Svetice prenio prava građenja na Zagrebački holding d.o.o.

Na lokaciji SRC Svetice u Zagrebu izvedena je prva faza građevinskih radova na izgradnji kompleksa Svetice s kolnim i pješačkim površinama, parkiralištem i zelenilom.

Izvođač radova je na projektu Bazenskog kompleksa Svetice nakon izvedenih građevinskih radova prekinuo izvođenje radova, te je Zagrebačkom holdingu uputio pismeni zahtjev za prekidom ugovora.

S obzirom na pravne postupke i procedure koje slijede, te odabira novog izvođača radova teško je predvidjeti rokove završetka izgradnje predmetnog objekta.

Molimo Vas da ostale upite vezane za izgradnju predmetnog objekta uputite Zagrebačkom holdingu d.o.o., Ulica Grada Vukovara 41.

----------------------------------------------------------------------------


toliko o zdravoj rekreaciji i razvitku sporta u metropoli... i da, mislim da bi Šalata bila daleko posjećenija da je bolje održavana i da ima radno vrijeme prilagođeno ljudima koji rade. zašto ne bi u 6, 7 i 8 mjesecu radila do 19 h? do tad im čak ni rasvjeta nije potrebna, makar je imaju.

tu netko spominje termalni izvor u blizini - zna li netko više o tome? (radoznala sam, ne očekujem da će se sad to prištekati na bazen, ne daj bože da dobijemo toplu vodu)

...

Zadnje uređivanje tanveer : 27.02.2012. at 15:44.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 00:15   #54
ok, nasla sam odgovor na to pitanje. Mladost i Blato imaju termalne izvore, na Mladosti ih koriste bas za grijanje (ne kao vodu za kupanje) a na Blatu, lokacija fantomske sveucilisne bolnice, bi jednog dana mogli, kad bi tamo ista konacno zavrsili...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 00:50   #55
Quote:
stoposto kaže: Pogledaj post
pa upravo zato i ovo pišem, u zagrebu dakle ima 3 bazena u kojima se zimi može plivati. oni koji su u planu se ne računaju, sori.
s tim da, pored sportskog, u bazenima treba gledati i zdravstveni aspekt.

ja volio da se oni silni ovci koji se bacaju u maksimirski stadion, iskoriste baš za nove bazene!
Da fakat koma .
A i ta 3 bazena nisu ni blizu nekim europskim standardima što se tiče higijene i održavanja.
Al glavno da će se uložit 35 milijuna kuna u obnovu stadiona i da će ispod sjeverne tribine nastati novi šoping-centar, to su znanstvene studije izgleda pokazale da je isplativo u nas .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 03:32   #56
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Da fakat koma .
A i ta 3 bazena nisu ni blizu nekim europskim standardima što se tiče higijene i održavanja.
Al glavno da će se uložit 35 milijuna kuna u obnovu stadiona i da će ispod sjeverne tribine nastati novi šoping-centar, to su znanstvene studije izgleda pokazale da je isplativo u nas .
bolje da to ulože u sveučilišnu bolnicu!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 10:43   #57
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Da fakat koma .
A i ta 3 bazena nisu ni blizu nekim europskim standardima što se tiče higijene i održavanja.
Al glavno da će se uložit 35 milijuna kuna u obnovu stadiona i da će ispod sjeverne tribine nastati novi šoping-centar, to su znanstvene studije izgleda pokazale da je isplativo u nas .
I povrh toga "omiljeni" gradonačelnik nam misli graditi prek puta NSK čak pet rakošnih fontana u vrijednosti 18 milijuna kuna. PET!!! Tko zna možda će to biti fontane kaj će se moći koristiti po potrebi i kao bazeni.
Kak je lijepo kad ti grad vodi čovjek koji se je definitivno posvađao sa zdravim razumom.
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 20:42   #58
Čitam danas u novinama baš ovo s fontanama i ne vjerujem .
U Večernjem inaće piše da će koštat 25 milijuna, al poznavajući našeg Milana moglo bi se to bez problema zaokružit na 30, da bude lijepo okrugli broj.
Od toliko korisnih stvari kaj se da sanirat, popravit, izgradit on se bacio na ovak nešto, ko da smo Dubai. Mislim ne sumnjam da će to bit lijepo za vidjet, al brate mili kaj nije moglo prićekat neka bolja vremena (ak će ih i bit uopće).
Najžešći od svega mi je najviše još njegov odgovor na pitanje novinara zašto se ide u investiciju toga kada realno gledano postoje i drugi prioriteti u gradu, citiram: "Moj imenjak Milan Ambruš sagradio je Zrinjevac, a situacija je bila 30 puta gora."
Al čujte mogu i te fontane korisno poslužit ljeti kada vrućina opali pa se čovjek ima di rashladit .

Zadnje uređivanje Nick7 : 28.02.2012. at 20:52.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 01:04   #59
baš, umjesto da se dovrše bazeni, ići ćemo se špricati po livadi pred NSK...

tamo za izgradnju fali 40 miljunčića, ovo košta samo 25 (zasad), pa onda nema smisla da se ono ni pokuša završiti?

sori. meni ovo nikad neće biti jasno. Bandić je i za izgradnju Svetica bio zainteresiran kao za vlastiti spomenik. što je, zaboravio na to?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 02:04   #60
znam da je postojao bazen na trešnjevci do 1959 ali je onda zatrpan. da li zna netko nešto više o tome?

Parkovi s bazenom:
Osim Parka Prve hrvatske štedionice, u Zagrebu su postojala još dva parka s bazenom te takozvana praćakališta za djecu u parku Ribnjak. Bazen koji se nalazio u sklopu parka Petra Krešimira IV. prilikom obnove je zatrpan te je na njegovu mjestu napravljen pješčanik, a na nekadašnjem bazenu na Mažuranićevu trgu formirana je gredica s ružama. Pedesetih godina prošlog stoljeća bazeni se kao vodene površine ukidaju zbog sanitarno-higijenskih radova, a prilikom obnove ne vraćaju se u prvobitnu funkciju zbog nemogućnosti adekvatnog održavanja.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.