Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2010., 22:35   #81
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post
evo ga opet danas neki drugi za 2900

http://groups.google.hr/group/hr.pon...25e45cc0243ef#
uuuu, Minoltin Spotmeter F! *drool!*

jeb*š auto i servis, oću Spotmeter!
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 12:13   #82
7d

please help, savjet, imam 7d i 18-135, treba mi neki siroki kut za prostorije, nemam za original pa bih uzeo sigmu ili tamrona.
dovlamn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:11   #83
siroki kut

trebam pomoc, imam canon 7d i treba mi sirokokutni tamron ili sigma jer za canona bas i nemam. svi savjeti dobrodosli. hvala unaprijed
dovlamn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:40   #84
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
nikkori su nikonovi objektivi, fizički pašu na moderne digitalce gotovo svi, ali svi jeftinijih nikonovi DSLRi su namjerno okljaštreni, i odbijaju mjeriti svijetlo sa starim objektivima - kako bi natjerali vlasnike starih objektiva na kupovinu jačih i skupljih aparata. također, mnogi jeftini aparati čak nit ne autofokusiraju s autofokus objektivima, ako nisu najnoviji modeli. sve jasno, i razumljivo - novi objektivi koštaju više, na starima nema više zarade, al takva praksa baš i nije uzorna - niti jedan proizvođač osim nikona ne kriplaju tijela i ne smatraju svoje kupce ovcama za odrati do kože.
Tko se ozbiljnije zeli Nikonovati u danasnje doba, nece uzimati nista ispod D7000.
Ova izjava stupa na snagu 1.1.2011.
Inace imam D40x i ne fale mi manualni objektivi, niti oni bucni koji nisu AF-S.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:54   #85
Quote:
dovlamn kaže: Pogledaj post
trebam pomoc, imam canon 7d i treba mi sirokokutni tamron ili sigma jer za canona bas i nemam. svi savjeti dobrodosli. hvala unaprijed
Sigma 8-16 mm f/4.5-5.6 DC HSM
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 19:25   #86
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Tko se ozbiljnije zeli Nikonovati u danasnje doba, nece uzimati nista ispod D7000.
Ova izjava stupa na snagu 1.1.2011.
sve stoji, ali D7k će biti daleko skuplji od ~3-4.5k kn nekakve entry-level klase.

Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Inace imam D40x i ne fale mi manualni objektivi, niti oni bucni koji nisu AF-S.
tehnički, ja nit ne posjedujem AF objektiv.
(onaj jedan koji ga nazivno ima, je prijašnjem vlasniku zviznuo u pod, AF baš i ne radi )
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:45   #87
Bas sam kupio
Pentax ME
SML Pentax-U, 1:2.8, 40mm, Aschi OPT.CO.Japan
MC Cosinon-T, 135mm, 1:3.5
Osawa MC 1:4-5, 70-210mm, Macro
Cosinon Auto MC, F=3.8, f=28mm,
SMC Pentax-M 1:1.4 50mm
SMC Pentax-M 1:2.0 28mm

Mislim da je prvi SMC Pentax-M 40mm 2.8, valjda covjek krivo napiso.

Zanima me kad se adaptiraju pentaxi na eos onda svejedno jesuli Pentax-M ili A objektivi?
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:50   #88
Palačinka
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:06   #89
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Mislim da je prvi SMC Pentax-M 40mm 2.8, valjda covjek krivo napiso.
sigurno. ta palačinka je brutalno dobra, savršeno paše na M seriju fotića.

Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Zanima me kad se adaptiraju pentaxi na eos onda svejedno jesuli Pentax-M ili A objektivi?
adapterima se gotovo uvijek gubi bilokakva automatika, tako da da, PK-EOS adapter ne zna automatizirati blendu, M i A objektivi se ponašaju identično dok su na brojčanom položaju blende. A položaj blende je skroz zatvoren objektiv, prek adaptera nema smisla, isto kak nit nema smisla na tijelima koja ne znaju kontrolirati A položaj - npr. tvoj ME, moj MX.

samo jedno upozorenje - da se nebi desilo 7 godina nsreće, nemoj ni pod razno stavljati K-mount objektive na full-frame canone - ogledalo FF canona udara u polugicu blende.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:30   #90
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
samo jedno upozorenje - da se nebi desilo 7 godina nsreće, nemoj ni pod razno stavljati K-mount objektive na full-frame canone - ogledalo FF canona udara u polugicu blende.
Zahvalan na objasnjenju. Vjerovatno ih necu zadrzat, al dobro da znam. Dosad nisam imao nesta puno iskustva sa pentaxom. A posto je kriza moram malo prosirit asortiman
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:39   #91
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Zahvalan na objasnjenju. Vjerovatno ih necu zadrzat, al dobro da znam. Dosad nisam imao nesta puno iskustva sa pentaxom. A posto je kriza moram malo prosirit asortiman
na aps-c canonima nema problema, ogledalo je dovoljno malo da ne zahvati polugicu na objektivu, al na FFu, taman se nađe na putu. rješenje je ili raskopati objektiv i otpiliti polugicu, ili raskopati fotić, i izbrusiti ogledalo.

ME je aperture-priority-only, za rad traži baterije, puno manje je na cijeni od ME Super koji ima i Av i M mod, i 1/2000 shutter, ili od MXa koji je full manualac, al je zato i full mehanički, za rad mu ne trebaju baterije. evo, moj MX radi već 30-i-kusur godina, svakodnevno ga koristim, i nemam ga namjeru tak skoro penzionirati.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:18   #92
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
ME je aperture-priority-only, za rad traži baterije, puno manje je na cijeni od ME Super koji ima i Av i M mod, i 1/2000 shutter, ili od MXa koji je full manualac, al je zato i full mehanički, za rad mu ne trebaju baterije. evo, moj MX radi već 30-i-kusur godina, svakodnevno ga koristim, i nemam ga namjeru tak skoro penzionirati.
To sam vidio da ME nije bas na cijeni, a najvise sam uzo radi 28-mice 2.0. Kad nes tako vidim, svejedno nikon /canon/pentax-bolest. Mora mi proc kroz ruke
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:47   #93
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
To sam vidio da ME nije bas na cijeni, a najvise sam uzo radi 28-mice 2.0. Kad nes tako vidim, svejedno nikon /canon/pentax-bolest. Mora mi proc kroz ruke
potpuno te shvaćam.
kad se zasitiš, slobodno ti to proslijediš i do mene...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:20   #94
Quote:
dovlamn kaže: Pogledaj post
trebam pomoc, imam canon 7d i treba mi sirokokutni tamron ili sigma jer za canona bas i nemam. svi savjeti dobrodosli. hvala unaprijed
Kod Tamrona ti se nudi 10-24 pa ak ti odgovara javi da ti cijenu šibnem
Mad Dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:02   #95
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
To sam vidio da ME nije bas na cijeni, a najvise sam uzo radi 28-mice 2.0. Kad nes tako vidim, svejedno nikon /canon/pentax-bolest. Mora mi proc kroz ruke
Ako ces nesto od toga staklovinja prodavati javi se na PM
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:46   #96
Nedavno sam kupio canon eos 1000d i uz njega dobio efs 18-55 dc objektiv koji nema stabilizaciju. zanima me da li je pametno uložiti u isti objektiv samo sa stabilzatorom ili da uložim u nešto bolje? što mi savjetujete s obzirom na to da fotkam portrete najviše i namjeravam nositi fotić na putovanja. hvala
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:54   #97
50mm f1.8 ili f1.4 ako imaš više para
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 18:08   #98
za putovanja ti je kit đast fajn, a za portrete uzmi 50 f/1.8
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 19:44   #99
opet ja, ne mogu naći di ste me ono savjetovali...daklem, htio bi neki stariji prime objektivčić (do 50 mm) koji mogu našarafit na svoj oly e-410. približava se vrijeme kad ću imati nešto love viška
volio bi da bude brži od moja dva kita (3.5 i 4). i da je vrlo jeftin do nekih 300 kn na ibeju.
i uz to mi treba i...kak se zove to kaj moram stavit između objektiva i tijela aparata?
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 20:02   #100
Adapter. I ak ti ne smeta manualni, upecaj 50mm 1.8, you'll love it.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.