Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2011., 23:58   #41
pozdrav

imam i ja pitanjca par:

1 : preporuka DSLR-a do 4000 kuna
2 : ima sto jeftino a dobro?
3: kako odabrati pravi objektiv?


P.S. volim slikat npr na raznim utrkama...rally...itd
macfaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 02:28   #42
i ja trebam pomoc...od rabljenih,za pocetnika,koji- canon eos 400d ili pentax k2000/k200d/k10d? naravno moze i preporuke za nesto drugo i pojasnjenje u bitnoj razlici izmedu ovih pentaxića

Zadnje uređivanje Haylie : 11.04.2011. at 03:07.
Haylie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 17:24   #43
Quote:
tammi385 kaže: Pogledaj post
bok ekipa. imam par pitanca i nadam se da cete mi moc pomoc..
ovak.. 1. koliko kosta u hrv canon t2i (i jeli dosao u hr uopce)
2. koji biste mi aparat, kao amateru preporucili do nekih 3500kn-4000?.
3.pentax k-x, canon eos d1000 ili canon eos d500..??
4. postoji li neki nikon do jedno 3500kn koji ima bar 12megapixela?
molim vas za pomoc
hvala
k-x ili d500, koji god da uzmeš biti češ sretan.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 22:02   #44
pliz help canon 450d ili pentax kx???
Haylie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 22:09   #45
Quote:
Haylie kaže: Pogledaj post
pliz help canon 450d ili pentax kx???
za canon neznam ali pentax kx je zvijer u malom i moja preporuka (imao sam ga)
mbukal is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 22:11   #46
mislim da cu ovdje i ja opaku prednost dat k-x-u. al' zato i cjenovno nije bash da su u istom rangu (polovno naravno)
__________________
asd
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 01:04   #47
hvala na odgovorima ja sam nasla ta dva slicnih cijena polovnih pa mi sad nije bas jasno
Haylie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 23:24   #48
Evo ovako, mene užasno zanimaju ova 2 aparata : Pentax k-x i Nikon D5000. Šta se tiče cijene, rađe bi uzela Pentax, ali pošto ja ne razmišljam kupi si novi aparat već za godinu-dvi (možda i dulje, ovisi o tome u kojem ću roku napredovati) počela sam i razmišljat o Nikonu i bokun se i žrtvovati da si ga kupim.. Šta biste mi vi priporučili?
Evo ti linkovi, ako to šta znači...

http://www.nikon.com.hr/hr_HR/produc...consumer/d5000

http://www.pentax.hr/foto_slr_kx_pregled.html
tammi385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 23:48   #49
Nikon D5000 se ne proivodi već neko vrijeme, upitno ko ga i ima na stanju iako moćda ovi naši trgovci naši ih još imaju. Sada ga je zamijenio D5100 koji već ovaj mjesec stiže u prodaju i koji ima senzor isti kao recimo Nikon D7000 ili Pentax K-5.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 23:49   #50
Ako kupiš Nikon onda ćeš žalit za Canonom, a ako kupiš Canon žalit ćeš za Nikonom

Kasnije ćeš žalit za full frejmom

Znači, kupi Pentax (ili Olympus, a može i Sony )
susko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:32   #51
Quote:
susko kaže: Pogledaj post
Ako kupiš Nikon onda ćeš žalit za Canonom, a ako kupiš Canon žalit ćeš za Nikonom

Kasnije ćeš žalit za full frejmom

Znači, kupi Pentax (ili Olympus, a može i Sony )
baš sam zapela za nikon.. ne znam ocu li zazaliti za nikonon.. on mi je nekako drazi.. jel pentax kvalitetniji? ne bi cannon, nisam ni jednog gledala, ne kazem da nisu dobri, naprotiv-odlicni su, ali su mi ova dva nekak vise prerasla srcu.. koji je bolji sto se tice karakteristika i kaj se tice svih mogucnosti (focusa, zooma itd....)
tammi385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:46   #52
Quote:
tammi385 kaže: Pogledaj post
baš sam zapela za nikon.. ne znam ocu li zazaliti za nikonon.. on mi je nekako drazi.. jel pentax kvalitetniji? ne bi cannon, nisam ni jednog gledala, ne kazem da nisu dobri, naprotiv-odlicni su, ali su mi ova dva nekak vise prerasla srcu.. koji je bolji sto se tice karakteristika i kaj se tice svih mogucnosti (focusa, zooma itd....)
uskoro dolazi D5100 ali ne znam kolika ce mu biti cijena. U ovom cijenovnom rangu imas nikona d3100 iako bi ja u tvom slucaju isao na pentaxa kx (ili k r jos bolje)

Što se zoom-a tice, na dslr aparatima on iskljucivo ovisi o objektivu, e sad ne znam da li ti se to omakao lapsus calami, ali ako nije, onda mozda bolje da razmislis o nekom naprednom kompaktu prije nego sto predjes na dslr
Knez_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 23:43   #53
Quote:
tammi385 kaže: Pogledaj post
baš sam zapela za nikon.. ne znam ocu li zazaliti za nikonon.. on mi je nekako drazi..
Ne daj se smesti, ne dopusti ove dosadne pentaxijanere da te nagovaraju! Nikon je prava stvar, ne možeš pogriješiti što god da uzmeš - D3100 ili D90 (ili D7000 ). Novi D5100 će se isplatiti kupiti tek za nekoliko mjeseci kada mu padne cijena. Izbor dobrih objektiva je puno veći nego kod Pentaxa.
Milto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 10:44   #54
da baš tak kak ti veliš,moš si mislit,D3100 ima i motor i šarafenciger i stabilizaciju i može staviti ama bilo koji objektiv da bu bil imao stabilizaciju,autofokus itd itd-ima figu(e viš pentax to sve ima),D90 je stariji model i nije uopče u toj klasi sa D3100 ali po baš ničemu a D7000 košta puuuuno više nek D3100 i za njega vrijedi kaj i za D90 osim kaj nije stari model, a za nofce kaj bu se potrošilo za D3100 bu dobil sve kaj ima u D90 i još je novi aparat i još nekaj malo više toga ak ipak se odluči za pentax,pentax k-r ili kx ak nemaš veliki buđet,D90,D7000, i ak baš inzistiraš da očeš nikon i samo nikon i faliti novaca onda na kraju D3100,eto tim redosljedom,argumentirano a ne navijački
mbukal is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 10:47   #55
I što ako je D90 stariji model? Taj D90 ima senzor kao Pentax K-x/K-r, a ipak je ozbiljnije tijelo, tijelo više klase.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 10:53   #56
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
I što ako je D90 stariji model? Taj D90 ima senzor kao Pentax K-x/K-r, a ipak je ozbiljnije tijelo, tijelo više klase.
pa kaj to nije moguče zaključiti u ovom kaj sam rekao,slazem se,pa zato sam i napisal kaj sam napisal, niš davijački na bilo koji aparat, nek sama zaključi
mbukal is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 10:57   #57
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
pa kaj to nije moguče zaključiti u ovom kaj sam rekao,slazem se,pa zato sam i napisal kaj sam napisal, niš davijački na bilo koji aparat, nek sama zaključi
Ne znam ja šta si reka, promudla si sve ka Ronaldinho u najboljim danima.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 11:24   #58
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
promudla si sve ka Ronaldinho u najboljim danima.
samo najbolje i malo manje najbolje
mbukal is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 15:20   #59
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
Koji DSLR aparat kupiti?
Ovdje pišite preporuke, analize i usporedbe.


Nastavak starog topika:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=519518
evo, ja ti imam canon eos 350 d, novi je bio 4000, ali prije 2-3 godine, ne znam kako je sad. meni je skroz dobar, ali mislim da za profi razinu treba ipak nešto malo bolje.

btw-pitanje za ostale vezano za moj odgovor gore-dal je ovaj moj canon dorastao npr. snimanju vjenčanja i slično ili da si uzmem nešto malo jače i šta? cijenim bilo koji savjet, a možda će koristit i autoru ove teme pa samo dajte
__________________
Love changes everything
joker-smoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 15:36   #60
Quote:
joker-smoker kaže: Pogledaj post
evo, ja ti imam canon eos 350 d, novi je bio 4000, ali prije 2-3 godine, ne znam kako je sad. meni je skroz dobar, ali mislim da za profi razinu treba ipak nešto malo bolje.

btw-pitanje za ostale vezano za moj odgovor gore-dal je ovaj moj canon dorastao npr. snimanju vjenčanja i slično ili da si uzmem nešto malo jače i šta? cijenim bilo koji savjet, a možda će koristit i autoru ove teme pa samo dajte
Može za vjenčanja, ali samo kao backup

Ako se misliš ozbiljnije time bavit onda definitivno 5D ili 5D Mark II sa odličnim objektivima
__________________
w.
blade_8699 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.