Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2014., 16:38   #81
Koje microSD kartice su pri vrhu po kvaliteti?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 19:17   #82
Kakve su vam performanse kartica koje imate?

Kupio sam danas nakon 100 godina odgađanja SanDisk ultra microSDHC class10 karticu od 16GB i totalno sam razočaran performansama. Reklamiraju brzinu čitanja do 30MB/s i zapisivanja preko 15, no stvarne brojke nisu niti blizu tome. Putem aplikacije SD Tools na mobitelu dobijem writing speed 6,7 MB/s i reading speed 8,3MB/s, na kompu su rezultati preko h2testw-a još i lošiji, a i bez testiranja prilikom kopiranja fileova je jasno da se vuče ko krepana mačka. Moram priznati da sam se neugodno iznenadio tim prije što sam po netu čitao komentare koji govore o puno višim brzinama.

Kakva su vaša iskustva? Da li je moguće da je to fake kartica?
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 19:28   #83
Odakle je kartica?
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 20:33   #84
Ja imam 32 GB class 10, mislim da je SanDisk, nisam nikad isao za time ali kad si vec spomenuo, bas me zanimalo. SD Tools mi javlja gresku, pa sam mjerio sa A1 SD Bench, evo rezultata: http://i.imgur.com/jyV7Ytl.png

Sent from my Sony Xperia Z1 using Tapatalk
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:12   #85
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Odakle je kartica?
Kartica je kupljena u Emmezeti, pakiranje djeluje autentično

Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Ja imam 32 GB class 10, mislim da je SanDisk, nisam nikad isao za time ali kad si vec spomenuo, bas me zanimalo. SD Tools mi javlja gresku, pa sam mjerio sa A1 SD Bench, evo rezultata: http://i.imgur.com/jyV7Ytl.png

Sent from my Sony Xperia Z1 using Tapatalk
To je već prihvatljivije, ova moja nije ništa brža u odnosu na staru class4 karticu

Zadnje uređivanje akoj : 16.10.2014. at 21:18. Reason: Spojeno
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 16:26   #86
Ako koga zanima malo bolja SD kartica nek pogleda Samsung EVO seriju:
http://www.storagereview.com/samsung...review_mbmp32d

Ja sam kupio u centro.hr-u 32GB za ~120kn što nije puno.
http://www.nabava.net/search.php?tp=...ng+microsd+evo
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 17:38   #87
64 GB za 250kn, hmm. To bi mogao ici uzeti.

Sent from my Sony Xperia Z1 using Tapatalk
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 15:51   #88
Koristimm SAMSUNG MicroSDXC Pro 64GB Class10, odnos ulozenog i dobivenog zadovoljava.
Brzina: R 38 MB/s, W 13 MB/s, testiranog na Galaxy S5 sa A1 SD Bench.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 13:20   #89
Što je s ovim Samsung EVO karticama? Nigdje ih nabaviti. Zvao sam centro.hr, ne mogu ih nabaviti od proizvođača dakle ne mogu ih ni naručiti. Gdje god gledam, piše raspoloživost: na upit. A daju najviše za najmanje para.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 16:22   #90
Mos s ebaya takoder uzet. Cijena ti je tu negdje, samo ces morat malo cekati dok dođe.

Zadnje uređivanje akoj : 23.11.2014. at 18:38. Reason: Maknut nepotreban citat
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 17:18   #91
Nisam htio riskirati s eBaya da mi ne pošalju 4 GB umjesto 64 aktualne su sad te prijevare sa kapacitetom. Uzeo sam Kingston za 340 kn brzine up to 90/45. Trebala bi sutra/preksutra doći.

Sent from my Sony Xperia Z1 using Tapatalk
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 05:14   #92
taj kingston imam i ja na kompu vrti jedva 20/17. na mobu isto tako.
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:05   #93
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Nisam htio riskirati s eBaya da mi ne pošalju 4 GB umjesto 64 aktualne su sad te prijevare sa kapacitetom. Uzeo sam Kingston za 340 kn brzine up to 90/45. Trebala bi sutra/preksutra doći.

Sent from my Sony Xperia Z1 using Tapatalk
S obzirom da sam gledao i ja sam uzet s eBaya (iako sam ih na kraju ipak uhvatio na centro.hr) imaš jako puno potvrđenih trgovina s jako dobrim feedbackom koje ti šalju zapakirano, a neke i bez poštarine. Uglavnom su iz Azije, pa je jedini problem vrijeme dok dođe, koje je uglavnom u tjednima.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:58   #94
Quote:
bass999 kaže: Pogledaj post
taj kingston imam i ja na kompu vrti jedva 20/17. na mobu isto tako.
Nisi napisao ono najbitnije a to je kako si mjerio brzinu. Velika je razlika da li kopiraš npr. veliki broj file-ova manje veličine ili recimo jedan ZIP/RAR od par stotina MB ili par GB. S druge strane, vjerojatno i sam znaš da kod svih uređaja i drugih naprava ono što proizvođač navede to je u najboljem mogućem slučaju i u idealnim uvjetima, a onda još kad vidiš ključnu riječ "up to" gotovo pa si siguran da nećeš te brojeve nikad vidjeti, čak ni u benchmarku koji također mjeri više manje idealne situacije kakve ćeš rijetko sresti u praksi.

Evo stigla kartica, nabacio test i ostao ugodno iznenađen:
CrystalDiskMark test sa praznom karticom: https://www.dropbox.com/s/1ui6mmjp80...83525.png?dl=0
CrystalDiskMark test sa 44% (26 GB) punom: https://www.dropbox.com/s/hkmlr142ed...92007.png?dl=0

Našao sam takav isti test za Samsungovu EVO 64 GB: http://imagescdn.tweaktown.com/conte...eview_full.png

Dakle 90 kn razlike između Samsunga i Kingstona ipak nije baš bezveze. Iako je Samsung pokazao bolje brzine pisanja za 4K, ovo drugo je sve na strani Kingstona. Nadam se da me nešto drugo neće iznevjeriti, ali i za to ima 3 godine garancije pa ako nešto rikne, dobijem novu, a za 3 godine ću vjerojatno mjenjati već mob, a ako Google nastavi s ovim SD restrikcijama, očito je da hoće SD kartice izbaciti pod svaku mjeru pa će valjda tada i droidi preći na internu memoriju (i smanjiti onda cijene, nadam se).

Pri kopiranju podataka sa stare kartice na novu (cca 26 GB, uglavnom pjesme) brzina pisanja se kretala od 10 - 16 MB/s.

A1 SD Benchmark kaže Read 34,27 MB/s i write 9,85 MB/s. Ova brzina pisanja i nije neka specijalna ali za 2 MB/s je bolje od stare kartice A Read brzina je malo više.

Jedino što me malo zabrinulo je to da se moj mob svako toliko zablokira i restarta, ne baš često ali ne ni dovoljno rijetko da bi bilo zanemarivo, i u 99% slučajeva je to kod snimanja/slikanja s kamerom. Mislio sam da je do moba ali sam negdje surfao po recenzijama za Kingstona i netko je napisao da mu je Kingstonova kartica uzrokovala slično blokiranje i restartanje mobitela i da se to riješilo zamjenom kartice, a ja sam i do sada imao Kingstona od 32 GB (samo što nije bila UHS). Da li je to bilo do kartice ili ne, tko će ga znati.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:42   #95
testirao sam crystaldiskom. znam da pise "up to" ali sam se vodio time da imam njihov usb dt r3 koji ide i malo vise nego pise na njemu.
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:52   #96
Onda ti je neispravna kartica, kao što vidiš, moja ide preko 90.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 20:45   #97
pozdrav ekipa nabavio sam si htc one m8 i zanima me koju karticu da stavim ? htio bi brzu naravno, 32 ili 64 gb sta mi preporucate?
lp
houska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 12:01   #98
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Onda ti je neispravna kartica, kao što vidiš, moja ide preko 90.
samo da javim da kartica radi uredno. provao u drugom laptopu u sd citacu i radu ispravno.

hvala.
bass999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 13:44   #99
Quote:
houska kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa nabavio sam si htc one m8 i zanima me koju karticu da stavim ? htio bi brzu naravno, 32 ili 64 gb sta mi preporucate?
lp
Jesi li pogledao temu iz početka?
Za veličinu ti nitko ne može reći što preporuča- ti znaš koliko ti treba.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 20:24   #100
Micro SD

Molim pomoc ako netko zna. Dobio sam na aukciji na ebayu samsung evo micro sd. U specifikacijama pise da je kompatibilna sa samsungom. A ja imam lg g3. Sad me zanima oce to meni radit na g3? Nekuzim kako moze bit kompatibilna samo sa samsungom. Sta nisu sve micro sd iste? Znaci samsung evo micro sd
I jel imate koju za preporucit do 80-ak kn?

Zadnje uređivanje android-Split : 28.12.2014. at 20:54.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.