Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2011., 12:11   #21
1100 dolara mjesečne troškove? kokka ti je renta stana? i režije?
i jel ti to 17 dolara neto il bruto? čini se da je bruto? kak je porez samo 20-25% daj mi reci kolko ti ostane od 17 $ kad platiš poreze, socijalno mirovinsko, zdravstveno?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 22.09.2011., 12:24   #22
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Hahaha. Pa smisao je i uživati. Ja 6 miseci godišnje ne radim i uživam.
Više će štrupmf uživati u kanadi nego ti sa jabukom.

Kad u živaš u nečemu onda nemaš potrebu otvarat temu na forumu i hvalit se s tim.
Volila bi vidit tu osobu koju je novac usrećio.
i 2 stvar, šta je to u ljudima da misle da je uvijek tuđe bolje.
neustahija is offline  
Old 22.09.2011., 12:37   #23
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
Kad u živaš u nečemu onda nemaš potrebu otvarat temu na forumu i hvalit se s tim.
Volila bi vidit tu osobu koju je novac usrećio.
i 2 stvar, šta je to u ljudima da misle da je uvijek tuđe bolje.
oumaj gad
Nessadha is offline  
Old 22.09.2011., 12:37   #24
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
Ali kad ti izađeš pred svoju kuću, pa ubereš onu jabuku rumenu s koje kapi rose padaju ti na čelu, pa odeš u sušnicu i otkineš parče osušene bravetine ili siđeš u podrum i pogladiš bačve stoljetne koje su žedna usta napajale.
ak je to najveci cilj i doseg u tvom zivotu, super

shvati da nisu svi isti i da im takve vrijednosti nis ne znace
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 22.09.2011., 12:42   #25
-Svaka čast papaštrumpf...još da se nađe neka lijepa ,zgodna,pametna...i bogata pa si uradio posao.

-Nego ja nisam mogao zaključit da li ta matematika uključuje i osobne potrebe i troškove stanovanja ?
__________________
Vatra u srcu izaziva dim u glavi !
D.Holiday is offline  
Old 22.09.2011., 12:59   #26
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
Volila bi vidit tu osobu koju je novac usrećio.
.
mene novac nije usrećio , al bi volio da me usreći jako

a , onda bi volio da me ti vidiš
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Old 22.09.2011., 13:06   #27
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
mene novac nije usrećio , al bi volio da me usreći jako

a , onda bi volio da me ti vidiš


e to, to! I ja i ja!
Nessadha is offline  
Old 22.09.2011., 13:20   #28
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
ak je to najveci cilj i doseg u tvom zivotu, super
shvati da nisu svi isti i da im takve vrijednosti nis ne znace

Imaš pravo. Između faksa i pranje podova i veceova po stranjskoj zemlji ja sam izabrala ovo prvo.I jedina sam kojoj je ovdje sustav vrijednosti narušen.

Šta će jadni čovjek, niti je ikad izašao iz svog sela niti zna šta je iza brda u kojeg gleda, pa još kad mu jedan gasterbajter dođe sa unajmljenim autom i odijelom a u džepu ni za cukra nema, šta će jadan drugo pomisliti.
neustahija is offline  
Old 22.09.2011., 13:23   #29
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
Nije sve jebeni novac u životu. Koji je smisao rada i prekovremenih ako se ne znaš odmarati.To su oni koji rade cijelu godinu kako bi se samo ona dva tjedna na ljeto mogli vratiti kući. Ima u mom kraju švaba koji život ostave u tuđini hrmbeći da zarade unucima i praunucima ili kad se vrate da napokon potroše ono zarađeno tolikih godina pa krepaju iste godine.Zarade za dva metra zemlje da ih sahrane i ćerci za sobu da bi se mogla dobro udat i svojoj ženi udovici kako bi digla najljepšu kuću u selu.

Ali kad ti izađeš pred svoju kuću, pa ubereš onu jabuku rumenu s koje kapi rose padaju ti na čelu, pa odeš u sušnicu i otkineš parče osušene bravetine ili siđeš u podrum i pogladiš bačve stoljetne koje su žedna usta napajale.
imas pravo.. puno bolja je varijanta da, kao ovdje u Hrvatskoj, radis cijelu godinu, a onda onih 2 tjedna provedes doma jer nemas para da ides na more... to je realnost, a ne nekakve jabuke, pusnice, picke materine..

fuckas takav rad gdje prosjecna placa znaci da zivis malo iznad ruba egzistencije...

imam rodbinu koja je u Kanadi cuda napravila, a imaju zavrsenu osnovnu skolu.. kod nas bi boce skupljali...
npr. rodjak tamo radi kao dostavljac pizze (a ima 40+ godina) i godisnje zaradi vise nego sto kod nas mjesecno zarade prosjecno fakultetski obrazovani ljudi (znaci, preko 10k kuna mjesecno) s time da uzmes u obzir da kod njih hrana, gorivo, auti, elektronika i slicno kosta kao kod nas, a u nekim slucajevima i jeftinije..
Dukkai is offline  
Old 22.09.2011., 13:35   #30
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
Imaš pravo. Između faksa i pranje podova i veceova po stranjskoj zemlji ja sam izabrala ovo prvo.I jedina sam kojoj je ovdje sustav vrijednosti narušen.

Šta će jadni čovjek, niti je ikad izašao iz svog sela niti zna šta je iza brda u kojeg gleda, pa još kad mu jedan gasterbajter dođe sa unajmljenim autom i odijelom a u džepu ni za cukra nema, šta će jadan drugo pomisliti.
-neustahija saćeš reć da su opet svi protiv tebe...al ajmo probat prevest ovaj tvoj post !

-Kad se u HR počelo dešavat sranje ,ja sam rekla :bože čuvj hrvacku ,ode ja za njemačku i poslije završenog sranja ,sad sam glavna faca u selu ,jer uštedilo se nešto dok su u HR budale ginule i čuvale mi kuću !
-A jaaa sam dobro naučila kako bošva zarađuje i naučila znanje

-Evo ovako sam ja otprilike skužio tvoj post...a možda sam u krivu,a ako ne možda sam u pravu
__________________
Vatra u srcu izaziva dim u glavi !
D.Holiday is offline  
Old 22.09.2011., 13:41   #31
sjećam se papaštrumfa sa podforuma Automobili, kad je tam rošario, i onda je nesto.
sad vidim po kanadi moderira.
kakvi se auti tamo voze? ima li tamo lade?
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 22.09.2011., 13:47   #32
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Neda mi se pisat, ali red je da se zna, valjda ce netko ovo pametno iskoristit.
U Alberti sam 7 tjedana. Prije polaska sam sve dobro proucio, odlucio se za Albertu.
Ocekivao sam pocetnu placu od barem $15-16 za obican posao, minus 20-25% poreza. $1100 mjesecne troskove(sa autom). $20000-25000 godisnju ustedevinu sa prekovremenima.
Sve je prema ocekivanju. Pocetnu placu imam $17. Ustedevina ce biti na gornjoj ili preko gornje granice.
Zamislite da je u HR prosjecna placa 95kn, da je sve uredeno, da pravda funkcionira, da nisu svi korumpirani, da su ljudi ljubazni... tako je u Alberti. Temp je niza ali suh je zrak pa se hladnoca ne osjeti kao u HR. Na 7 stupnjeva znamo biti u kratkim rukavima. Ovdje je raj za fine ljude jer ovdje postoji red.
Pozdrav iz predivne Kanade.
Je li to tvoja bicikla??

Nego Alberta je država pa malo pobliže o kojem se gradu radi ako ja šta nisam pobuca.

Uglavnom neka ti je sritno.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 22.09.2011., 13:54   #33
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
drago mi je da si se napokon javija, nemaš pojma.
ali nemoj biti peder, nego nam sve lipo polako napiši, jer ne znamo brzo čitati,
dakle ko te dočeka, di si se smjestija, di se hraniš, kako se tamo izlazi, mislim ekipa, mista , pice i to.
di je to tvoje misto. po slici mi se čini neko selo.
ne budi papak znaš da smo znatiželjni.
i da ti pravo rečem, zaista se dobro osječam kad neko naš uspije doći do ispunjenja svojih snova
Potpisujem.

Daj malo, kad si već otvorija temu, raspiši se o svim ovim stvarima da dobijemo onako, cilu sliku o tome kako je vanka...


...pa da znam tribam li žaliti što nisam sluša staroga kad mi je govorija da "gren kod robine u meriku"
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Old 22.09.2011., 13:56   #34
ja ovakve topike smatram provokacijom
s druge strane pretpostavljam da pokretač topika ima veze s matematikom
šta s onima koji baš ne znaju matematiku dobro?
Zeljko81 is offline  
Old 22.09.2011., 14:04   #35
pa naravno da je provokacija, ovo se treba kartonirat sve

to je kao ono u stilu, mlad bogat, pametan ne tražim ništa samo se hvalim
blekky7 is offline  
Old 22.09.2011., 14:05   #36
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Jebo te turizam da te jebo. Odvratna djelatnost.
6 miseci ne stojim doma da bi 6 stajao doma.
aaaa znači pomorac. svaka čast.
sad će bit najezda forumskih sponzoruša na PM
__________________
U ratu protiv organiziranog kriminala, opstanak ovisi o mitu i korupciji
rocco-spalato is offline  
Old 22.09.2011., 14:06   #37
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Jebo te turizam da te jebo. Odvratna djelatnost.
6 miseci ne stojim doma da bi 6 stajao doma.
pomorac sam majko
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 22.09.2011., 14:08   #38
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
mene novac nije usrećio , al bi volio da me usreći jako

a , onda bi volio da me ti vidiš
smotaj fino papirnu novčanicu i ............


Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
imas pravo.. puno bolja je varijanta da, kao ovdje u Hrvatskoj, radis cijelu godinu, a onda onih 2 tjedna provedes doma jer nemas para da ides na more... to je realnost, a ne nekakve jabuke, pusnice, picke materine..

fuckas takav rad gdje prosjecna placa znaci da zivis malo iznad ruba egzistencije...

imam rodbinu koja je u Kanadi cuda napravila, a imaju zavrsenu osnovnu skolu.. kod nas bi boce skupljali...
npr. rodjak tamo radi kao dostavljac pizze (a ima 40+ godina) i godisnje zaradi vise nego sto kod nas mjesecno zarade prosjecno fakultetski obrazovani ljudi (znaci, preko 10k kuna mjesecno) s time da uzmes u obzir da kod njih hrana, gorivo, auti, elektronika i slicno kosta kao kod nas, a u nekim slucajevima i jeftinije..
Duka, jel tebi životni cilj gurati biciklo sa hranom?

Prije se živilo puno bolje sa manjim prihodima, čovjek je znao cijeniti čovjeka i stvari koje ima.
Zašto bi se forsiralo more na deset dana ili sedam ako ne dozvoljavaju financije. Odeš na jedan dan brate mili, pa kupiš bazenčić kući pa utrpaš djecu smiješ se, raduješ se. Ako nemaš za bazenčić odeš na jezero, rijeku isto ti može biti dobro i veselo.

Al koji mentalitet našeg naroda; neki papaštrumf je pojeo sir vrhunske kvalitete i to je odlučio obznanit svijetu. I kad sad to duka čita, normalno da će mu poteći sline od miline i od slabe kontrole nad sobom od sretnog čovjeka u trenu će postati nesretnim.


Quote:
D.Holiday kaže: Pogledaj post
-neustahija saćeš reć da su opet svi protiv tebe...al ajmo probat prevest ovaj tvoj post !

-Kad se u HR počelo dešavat sranje ,ja sam rekla :bože čuvj hrvacku ,ode ja za njemačku i poslije završenog sranja ,sad sam glavna faca u selu ,jer uštedilo se nešto dok su u HR budale ginule i čuvale mi kuću !
-A jaaa sam dobro naučila kako bošva zarađuje i naučila znanje
Nisam mislila na rat, nego općenito.

Zadnje uređivanje Cuka : 22.09.2011. at 14:44. Reason: tako se nećemo razgovarat
neustahija is offline  
Old 22.09.2011., 14:10   #39
-@željko i bleky...ovo vam nije trebalo jer niste upoznali štrumfa i sad ste ljubomorni...a on je OK
__________________
Vatra u srcu izaziva dim u glavi !
D.Holiday is offline  
Old 22.09.2011., 14:23   #40
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Neda mi se pisat, ali red je da se zna, valjda ce netko ovo pametno iskoristit.
U Alberti sam 7 tjedana. Prije polaska sam sve dobro proucio, odlucio se za Albertu.
Pozdrav iz predivne Kanade.
želin ti svu sriću u bilome svitu, jedino ti zamjeran šta mene nisi poveo
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger