Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2011., 07:38   #1
Kupovina kontaktnih leća na internetu

Molim pomoć oko online naručivanja.

Danas ću dobiti svoj probni par mekih Air Optics leća pa se već pripremam na narudžbu.

Budući da mi nije ista dioptrija na oba oka vidim da na Hamerlicku moram uzeti dvije kutije po 6 komada a na AALens-u i LensPlanetu se bira za lijevo i desno oko, znači ne moram kupovati posebnu kutiju za svako oko?

S kojeg mi je najbolje naručiti? Koliko im treba da stignu?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 11:28   #2
Mislim da moraš dvije kutije, ali to možda ovisi o vrsti leća.

Air Optix su sve leće u kutiji iste dioptrije, znači kutija po oku.
Na prvu je skuplje, ali dođe ti na isto.
Da imaš istu dioptriju i uzmeš kutiju sa 6 leća, trajat će ti 3 mjeseca, ovako uzmeš dvije kutije po 6 leća i mirna si 6 mjeseci.

Ja sam do sad naručivala sa hamerlika i stizale su mi u roku 7 dana.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 11:42   #3
Stigle mi leće s hamelika!

(nitko me nije zvao s carine)
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 12:11   #4
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Stigle mi leće s hamelika!

(nitko me nije zvao s carine)
Koliko je kutija bilo u paketu, koja vrijednost?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 12:13   #5
Uzela sam dvije kutije (6kom u svakoj), cijena mislim da je bila oko 35€ ukupno.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 12:17   #6
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Stigle mi leće s hamelika!

(nitko me nije zvao s carine)
Yes!
Ja sam ih naručila u subotu, isto 6 kom i sada čekam.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 21:56   #7
Je li netko kupovao preko stranice www.lens.com? Iskustva?
GGraciela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 07:36   #8
Quote:
GGraciela kaže: Pogledaj post
Je li netko kupovao preko stranice www.lens.com? Iskustva?
Kupovao preko njih. Dostava dugo traje, trebalo je mjesec dana da leće konačno stignu. Nakon toga postanu dosadni, jer ti svako malo šalju mailove...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:19   #9
ljudi jel tko naručivao skoro od Hamerlika? ja pokušavam (sad prvi put) i svaki put mi za adresu stavi Poljska umjesto HR. imate kakvih sličnih iskustava? i ona poštarina od 2.38€ je za Poljsku ili HR?
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:45   #10
Naručivala sam neki dan i odmah na početku je s lijeve strane bio padajući izbornik gdje sam odabrala Hrvatsku.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:10   #11
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Naručivala sam neki dan i odmah na početku je s lijeve strane bio padajući izbornik gdje sam odabrala Hrvatsku.
ups...
tnx!
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 08:57   #12
Quote:
pokatkad kaže: Pogledaj post
ljudi jel tko naručivao skoro od Hamerlika? ja pokušavam (sad prvi put) i svaki put mi za adresu stavi Poljska umjesto HR. imate kakvih sličnih iskustava? i ona poštarina od 2.38€ je za Poljsku ili HR?
Hey! Jesi li se ulogirao na njihov account? To ti je poštarina za Hr po kutijci leća.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 21:13   #13
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Hey! Jesi li se ulogirao na njihov account? To ti je poštarina za Hr po kutijci leća.
je, je, sve ok, tnx!
koliko obično putuju? i jel zekaju na carini? mislim, ako ne prelazi 160kn ne bi smjeli, ali pošto se radi o lećama i tamo na stranici piše neko upozorenje o kupnji na vlastitu odgovornost, nisam sigurna...
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 10:43   #14
Koliko ste najduže čekali na pošiljku s Hamerlika?
Ja se već brinem (zbog carine), danas je već šesti dan i nema paketa.

Bez razmišljanja o carini sam naručila vrijednost 48€, dva paketa po 6 komada. Da li je nekome carinjena pošiljka?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 07:41   #15
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Koliko ste najduže čekali na pošiljku s Hamerlika?
Ja se već brinem (zbog carine), danas je već šesti dan i nema paketa.

Bez razmišljanja o carini sam naručila vrijednost 48€, dva paketa po 6 komada. Da li je nekome carinjena pošiljka?
S lećama nije problem iznos, nego je problem što po nekom tumaćenju zakona leće ne smije uvoziti fizička osoba, nego samo pravna. Ako ti vrate leće, dobit ćeš poruku od carine.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 08:33   #16
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
S lećama nije problem iznos, nego je problem što po nekom tumaćenju zakona leće ne smije uvoziti fizička osoba, nego samo pravna. Ako ti vrate leće, dobit ćeš poruku od carine.
To sam čitala još prije par mjeseci ovdje ali svako malo netko naručuje.
Kako to ide, nekima prođe a nekima ne
Da li da naručim ponovo ako se vrate
Meni je sad prošlo onih 3-5 dana za dostavu a poruke još nema.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 10:31   #17
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Koliko ste najduže čekali na pošiljku s Hamerlika?
Mirotta, koje leće si naručila? Ja sam prije dva tjedna s Hamerlika naručila Air Optix (-3.25 i -4.00) i javili su mi da ih više nemaju na lageru i htjeli su mi u zamjenu poslati neke od B&L. Tražila sam da mi u zamjenu pošalju Acuvue Oasys, ali ni njih nemaju na lageru u mojoj dioptriji. Rekli su da će mi vratiti pare. Ali bitno da na sajtu i dalje ne piše da su Out of stock nego ljudi i dalje naručuju...
I prošli put kad sam od njih naručivala sam imala prepiske preko PayPala jer su zaboravili na moju narudžbu i leće sam čekala mjesec i pol.
Ne želim više naručivati od njih, a ne znam koja mi je druga opcija. Kupovanje u optikama mi se čini kao pljačka nakon višegodišnjeg naručivanja preko neta. Ima netko neki prijedlog?
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 12:16   #18
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Mirotta, koje leće si naručila? Ja sam prije dva tjedna s Hamerlika naručila Air Optix (-3.25 i -4.00) i javili su mi da ih više nemaju na lageru i htjeli su mi u zamjenu poslati neke od B&L. Tražila sam da mi u zamjenu pošalju Acuvue Oasys, ali ni njih nemaju na lageru u mojoj dioptriji. Rekli su da će mi vratiti pare. Ali bitno da na sajtu i dalje ne piše da su Out of stock nego ljudi i dalje naručuju...
I prošli put kad sam od njih naručivala sam imala prepiske preko PayPala jer su zaboravili na moju narudžbu i leće sam čekala mjesec i pol.
Ne želim više naručivati od njih, a ne znam koja mi je druga opcija. Kupovanje u optikama mi se čini kao pljačka nakon višegodišnjeg naručivanja preko neta. Ima netko neki prijedlog?
Naručila sam Air Optics.

Nisu mi još uvijek ništa javili na mail, upravo ja njima pišem.
Barem da saznam da li su poslali
Morat ću onda ovdje kupiti još jedan par po ovom našim cijenama
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 12:33   #19
Ja naručujem preko Lensplaneta. Možda su malo skuplji od Hamerlinka, ali poprilično jeftiniji, i svaku kutiju leća pošalju u posebnoj pošiljci.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 12:59   #20
Da, vidjela sam u međuvremenu da se tu na forumu spominju još i Lensplanet, britanski Vision direct i Aalens.

Uspoređivala sam cijene i 2 paketa po 6 Air Optix leća s poštarinom bi ispalo cca:
- na Lensplanetu 467 kn
- na Vision Directu 467 kn
- na Aalensu 350 kn

Za Lensplanet i Aalens sam pročitala preporuke, no muči me što ni jedan od ta tri navedena sajta ne prihvaća PayPal, a već me par puta spasio pa se malo bojim plaćati direktno... Mislite da nema straha?
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.