Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2012., 12:15   #41
evo samo mali savjet, nemojte slat u italiju i meksiko. u italiju jer carina maltretira bezveze, traže račun za polovnu stvar?! i zadržavaju na carini predmet umjesto da ko naši zovu kupca i traže ga paypal potvdru ili šta već treba, uvjek nešto kompliciraju, a ni kupci nisu ništa bolji.
Šta se meksika tiče, njima ne radi tracking. kad izađe pošiljka iz RH ćao đaci. on može reć da nije dobio stvar i tražit refund od ebaya tj prodavača i ne možeš mu ništa.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 20:13   #42
paypal uplate

Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Oduvijek, samo je primanje novaca bio problem. No, od kad je PayPal omogućio da primamo uplate, nema više nikakvih problema.
molim vas objasnite kako vam uplačuje paypal da li na onaj račun sa kojeg kupujete na ebayu i ukojem roku vam sjedaju sredstva na račun i kako ih dižete?
roller old is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 20:20   #43
Uplate s PayPal-a možemo primati samo na Visa i Visa Electron kartice. Novci sjednu na račun (kroz 3-5 dana) uz kojeg imaš Visu El. i podigneš ih u banci ili na bankomatu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 22:25   #44
kako ste se uopce registrirali? ja zapeo na unosu broja telefona, probao sam sve moguce formate..
palamudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 15:44   #45
drustvo, znam da sam na nekoj od ovih tema vidjela da je neko spominjao pending/available balance, i da se moze nekako odmah taj pending pretvoriti u available, odnosno da onaj koji nam je poslano novac samo treba nesto kliknuti tamo kod sebe, nesto tipa confirm i da nam se to odmah pretvori u available?
naime, dali su mi refunde za neke iteme za koje je proslo vise od 2 mjeseca pa nisu mogli klasicno refundirati, nego su mi poslali kao payment. jedna uplata mi je odmah na available, druga je pending. moze li mi neko reci sta tacno trebam reci selleru?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 18:11   #46
Ja sam prodao neke stvarčice i jučer, prvog u mjesecu dobio sam mail da mi je novac prebačen na karticu.
Imam Visu u Zabi, ali na internet bankarstvu se do danas (dva dana) ne vidi nikakva uplata. Koliko dana treba da se uplata vidi?
__________________
Nema problema, samo manje smetnje, ali to je normalno za ovo doba godine.
music is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 21:52   #47
pa kako dva dana, to je jedan dan
racunaj na vremensku razliku, mislim da trebas gledati US vrijeme
sacekaj 2-5 radnih dana, trebalo bi biti dotad
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 10:36   #48
Jelena thnx, danas je sjelo. Prva prodaja pa sam malo jelda.
BTW: Sjajna tema, u 3-4 posta saznao sam najbitnije.
__________________
Nema problema, samo manje smetnje, ali to je normalno za ovo doba godine.
music is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:26   #49
još nikad nisam slao, pa me zanima koji način shippinga da označim kod prodaje? sve je USPS, znači američka pošta, kakve to veze ima?
preko toga ide kad izađe iz hrvatske ili? s locationom mi je sve u redu, uredno piše croatia

http://i.imgur.com/PTSV8.jpg

Zadnje uređivanje Craig C. : 03.02.2012. at 18:39.
Craig C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 19:02   #50
Ja stavljam Standard Int'l Shipping.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 15:12   #51
nemrem pronaći standard int shipping na "form with more choices", jednostavno ga nema..
a na ovoj jednostavnijoj varijanti se može samo aukcija postaviti, i nema opcije da sam izračuna šiping prema zemlji u koju se šalje, ne kužim
Craig C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 15:59   #52
se može editirati prodaja nakon kaj sejvam i postavim na ebay? da stavim države u koje neću slati i automatsko računanje shippinga?
Craig C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 19:07   #53
Može, barem ja mogu, a imam i opciju za odabrat Standard Int'l Shipping.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:44   #54
Probao sam naći odgovor na ebay forumima , ali za čudo nisam ništa uspio.
Pitanje u vezi limita. Naime, dvije stvari koje sam stavio na aukciju imale su početnu cijenu cca 280 USD zajedno , ali totalno neočekivano, jedna bi mogla postići i cijenu on 400 ili više $. Ako sve skupa pređe 500 $ da li ću imati problema sa limitom na Ebeyu i Pay Palu ili se računa početna cijena?
Koliko vidim lista na kojoj je mogući novi 'listing ' je pala sa 220$ na 100$ i pada kako raste cijena jedne od stvari koju prodajem.
__________________
Nema problema, samo manje smetnje, ali to je normalno za ovo doba godine.

Zadnje uređivanje music : 07.02.2012. at 14:39.
music is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 15:42   #55
"Planiram uskoro otvoriti račun u nekoj od banaka kako bi mogao kupovati preko ebay-a i sličnih servisa, primati pare od nekih inozemnih tvrtki, povezati karticu i paypal i takve slične radnje.

Zanima me u kojoj banci da otvorim račun?
Kakav račun (devizni, žiro ili nešto drugo)?
Koju karticu da uzmem (razmišljao o hypo refresh ili o visa electron)?
Da li trebam aktivirati onaj e-banking i uzeti onaj pos (ili koji već) uređaj?
I gdje je održavanje računa najjeftinije (pbz, erste, hypo)?"

Nadam se da pitnje nije postavljeno na krivom mjestu i da ću dobiti odgovore

I mene to sve zanima, hoću kupovati i prodavati prek e-baya, Steama...
Imam 18, idem u srednju...
Ak ima dobra duša da meni i kolegi iznad potanko objasni di i kaj moram izvaditi, zatražiti, i koje podatke moram dati...(ovo gore je cp iz posta jednog forumaša, ovo pri kraju je moj dodatak )
jel se da kome objasniti?
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 19:22   #56
Hej ljudi!

Nov sam na ovom forumu, dosta zanimljiva tema!

Imam jedno pitanje...

Prodajem nesto sitno na e-bayu i zanima me sto tocno staviti kod opisa postarine?

Saljem preporuceno, obicno paketici do 50g, ispunjavam onaj bijeli papiric na kojem dobijem i onaj vec prije spomenuti broj R RB .......... HR

Kako se taj nacin slanja zove na e-bayu? Registreted?

Obicno me za posiljke do 50g kosta oko 25kn (+/-, ovisi o zemlji u koju saljem).

Do sad sam stavljao isto vec spomenuti Standard Int Shipping, ali posto saljem preporuceno, nije li rijec ipak o nekom drugom (boljem) nacinu slanja?

Mislim dosta je bitno, jer smatram da saljem boljom uslugom nego kojom oglasavam da saljem.

Molim dobre ljude za pomoc oko ovog pitanja. Hvala!
fat guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:02   #57
Evo nas puno neznalica.... al' nema veze naučit ćemo.
Mjaumjau za početak trebaš VIsa ili Visa Electron karticu i registrirati se. Prvo malo kupuješ, a onda kad stekneš neki "rating" prodaješ.
Fat Guy ja isto šaljem kao Standard Int shipping a vidim da i Mokry koji ima više iskustva i biznis koristi isto.
Dakle,samo naprije furaj!
__________________
Nema problema, samo manje smetnje, ali to je normalno za ovo doba godine.
music is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:24   #58
Quote:
music kaže: Pogledaj post
Evo nas puno neznalica.... al' nema veze naučit ćemo.
Mjaumjau za početak trebaš VIsa ili Visa Electron karticu i registrirati se. Prvo malo kupuješ, a onda kad stekneš neki "rating" prodaješ.
Fat Guy ja isto šaljem kao Standard Int shipping a vidim da i Mokry koji ima više iskustva i biznis koristi isto.
Dakle,samo naprije furaj!
Visu Electron zatražim u kojoj banci?
I kaj mi treba za izvadit ju, osim osobne?
EDIT: vidim na stranicama PBZ-a da treba uz nju devizni račun...
koji je postupak u banci, dođem na šalter i kažem da hoću tu karticu, pa mi odmah i devizni naprave, ili moram odvojeno to?
hvala "music" na trudu...
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...

Zadnje uređivanje mjau mjau : 07.02.2012. at 23:29.
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 10:06   #59
Imaš temu PayPal gdje je u prvih 2-3 posta opisan cijeli postupak.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 15:38   #60
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Može, barem ja mogu, a imam i opciju za odabrat Standard Int'l Shipping.
a stavljaš stvari gore kroz onu jednostavniju ili složeniju opciju? na jednostavnijoj mi postoji stantard intl shipping, ali tamo mogu staviti samo aukciju.. e, to me zanima, da li mogu nakon objave maknuti aukciju i staviti fiksnu cijenu?
još me zanima da li mi treba devizni račun da mi neko na paypal uplati, ili je žiro visa electron ok?
Craig C. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.