Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 01:34   #41
a nije ona bila na čelu susjednih termi zagreb (di je golf) koje pak nemaju veze sa samom zgradom bolnice? hm.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 23:43   #42
Bio sam jučer unutra pa me sada surfanje po netu dovelo do ovog topica. Pa samo da vam kažem kako je to jedno nadrealno mjesto koje NIKADA neće biti bolnica niti ništa drugo funkcionalno. Fenomenalno za lutanje po post-apokaliptičnom okruženju i divlje životinje, ali za bilo što drugo je prekasno. Čista promašena megalomanija, viđena svugdje po svijetu. Trenutno jesu pare problem za dovršetak, ali puno veći je problem taj što je od samog starta takav projekt bio prevelik i prekup za Zagreb. Po onom što sam iskopao s neta, muljalo se kod natječaja, bolnica je gotovo dvostruko veća od onoga što je prezentirano građanima Zagreba kada su pokrenuti ti samodoprinosi (čitaj - otimanje para). Nema šanse da ijedna politička garnitura išta oko toga pokuša, to bi bilo bacanje novaca koje nikome ne može pomoći ni politički ni gospodarski. Poslužit će kao skladište do trenutka kada bude srušena. Hoće li to biti za 5 godina ili 50 nije toliko ni bitno.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 23:46   #43
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
a nije ona bila na čelu susjednih termi zagreb (di je golf) koje pak nemaju veze sa samom zgradom bolnice? hm.
Terme su zamišljene između bolnice i golf terena gdje je sada šuma/livada. Ali neće ni tamo ništa biti dok bolnicu ne sruše. Nitko ne želi tamo ništa graditi dok je preko ograde "Mad Max" svijet.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 22:25   #44
Ja idem sutra Volim napuštena mjesta Jedva čekam


SAMO da ne vidim zmiju
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 20:23   #45
I ja sam odlučio tamo otići uskoro i malo fotkati.
Vi koji ste bili, zanima me može li se tamo bez problema ući (pješice,biciklom) ili ima kakvih ograda i tak nešto slično?
Ide li se po cesti ili se mora preko nekih livada/šuma?
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 20:27   #46
Sveučilišna bolnica

pa ima cesta ima porta s čuvarom.. pa nije to napišten objekt nego se veći dio koristi kao skladišni prostor.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 09.08.2015. at 10:36.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 20:29   #47
Sveučilišna bolnica

na porti me neće zajebavati čuvar?

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 09.08.2015. at 10:36.
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 07:41   #48
Ma neće Frend i ja smo jučer bili i nema problema. Pa ljudi moji, tamo je fukodrom usred bijela dana Da nadodam. Ako misliš na onu "portu" koja se nalazi na ulazu s glavne ceste, ondje se nalazi pas čuvar koji je na lancu.. i malena kućica oko koje sve bazdi po gemištu. Auti normalno prolaze.

A sad o bolnici. Bila sam na podosta napuštenih mjesta (često sam sama znala skrenuti s puta) no nikada u ovako velikom kompleksu, ALI ovo mjesto meni ima strašno lošu vibru. Ne bih rekla da je toliko do veličine koliko do.. ne znam. Normalno, čuješ zvukove, okrećeš se, imaš dojam da je netko tamo. Čak mi ni nije bilo nešto pretjerano zanimljivo. Ako gledate ona filmić o onim istraživačima, u njemu se oni spuste do podruma koji je poplavljen. E Ondje je, čini mi se, zmija! Krepana. Brrrr. I sada se stresem

Uglavnom, ima zanimljivih grafita; to mi se svidjelo jer ipak su to goli zidovi napušteni zidovi pa je šteta da zjape prazni Ne bih se više vratila tamo. Nisam ja za te postapokaliptične šeme, a-a. Tijekom dana ću uhvatiti vremena pa staviti par fotki
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:21   #49
Prva Druga Treća Četvrta, peta Šesta (OBOŽAVAM grafite )
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 09:41   #50
dobre fotke, sad se i ja zelim zaletit to pogledat, ni ne sjecam se kad sam zadnji put bio.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 10:25   #51
Pa neš imat nekaj bogznakaj novo vidit, ako si već bio..


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 10:32   #52
nisam taj podrum obisao, a pentranje nam je davnih dana prekinuo cuvar.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 10:33   #53
Tenkss Meni mjesto odiše baš lošom vibrom. Rekla sam to već, ali još nisam bila ni na jednom napuštenom mjestu koje mi je ostavilo takav utisak. Nisam bila dalje od drugog kata. Jer situacija je bila ovakva. Frend i ja hodamo, fotkamo te najednom čujemo kao da netko pretrčava. I ja se, naravno, oduzmem. Rekoh "jebeš ovo, idemo mi doma ", a on meni da je to vjetar pa vjerojatno i netko dolje u skladištima.. ali, ne znam baš. Mene nije strah te jezivosti koliko drugih osoba koje bi mogle biti tamo. Ja ne bih bila opet toliko odvažna Osim u nekoj povećoj skupini i ribičkim čizmakima do prepona



Ovo je strana s koje smo ušli tak' da te odmah na početku usred ničega dočeka stolica potrganog naslona
What a great start I ponešto interijera


Cijelo vrijeme sam zamišljala kako bi to predivno izgledalo da je uređeno jer.. gle



I za kraj jedna utopijska zamisao o tome da se taj prostor malo raskrči pa da to bude prostor za crtanje grafita.
Nešto


Sada tek vidim ovo kaj ste ti i deejaydee pisali. Može biti da su ti koraci koji su se čuli bili čuvarevi jer sam ja baš radosno koračala po krhotinama stakla, a to se .. je l', čuje haha. A podrum. Uhhhh. Tamo sam vidjela mrtvu zmiju. Tj. ja sam bila na prvom katu, a kako su u podu te rupe možeš djelomično vidjeti dolje. Ja bih radije prespavala na groblju nego opet natrag taamo. Najozbiljnije. haha.

Zadnje uređivanje Depeche E. : 10.08.2015. at 10:48.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 10:48   #54
a vidi je kako cuci i hvata makro
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 10:51   #55
Ako ćeš ići, možemo očekivati neke fotke Mene najviše oduševljavaju fotografije takvih mjesta. Zašto na ovom pdfu nema tema s fotkama napuštenih i oronulih zagrebačkih objekata
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 10:57   #56
ima poprilicno fotki ovdje
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 10:59   #57
ja sam jučer sa curom tamo bio
išli smo pješke tamo uz glavnu portu. i tak mi hodamo, dođemo gdje počinje sveuičilišna, tamo kod one male oronule porte, i uz nas prođe neki auto i čovjek unutra, ali mi se ne obaziremo. ušli mi u objekt i hodamo 10ak minuta, kad cura meni: eno prati nas neki čovjek
i ništa, ja ga vidim, čekam da dođe do nas i pitam jeste vi čuvar i počnem malo pričat kak je šteta što propada.
i kaže da čuva ta skladišta tamo i da je nažalost tak kak je i da se kao planira rušenje. rekao nam je da nam ne bi trebao dozvoliti (i da smo se trebali javiti tamo na glavnoj porti) da hodamo onuda, ali ajde da ne budemo duže od pol sata, sat. da se zagrijava jako aluminij i da tu i tamo zbog toga staklo zna pasti.
na kraju smo bili kojih sat, sat i pol. obišli sve okolo i popeli se na vrh skroz, malo fotkali i to je to.
fotkao sam na film, tako da se prvo treba razviti film, a onda stavim koju fotku
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 11:01   #58
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ima poprilicno fotki ovdje
Da, pregledala sam tu temu Ali nije to to


Sneak, bravo Nemoj zaboraviti fotke

Stepke kojima ste se penjali, jesu li bile skršene ili? Sada sam sasvim sigurna da su ti koraci koje smo čuli bili od tog čuvara Nama je također bio plan popesti se skroz gore. Baš sam željela slikati onaj grafit batka
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 11:19   #59
ove stepenice su bile u super stanju. mislim da sam skakao iz sve snage po njima da im ne bi ništa bilo.

http://www.pohrani.com/f/3F/F2/2F0HIz53/bolnica.png
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 13:03   #60
Da je malo pameti ovdje bi se organizirale turisticke ture uz neku izmisljenu pricu kao sto rade po cijeloj europi.
Sam trosak rusenja ovoga kompleksa ce biti mjeren u desetcima milijuna kuna.
verrazano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.